.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 10:56:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B5] Jak przerobić zwykły kluczyk z pilotem na scyzoryk
PostNapisane: 06.paź.2022 16:34:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.wrz.2022 10:57:28
Posty: 22
1. Czy ktoś próbował przenieść taki kluczyk z pilotem na scyzoryk i udało mu się to?
2. gdzie w takim kluczyku mam transponder? czy to coś czarnego to transponder w nowym systemie Hiss? jak to działa nie potrzebuje napięcia?

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jak przerobić zwykły kluczyk z pilotem na scyzor
PostNapisane: 11.paź.2022 09:00:08 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
To coś czarnego to właśnie transponder.Transponder nie potrzebuje żadnego zasilania, działa określona liczbę odpaleń. Musisz kupić kluczyk chiński scyzoryk z pilotem uniwersalnym, żeby dał się zakodować w takiej częstotliwości jak ten alarm dokładany, dociąć grot,przełożyć albo skopiować transponder , i wszystko.Jeżeli to model co miał zdalne otwieranie, to zwyczajnie kup używany klucz, skopiować/ przełożyć transponder, dociąć grot i i sam zaprogramuj zdalne otwieranie, a ten bazarowy alarm wywal Mi by się nie chciało :D

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jak przerobić zwykły kluczyk z pilotem na scyzor
PostNapisane: 11.paź.2022 22:42:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.wrz.2022 10:57:28
Posty: 22
mały v8 napisał(a):
To coś czarnego to właśnie transponder.Transponder nie potrzebuje żadnego zasilania, działa określona liczbę odpaleń.


Ciekawe ile zostało mi jeszcze odpaleń a mam tylko jeden.

mały v8 napisał(a):
Musisz kupić kluczyk chiński scyzoryk z pilotem uniwersalnym, żeby dał się zakodować w takiej częstotliwości jak ten alarm dokładany, dociąć grot,przełożyć albo skopiować transponder , i wszystko.


Jak mogę sprawdzić częstotliwość alarmu?
Podasz mi jakiś link z pewniakiem który na pewno będzie działał?

mały v8 napisał(a):
Jeżeli to model co miał zdalne otwieranie, to zwyczajnie kup używany klucz, skopiować/ przełożyć transponder, dociąć grot i i sam zaprogramuj zdalne otwieranie, a ten bazarowy alarm wywal Mi by się nie chciało :D


Tak ma zdalnie otwierane drzwi za pomocą tego alarmu. No mi się też aż tak bardzo nie chcę ale już zaczynam się przegotowywać gdyż latem miałem kilka razy kontrolkę immo teraz już działa wszystko normalnie i bardzo dobrze po przeczyszczeniu środkiem od zaśniedziałych przewodów ale może wrócić problem latem i chcę zapobiec zanim to się stanie być może tak jak napisałeś na początku że transponder jest na ileś tam odpaleń i już może jego żywotność dobiega końca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jak przerobić zwykły kluczyk z pilotem na scyzor
PostNapisane: 12.paź.2022 18:11:45 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Takich samochodów już nie kradną , kup normalnie używany kluczyk scyzoryk oryginalny, jedź do lokalnego klucznika, dotnie grocik, i zaprogramuje transponder, jako następny klucz , całość do takiej starej krypy to koszt 150 złotych. A ten alarm wywal, bo to jakieś dokładane cudo wcześniej czy później sie spier...li .

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jak przerobić zwykły kluczyk z pilotem na scyzor
PostNapisane: 12.paź.2022 22:31:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.wrz.2022 10:57:28
Posty: 22
Tym sposobem się programuje kluczyk?

Cytuj:
Rozwiązanie problemu. Immo świeciło bo nie przełożyłem go do nowej obudowy chińczyka :) Teraz tak aby zakodować kluczyki. Najlepiej od nowa.

Kluczyk 1 - nazwijmy go głównym (ten co używamy na codzień) w tym wysiada nam zazwyczaj bateria :)
Kluczyk 2 - nazwijmy go zapasowym

1. Otwieramy auto dowolnym kluczykiem. (auto otwarte)
2. Wkładamy kluczyk zapasowy do stacyjki i włączamy zapłon. (będziemy kodować kluczyk główny na klucz nr. 1)
3. Wychodzimy z auta i kluczyk główny wkładamy do zamka kierowcy i zamykamy auto.
5. Po zamknięciu w ciągu 5 sekund naciskamy otworzenie drzwi na pilocie głównym.
6. Auto mrugnie, odczekać trzeba kolejne 5 sekund i znów nacisnąć otworzenia drzwi.
7. Auto powinno się otworzyć.
8. Wyłączamy zapłon, wyciągamy kluczyk zapasowy. Wkładamy kluczyk główny w stacyjkę i przekręcamy zapłon. (będziemy kodować kluczyk zapasowy na klucz nr. 2)
9. Wychodzimy z auta i kluczyk zapasowy wkładamy do zamka kierowcy i zamykamy auto.
10. Po zamknięciu w ciągu 5 sekund naciskamy otworzenie drzwi na pilocie zapasowym 2 razy z odstępem sekundowym pomiędzy kliknięciami.
11. Auto powinno się otworzyć.
12. Kluczyki powinny być zakodowane i centralny zamek powinien działać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jak przerobić zwykły kluczyk z pilotem na scyzor
PostNapisane: 13.paź.2022 07:21:20 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Tym sposobem programuje się samego pilota żeby otwierał zdalnie. Do zaprogramowania transpondera trzeba mieć urządzenie diagnostyczne i jakiś działający klucz.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jak przerobić zwykły kluczyk z pilotem na scyzor
PostNapisane: 13.paź.2022 23:42:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.wrz.2022 10:57:28
Posty: 22
mały v8 napisał(a):
Tym sposobem programuje się samego pilota żeby otwierał zdalnie. Do zaprogramowania transpondera trzeba mieć urządzenie diagnostyczne i jakiś działający klucz.


a co się dzieje gdy w kluczyku padnie transponder? jak wtedy można sobie poradzić z programowaniem drugiego kluczyka? ta odpowiedź pomoże mi zdecydować czy teraz dorabiać kluczyk czy odłożyć to na później.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jak przerobić zwykły kluczyk z pilotem na scyzor
PostNapisane: 14.paź.2022 06:42:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
No co się dzieje nie zapali i tyle :D . No jak to nie mieć drugiego klucza? A jak stary zgubisz na grzybach? Teraz takie ładne grzyby w lasach :056:

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jak przerobić zwykły kluczyk z pilotem na scyzor
PostNapisane: 14.paź.2022 13:39:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.wrz.2022 10:57:28
Posty: 22
no to że nie zapalę to wiem :) chodziło mi czy wtedy da się zaprogramować kluczyk jeśli nie jest zgubiony lecz np padnie transponder?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: