.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 18:52:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Naprawa nadwozia w ASO- przybliżony koszt
PostNapisane: 17.sie.2020 23:34:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.sie.2020 22:58:17
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi A4 B8 2013
Witajcie!

Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z was naprawiał może swoje Audi w ASO. Nie chodzi mi tu o jakość i trwałość naprawy, bo jak to w Audi jest na ogół wiadomo ale muszę się niestety szarpać z ubezpieczycielem a średnio mam ochotę wydawać 3 stówki na kosztorys napraw.. ale już mówię o co chodzi.

Starszy Pan uderzył moje A4 b8 z 2013 w tylny zderzak rysując go i wgniatając oraz tłukąc tylną lampę oraz zarysował cześć tylnego błotnika oraz tylnych drzwi. Zastanawia mnie koszt wymiany zderzaka z lakierowaniem. Mieszkam w Warszawie więc interesują mnie głównie ceny warszawskie ale będę wam mega wdzięczny za jakiekolwiek informacje z jakiegokolwiek[img][img][/img][/img] miasta!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Naprawa nadwozia w ASO- przybliżony koszt
PostNapisane: 18.sie.2020 11:45:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10297
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Nikt tu Ci nie powie dokładnie ile, ale naprawa może pójść w ponad 10 tyś, więc szkoda gadać, tylko jak idioci zaczną wymieniać tylny błotnik drzwi. malować całe boki itd...to ja nie wiem czy to będzie dobrze.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Naprawa nadwozia w ASO- przybliżony koszt
PostNapisane: 18.sie.2020 20:24:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.sie.2020 22:58:17
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi A4 B8 2013
No jasne, nie wymagam tutaj dokładnych cyferek.. wieć luz ale też mnie więcej liczyłem między 8-10 tyś.

Dlatego też nie naprawa w aso Audi to jak wyrok śmierci, na to nie ma mowy..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Naprawa nadwozia w ASO- przybliżony koszt
PostNapisane: 23.sie.2020 00:25:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
mały v8 napisał(a):
Nikt tu Ci nie powie dokładnie ile, ale naprawa może pójść w ponad 10 tyś, więc szkoda gadać, tylko jak idioci zaczną wymieniać tylny błotnik drzwi. malować całe boki itd...to ja nie wiem czy to będzie dobrze.



Jest tak jak mały v8 mówi , będą dążyli do szkody całkowitej .I raczej na pewno będzie to szkoda całkowita , jak zostawisz auto w aso .Tam samo polakierowanie drzwi to jest jakieś ... 700 zł . Przerabiałem stłuczkę w swoim a6 c5 ..... , więc poradzę Ci jak z tego wyjść bez szwanku , a i może coś jeszcze zostanie w kieszeni .


Pierwsza i podstawowa rzecz w takich sprawach - nie podawaj żadnego numeru konta do przelewu , nie podpisuj żadnej ugody . za chwilę się dowiesz czemu .
Czekasz sobie na rzeczoznawcę z agencji ubezpieczeniowej , by dokonać oględziny . Jeżeli po tej stłuczce masz jakieś grubsze wgniecenia na drzwiach , to są one do wymiany , tak samo tylny błotnik .Robisz oględziny , kontroluj co rzeczoznawca wpisuje w protokół , tak aby Cię nie wykręcili . Jak dasz radę to ściągnij tylny zderzak , tam jest troszkę plastików , i prawdopodobnie będą połamane, czyli są do wymiany . Bierzesz wykaz tych uszkodzonych części , i idziesz do aso audi , by Ci zrobili na kwicie kosztorys części - na tym kosztorysie powinien być vin auta , i Twoje dane . Kosztorys części musi się pokrywać z częściami uszkodzonymi z protokołu oględzin dokonanych przez rzeczoznawcę . Do protokołu uszkodzonych części , gdzie masz cenę brutto , doliczasz cenę brutto robocizny .I taką kalkulację im wysyłasz , do ubezpieczalni kierowcy sprawcy - nie mają prawa niczego zaniżyć , ani naliczać żadnej amortyzacji , ani też wciskać zamienników .
Będą próbowali , ale się nie zgadzaj .
zderzak w mojej a6 c5 brutto wyszło jakieś 2300 zł , więc u Ciebie może być podobnie , lampa jakieś hmmm 1000 zł . Do tego demontaż , montaż , całościowo może wyjść jakieś 6 tyś zł . Jeżeli masz uszkodzone drzwi to dolicz około hmmm 4000 tyś za nowe poszycie drzwi - tyle mogą kosztować , błotnik tył jak jest pofalowany to tak samo kilka grubych stówek będzie .

A teraz rozwiązanie zagadki czemu pod żadnym pozorem nie podawaj numeru konta .

Jeżeli im podasz numer konta , to oni zrobią Tobie kalkulację na zaniżonych stawkach , okradną Cię najnormalniej z należnej kasy . Kalkulacja będzie na zamiennikach , będą Cię chcieli wykręcić tak jak mnie próbowali . Jak będą mieli Twój numer konta to tak zaniżone odszkodowanie przeleją Ci na konto , i spełnią swój prawny obowiązek naprawienia szkody . I wtedy aby coś dostać więcej będziesz musiał pisać odwołania , albo zakładać im sprawę .Odwołań nie uznają , i albo założysz im sprawę , albo olejesz temat. Jak nie będą mieli numeru konta , to nic nie zrobią .
W przypadku mojej a6 c5 pierwszą kalkulację szkody miałem na 3500 zł , ale tej kasy mi nie przelali , bo nie dałem im numeru konta . Napisałem im , że to jest złodziejstwo , i dopiero im podam numer konta , jak zaakceptują kosztorys , który im przesłałem z aso . Powciskali mi jakieś chińskie zamienniki i wyszło tak mało pieniędzy . Na kosztorysie widniała coś kwota 7500 zł , i taką kwotę mi zaakceptowali , i przelali na konto .
Bierz auto zastępcze , ale spisz umowę z kolegą na wypożyczenie auta - nie mogą Ci tego zabronić .Stawka dobowa jakieś 150 zł - za to też będą musieli zapłacić , a koledze odpal z tej kasy coś na opłatę vatu z umowy najmu auta - w skali 10 dni masz 1500 zł do przodu . Im dłużej się będą ociągali z wypłatą należnego odszkodowania , tym więcej zapłacą za najem auta . Tym samym od razu będą wiedzieli , że nie można z Tobą w kulki lecieć .
Ja dostałem za stłuczkę tył 7500 tyś. zł. auto naprawiłem za jakiś 750 zł maks. 500 zł na prostowanie na ramie - bo troszkę mi dupę prze kosiło , i 200 zł na jakieś tam plasticzki. Reszta została w kieszeni .
Zderzak , i drzwi jak się postarasz , to dostaniesz w kolorze - i jak takich gratów bym szukał . W miarę "młode" auto więc nie powinno być aż takiej różnicy w kolorze . A i nie będzie bólu jak lakierni spartoli robotę ... tylni błotnik dajesz do lakierowania .
I jesteś zadowolony . :):

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Naprawa nadwozia w ASO- przybliżony koszt
PostNapisane: 23.sie.2020 12:59:46 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
U ciebie dążyli do całkowitej bo miałeś skoszone nadwozie, więc się nie dziw :)

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Naprawa nadwozia w ASO- przybliżony koszt
PostNapisane: 23.sie.2020 18:57:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
metyoo napisał(a):
U ciebie dążyli do całkowitej bo miałeś skoszone nadwozie, więc się nie dziw :)



Metyoo , .. to tak nie do końca jak myślisz .
Rzeczoznawca nie chciał mi wpisać uszkodzonej - prze koszonej ramy nadwozia bo wtedy by musieli mi zrobić całkę. Rzeczoznawca orzekł , że to nie od tej kolizji , i mi tego nie wpisze w protokół - musiał bym brać rzeczoznawcę nie zależnego pzm"otu , i się o to sądzić . Na to nie miałem czasu , ale jak bym wtedy ja dążył do uznania szkody całkowitej , to wtedy za swoje kombi bym dostał hmmm jakieś 17 000- 18 000 tyś - taka była ich wartość rynkowa . Robili wszystko by tej całki nie było , auto było ciut "droższe" , i na tym by więcej stracili . Natomiast ja policzyłem , że i tak na tym dobrze wyjdę . Praktycznie 6750 zostało mi w kieszeni - prostowanie budy - kufra tył 500 zł , plasticzki 250 zł .
Teraz jak myślę , mogłem o tę całkę powalczyć , było by troszkę więcej pieniędzy .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: