.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 09:16:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 27.sty.2017 19:47:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.sty.2017 19:17:23
Posty: 13
Lokalizacja: Garwolin
Auto: A7 C7 3.0TFSI
A tak pozwolicie że się wyżalę a zarazem zapytam co z nami Polakami jest nie tak?? Od kwietnia 2016 roku próbuję kupić A7. Wymagania mam proste - 3.0TFSI, mniej niż max 4-5 lat [chcę wziąć w leasing] oraz przebieg najlepiej poniżej 100kkm żebym nie musiał wydać fortuny w ASO. Próbuję ponieważ przez ponad pół roku pojawiły się jedynie trzy sensowne modele - z jednym ktoś mnie uprzedził, drugi był trochę drogi, miałem delikatną nadzieję że cena spadnie nieco niżej lecz ktoś się kupił, trzeci - bardzo słabe wyposażenie, odpuściłem.

Niby na otomoto/allegro co chwila pojawia się oferta, jednak 80% oferowanych Audi to sprowadzane z USA, 10% to aukcje skopiowane z portalu zagranicznego, dzwonisz i okazuje się że auto stoi w niemczech czy holandii i żeby je w ogóle zobaczyć to trzeba się samemu wybrać na podróż życia, a dana firma z chęcią pomoże w ściągnięciu auta do PL i dokonaniu opłat. Pozostałe 8-9% to modele które wiszą od roku i może z 1% to coś nowego które jest albo z początku serii albo ma nalatane 100+kkm.

Kupując auto za 150k+ pln nie interesuje mnie sprowadzony i poskładany model (czyli zdecydowana większość), parę razy się natnąłem na fajny auto, patrzę zegary z europejczyka, wszystko niby super, dzwonie, gadam, tak, ściągnięty do kraju, nie wiadomo skąd jest auto, klient przyprowadził do komisu, idealny stan, bla bla, bla, boom, skrzynia 8-biegów [A7 w wersji EU to jedynie skrzynie 7biegowe]... "aha, to ja podziękuję".

Czy naprawdę jest aż tak ciężko kupić coś co ma parę lat nie nalatane 200tys? Trafiłem już parę ofert gdzie auto miało niecałe 4 lata i machnięte ponad 200tys o_O. Z jednej strony A7 to służbówka prezesów którzy dość dużo jezdzą i auta w są dość dobrze utrzymane, serwisowane jedynie w ASO, jednakże obawiam się że przy tak dużym przebiegu trzeba będzie dużo serwisować, Gwarancja Audi to 90kkm zwykła i do 150kkm rozszerzona więc nie ma się co dziwić żę jak dochodzi do 150kkm to nagle ludzie sprzedają.

I nawiązująć do pytania z pierwszego akapitu: Co z nami Polakami jest nie tak, że pozwalamy sobie na zalewanie naszych dróg samymi powypadkami z USA ?? :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 27.sty.2017 23:28:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.sty.2017 19:17:23
Posty: 13
Lokalizacja: Garwolin
Auto: A7 C7 3.0TFSI
@Pablo200 - dzięki za wiadomość prywatną, niestety ze względu na ustawienia tego forum jako nowy użytkownik nie mam dostępu do panelu wiadomośc i nie mogę jej odczytać ;/.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 28.sty.2017 10:32:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.sty.2008 13:55:30
Posty: 1324
Lokalizacja: lubelskie
Mój kolega kupił ostatnio Audi A7. Czekał na nie około 3 miesiące, sprowadził mu gość, który ciągnie auta pod zamówienie. Auto przyjechało z Niemiec. Koleżka bardzo zadowolony. Handlarz działa na naszym rynku od kilkunastu lat i nie ma z nim problemów, nie słyszałem, by ktoś był rozczarowany...
Pytasz dlaczego z USA? Auta młode i nie uszkodzone, kosztują w DE więcej niż u nas w kraju, nikt tego nie ciągnie, bo nie zarobi, chyba, że pod zamówienie j.w.
Jak ściągnie z USA trupa, to najwięcej na nim "przytnie", proste :peace:
Sam przyznałeś, że jedno ktoś Ci sprzątnął z przed nosa, drugie było zbyt drogie... Ja jak szukałem dla siebie, to każde nowe co się pojawiło, wyglądało sensownie na zdjęciach i konfiguracja mi odpowiadała, jechałem oglądać bez względu za ile było wystawione. Zapłaciłem swego czasu sporo powyżej ceny rynkowej, ale nie żałuję, kupowałem auto dla siebie w końcu ;)
Przedział cenowy naszych aut oczywiście znacznie się różni, ale mechanizm zakupu jest ten sam :)

_________________
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
(staram się)
A6 C6 Allroad 3.0TDI Q+TIP 2009r 239KM - jest :) :) :)
A3 8L 1.9TDI 130KM 02r. 5D - jest
Peugeot 307 2.0HDI 90KM 03r. - jest
Peugeot Partner Multispace 1.6Pb 05r. - jest
Peugeot Partner Multispace 1.6Pb 03r - jest
Obrazek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 28.sty.2017 10:42:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lut.2004 18:11:56
Posty: 2899
Lokalizacja: Śląsk
Auto: A8, R8
zadzwoń jest jedna ciekawa sztuka

_________________
Odis online GeKo CP, VCP
Konwersja USA to EU gratis
Kodowanie online_+48605203589


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 28.sty.2017 16:16:30 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.maja.2005 18:38:44
Posty: 3228
Lokalizacja: Pomorze
Auto: C7
W de jest ich od koloru do wyboru nie widzę problemu z kupnem takiego auta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 30.sty.2017 15:37:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.sty.2017 19:17:23
Posty: 13
Lokalizacja: Garwolin
Auto: A7 C7 3.0TFSI
rafala6 napisał(a):
W de jest ich od koloru do wyboru nie widzę problemu z kupnem takiego auta.

Tak wiem że w DE jest ich dużo, po tym już poznaję które nie są w polsce, tylko że zależało mi na tym żeby auto było w polsce (ze względu na leasing).

Pablo200 napisał(a):
zadzwoń jest jedna ciekawa sztuka

Próbowałem na ten numer ze stopki ale tel chyba jest wyłączony/poza zasięgiem ;/

lucas3512 napisał(a):
wyglądało sensownie na zdjęciach i konfiguracja mi odpowiadała, jechałem oglądać bez względu za ile było wystawione

no ja to w sumie obejrzałem z 3 tylko, bo albo cena była zabójcza (szukałem czegoś tak do 200k brutto) albo nie odpowiadała mi konfiguracja. Też już miałem plan znaleźć auto w de, i ściągnąć przez firmę/handlarza który mi wystawi fakturę, stwierdziłem tylko że poczekam aż ta nowa akcyza wejdzie, wtedy koszt importu takiego auta spadłby do ~10k, to daje jakieś 20k w kieszeni, imho duża różnica.
Co do konfiguracji to przyznam szczerze trochę odpuściłem, chciałem wentylowane fotele ale niezbyt dużo modeli to ma, a i czytałem że ta funkcjonalność nie powala, chłodzić chłodzi, ale jak człowiek się pocił tak nadal plery ma mokre. Marzyło mi się też zawieszenie pneumatyczne ale to też nie zawsze jest, a i kosztów ew. serwisu się trochę obawiam...


W każdym bądź razie pomarudziłem i w weekend znalazłem jedną która wydaje się być dość sensowna, polski salon, trochę zniszczona [poleasingowa i widać koleś średnio szanował środek, dość brudna, lakier zarysowany w paru miejscach]. Tak jak była jeżdzona, tak ktoś ją odstawił do leasingodawcy, ani to umyte, ani odkurzone, na zdjęciach trochę odstrasza ale mechanicznie wygląda na zadbaną. Na dniach VWLeasing ma mi ją przetransportować do ASO Audi żeby mogli zrobić przegląd przedzakupowy i chyba będziemy finalizować transakcje. Cena wydaje się zbyt promocyjna, więc wolę się upewnić że wszystko ok. Niestety nie ma pneumatyki ani wentylowanych foteli ale trafił się heads-up display i aktywny tempomat z lane/brake assist i adaptacyjne światła więc w sumie nie mam co narzekać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 30.sty.2017 19:44:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lut.2004 18:11:56
Posty: 2899
Lokalizacja: Śląsk
Auto: A8, R8
jest OK dzwoń

_________________
Odis online GeKo CP, VCP
Konwersja USA to EU gratis
Kodowanie online_+48605203589


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 27.lut.2017 18:58:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2017 18:49:41
Posty: 2
Auto: A7
kolego raynor - a nie łatwiej na chwilę pożyczyć kasę , pojechać do DE , kupić upatrzony samochodzik w fajnej opcji wyposażenia , zarejestrować go i zrobić leasing zwrotny - oddać kasę i cieszyć się fajną furą w leasingu ?!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 27.lut.2017 20:28:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.sty.2017 19:17:23
Posty: 13
Lokalizacja: Garwolin
Auto: A7 C7 3.0TFSI
pol73 - leasing zwrotny? wow, nie wiedziałem że coś takiego jest ;/ muszę to sprawdzić.

Plan mam prosty, w sumie już z 7-8mce szukam więc poszukam jeszcze chwilę a w między czasie może w końcu wejdzie ta nowa akcyza. Niby miała być od marca ale coś pewnie się jeszcze opóźni. Znalazłem parę firm które ściągają auta z DE, wybiorę jedną z niemiec z programu Audi Select Plus i zlecę tej firmie sprowadzenie, tak już przeglądam mobile.de i faktycznie trafiają się tam całkiem fajne. Później firma wystawia mi FVAT i na to wezmę leasing ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 27.lut.2017 20:46:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
Jest jest... korzystałem już z tego.
Czemu nie poczekasz do listopada ? Pojawią się w polskich salonach pierwsze Audiki zwracane po Audi Perfect Lease. Wszystkie auta to pełen serwis a czasami jeszcze gwara. Dodatkowo kupując z ASO łatwiej będzie sfinansować i na dodatek pewnie dostaniesz choć jakąś gwarancję.

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 28.lut.2017 18:10:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2017 18:49:41
Posty: 2
Auto: A7
nie lepiej pojechać samemu do De i osobiście wybrać interesujący egzemplarz ?
Nie szkoda kasy dla firmy pośredniczącej ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 28.lut.2017 19:31:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.sty.2017 19:17:23
Posty: 13
Lokalizacja: Garwolin
Auto: A7 C7 3.0TFSI
drookash - mówisz że od listopada będą pierwsze auta z Perfect lease? tego nie wiedziałem :), dzięki za info.

pol73 - z tego co znalazłem to te firmy aż tak dużo nie biorą jak masz wybrany model, w sumie jak mam samemu wszystko załatwiać, akcyzy, rejestrowania, podatki, niemiecki VAT to wolę żeby to jakaś firma mi załatwiła.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 01.mar.2017 14:28:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
Tak. Rozmowa z handlowcem w bydgoskim ASO który był świeżo po szkoleniu z zakresu APL.
APL jest zawsze dla nowych aut... używanego takim sposobem nie kupisz.
Pierwsze auta jakie wrócą są już właściwie zaklepane ;) Trzeba się dogadać z jakimś handlowcem by trzymał rękę na pulsie i dał znać.
Oni dokładnie wiedzą jakie auta i kiedy wracają.
APL dla nowych był zawsze na 3 lata więc autka w miarę świeże i po pełnym serwisie.
Kolega kupił A6 2.0 Ultra które ktoś oddał w niemieckim ASO. Nabył je z oficjalnej dystrybucji Audi - ASO Bydgoszcz z gwarancją na rok w komplecie.

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakup używanego A7 - pół roku poszukiwań i nadal nic
PostNapisane: 02.mar.2017 16:05:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.sty.2017 19:17:23
Posty: 13
Lokalizacja: Garwolin
Auto: A7 C7 3.0TFSI
że APL to dla nowych aut to akurat wiem, i przyznam że poluję na takie właśnie po paru-letnim leasingu. Na razie jakie na otomoto są to z przebiegiem >100tys i tak 5-6 letnie a przyznam szczerze że szukam czegoś max 3 lata.

Dzięki za info zaraz zagadam do znajomego handlowca i podpytam go o te auta z A7.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: