.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 08.maja.2024 17:47:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A4 b7 1.8T quattro dziwne spalanie LPG
PostNapisane: 08.wrz.2017 21:14:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.maja.2017 21:26:42
Posty: 6
Witam
Ciężko mi było znaleźć podobny temat stąd chciałbym się zapytać. Sprawa wygląda następująco od niedawna jestem posiadaczem a4B7 z 9 miesięcznym LPG firmy STAG i jakie jest normalne spalanie LPG powiedzmy 70 litrowego zbiornika gazu (wchodzi około 58 litrów) w mieście około 30 tysięcznym z dwiema sygnalizacjami świetlnymi i dosyć płynnym ruchem drogowym ? Możliwe jest spalanie całego zbiornika LPG przy zrobieniu 350-400km ? Druga sprawa to diody przełącznika PB/LPG pokazująca rezerwę 3 razy piszczy przy czym kontrola święci jedna na zielono , a druga miga na zielono ? Znajomy ma też instalację STAG i kontrolka rezerwy świeci się na czerwono. Nie wiem tak musi być czy coś jest nie tak ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A4 b7 1.8T quattro dziwne spalanie LPG
PostNapisane: 09.wrz.2017 08:09:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.maja.2008 09:49:15
Posty: 84
Lokalizacja: Rybnik
Auto: A6 C5 2002r 3.0 ASN avant quattro tiptro
Zależy jak jedziesz, jak ciśniesz obciążonym autem to może wychodzić takie spalanie. Jakie spalanie średnie pokazuje komputer pokładowy??
Chociaż ten silnik napęd q i lpg to wydaje mi sie spalanie około 14 w miarę ok.

Tankujesz zawsze na tej samej stacji?? Ilość gazu jaki wchodzi do butli na każdej stacji jest inna (czasem i o dwa litry) zależy od ciśnienia jakie mają w dystrybutorze.

Co do wskaźnika rezerwy to sądze że kwestia regulacji przez gazownika, chociaż ja raczej na to nie patrze. Ja zawsze robię tak. Tankowanie do pełna, zerowanie licznika i wiem ile napewno przejadę do kolejnego tankowania.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

_________________
A6 C5 2002r 3.0 ASN avant quattro tiptronic
A6 C5 1998r 1.8T ojciec jeździ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A4 b7 1.8T quattro dziwne spalanie LPG
PostNapisane: 09.wrz.2017 12:53:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.maja.2017 21:26:42
Posty: 6
Właśnie jeżdżę bez dodatkowego obciążenia i trochę to wszystko mnie martwi. Staram się jeździć ekonomicznie w moim poprzednim samochodzie A3 " w mieście" spalał około 7.2 litra, a w trasie nawet poniżej 6,5 PB.. Komputer pokładowy pokazuje różne spalanie chociaż zazwyczaj to jest 10-11 litrów lpg... Tak naprawdę to jest moje 2 tankowanie , a wcześniej tankowałem na dwóch innych stacjach i wchodziło 58 litrów gazu.. Tak zawsze zeruje licznik po zatankowaniu..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: