.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 07:35:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 c5] - głośno w środku - szum wiatru
PostNapisane: 29.paź.2011 11:21:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.mar.2004 20:00:43
Posty: 293
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: A6 C6 3.0TFSI
Witam.
Doprowadzam nowy nabytek do stanu używalności.
Już przy 50km/h słychać wyraźny szum wiatru, przy 120 zaczyna boleć głowa. :(:
Jest to sedan.
Dodam że miejscowy lakiernik dostał zlecenie usunięcia nieszczelności - odebrałem auto. Drzwi wyregulował, ramki podobno też. Sprawdziłem i rzeczywiście szczeliny które były wcześniej się zmniejszyły - szumy pozostały. Lakiernik się poddał bo nie ma czasu na takie zabawy z jazdami testowymi.

Trudno było zlokalizować szum więc przy diagnozie pomaga kolega i kilka rolek taśmy malarskiej.

1. Drzwi przednie - strona pasażera

-widać że grzebane bo były po naprawie lakierniczej - źle osadzona tapicerka, trójkącik przy lusterku luźny a wygłuszenie w nim zwinięte w kłębek, uszczelka wokół przewodu do lusterka rozerwana.
Zastosowaliśmy silikon, ułożyliśmy wygłuszenie i tapicerkę.

Dużo ciszej. Przykładając ucho dalej coś słychać ale siedząc normalnie słychać bardziej dźwięki z tyłu.

2. Drzwi kierowcy.
Ciszej niż od pasażera ale też dają się we znaki.
- rozebraliśmy, profilaktycznie silikon w tym trójkąciku gdzie idą przewody do lusterka. Te drzwi albo nie były rozbierane albo ktoś robił z głową bo żadne wygłuszenia nie są zniszczone i leżą na swoim miejscu.

Praktycznie nic to nie dało. Diagnozę przodu utrudnia szum z tyłu pojazdu.

3. Drzwi tylne lewe.
- największe źródło hałasu to właśnie tył pojazdu (obie strony)
Jednak także trudno dojść.
Rozebraliśmy drzwi, wyglądają ok. (wcześniej koślawiła się w tych drzwiach szyba ale po psiknięciu silikonem w sprayu bez zdejmowania boczka problem już nie występuje).
Tapicerka zeszła bardzo ciężko jakby nigdy nie zdejmowana, wygłuszenia na miejscu.
Trójkącik - profilaktycznie silikon (minimalnie).
Jeśli chodzi o ten trójkąt z zewnątrz to nachodząca na niego listwa chromowa z uszczelką ma prawie 2mm szczelinę. Nie wiem jaki ma to wpływ bo zaklejanie taśmą nic nie zmieniło.
Kierunek poszukiwań się rozdwoił:
a) słupek chyba nazywa się to D (ten między tylnymi drzwiami i szyba tylną) - wkładając głowę między zagłówek a tą szybkę słuchać b.głośny szum.
b)nadkole - przykładając głowę w okolice nadkola słychać wyraźnie hałas (fakt że jest to zarazem blisko uszczelki drzwi ale całe drzwi był zaklejone z zewnątrz taśmą). Zakrycie całego nadkola z kawałkiem oparcia kocem daje wyraźną poprawę.
Kolega zanurkował do bagażnika - tam wydaje się jeszcze głośniej ale w sumie ze wszystkich stron.
4. Drzwi tylne prawe - jeszcze nie zaczęliśmy - robimy po kolei.

Dodam że zakładaliśmy inną oponę. Zmienialiśmy się za kółkiem żeby mieć porównanie.

Doradźcie proszę co tam mogę jeszcze sprawdzić, może jest jakaś inna metoda albo newralgiczne miejsca?
Mozę ktoś się podejmie zrobienia tego?
Nie chcę się pozbywać samochodu, który mam 3 tygodnie i jest piękny.

_________________
Audi C6 3.0TFSI
Audi B6 1.8T BEX 190KM
Audi A6 1.9 TDI AVF 2002r.
Passat B5 1.9 TDI AFN 1999r.
Srebrne Audi 80 B4 1.9 TDI 1992r
VW Polo 1.3 LPG 1986r.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.paź.2011 10:48:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.sie.2008 08:22:45
Posty: 1210
Lokalizacja: Częstochowa
skoro szumi w drzwiach, no nie najprosciej jest wyregulowac ramke i zalozyc nowa uszczelke w drzwiach?
(ta co jest w nadwoziu montowana, wokol obwodu drzwi)
niz kleic wszystko jakims sylikonem??

_________________
A6 180/370 Quattro Tiptronic
A8 335/430 Quattro Tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.paź.2011 17:56:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.mar.2004 20:00:43
Posty: 293
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: A6 C6 3.0TFSI
Nie kleję drzwi silikonem.
Tylko w tych trójkątach pod wygłuszeniem gdziw w przypadku przednich drzwi wychodziły kable do lusterek i tam dmuchało. Wiec skoro ju zrozbierałem w pozostąłych drzwiach ten element to nie zaszkodziło dać.

Wyregulować i wymienić uszczelkę. Łatwo powiedzieć.
Lakiernik stwierdził że uszczelki są Ok i sam regulował drzwi i ramki. Nic to nie dało.
Albo dał ciała albo to co innego. Nie wiem jak zlokalizować źródło a co dopiero usunąć je skuteczniej niż człowiek który zajmuje się takim rzeczami od lat.
Tak jak pisałem niby koło drzwi ale też jakby z nadkoli a wsumie to rozchodzi się po całym aucie.
Jak rozpozanć kiepskie uszczelki?
Tak właśnie pomyślałem że moze w ramach testu podkleić je na całości drzwi cienką uszczelką okienną i zobaczyć czy pomoże, jak tak to wiadomo że albo wciąż źle jest dociskana albo do wymiany.
Moze sa jakieś skuteczniejsze metody / patenty na szukanie nieszczelności?

_________________
Audi C6 3.0TFSI
Audi B6 1.8T BEX 190KM
Audi A6 1.9 TDI AVF 2002r.
Passat B5 1.9 TDI AFN 1999r.
Srebrne Audi 80 B4 1.9 TDI 1992r
VW Polo 1.3 LPG 1986r.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.paź.2011 20:20:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.sie.2008 08:22:45
Posty: 1210
Lokalizacja: Częstochowa
Rafaello napisał(a):
Wyregulować i wymienić uszczelkę. Łatwo powiedzieć.
Lakiernik stwierdził że uszczelki są Ok i sam regulował drzwi i ramki. Nic to nie dało.


łatwo tez zrobic.

boczek drzwi trrzyma sie na dwie srubeczki - to pewnie wiesz.

ramka drzwi zamocowana jest na cztery sruby, dwie u gory i dwie na dole.
luzujesz wszystkie. dwie gorne maja za zadanie tylko trzymac gorna czesc ramki wiec je sie tylko luzuje.
regulujesz na tych dwoch dolnych, masz tak miedz drzwiami, a ramka taki "trojkacik" ustawia sie go mniej wiecej po srodku.
zamykasz drzwi i patrzysz czy zewnetrzna uszczelka przylega do samochodu.

uszczelka, sciagasz dolne platiki progowe sa zamocowane na zatrzaski, podobnie na bocznym slupku, od dachu musisz sciagnac "raczke" trzyma sie dwie srubki za zaslepkami sa. wtedy podsufitke bedziesz mogl nieco odciagnac na dol. wyciagasz stara uszczelke, wkladasz nowa i montujesz wszystko spowrotem.

nie ma reguly jak powinna wygladac uszczelka sprawna/niesprawna.
wez pod uwage to, ze drzwi pracuja z cala karoseria, a uszczelka jako lacznik sie wyciera, az zaczyna przepuszczac powietrze.

_________________
A6 180/370 Quattro Tiptronic
A8 335/430 Quattro Tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.paź.2011 21:51:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.mar.2004 20:00:43
Posty: 293
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: A6 C6 3.0TFSI
W sumie warto z próbować.
Moze rzeczywiście lakiernik olał temat.
Jutro wrzuce fotki jak wyglądają te uszczelki i spasowanie ramki i moze dasz radę ocenić coś po fotkach czy jest sens regulować śrubami i ponosić ryzyko że jeszcze pogorszę.
Dzieki za zainteresowanie tematem bo już siwieć zaczynam przez te auto.

_________________
Audi C6 3.0TFSI
Audi B6 1.8T BEX 190KM
Audi A6 1.9 TDI AVF 2002r.
Passat B5 1.9 TDI AFN 1999r.
Srebrne Audi 80 B4 1.9 TDI 1992r
VW Polo 1.3 LPG 1986r.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.paź.2011 22:35:25 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.wrz.2004 07:25:34
Posty: 1602
Lokalizacja: Wołomin
To chyba ciężka sprawa aby dobrze te ramy wyregulować... sam już kilkukrotnie podchodziłem do tematu i nadal mi szumi. Chyba nie da rady ustawić już tego jak fabryka to zrobiła, albo po prostu coś źle robię lub nie mam cierpliwości :/

_________________
co pięć garków, to nie cztery :d

-Volvo V70 II T5

-Audi 100 C4 Avant '92r. ABC (Rezanko: soczewki, 4 x el. szyby, roletki w tylnych drzwiach oraz tylnej szyby, dekory, ori 3 światło stop, 8 fabrycznych głośników, podświetlane nawiewy)
-Audi 100 C3 CD '83r. 2,0
-Audi Coupe GT '86r. KX
-Audi Coupe GT5S '82r. WN
-Audi 80 GLS 2D, '78r. 1,6


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.paź.2011 10:15:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.mar.2004 20:00:43
Posty: 293
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: A6 C6 3.0TFSI
Postarałem się zrobić fotki tych drzwi uszczelek.
http://imageshack.us/g/510/img0292hh.jpg/
Ponadto zrobiłem 2 testy które wg mnie miały wykluczyć zużyte uszczelki.
1. Posmarowałem punktowo uszczelkę w drzwiach kremem nivea - po zamknięciu drzwi odcisnęły się wszystkie kropeczki na uszczelce kabiny
2. Przykleiłem uszczelkę (taką piankową do okien bo nie miałem gumowej) na całej uszczelce (tej w budzie a nie w drzwiach) - nic to nie dało.

Mimo testów dalej nie mogę jednoznacznie wykluczyć uszczelki.
Może nabyć uszczlekę gumową okienną i przykleić?
Czy moze skoro krem się odcisnął to można uznać że drzwi przylegają dobrz i regulacja ramek jest zbędna a problem jest gdzie indziej.
Jeśli gdzie indziej to gdzie? Sama uszczelka od szyby? Jak to sprawdzić?

Jeśli sam nic nie zrobię a miejscowe warsztat się nie podejmują to zostaną mi tylko 2 opcje: ASO lub firma zajmująca się Car-Audio lub wyciszaniem np. http://www.sztukawyciszania.pl/
Ale myślę że to mogą być kosmiczne pieniądze a w ASO by zaczęli mnie naciągać na wymianę łożysk,opon i całych drzwi.

_________________
Audi C6 3.0TFSI
Audi B6 1.8T BEX 190KM
Audi A6 1.9 TDI AVF 2002r.
Passat B5 1.9 TDI AFN 1999r.
Srebrne Audi 80 B4 1.9 TDI 1992r
VW Polo 1.3 LPG 1986r.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 c5] - głośno w środku - szum wiatru
PostNapisane: 22.paź.2019 16:38:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.cze.2014 13:40:39
Posty: 20
Witam. Mam taki problem w swoim audi a4 b8. Powyzej predkosci 80 km/h slychac szum wiatru na bocznym slupku pomiedzy przednimi a tylnymi drzwiami. Szum jest wiekszy gdy jest zimno a gdy samochodów stoi na sloncu szum jest mniejszy. Co moze byc przyczyna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 c5] - głośno w środku - szum wiatru
PostNapisane: 23.paź.2019 22:39:32 
Moderator

Dołączył(a): 03.mar.2011 22:54:52
Posty: 6751
Lokalizacja: Toruń
Auto: A6 C5 AVF
Przyjrzyj się uszczelkom.

_________________
Było:
Audi A4 AFN
Jest:
Audi A6 AVF + blast by Spanky :)
BMW 5 GT 3.0 N57
--------------------------------------
1.03 CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 c5] - głośno w środku - szum wiatru
PostNapisane: 24.paź.2019 15:07:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.cze.2014 13:40:39
Posty: 20
Troche odstaje uszczelka wewnętrzna na slupku tam gdzie wlasnie slychac szumy. Ale zakladalem dodatkowowa uszczelke do okien i nic. Wczoraj obkleilem tylne i przednie drzwi tasma i dalej szumi. Dzis zauwazylem ze jak jest zimno to szumi bardziej a gdy pojezdzi sie po sloncu to szum jest troszke mniejszy. Ewidentnie jak przyloze ucho to szum slychac na slupku tam jak jest pas zamontowany tylko nizej


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: