.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 08.maja.2024 06:09:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B5] ile pala wasze Audiny A4 1,6 ??
PostNapisane: 10.lip.2006 17:42:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.lip.2006 10:47:00
Posty: 15
Lokalizacja: KRK
witam,

posiadam Audi A4 i chcialem was zapytac ile pala wam przy spokojnej-ekonomicznej jezdzie ? czytalem ze w mieszanym trybie okolo 8L/100km u mnie prawie 10L/100km wydaje mi sie ze bardzo duzo.. no chyba ze nie umiem ekonomicznie jezdzic :P na trasie owszem 6,5-7/100km ale troche miasta troche poza i schodzi szybko :-/ a moze cos jest nie tak ? ale nic na to nie wskazuje...

jakie sa ekonomiczne obroty dla tego silnika ??


Pozdrawiam !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lip.2006 18:16:13 
Moderator

Dołączył(a): 19.lip.2003 14:18:17
Posty: 3402
Te silniki lubią wypić , więc takie spalanie to nic nadzwyczajnego ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lip.2006 18:42:43 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.sty.1970 01:00:00
Posty: 2989
Lokalizacja: łódź, ACQ 2.8 30V quattro, AR 147 Q2 Ducati Corse
Kolega to w szukaczce szukal ? http://www.audiklub.org/phpBB2/search.php
Takiej kobyly na poczatku tego dzialu Kolega nie widzial ?

DLA NOWYCH -------> MINI FAQ <------- INFO JAK SZUKAĆ

Tyle sympatycznie ze sie Kolega przywital przynajmniej co prawda nie tam gdzie trzeba, ale lepiej niz wcale.

Zeby nie bylo - nie jestem zlosliwy chce pomoc w debiucie na forum. Debiuty najlepiej zaczynac od pozniania panujacych regul, wtedy napewno bedzie sympatyczniej a dla Nas taniej :peace:

_________________
Pozdr.
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lip.2006 19:04:49 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.sie.2003 15:20:59
Posty: 2049
Lokalizacja: The Great Lakes
Auto ciężkie, silnik nie za mocny, więc trzeba go ostro kręcić, żeby to jakoś jeździło. Wynikiem jest spalanie jakie zaobserwowałeś. Jak dla mnie - normalne.

_________________
Było: B5 1.8Tq
Jest: E39 530i, 8R Q5 3.0T, Charger SRT392


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lip.2006 20:41:19 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.gru.2004 19:31:24
Posty: 938
Lokalizacja: Legnica
Jest to normalne spalanie trzeba się z tym liczyć nic na to nie poradzisz.

_________________
A6 C6 3.0 BMK 05 Q tiptronik
A4 B5 1,6 ADP 95/96 automatik
Jak jest problem to to nie jest problem , można go rozwiązać, jak nie ma problemu to jest dopiero problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lip.2006 21:30:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.lip.2006 10:47:00
Posty: 15
Lokalizacja: KRK
witam,

szukalem ale nie znalazlem... dlatego spytalem...
mowicie ze ciezkie ze trzeba wcisnac zeby jechac.. no ale skad sie takie wyniki biora 8L/100km w trybie mieszanym ? i widzialem na raportach spalanie srednie max spalanie wychodzilo 9L a u mnie z tego co widze to to przewyzsza... no a z tymi obrotami to jak ?? 2000-3500 optymalne ??
a skoro rozmawiamy o spalaniu i ekonomicznej jezdzie to co powiecie na wrzucenie gazu do tej audiny ? poki co mam 155tys przejechane a nie chce predko zajezdzic silnika gazem..... niektorzy mowia ze nic sie nie dzieje ze jest ok niektorzy strasza ze kicha itp i glupi juz w tym jestem...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lip.2006 21:42:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.sty.1970 01:00:00
Posty: 2989
Lokalizacja: łódź, ACQ 2.8 30V quattro, AR 147 Q2 Ducati Corse
DJ DAR3K napisał(a):
witam,

szukalem ale nie znalazlem... dlatego spytalem...


eeee tam wpisalem "ile pala" drugi temat ( zaraz po tym) w wynikach o dlugosci 21 stron (!sic) a w zasadach forum jak byk stoi ze na forum obowiazuje kontnuacja tematow ;-)
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=5424&highlight=ile+pala

PS tylko czekac na temat jakie przyspieszenie i v-max A4 1.6 :D

_________________
Pozdr.
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lip.2006 22:48:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.lip.2006 10:47:00
Posty: 15
Lokalizacja: KRK
no brawo :-)) ja dawalem inne zapytania i stad moje szukanie na marne.. ale zamiast moralizujacych gadek napisalbys odnosnie obrotow bo w audi jako tako nie ma zielonego pola jedynie czerwone przy 6700 :D a moze jakies rady aby jak najmniej spalic ?? :P
no i co z tym gazem ?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lip.2006 23:13:46 
Klubowicz

Dołączył(a): 08.sie.2003 05:47:23
Posty: 2385
Lokalizacja: Krakow
Rozpedzac sie z glowa, hamowac silnikiem, plynnie redukowac biegusy. Nie wazne ile krecisz na obrotomierzu, wazne jaka masz taktyke odnosnie jazdy i tyle. Nie naduzywac hebli tylko regulowac predkosc gaziorem i biegami.
A na marginesie, to niestety moim skromniutkim zdaniem takie cus jak 1.6 to pooorazka przez duze P w ciezkim audi. Pewnie 2.0 tyle samo by Ci zjaralo a smigalo nieco lepiej.

_________________
-==PUMC==-
90 B2 quattro 2.2t 20V


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lip.2006 00:03:08 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.sty.1970 01:00:00
Posty: 2989
Lokalizacja: łódź, ACQ 2.8 30V quattro, AR 147 Q2 Ducati Corse
DJ DAR3K napisał(a):
ale zamiast moralizujacych gadek napisalbys odnosnie obrotow


Ja zamiast myslenia wpisalem poczatek Twojego tematu. Trudno wpasc to prawda :/
Przy takim podejsciu Kolego to chyba sie rozstaniemy niedlugo bo jak Ci ktos zwraca uwage ze tematy ktore poruszasz byly juz na tym forum tysiac razy to mozna sobie chyba zadac troche trudu - prawda ? Taki tekst uwazam za zwykle chamstwo. Ale moze masz jakis problem jak nasz jeden taki tu Kolega co wpada raz na rok zeby sie zapytac ile kosztuje B4 2.8 quattro, wiec Ci odpowiem.

Wiadomo im mniej uchylona przepustnica tym mniej pali (zakres 2000-3000 obr/min) hamowanie tylko silnikiem i to na wysokich biegach. Wyasygnuj ze 20 pln na taksowke najlepiej najstarsza jaka znajdziesz na postoju i wez korepetycje :P Moim zdaniem to Ci pali normalnie takie 1.6 to trzeba cisnac zeby jechac a jak sie cisnie to i pali. Z kontekstu wynika ze Twoja wiedza o samochodach raczej sie konczy na wiadomosciach z zakresu otwierania drzwi i maski, wiec JEDYNY gaz jaki Ci radze to przynajmniej ciagly wtrysk III generacji. Miksera to tam nawet nie wkladaj bo raz ze wogole przestanie jezdzic a dwa ze szybko walnie w kolektor i razem z mechanikami i gaziarzami magikami zrobicie z auta kiblo-szrot jakich pelno w polsce :peace:

_________________
Pozdr.
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lip.2006 16:54:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.lip.2006 10:47:00
Posty: 15
Lokalizacja: KRK
Witam,

no moze troszke przesadzilem z tekstem ale napewno zobaczyles ze mam jednego posta i odrazu pouczanie itd... to ze nowy nie znaczy laik.... co do auta i czy umiem tylko otwierac drzwi i maske to sie grubo mylisz ! Mialem przedtem inne auto i dlatego nie interesowalo mnie AUDI...
hmmm co do tego mojego 1,6 to nie robcie z tego malucha bo przedtem mialo duzo gorsze autko palilo 12/100 i nie dalem rady tym jezdzic a tym sie jezdzi calkiem niezle i gdzie trzeba depnac tam moc jest !
Mowisz o gazie III generacji, a jakies informacje o kosztach awaryjnosci itd ? tzn czy dlugo na tym pojezdze... bo tak jak pisalem wczesniej z roznymi osobami rozmawialem i jedni strasza inni znow mowia ze OK i byc tu madry.... 2000-3000 czyli tak jak jezdze... tyle ze nieraz mi wyskoczy ponad te 3000 i to nie malo :p


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: