.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 13.maja.2024 21:37:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A8D4] Żródło napięcia po otwarciu auta.
PostNapisane: 28.kwi.2024 21:17:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.mar.2018 09:55:14
Posty: 8
Lokalizacja: UK
Auto: A8 3.0TDI 250KM 2011
Witam.
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć skąd mogę zaczerpnąć sygnał 12V, który działa zawsze kiedy samochód nie jest zamknięty?
Mam tutaj na myśli po prostu zamknięcie samochodu kluczykiem (zamki+alarm), a nie fizycznie drzwi.
Chcę podłączyć kamerkę tak, żeby nagrywała zawsze jak jestem w samochodzie, niezależnie czy zapłon jest włączony czy nie, a przechodziła w tryb wykrywania uderzeń kiedy zamknę samochód i sobie pójdę.
Do tej pory miałem kamerkę z baterią, która była podłączona w podsufitce to kabla dającego zasilanie przy włączonym zapłonie oraz przez kilka minut po wyłączeniu silnika/całkowitego wyłączenia elektroniki w środku (naciśnięcie START przy wyłączonym silniku bez naciskania hamulca). Nie jest to idealne rozwiązanie, bo chciałbym żeby nagrywała tak długo jak siedzę w samochodzie.
Nowa kamerka ma 3 przewody, +12, ACC i GND. Mam podpinki w bezpieczniki, które służą do zasilania tej kamerki i można się wpiąć w bezpiecznik od czegoś, a jednocześniej mają slot na oryginalny bezpiecznik.
Problem w tym, że kabelek ACC (kiedy zniknie na nim napięcie jest to sygnał dla kamerki, że ma przejść z nagrywania w stan wykrywania kolizji) powinno się podpiąć w bezpiecznik, który ma zasilanie tylko kiedy zapłon jest włączony, a ja chcę żeby było zasilanie cały czas do momentu, aż zamknę samochód kluczykiem i pójdę do domu. Tak długo jak siedzę w samochodzie kamerka ma nagrywać.
Musi to być jednocześnie niezbyt ważny bezpiecznik, żeby nie narażać wrażliwych urządzeń w samochodzie.

PS.
Kiedy siedzę długo w samochodzie po jakimś czasie radio się wyłącza a ekranik od MMI chowa. Nie wiem czy jest to timer wewnątrz MMI czy co, ale gdyby nie dało się opcji wyżej z zamknięciem samochodu to ta byłaby najlepsza pomimo, że nie idealna.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: