.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.cze.2024 11:32:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 24.wrz.2006 20:50:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2006 23:30:51
Posty: 788
grzegorzg napisał(a):
No to sobie podyskutuję:uwielbiam dzwięk 2,5 tdi w kazdej wersji to 6 cylindrów w rzędzie z pośrednim wtryskiem nic nie pobije (chyba,że któś słuchał tylko silników w agonalnym stanie)..


Dźwięk V6 w BMW jest niezły, choć to kwestia gustu. Benzynowych R5 czy V8 z Audi nie pobije jednak nic. :)

Co do ergonomii w starych 5 według mnie jest tragedia. Zarówno z przodu jak i z tyłu siedzi mi się beznadziejnie, ciasno i nieprzyjemnie tyle że mam 192 cm wzrostu. Po odsunięciu foteli na maks do tyłu w C4 nie mógłbym prowadzić auta, w BMW 5 kierownica wbija mi sie w uda...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.wrz.2006 21:44:11 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
kkarol napisał(a):
baskecik napisał(a):
kkarol napisał(a):
baskecik napisał(a):
kkarol napisał(a):
baskecik napisał(a):
ZiPi napisał(a):
Ja bede konsekwentny ! Jesli auto ma byc z silnikiem diesla, to wybralbym ...Mercedesa :D

Jesli ze starym , tak do 95 roku to fakt. Późniejsze to porażka :)


faktycznie 300td czy 320cdi to porazka :)
nie to co zaj... 1z czy afn :P

Edited by Baskecik: nie bluzgaj na publicznym forum kolego. Na drugi raz oberwiesz kartonikiem.

300td jest świetny, CDI od początku były nieporozumieniem.


mozesz rozwinac mysl? jechales kiedykolwiek takim mercedesem ?

Skontaktuję Cię z takimi którzy mieli nieprzyjemność uzytkowania CDI. 2 z nich wygrało juz procesy z Zasadą, kilku jeszcze walczy o swoje.



hm czyli nie jechales..
jak bedziesz mial kiedys okazje wsiadz do innego auta niz audi tdi (no offence)
pozdrawiam i z mojej strony eot

Lubię jeździć BMW. Mercedesów nie trawię, choć paroma w zyciu jechałem.
Poza tym - czytanie ze zrozumieniem by się przydało. Piszesz rzeczy nie związane z tematem ... piszę o awaryjnych silnikach CDI a Ty mi wyjeżdzasz z wyższością Merca nad Audi TDI ...

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.wrz.2006 08:23:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.sie.2004 20:35:42
Posty: 43
Lokalizacja: Wrocław
Do kol Combi
1) rozmawiamy o klekotach
2) Ja mam 190 cm i 115 kg . Muszę przyznac ,że moje pierwsze wrażenie było podobne do twojego ale po długich próbach ( w tym reg kierownicy, 5-tka standard, c4 rzadkość) udało mi się znależć odpowiednią dla siebie pozycję czego dowodem ww podróż.

_________________
grzegorz
Wrocław
94 1,9 tdi ASB 1Z


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.wrz.2006 10:09:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2006 23:30:51
Posty: 788
grzegorzg napisał(a):
Do kol Combi
1) rozmawiamy o klekotach
2) Ja mam 190 cm i 115 kg . Muszę przyznac ,że moje pierwsze wrażenie było podobne do twojego ale po długich próbach ( w tym reg kierownicy, 5-tka standard, c4 rzadkość) udało mi się znależć odpowiednią dla siebie pozycję czego dowodem ww podróż.


Wiem, że rozmawiamy o klekotach, jednak ten kto napisał o wyższości dźwięku V6 z BMW nad innymi nie dał jednoznacznie do zrozumienia, ze chodzi mu o diesela, z resztą to zupełnie nieistotne.

Pewnie, że można ustawić sobie fotel i w miarę normalnie podróżować w Betce 5. Kupując jednak takie auto, które notabene znajduje się w tej samej klasie wielkości co C4 wymagam od niego trochę więcej niż np. od mojej Coupetki gdzie miejsca z przodu jest praktycznie tyle samo, a przecież to Audi 80. Jestem na NIE, dla mnie ten wóz to obraz nędzy i rozpaczy choćby pod względem wygody i wykonania wnętrza, ale to kwestia gustu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.wrz.2006 11:49:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.sie.2004 20:35:42
Posty: 43
Lokalizacja: Wrocław
1) Nie zwróciłem uwagi: V6 w BMW???!!!
2) Jesli 1500km w świetnej kondycji ( na moim przykładzie) nazywamy w miare wygodną jazda to oczywiście masz rację
3) WYKONANIE BMW jest na pewno pierwszorzedne!!! co innego materiały i stylistyka o tym pisałem wyzej
I na koniec : doceniając klasę konkurencji (przeciwnika) nobilitujemy siebie (zwycięzcę).

_________________
grzegorz
Wrocław
94 1,9 tdi ASB 1Z


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.wrz.2006 13:41:24 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2006 10:44:47
Posty: 96
Lokalizacja: WGM
Combi napisał(a):


Dźwięk V6 w BMW jest niezły, choć to kwestia gustu.


Nie mogłeś słyszec silnika V6 w BMW, bo takiego nie było. 6 cylindrów - tylko w rzędzie.

_________________
100 C4 2,8 q AVANT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.wrz.2006 14:57:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sie.2006 21:57:53
Posty: 71
Lokalizacja: LBN
nie sądze że tylny ciąg jest takim dobrym pomysłem, owszem jak chce pokręcić bączki to jest w kit ale np. w zimie to nie ma jazdy, tak samo jak cię wyrzuca z zakrętu to napęd na przód wyciąga z zakrętu a tylny wręcz odwrotnie. i nie słuchaj tych speców od BMW bo co niby mieli napisać jak zrobili tylny napęd w swoich samochodach, że jest po ch...ju. Dla mnie tylny ciąg to tylko z ESP o czywiście z możliwościa odłaczenia:) ale i tak quattro rządzi!!!

_________________
Citroen Zx 1.9 TD 92KM
Audi 80 B3 JN 1.8S
Audi 100 C4 AAR 2.3 E


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.wrz.2006 15:05:11 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Dyskusja wyszła poza ramy merytorycznej, a herezje nie są wniej rzadkością. Założyciel tematu chyba już wie co ma wybrać.
Zamykam.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: