.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.maja.2024 16:15:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lakiernik Poznań
PostNapisane: 06.wrz.2017 23:01:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.wrz.2017 22:51:03
Posty: 3
Forumowicze,

Szukam lakiernika w Poznaniu lub okolicy, który upora się profesjonalnie z zadrapaniem błotnika. Mogę oddać do ASO, ale nie jestem przekonany, czy zrobią to właściwie.

Zależy mi przede wszystkim na jakości i trwałości. Znalazłem namiary na - alpida@op.pl czy ktoś potwierdzi ich rzetelność?

Pacjent Audi A5:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dzięki za pomoc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lakiernik Poznań
PostNapisane: 07.wrz.2017 07:17:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10304
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Jeżeli element jest w oryginale, to zasugeruj "malarzowi" nie zrobi tylko zaprawkę do przełamania na rancie. Przy sprzedaży amatorzy miernika lakieru to docenią :D

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lakiernik Poznań
PostNapisane: 07.wrz.2017 08:14:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.wrz.2017 22:51:03
Posty: 3
Jest w oryginale.
Też wolałbym nie malować całego elementu, ale nie wiem czy to jest możliwe, żeby zrobić to "jak z fabryki" bez malowania całości. Z jakim lakiernikiem nie rozmawiam, to mówi że całość do malowania. Mi chodzi przede wszystkim o jakość tej naprawy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lakiernik Poznań
PostNapisane: 11.wrz.2017 08:21:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2008 22:05:44
Posty: 2631
Lokalizacja: EPWA
Mi kiedyś pomógł w ten sposób lakiernik z Głuszyny.Nie znam adresu, chyba ul.Gabszewicza, obok stacji benzynowej, przy uliczce którą się wjeżdża na teren wojskowego lotniska wojskowego.Może wygooglujesz...

_________________
Problem jaki AELa spotyka, to łapy mechanika.
Jest A6C6 3.0 CDYC gnojówka, manual + quattro.
Jest Audi 100 1990, 2.2 KU, manual + klimatronic, elektryka.
Hobbystycznie Tecnam 2006T, Cessna 150/152, Wilga, Piper.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lakiernik Poznań
PostNapisane: 12.wrz.2017 22:57:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
reloop25 napisał(a):
Forumowicze,

Szukam lakiernika w Poznaniu lub okolicy, który upora się profesjonalnie z zadrapaniem błotnika. Mogę oddać do ASO, ale nie jestem przekonany, czy zrobią to właściwie.

Zależy mi przede wszystkim na jakości i trwałości. Znalazłem namiary na - alpida@op.pl czy ktoś potwierdzi ich rzetelność?

Pacjent Audi A5:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dzięki za pomoc



A że zapytam , .. jest to przetarcie do bazy lakieru , do podkładu ?? bo jeżeli nie jest zadrapanie do bazy, tak , że nie przebija się podkład to wystarczy lekko spolerować wodnym papierem , i prze lakierować albo całość na nowo klarem , albo od odcinki na rancie . Ja bym spróbował na początku lekkie przetarcie papierem wodnym tak o gradacji 2500 , tak aby zlikwidować wszelkie zadziory , i te mniej głębsze rysy . Później ocena głębokości tych głębszych rys , jeżeli da się je spolerować papierem ściernym , to rób delikatną polerkę na mokro . Jeżeli są naprawdę bardzo głębokie , że polerowanie klaru papierem ściernym zagrozi przetarciu , to zrobił bym w tych miejscach delikatne zaprawki samym klarem na patyczku . Poczekał , aż wyschnie po kilka dniach ,, i spolerował to na równo .Jeżeli jest ubytek do podkładu , .. to zrobiłbym zaprawkę z samej bazy na końcu , i spolerował to pasta polerską . Nie jedno przetarcie tak naprawiłem , i wiem że się da , bez demontażu elementu , i głębszej ingerencji . Zabawa może być troszkę pracochłonna , ale jak w ori lakierze to warto . I chyba lepszego efektu nie uzyskasz końcowego , no chyba , że chcesz się bawić w lakierowanie punktowe , ale to raczej jest tutaj nie potrzebne .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Lakiernik Poznań
PostNapisane: 13.wrz.2017 09:10:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.wrz.2017 22:51:03
Posty: 3
Luki 147 - to co opisujesz wygląda bardzo dobrze, tzn. unikam lakierowania całego elementu. Ja się samodzielnie tego nie podejmę i obstawiam, że większość lakierników powie, że woli polakierować całość i tu jest problem. Wiadomo, że najlepiej położyć szpachlę i przykryć nowym lakierem... Problem jest z tym, żeby znaleźć kogoś, kto zrobi to tak, jak opisałeś... Właśnie dlatego szukam na forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: