.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 10:55:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 C5 2.4 (ARJ) tip... LPG?
PostNapisane: 09.maja.2017 17:50:23 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2010 13:02:04
Posty: 113
Witam.
Stosunkowo niedawno zakupiłem C5 2.4 z tip'em. Zasadniczo auto jest już po wszystkich ważniejszych czynnościach serwisowych, więc rozpoczynam wystawianie C4'ki na sprzedaż. Po 2 dniach od dania ogłoszenia zainteresowanie jest spore, zatem zastanawiam się, czy części $$$ z ew. sprzedaży nie przeznaczyć na instalację LPG.
Nie robię gigantycznych rocznych przebiegów, ale do ok 10.000km pewnie się zejdzie. Na co dzień dojeżdżam do pracy (po mieście) kilka km w każdą stronę, robi się ciepło, wakacje na horyzoncie - więc może to dobry moment na rozglądanie się za instalacją LPG.
Opinie są różne (m.in. w zależności od zasobów portfela) - zatem (jako że nie miałem z LPG do czynienia) - na jaką przybliżoną kwotę powinienem się nastawiać? Może jakiś sprawdzony zestaw w rozsądnych pieniądzach?
Czy świeży montaż instalacji niejako ustawowo wiąże się jeszcze z kilkukrotnymi wizytami u gazownika (regulacje itp. itd.), czy solidny warsztat powinien przygotować instalację kompleksowo do pierwszego oddania po montażu?

Wreszcie pozostaje pytanie - jaki max. zbiornik można zapakować do avanta bez garba w bagażniku (oczywiście chodzi o montaż we wnęce koła)...


dzięki i pozdr!

_________________
kiedyś...Audi A6 C4 1.9TDI 1Z '96
teraz...Audi A6 C5 Avant 2,4 V6 ARJ '99
Renault Clio II '03 1.2i D7F '03


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 (ARJ) tip... LPG?
PostNapisane: 27.maja.2017 10:01:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.maja.2008 09:49:15
Posty: 84
Lokalizacja: Rybnik
Auto: A6 C5 2002r 3.0 ASN avant quattro tiptro
Ja u siebie mam butle we wnęce i wchodzi tam zależy od stacji 58 do 60 litrów, oczywiście jak w baku pusto.
Cała instalacja wyszła 4200
Stag q-box, ac250, wtryski baracuda, wlew pod klapką paliwa, śmiga bezproblemowo.
Po instalacji, która u mnie trwała 3 dni ( miała trwać dwa ale wyszło że odma do wymiany i trzeba było czekać), zgłoszenie do urzędu żeby wbić lpg do dowodu rej.
Pierwszy przegląd darmowy po 1000km potem co 10.000 wymiana filtra fazy lotnej i diagnostyka (co 40 tys. Filtry fazy lotnej i ciekłej)
Trochę droższy przegląd jest i tyle, spalanie jak narazie do 15 l lpg na 100 km, czyli powiecmy 30 zł za sto km, lać jeździć i cieszyć się ekonomicznym autem :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

_________________
A6 C5 2002r 3.0 ASN avant quattro tiptronic
A6 C5 1998r 1.8T ojciec jeździ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 (ARJ) tip... LPG?
PostNapisane: 17.cze.2017 10:37:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.mar.2011 14:37:35
Posty: 150
w kwestii warsztatów i tego co i jak montują lpg forum.

_________________
s6 c5 manual/v70


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 (ARJ) tip... LPG?
PostNapisane: 21.cze.2017 13:37:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.lip.2014 22:36:04
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi A4 B5 1999 1.6 PB+LPG
niedawno znalazłem to forum, może coś znajdziesz http://bit.ly/2sLrEXp


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 2.4 (ARJ) tip... LPG?
PostNapisane: 15.lip.2017 17:34:34 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2010 13:02:04
Posty: 113
Zadanie wykonane - tj. znalazłem u siebie w okolicy gazownika polecanego m.in. przez kilka warsztatów samochodowych (a raczej przez "ichnich" klientów)...

Pomimo rzekomych kilkutygodniowych kolejek na montaż instalacji udało mi się załatwić termin na kilka dni po wykonaniu telefonu.
Auto zostawiłem w sobotę wieczorem mimo terminu na poniedziałek (miałem jeszcze stare auto, a facet ma warsztat przy domu i często "jest" po godzinach :D ).
W każdym razie w poniedziałek wczesnym popołudniem było już gotowe (bo się nudził i zaczął już w niedzielę :P )...

Cena 2700 brutto. Zbiornik w koło ok 67L (średnio ma wchodzić ok 52-56L), wlew pod klapką+przejściowka, sterownik STAG QMAX Basic 6, listwy wtryskowe AC-W01, parownik KME-TUR6... Kilka dni po założeniu zrobiłem małą trasę (300km)... Z 3 osobami i drobnym bagażem w trasie wyszło 11.3L/100km przy czym ze 30 km na highway'u i ok. 10km w ruchu miejskim.
Oczywiście pytałem przed montażem o ew. warianty droższe, ale stwierdził, że są to dość niedrogie ale wielokrotnie sprawdzone konfiguracje i zasadniczo - nie ma sensu przepłacać. Aha, byłem w innym warsztacie (niepolecanym), gdzie za STAG300 + Hana wołali coś ok 3350zł...

Na razie jestem b. zadowolony. Silnik na gazie chodzi równo, choć jak jeszcze słabo rozgrzany to na postoju nieco falują jałowe obroty pod obciążeniem (np. jak odpalę klimę). Może coś się podreguluje?
Gazownik zauważył, że mam tu i tam pęknięcia w/przy odmie (połatane gdzie się dało wcześniej) więc wypadałoby to też poprawić... W wolnej chwili może - ale niebawem wyjazd wakacyjny :D

_________________
kiedyś...Audi A6 C4 1.9TDI 1Z '96
teraz...Audi A6 C5 Avant 2,4 V6 ARJ '99
Renault Clio II '03 1.2i D7F '03


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: