.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 00:56:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A4 B7 i .......
PostNapisane: 24.kwi.2017 07:01:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.wrz.2009 18:24:12
Posty: 54
Lokalizacja: Sieradz
Witam. Po długim zastanawianiu się, doszedłem do wniosku że czas na nowe maleństwo i trzeba postarać się o braciszka dla B6 czyli chce zakupić Audi A4 B7 jednakże to dopiero początek mojej przygody bo jestem totalnie rozstrojony czytając i wertując fora na temat silników, mitach legendach itp itd.

Dlatego post ten kieruję tylko do posiadaczy A4 B7 ewentualnie B8 którzy z pewnością będą orientować się w temacie motorów takich jak 2.5 TDI, 2,7 TDI V i 3.0 TDI V - proszę tylko tych użytkowników o wypowiedz.

Tak więc tylko te jednostki wchodzą w grę. Mity i legendy a także fakty nie pozwalają mi dokonać wyboru miedzy tymi silnikami. Proszę o pomoc w wyborze silnika i jednostki napędowej.

Proszę o scharakteryzowanie motorów:

2.5TDI V

2.7TDI V

3.0TDI V

Czytałem ze 2 ostatnie to identyczne konstrukcje jednakze bardzo drogi koszt utrzymania ale jak to jest faktycznie ?

Podobna sprawa z 2.5TDIV - podobno wielka klapa z tymi silnikami


Prosze o szczegółowe wypowiedzi zachęcajace do kupna ww. jednostek badz odradzenie i aktualne ceny podstawowych podzespołów tych z mitów i legęd oraz innych

Wiem wiem tematów dużo ale naprawde lawirowanie po nich nie przynosi skutków bo zawsze znajda sie ludzie ktorzy maja chocby 1.6 i beda wypowiadać sie o innych jednostkach typu jak to kiedys byl film w TV "Tata a Marcin powiedział że jego tata powiedział że jego kumpel kumpla którego siostra słyszała że jego szwagier miał audi i ono......... " Sami widzicie - legend i gaduł nie brakuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B7 i .......
PostNapisane: 25.kwi.2017 14:56:13 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sie.2006 12:07:08
Posty: 5549
Lokalizacja: Biała Podlaska
Auto: 5x Audi
viewtopic.php?f=27&t=141760

_________________
Jest 2x A4 B5 AFN
Jest A3 8V CXS
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest S4 B5 AGB
Garage Our Cars


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B7 i .......
PostNapisane: 25.kwi.2017 19:41:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.cze.2004 12:27:57
Posty: 2609
Lokalizacja: Warszawa
Auto: 80 Avant
Miałem B7 3.0 TDI (ASB). Sprowadzone z przebiegiem 150kkm, teraz dobija do 200kkm i jeździ. To co ja robiłem, to wymiana klapek i regeneracja turbo (ale to ostatnie to akurat nie wina silnika. Wyszło po zachipowaniu, więc gdyby nie to, to pewnie jeszcze długo bym nie wiedział). Generalnie autko (zwłaszcza po sofcie) zbiera się zacnie. Jedyne co na dłuższą metę wkurzało, to bardzo dług czas rozgrzewania się tego motoru (zwłaszcza olej). Dlatego nadaje się wyłącznie na jakieś dłuższe przebiegi, a nie do miasta, bo to morderstwo (dokładając do tego DPFa).

_________________
Golf 7 Variant 1.4 TSI DSG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B7 i .......
PostNapisane: 25.kwi.2017 20:40:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.kwi.2009 19:53:18
Posty: 2579
Lokalizacja: Limanowa/NS
jak nie masz hajsu to uciekaj od 3.0 w B7
Nawet 1.9 w B7 to nie stare AWX AVF

Chcesz depnąć bierz E60 z 3.0

_________________
A4 B6 1.9tdI
S85D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B7 i .......
PostNapisane: 26.kwi.2017 20:54:45 
solaris napisał(a):
Chcesz depnąć bierz E60 z 3.0


święte słowa...
Audi to nie wszystko... :/


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: