.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 14:32:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skrzypiący (z oporem) mechanizm wycieraczek przedniej szyby
PostNapisane: 14.lis.2019 08:51:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.sty.2019 18:46:33
Posty: 5
Witam fanów motoryzacji.

Zgłaszam się do Was z pewnym pilnym problemem, ponieważ temat mnie zaskoczył a za kilka dni wyruszam w trasę i obawiam się, mogę mieć duże problemy jeżeli mi nie pomożecie za co z góry dziękuję.

Mianowicie temat dotyczy przednich wycieraczek szyby. Od jakiegoś czas zaczęły skrzypieć, a teraz cały ich cykl zajmuje już sporo czasu i za każdym razem mam obawy czy dokręcą się do końca. Gdy jest mokro i wilgotno to wycieraczki nawet nie wykonują swojej połowy cyklu. Przy obracaniu słychać wyraźne piszczenie wewnątrz kabiny i na zewnątrz.

Problem o tyle jest skomplikowany, że to piszczy mechanizm tak jakby wycieraczki od kierowcy.

Początkowo myślałem, że guma już zużyta więc wymieniłem pióra ale to nie pomogła.

W związku z tym podniosłem wycieraczki do góry i uruchomiłem je i sytuacja jest taka sama jak z opuszczonymi. Opór i piski.



W związku z tym podejrzewam, że gdzieś coś się „zapiekło” i może wystarczyłoby użyć magicznego środka WD40. Użyłem go od góry na elementy, które znajdują się nad maska pod szybą ale to również nie pomogło.

Proszę was o poradę gdzie i jak się dostać głębiej aby zerknąć co może być przyczyną i ewentualnie przesmarować wszystkie niezbędne elementy.

Dziękuję.


EDIT: Popraw tytuł wątku zgodnie z regulaminem - jakiego modelu dotyczy problem. Inaczej poleci temat do kosza. Tym razem przerzucę temat do poprawnego działu ale zwracaj na to uwagę. /Bloku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Skrzypiący (z oporem) mechanizm wycieraczek przedniej sz
PostNapisane: 14.lis.2019 17:10:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.lis.2018 22:03:56
Posty: 77
Lokalizacja: Śrem/ Wlkp.
Auto: A4 B5 Avant
Nie wiemy, jakiego modelu dotyczy problem.

Więc na przykładzie Golfa IV: pod podszybiem plastikowym, przy masce, jest mechanizm wycieraczek. Podejrzewam, że pytanie nie dotyczy nowego samochodu tylko już iluś letniego i najprawdopodobniej trzeba dojść do tego mechanizmu, przeczyścić, etc. i poprawnie złożyć - a następnie cieszyć się sprawnie działającymi wycieraczkami.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: