.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 04:43:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ALL] przerejestrowanie auta na jednego właściciela
PostNapisane: 03.maja.2012 22:06:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
Witam , jak w temacie

auto jest na współwłaściciela, ja jestem "głównym" właścicielem ..., mniemam ze trzeba mieć umowę kupna-sprzedaży w którym współwłaściciel zrzeka się na moją rzecz własności auta .I teraz pytanie , jaką sumę, wartości auta wpisać na tej umowie - czy to prawda że poniżej 1000 zł nie trzeba płacić podatku od darowizny itp ?? Przy okazji muszę załatwić nowa kartę pojazdu gdyż w mojej skończyły się już miejsca na podbicie przeglądu. Proszę o wszelkie porady jak zrobić szybko i sprawnie .

pozdrawiam Łukasz

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: przerejestrowanie auta na jednego właściciela
PostNapisane: 03.maja.2012 22:12:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.maja.2001 01:00:00
Posty: 11998
Lokalizacja: Poznań i okolice
Auto: Audi S2, Audi 80 Avant
jeśli to ktoś z rodziny to robisz darowiznę. Jaką część? Jeśli w umowie k-s nie było zaznaczone inaczej, auto jest dzielone dokładnie po połowie pomiędzy współwłaścicieli, czyli podatku płacisz od 50% wartości auta - chyba , że tak jak pisałem - to będzie darowizna, wtedy do us z umową darowizny i tam w pcc3 wpisujesz podatek 0%. I wtedy do WK po nowe tablice ;) (ale to w ostateczności - czasem wystarczy wykreślenie z DR wpisu o współwłaścicielu).

_________________
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Obrazek

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: przerejestrowanie auta na jednego właściciela
PostNapisane: 03.maja.2012 22:21:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6200
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
jak auto będzie dalej w tej samej miejscowości to tablic nie musisz nowych, 81zł w WK i po krzyku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ALL] przerejestrowanie auta na jednego właściciela
PostNapisane: 10.maja.2012 11:22:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.lut.2012 08:40:43
Posty: 39
Lokalizacja: Zgorzelec
Auto: A6 1,8T
Jeśli Ty jesteś głównym właścicielem, wówczas z dowodu tylko nastąpi wykreślenie współwłaściciela, nic się nie płaci,a le oczywiście musisz mieć jakiś akt własności typu umowa k/s bądź darowizny. Z darowizną jest tak, jeśli jest to pierwsza darowizna po rodzinie (najlepiej po lini prostej) do kwoty 9600zł jest zwolniona z podatku. Z umową cywilno-prawną jest tak, że kwota powyżej 1000zł jest obarczona podatkiem i wtedy wypełniasz druk PCC3, idziesz do skarbówki i jeśli nie zmienią Ci wartości pojazdu, wypełniasz druk na przelew i w ciągu 14 dni płacisz.
Co do karty pojazdu, to tam nie wpisuje się badań technicznych, co najwyżej mogła Ci się skończyć z powodu zbyt dużej liczby adnotacji, właścicieli. Sądzę, że dowód rejestracyjny Ci się skończył, zatem po przeglądzie zmykasz do WK płacisz 86zł i możesz przy okazji załatwić sprawę ze współwłaścicielem. Jeśli jednak chcesz ten wtórnik karty pojazdu, to ten kosztuje 75.50zł.
Pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: