.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 12:24:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Q3 8U] - Konserwacja podwozia
PostNapisane: 25.mar.2019 21:43:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.cze.2018 21:28:53
Posty: 4
Witam;

Chciałem ściągnąć plastikowe listwy na drzwiach i boczne przy progach oraz błotnikach - czy ktoś może doradzić jak to zrobić żeby niczego nie zniszczyć.
Mile widziane fotki/ filmiki itp.
Interesuje mnie stan karoserii pod plastikami.

Druga sprawa (z prośbą o rzeczową opinię) - czy potrzebna jest dodatkowa konserwacja podwozia w tym modelu, zwłaszcza progów.
Jest to pierwsze moje auto tej marki, do tej pory były francuzy i jeśli chodzi o progi to nie były one należycie fabrycznie zabezpieczone.

Z góry dziękuję !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q3 8U] - Konserwacja podwozia
PostNapisane: 25.mar.2019 23:41:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Ochłoń chłopie , co Ty tam chcesz smarować,to nie duże fiaty, co najwyżej rozpuścisz fabryczne zabezpieczenia tymi retro mazidłami. Jedynie jak chcesz mieć satysfakcje że zabezpieczyłeś brykę na dziesiątki lat jazdy , to wtryśnij coś na bazie fluidolu w profile zamknięte,drzwi, progi i tylne nadkola. Są takie preparaty w sprayu z dołączonymi wężykami do penetracji.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q3 8U] - Konserwacja podwozia
PostNapisane: 26.mar.2019 10:48:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.cze.2018 21:28:53
Posty: 4
OK - dzieki

A jak zdjąć te plastiki ?
Z tego co patrzyłem na zdjęcia blach - pod plastikami progów są korki zaślepiąjące - pasowałoby się do nich dobrać...
Z wnętrza nie ma za bardzo jak się dostać bo nie widziałem większych otworów a tylko małe pod spinki.
Do tego trzeba by całe wewnętrzne poszycie rozebrać.
Prośba o poradę - jak najmniejszym kosztem dobrać się można do otworów w profilach , żeby tam wstrzyknąć preparat na bazie
wspomnianego wosku ?

Z góry dziękuję za odzew !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q3 8U] - Konserwacja podwozia
PostNapisane: 01.maja.2019 01:27:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
mm2306 napisał(a):
Witam;

Chciałem ściągnąć plastikowe listwy na drzwiach i boczne przy progach oraz błotnikach - czy ktoś może doradzić jak to zrobić żeby niczego nie zniszczyć.
Mile widziane fotki/ filmiki itp.
Interesuje mnie stan karoserii pod plastikami.

Druga sprawa (z prośbą o rzeczową opinię) - czy potrzebna jest dodatkowa konserwacja podwozia w tym modelu, zwłaszcza progów.
Jest to pierwsze moje auto tej marki, do tej pory były francuzy i jeśli chodzi o progi to nie były one należycie fabrycznie zabezpieczone.

Z góry dziękuję !



Co do plastikowych listew na drzwiach , to jest to grubsza zabawa :

po pierwsze primo - pod tymi listwami lubi szaleć ruda na potęgę , .... i wtedy z pod listy na cały dolny płat wchodzi rdza , i , ... odpada Ci lakier , po za tym te listwy lubią puchnąć - to jedno . Jeżeli owe listwy nie są spuchnięte , to połowa sukcesu - aby je ściągnąć , to od wewnątrz drzwi musisz zlokalizować na jej końcach dwie śrubki . Ale żeby nie było tak miło , ... to te śrubki raczej są już zaspawane rdzą , i raczej ich tak łatwo nie odkręcisz .
Te listwy gumowe wychodziły w dwóch wersjach - chodzi o to że jedna wersja tę drabinkę usztywniającą całą konstrukcję ma zatopioną w gumie , a w drugiej wersji jest odkryta - i te są bardziej podatne na puchnięcie .
Jeżeli śrubek nie odkręcisz , to je rozwiercasz - zalewasz odrdzewiaczem , i może odkręcisz . Jeżeli nie odkręcisz , to wydłubujesz całą tę nakrętkę z listwy - a w jej miejsce zatapiasz za pomocą żywicy epoksydowej nakrętkę nierdzewną z kołnierzem , którą dodatkowo nacinasz brzeszczotem by w owe nacięcie wpłynęła żywica .
Następnie usuwasz rdzę z pod listew - ściągasz też boczek z drzwi - tam są otwory na zaczepy listwy , tam też czyścisz , i konserwujesz . Jeżeli ruda wyszła Ci na dolny płat drzwi to robisz małe zaprawki - i wtedy przydało by się cały ten obszar polakierować - czyli cały ten odcinek od listwy ozdobnej poziomej na drzwiach położyć nowy lakier bezbarwny aż po dolną krawędź drzwi , gdzie przychodzi listwa .
U siebie przerobiłem ten zabieg na 4 drzwiach , bo z pod każdej listwy coś zaczęło pomału wychodzić - poprzedni właściciel auta na to wyłożył , a wiedziałem , że po nadchodzącej zimie , to ruda zaszaleje na potęgę . Jest to proces bardzo trudny , jeżeli nie masz zaplecza , i umiejętności , .. oraz czasochłonny - mi zajęło to około 1.5 miesiąca . O ile robotę z listwami sam byś zrobił , .. to lakierowanie chyba musiał byś zlecić lakiernikowi , .. a to są już spore koszty . Problem w tym , że owe zaprawki są dobre na chwilę , ... ponieważ po jakimś czasie odpadają odkrywając owe pokryte miejsca .
Także jak chcesz się w to bawić , to policz sobie najpierw koszty . Ja to u siebie zrobiłem , gdyż auto jest u mnie na " dłużej " - a raczej na dożywocie - po chwilę obecną , a minęło już 5 lat , to nic nie wyszło . Dodatkowo te listwy gumowe też polakierowałem w kolor auta , i fajnie to się prezentuje .
Jak chcesz zacząć się w to bawić , to najpierw oceń w jakim stanie masz owe listwy , czy jest sens je regenerować - mam na uwadze gwinty . Nowe w aso kosztują coś koło 250 zł za sztukę , ... rynek wtórny to ruletka , chyba , że masz coś na miejscu , i możesz je ocenić przed zakupem .

jak coś potrzebujesz w tym temacie to pytaj , .. chyba gdzieś na drugim forum audi założyłem o tym wątek , jak znajdę to wkleję :):

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: