.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 15:24:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5]problem z pilotem
PostNapisane: 14.cze.2007 19:17:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.kwi.2005 22:21:52
Posty: 77
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Q7 3,0 TDI BUG
Witam, wczoraj po wyjeciu baterii z pilota (kluczyk trzy przyciskowy) przestał otwierać i zamykać. Czy coś sie rozprogramowało jak tak to jak to przywrócić do stanu pierwotnego . Audi jest z 1998r AFN.
Pozdrawiam

_________________
Q7 3,0 TDI 233km


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.cze.2007 22:48:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.cze.2007 22:29:58
Posty: 29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Musisz zsynchronizować kluczyk.
Wciśnij jeden z przycisków kluczyka i jednocześnie otwórz lub zamknij samochód wkładając kluczyk do zamka i przekręcając go.

Pozdrawiam ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.cze.2007 01:05:34 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.lut.2007 00:46:01
Posty: 1347
Lokalizacja: Chełmno-Coventry
Auto: Audi Q7 4L 3.0 TDI
jak masz dwa klucze to synchronizacja wyglada nastepujaco:
Do centralki mogą być zaprogramowane łącznie 4 różne klucze.

1. Jeden z kluczy włorzyć do stacyjki i włączyć zaplon.

2. Innym (drugim ) kluczem zamykamy samochód. (po stronie kierowcy lub pasażera).wyciągnąć klucz z zamka.
[Bierzemy do tego celu klucz który chcemy zaprogramować]

3.Klucz kierujemy ( jeśli jest to IR ) w kierunku odbiornika podczerwieni i przyciskamy przycisk
1 do 4 razy ( w zależności który klucz programujemy)

[Zapis pamięci 1 dla pierwszego klucza, raz przycisnąć przycisk, analogicznie miejsce 2 pamięci, dwa razy itd. !!! Każdy impuls będzie potwierdzony krótkim tonem alarmu lub błyśnięciem światel awaryjnych.Podanie 4 impulsów musi odbyć się w ciągu 6 sekund.]

4. Odczekać 5 sekund po ostatnim wysłanym impulsie poczym nacisnąć krótko na przycisk.
samochód zostanie otworzony i programowanie klucza jest zakonczone.

[Programowanie musi być zakończone w ciągu 30 sekund od zamknięcia samochodu (Punkt 2)
jeśli warunek nie zostanie spelniony to trzeba proces programowania powtórzyć od nowa poprzez ponowne zamknięcie i otwarcie zamka. Zalecane jest zawsze wszystkie klucze zaprogramować od nowa.]
zawsze pomga wiec i tobie pomoze.
Ps. jak to mozliwe ze masz 3 przyciski jak podobno otwieranie bagaznika dopiero od 99r jest? pewnie tajk samo jak ja 2 dzialaja co?

_________________
Pozdrawiam :diabel:
Obrazek

Bylo
AUDI A6 C5 2.4 98r AGA LPG
Mercedes CL 500 W215
Mercedes E320 CDI S211
Jest
Audi Q7 4L 3.0 TDI 12r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.cze.2007 11:14:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.cze.2007 22:29:58
Posty: 29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Procedura opisana przez MiKev służy do programowania kluczy lub dopisywania nowych i trzeba znać pozycję na której był wpisany do pamięci, bo można nadpisać nim inny funkcjonujący. W tej metodzie najczęściej kończy się to koniecznością wpisania wszystkich posiadanych kluczy.
Po wymianie baterii konieczna jest tylko synchronizacja. Klucz jest już w pamięci i nie ma potrzeby programowania.

Pozdrawiam :diabel:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.cze.2007 17:20:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.kwi.2005 22:21:52
Posty: 77
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Q7 3,0 TDI BUG
Dziekuje bardzo, pomogło :D
Pozdrawiam .

_________________
Q7 3,0 TDI 233km


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.cze.2007 22:24:55 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.cze.2007 18:57:18
Posty: 92
Lokalizacja: Warszawa / Rzeszów
a tak troche z innej beczki,

kupujac od helmuta samochod, dostałem tylko jeden kluczyk z dwoma przyciskami, jeden metalowo-plastikowy zwykły i jeden mały plastikowy z przywieszką z numerkiem jakimś.

nie powinno być jeszcze jednego z trzema przyciskami?

A6 2.8 1998 r

_________________
Pozdrawiam
Rafał R

A6 Avant 2.8 Quattro'98


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.cze.2007 22:46:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.lut.2007 00:46:01
Posty: 1347
Lokalizacja: Chełmno-Coventry
Auto: Audi Q7 4L 3.0 TDI
przy autkach z 98 roku masz pilota z dwoma przyciskami (otwieranie-zamykanie) trzeci guzik otwiera bagaznik, z tego co sie dowiedzialem to dopiero od 99r byly takie ale to tez moze byc uzaleznione od wersji auta.
kluczyk z trzema przyciskami mozna zaprogramowac do tego auta bez problemu (jezeli poprawi to tobie samopoczucie) o ile dziala na tej samej czestotliwosci. Ja mam zaprogramowany kluczyk z trzema przyciskami ale nie otwiera mi bagaznika poniewaz zamek klapy jest inny w obu przypadkach.
plastikowo-metalowy masz wrazie gdyby pilot zaniemogl a ten plastikowy to wydaje mi sie ze do serwisu jest albo cos takiego.

_________________
Pozdrawiam :diabel:
Obrazek

Bylo
AUDI A6 C5 2.4 98r AGA LPG
Mercedes CL 500 W215
Mercedes E320 CDI S211
Jest
Audi Q7 4L 3.0 TDI 12r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.cze.2007 22:55:54 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.cze.2007 18:57:18
Posty: 92
Lokalizacja: Warszawa / Rzeszów
OK, a jak poznać czy zamek ma siłownik do otwierania klapy czy nie?
bo wersja jest cłkiem wypasiona, podejrzewam, że otwieranie klapy może być, tylko pilota brakuje. bo ten który mam, wygląda prawie jak nowy. takze podejrzewam, że nie był używany od 98 roku :D

_________________
Pozdrawiam
Rafał R

A6 Avant 2.8 Quattro'98


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.cze.2007 23:16:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.lut.2007 00:46:01
Posty: 1347
Lokalizacja: Chełmno-Coventry
Auto: Audi Q7 4L 3.0 TDI
najlepiej jak masz znajomego ktory ma auto z mozliwoscia otwierania klapy i porownaj a zobaczysz czym. ciezko mi wytlumaczyc, wydaje mi sie ze w autach bez mozliwosci otwierania z pilota trzeba uzyc wiecej sily natomiast w autach z mozliwoscia lekko pociagniesz za klamke i sie otwiera oraz daje inny dzwiek. jak pisalem jak masz mozliwosc powownac to porownaj a napewno wyczujesz, mozesz porownac z passatem jezeli ma ta mozliwosc, niekoniecznie musi to byc audi.

_________________
Pozdrawiam :diabel:
Obrazek

Bylo
AUDI A6 C5 2.4 98r AGA LPG
Mercedes CL 500 W215
Mercedes E320 CDI S211
Jest
Audi Q7 4L 3.0 TDI 12r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2007 00:57:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.cze.2007 22:29:58
Posty: 29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Yeah napisał(a):
kupujac od helmuta samochod, dostałem tylko jeden kluczyk z dwoma przyciskami, jeden metalowo-plastikowy zwykły i jeden mały plastikowy z przywieszką z numerkiem jakimś.

nie powinno być jeszcze jednego z trzema przyciskami?


Nie wiem czy powinny być z trzema czy z dwoma przyciskami, ale powinny być raczej dwa piloty. Wygląda na to, że ten metalowo-plastikowy jest dorabiany, pewnie poprzedni właściciel poskąpił kasy na pilota bo to jest droga impreza.
Mały plastikowy to jest w zasadzie wzornik grota, ale bardzo ważna jest przywieszka przy nim, bo tam jest kod do immo.
Swoją drogą ciekawe czy możesz uruchomić silnik z kluczyków bez pilota?

Co do rozpoznania czy klapa ma siłownik, to MiKev ma rację, wyrażnie słychać pracę siłownika elektryczego odryglowującego zamek i czuć, że nie zwalnia się zaczepu zamka, a jedynie pobudza przełącznik.

Pozdrwiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2007 06:58:14 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.cze.2007 18:57:18
Posty: 92
Lokalizacja: Warszawa / Rzeszów
sprawdze to w sluzbowym passacie, wlasnie mam wrazenie ze w moim atancie, starczy lekko nacisnac klamke, i klapa sie otwiera. ale samochod bede mial gdzies dopiero za tydzien.

co do odpalania z kluczykow bez pilota to nie ma problemu (przynajmniej ten metalowo plastikowy) ;)

_________________
Pozdrawiam
Rafał R

A6 Avant 2.8 Quattro'98


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.cze.2007 23:31:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.mar.2006 12:50:29
Posty: 231
Lokalizacja: okolice Częstochowy
vera napisał(a):
Nie wiem czy powinny być z trzema czy z dwoma przyciskami, ale powinny być raczej dwa piloty. Wygląda na to, że ten metalowo-plastikowy jest dorabiany, pewnie poprzedni właściciel poskąpił kasy na pilota bo to jest droga impreza.
Mały plastikowy to jest w zasadzie wzornik grota, ale bardzo ważna jest przywieszka przy nim, bo tam jest kod do immo.
Swoją drogą ciekawe czy możesz uruchomić silnik z kluczyków bez pilota?

tak powinny być dwa kluczyki na pilota ale ten trzeci też jest prawdopodobnie oryginalny+wzornik grota
p.s ja mam a6 z 99r i mam dwa kluczyki z trzema przyciskami natomiast kumpel ma a6 z 98r i jego kluczyki są dwuprzyciskowe :peace: więc jak pisał kolega MiKev prawdopodobnie w 99 roku nastąpiła zmiana kluczyków

_________________
polonez 1.6 +LPG '95 - był
audi 100 C3 1.8 '89 - był
audi a6 2.5 TDI Q '99 - jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.sie.2007 12:58:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.lut.2007 18:43:22
Posty: 344
Lokalizacja: Zgorzelec
Auto: A4 B6 Avant 1.9 TDI AVF
Yeah napisał(a):
sprawdze to w sluzbowym passacie, wlasnie mam wrazenie ze w moim atancie, starczy lekko nacisnac klamke, i klapa sie otwiera. ale samochod bede mial gdzies dopiero za tydzien.

co do odpalania z kluczykow bez pilota to nie ma problemu (przynajmniej ten metalowo plastikowy) ;)


A czy przypadkiem wszystkie audiki A6 Avant miały takie otwieranie klapy ?
U mnie w audicy jak sie ja otworzy z pilota (pilot ma tylko 2 przyciski) i otwiera sie klape bagaznika to wystarczy lekko nacisnąć klamke...po chwili słychac jak siłownik elektryczny sam otwiera zamek. Na poczatku myslalem ze to jakies "wspomaganie" otwierania bagaznika [np w zimie przydatne] ale teraz moze i faktycznie mysle czy aby nie słuzy to do otwierania z 3 przycisku pilota ?? :)) :632: :632:

Co do kluczyków powinny być :
2 piloty scyzoryki
1 plastikowo-metalowy - z wybitym nadrukiem klucza-serwisowy (tez uruchamia autko)
1 plastik-sluzacy zapewne do odtwozenia grotu kluczyka.
1 opaska z pinem immo.

Czy do zaprogramowania pilota z 3 przyciskami potrzebny jest komputerek z vagiem ??

Pozdrawiam Szymon.

_________________
Było Audi A6 Avant 2,5 V6 1999
Jest :audi: A4 1,9 TDI AVF Avant 2004 - niebawem NA SPRZEDAŻ :)
174KM - dzięki EcuProject , Heble 321 przód & 288 tył , pół skóra środek
Navigation BNS4.2 (spolszczone) + Teleatlas DX 2012/2013


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.sie.2007 21:42:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.sie.2007 10:46:34
Posty: 1
Lokalizacja: Śląsk
A jeżeli żadna z wyżej opisanych metod synchronizacji/kodowania pilotów nie działa?

Dodatkowo mam problem z podłączeniem VAG-a, więc nawet nie mogę nic sczytać z kompa pokładowego


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.lis.2007 19:14:02 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.lip.2007 18:30:00
Posty: 46
Lokalizacja: Bielsko-Biala, Żywiec
Zrobiłem tak jak napisał MiKev i udalo mi sie zakodowac drugi kluczyk. Mam tylko maly problem. Oba klucze dzialaja teraz odwrotnie -- tzn gdy wcisnie przycisk otwórz to auto sie zamyka i odwrotnie. MOze podczas kodowania cos pomieszalem. Moglbym prosic o instrukcje jak to zmienić aby bylo dobrze. Wiem ze to nic takiego ale strasznie denerwuje mnie ten fakt.

Mam też drugie pytanie.
W drugim kluczyku dziala teraz juz centralny lecz gdy go wloze do stacyjki to mruga się kontrolka immobilajzera. Wiem ze potrzebny jest do tego kod - nic takiego chyba nie dostalem podczas kupna samochodu, jedynie na ksiazce od auta napisane jest cos dlugopisem - mozliwe ze to ten kod. Moje pytanie brzmi, czy moglby mi ktos podaj forme takiego kodu w jakiej jest podany - bedzie mi łatwiej sprawdzic czy to jest to.

_________________
AUDI A6 C5 1.9 TDI 110KM '97r. - obecnie
Suzuki Swift 1.3 75KM '92r - przeszłość


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.lis.2007 20:41:11 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.lut.2007 00:46:01
Posty: 1347
Lokalizacja: Chełmno-Coventry
Auto: Audi Q7 4L 3.0 TDI
kolego hendel niestety nie mam pojecia co jest nie tak u ciebie ze sie tak dzieje podczas uzywania pilota.
Porownalem zamki w obu przypadkch i auta z mozliwoscia otwierania bagaznika z pilota ma dodatkowo jeden silownik elektryczny ktory rowniez wspomaga otwieranie manualnie.
w przypadku gdzie tego nie ma mamy tylko jeden silownik (taki bialy) do blokowania i odblokowywania.
simon75 zakoduj sobie pilota 3 przyciskowego i zobacz co bedzie albo zdejmij tapicerke, zerknij na zamek i ilosc silownikow.

_________________
Pozdrawiam :diabel:
Obrazek

Bylo
AUDI A6 C5 2.4 98r AGA LPG
Mercedes CL 500 W215
Mercedes E320 CDI S211
Jest
Audi Q7 4L 3.0 TDI 12r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.lis.2007 10:53:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.wrz.2007 15:50:34
Posty: 27
Lokalizacja: Łódź
Mam Avant A6 C5 '02.
Zmieniłem sterownik w samochodzie na nowy. Chciałem zaprogramować do niego klucz.
Przeczytałem, że powinny być 4 klucze. Kupiłem samochód tylko z dwoma. Łamany z pilotem i te małe gówienko z plastikową przywieszką.

W algorytmie podanym w drugim poście "zapłon" ostatnia faza przed odpaleniem silnika? (To tylko na wszelki wypadek, żeby uniknąć nieporozumień).

W punkcie 3. "przycisk" to otwieranie czy zamykanie drzwi?

Do stacyjki wsadziłem ten plastikowy klucz, włączyłem zapłon. I powtórzyłem punkt 3,4 dla wszystkich możliwości [1-4], gdyż nie wiem, pod którym numerem jest zapisany mój klucz z pilotem. Cały algorytm powtórzyłem 8 razy (4 razy na otwieranie [1-4], 4 razy na zamykanie [1-4])
Wszystko działało jak w opisie, po kliknięciach w punkcie 3 migały światła, zarówno dla otwierania jak i zamykania. Po odczekaniu 5 sekund samochód się otwierał (nie zapalało się światło). Po ósmym wykonaniu algorytmu chciałem sprawdzić czy działa. Wyjąłem kluczyk ze stacyjki, zamknąłem drzwi i okazało się, że nic się nie zaprogramowało. Spróbowałem zamknąć samochód przez zamek w drzwiach, samochód się zamknął i włączył się alarm. Przez 1-2 minuty próbowałem otworzyć zamek jednym i drugim kluczem, nic nie działało... W końcu zaskoczyło i otworzył się zamek (nadal wyje) i udało mi się zdjąć klemę z akumulatora. Zanim zdjąłem klemę, jeszcze otworzyłem i zamknąłem raz samochód, ale centralny nie działa już dla tego klucza.

_________________
C5 A6 2.5TDI '02


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.paź.2008 19:24:52 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2007 16:51:36
Posty: 1002
Lokalizacja: pomorskie
A ja mam mały problemik z kluczami do A6 C5,
Kupiłem A6 z 1 kluczykiem 3 przyciskowym, byłem u pana kluczyka i dorobił mi kluczyk również 3 przyciskowy, zaprogramował transporder (autko idzie odpalić nowym) ale nie mogę nim zamykać drzwi radiowo. nie jest dodany do pamięci.
I teraz mam problem bo u mnie zamek mechaniczny w drzwiach kierowcy jest zepsuty i nie idzie nim zamknąć ani otworzyć auta.
otworzyć i zamknąć mogę jedynie starym pilotem.

jak mam wkodować ten nowy kluczyk żebym mógł otwierać dwoma kluczykami. A tego zamka w drzwiach nie chciałbym naprawiać bo jest to jednak jakaś przeszkoda przy kradzieży.

czy mogę zakodować ten drugi pilot przez Vaga, lub może przez rozebranie tapicerki i przekręcenie zamka w drzwiach (samego mechanizmu, dźwigienki) np śrubokrętem i wkodowywać jak normalnie??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.paź.2008 14:41:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.wrz.2008 12:29:16
Posty: 8
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witam!!

Juz kiedys predzej o tym pisalem, ale widze za na tamten temat nikt nie odpowiada

nie dziłaja mi oba piloty, tylko mechanicznie, czyli odpalanie silnika i otwieranie drzewi, po przekreceniu kluczyka w moich drzwiach ( kierowcy) centralny dziła, otiwera wszystkie drzewi, wlew i bag. Ale nie dziala opuszczaanie szyb, otwieranie z pilota, bag z pilota ..

Panowie bylem juz raz na VAGu z tymi kluczami i nic, Vag zgłupiał, oba nadal nie dzialaja, wczoraj pojechalem do elektryka i połaczył mnie pod komputer, program o nazwie VW TOOLS czy cos takiego,
wyskoczyly 3 błedy:

Opened via crash signal i 2 błedy kluczyka : keys 1 i keys 2

po wykasowaniu nic sie dalej nie dzieje.

Klucze widza siebie nawzajem, bo jak jeden byl w stacyjce a drugim zamykalismy drzwi to migaja swiatła awaryjne, czyli polaczenie bylo.

Moj elektryk nie wie co dalej, zaproponowal wizyte w serwisie AUDI :-/ ale nie usmiecha mi sie wydawac 1024939 $ zeby to zrobili,
Co o tym myslicie ??

od razu owie ze opcje z wkładaniem kluczylka i przekrecanie, wciskanie guzików i inne magie nie daja rezultatu.

Pozdro i czekam z niecierpliwoscia na odp! Dzieki z Góry!


tewraz doczytalem i widze ze mam identyczna sytuacje co DA.KOT . Pomoze ktos nam? co mamy dalej robic?

_________________
Zapraszam na www.a6klub.pl Audi Gut :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: