.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 13:40:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 08.lip.2017 10:34:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lip.2017 22:46:46
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Auto: TT 8S
Dzień dobry,

Skorzystałem z APL przed rokiem. Formalności poszły szybko i bez problemów. Gratis ubezpieczenie na 1.rok i przeglądy na 3 lata, bez rabatu na samochód. Na razie niewiele się mówi na forach o procedurze zwrotu samochodu po 3 latach. APL Audi wprowadziło chyba w Polsce w 2014/15 roku, więc pierwsze zwroty pewnie właśnie się zaczynają. Ciekawe, jakie będzie nastawienie VW Banku jeśli chodzi o restrykcyjność oceny stanu zwracanego samochodu. Jeśli bank będzie próbował w każdym samochodzie znaleźć ponadnormatywne zużycie i obciążać potencjalnymi kosztami naprawy w ASO klienta oddającego samochód, może to znacznie zniechęcić do ponownego skorzystania z APL. To jednak byłoby sprzeczne z interesem importera. Przecież APL ma wspierać sprzedaż nowych samochodów i zdaje się robi to świetnie, bo sprzedaże rosną o 30 % rocznie. Wiadomo, że produkty finansowe oparte na wysokiej wartości wykupu cieszą się bardzo dużą popularnością na Zachodzie, więc nie mogą wiązać się tam raczej z nieuczciwymi masowymi praktykami banku. Jak będzie tutaj? - Nie bardzo wiadomo. Czy ktoś z Państwa ma już jakieś doświadczenia ze zwrotem?
Z pozdrowieniami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 18.lip.2017 16:20:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lip.2017 22:46:46
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Auto: TT 8S
Lewsey89 napisał(a):
nickTT napisał(a):
Dzień dobry,

Skorzystałem z APL przed rokiem. Formalności poszły szybko i bez problemów. Gratis ubezpieczenie na 1.rok i przeglądy na 3 lata, bez rabatu na samochód. Na razie niewiele się mówi na forach o procedurze zwrotu samochodu po 3 latach. APL Audi wprowadziło chyba w Polsce w 2014/15 roku, więc pierwsze zwroty pewnie właśnie się zaczynają. Ciekawe, jakie będzie nastawienie VW Banku jeśli chodzi o restrykcyjność oceny stanu zwracanego samochodu. Jeśli bank będzie próbował w każdym samochodzie znaleźć ponadnormatywne zużycie i obciążać potencjalnymi kosztami naprawy w ASO klienta oddającego samochód, może to znacznie zniechęcić do ponownego skorzystania z APL. To jednak byłoby sprzeczne z interesem importera. Przecież APL ma wspierać sprzedaż nowych samochodów i zdaje się robi to świetnie, bo sprzedaże rosną o 30 % rocznie. Wiadomo, że produkty finansowe oparte na wysokiej wartości wykupu cieszą się bardzo dużą popularnością na Zachodzie, więc nie mogą wiązać się tam raczej z nieuczciwymi masowymi praktykami banku. Jak będzie tutaj? - Nie bardzo wiadomo. Czy ktoś z Państwa ma już jakieś doświadczenia ze zwrotem?
Z pozdrowieniami.



nickTT

Gdzie brałeś samochód, że zaoferowali Ci ubezpieczenie w APL na pierwszy rok gratis? Jestem właśnie na etapie zakupu A4 i jak pytałem sprzedawcy w moim mieście to powiedział, że nic nie może dorzucić do APL.


W Warszawie na Połczyńskiej. Ale była wtedy taka promocja czasowa (jeśli się zamówiło samochód do końca czerwca 2016). To obowiązywało chyba u każdego dealera.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 02.paź.2017 13:32:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.paź.2017 13:21:18
Posty: 2
Witam,
we wrzesniu 2014 'kupilem' w APL A5 1.8T, 10% wpłaty i 1% netto co msc. Nie bylo wtedy zadnych pakietow darmowych serwisow etc wiec przez caly okres najmu placilem za przeglady wg cennika. Kilka razy mialem ocierki i samochod na zewnatrz nie byl idealny, praktycznie z kazdej strony cos się znalazlo.
Procedura oddania trwała 45 minut (należy dwa dni wcześniej zadzwonić żeby umówić się na odbiór), piłek kawkę i gadałem ze sprzedawcą o nowym samochodzie. Rzeczoznawca, pokazał co jest dopuszczalne a co nie i odebrał ode mnie samochód. Tydz temu przyszedł rachunek, 1200 pln brutto do dopłaty, zniszczenia zostały oszacowane na 1800pln - 30% amortyzacji.
Bardzo bałem się momentu oddania jednak dzisiaj mogę z ręką na sercu powiedzieć, że wszystko poszło sprawnie i ok. Naprawa w ramach AC kosztowała by więcej i może dotyczyć tylko jednej szkody bez utraty zniżek.

Dodatkowo w maju zamówiłem kolejny pojazd A7 q 2.0TFSI. Dealer wszystko poukładał tak abym w dniu zdania A5 odebrał A7. A7 pojawiło się 3 tyg wcześniej i nie było żadnego problemu z przetrzymaniem wydania.
A7 poszło za 0% wpłaty własnej i 1% netto msc, dodatkowo jest pakiet przeglądów, 2,5% ubezpieczenie. Jeżdżę już nim i jeszcze nie zapłaciłem grosza (ok ubezpieczenie zapłacone).

Ogólnie polecam, polecam dorzucanie do leasingu rzeczy jak bagażnik na dach, rowery czy opony zimowe. APL spełnił moje oczekiwania w 99%.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 02.paź.2017 15:02:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
Jeśli to nie reklama to tylko brawa bić :)
Powiedz mi... a ten 1% niezadowolenia to skąd się wziął ? Chyba nie z konieczności dopłaty 1200 za szkody ?
Jak miałeś każdy element drapnięty to szczerze dziwię się, że tylko 1200 zawołali.

Co do uszkodzeń to podpierają się katalogiem wszystkim znanym.

VW nigdy nie wprowadzi takiej formy finansowania... zarobić ma Audi w grupie bo ma najdroższe auta... a VWeja i tak ludzie kupią w klasycznym leasingu bo tańszy.
Dymają nas... ale polatac nowym A7 za 3tyś / mc... fajna sprrawa :)

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 02.paź.2017 16:01:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.paź.2017 13:21:18
Posty: 2
Nie wiem jak to udowodnić ale nie jest to reklama :) Przed oddaniem szukałem porad, pierwszych recenzji i nic nie było dlatego naskrobałem ten post.

-1% ponieważ darmowe przeglądy weszły do oferty 1/10/2014 a ja odebrałem auto 23/09/2014 ;) Jeżeli chodzi o dopłatę to spodziewałem się więcej 3-4k, cieszę się, że się przeliczyłem. Nie każda ocierka podlega pod dopłatę, warto przeczytać poradnik zwrotu pojazdu (musi być głęboka i większa niż 3 cm ... chyba).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 02.paź.2017 19:09:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
Tak... jest katalog wydany przez stowarzyszenie zawiązane przez firmy wynajmujące długoterminowo.
Ten sam katalog stosuje Volvo, Fleetlease i Audi... to jest pewnego rodzaju biblia. Różni się jedynie cena malowania / napraw elementów.
Kolega kiedyś zdawał skodę octavię i za poszarpaną od buta uszczelkę drzwi zapłacił 90PLN, gdzie nowa uszczelka luzem z ASO kosztowała 135PLN. Nie wiem jak oni to liczą i czemu podlega to amortyzacji ale... lepiej dla nas :)

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 06.lis.2017 20:22:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.gru.2016 09:48:50
Posty: 4
Hej,

Właśnie kończy mi się pierwszy rok APL no i "darmowe" OC/AC. Gdzie kupujecie ubezpieczenie dla APL w 2 i 3 roku? Czy trzeba wykupywać przez VW leasing? Czy opłaca się sprawdzać u innych ?

Dzieki,
Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 06.lis.2017 21:21:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lip.2017 22:46:46
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Auto: TT 8S
Ja ubezpieczylem w Hestii poprzez VW leasing (przez dealera Audi). Przed decyzja sprawdzilem oferty poza VW leasing (PZU, Allianz) i byly znacznie wyzsze skladki niz przez VW leasing (pomimo moich maksymalnych znizek za bezszkodowosc jako osoby prywatnej, ale to chyba nie jest brane pod uwage przy ubezpieczaniu samochodu w leasingu). Do tego dochodzilaby opłata za akceptacje „obcego” ubezpieczenia przez VW leasing - chyba 300 zł? Allianz przez dealera tez byl drozszy.
Pozdrowiena


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 08.sty.2018 12:30:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.sty.2018 12:03:34
Posty: 10
saywow napisał(a):
Nie wiem jak to udowodnić ale nie jest to reklama :) Przed oddaniem szukałem porad, pierwszych recenzji i nic nie było dlatego naskrobałem ten post.



Dzięki za info, mi APL kończy się za 10 miesięcy. Wziąłem 2 lata temu Audi A5 Sportback Navi, Bang Olufsen, automat, navi, Sline. W Perfekcie wyszło 0% wpłaty, bezpłatne przeglądy, rata jak za lepszą skodę :) Spłata jak pamiętam 42% wartości auta. Po 2 latach jestem zadowolony, ale też boję się tego zwrotu i kosztów. O auto dbam ale wiadomo - jeżdżę po mieście i obtarcia są prawie z każdej strony, do tego jakiś zazdrośnik porysował mi na 5 cm kluczem lakier przy słupku A.

Taka rada dla oddających - popytajcie dealera o zaprzyjaźnione centrum likwidacji szkód lub blacharnię dealera (jeśli ma). Ja od miłej Pani z Audi dostałem numer telefonu z adresem do osoby do której na miesiąc przed oddaniem mogę podjechać i taka osoba oceni co i ile może kosztować, a co warto zrobić z AC a co zostawić.

Mam ten podręcznik szkód, jaki dostałem od dealera w momencie odbioru, ale czasem szkody są "na granicy" i trudno ocenić. Blacharnie ma duże doświadczenie w temacie i nawet czasem mniej więcej znają tego przedstawiciela co ocenia auto przy odbiorze, także warto.

Co do samego APL nie mam po 2 latach żadnych pretensji, przeglądy rzeczywiście za darmo, trwały ok. 3 h. W tym czasie mogłem pojeździć sobie nowym Q5 i A5 :)

Kolejna rada:

Warto jednak podjechać do dealera i osobiście pogadać w sprawie ubezpieczenia, nie załatwiać przez telefon. Mi ubezpieczenie przez Audi na 2 i 3 rok wyszło taniej niż u zewnętrznej konkurencji.

Czasem zastawiam się, jak jeżdżąc takim autem, firmie opłaca się tak niski leasing. Przychodzą mi tylko 3 pomysły:

1. Zarabiają na ubezpieczeniu
2. Zarabiają na następnym właścicielu auta, który kupi auto po mnie
3. Celują w osoby które mało jeżdżą (tak jak ja robię ok. 19 k rocznie) i wiedzą że takim osobom nie opłaca się kupować drogich aut w standardowym leasingu, bo jest to nieopłacalne). Czyli może zarabiają mniej, ale to lepsze niż nie zarobić w ogóle. A potem i tak sprzedają auto dalej, z marżą oczywiście.

Tyle ode mnie


Ostatnio edytowano 15.sty.2018 09:48:00 przez montana, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 09.sty.2018 13:06:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.sie.2011 14:40:55
Posty: 21
Lokalizacja: Babice Stare
[/quote]

Czasem zastawiam się, jak jeżdżąc takim autem, firmie opłaca się tak niski leasing. Przychodzą mi tylko 3 pomysły:

1. Zarabiają na ubezpieczeniu
2. Zarabiają na następnym właścicielu auta, który kupi auto po mnie
3. Celują w osoby które mało jeżdżą (tak jak ja robię ok. 19 k rocznie) i wiedzą że takim osobom nie opłaca się kupować drogich aut w standardowym leasingu, bo jest to nieopłacalne). Czyli może zarabiają mniej, ale to lepsze niż nie zarobić w ogóle. A potem i tak sprzedają auto dalej, z marżą oczywiście.

Tyle ode mnie[/quote]

Moja teoria jest taka, że auta w ostatnich latach mocno podrożały (marki premium szczególnie) i producentom łatwiej podnieść cenę auta i sprzedać własnie finansowanie. Skoro oni są właścicielem auta to je amortyzują pewnie przez cały okres. Następna teoria jest taka, że spłacamy właśnie te ca. 50% i to jest realny koszt produkcji auta (bo w sumie APL ma rabat 0%, nie bez powodu, przecież musza sobie zagwarantować zysk). Producent mając u siebie produkcję i finansowanie po 3 latach odzyskuje praktycznie cały swój wkład i może auto sprzedać ponownie w cenie jego wyprodukowania :). Np. A6 za 250 k, po 3-latach będzie nadal warte 150 k od Dealera. Klient spłaci po tych 3 latach ok. 120, dieler sprzeda używane a6 np. za 120 k. Przez 3 lata auto zamortyzowało się o 19% podatkowo i został pokryty kost produkcji.

Skoro Audi na nowe auta w klasycznym leasingu daje nawet 20% OFF od ceny katalogowej (dla biznesowych klientów, nie dla osób z ulicy) i też zarabiają, to znaczy że poduszka finansowa jest spora.

Ja tak to mniej więcej widze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 09.sty.2018 15:33:16 
Moderator

Dołączył(a): 03.lip.2006 10:06:41
Posty: 8288
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Hordzież
Auto: Audi A8 D2 4.2 quattro
No i to dowodzi, że kupowanie nowych aut nie ma sensu, dym**ają nas bez mydła, cokolwiek byśmy nie zrobili.

_________________
Audi A8 D2 4.2 quattro tiptronic '94 [ABZ/CML] [05.2007-teraz] V8
BMW E38 750iL '01 [M73B54TU/5HP30] [10.2017-teraz] V12
Mercedes C200 4matic 9G-tronic '18 [12.2019-teraz] I4T
Honda NC750S DCT '2019 [09.2019-teraz] R2
Email: lukaszgryglicki@o2.pl, tel: 693582014
Морготх
Leśny Dziadek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 10.sty.2018 16:40:56 
boniekHC napisał(a):
Mam A3 z konca 2015r. wzieta w APL na 4 lata


czyli masz umowę...

boniekHC napisał(a):
czy jest mozliwosc skrocenia umowy lub przepisania jej na kogos innego?


poczytaj ją ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 12.sty.2018 20:11:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.sty.2018 12:03:34
Posty: 10
ronnie77 napisał(a):

Moja teoria jest taka, że auta w ostatnich latach mocno podrożały (marki premium szczególnie) i producentom łatwiej podnieść cenę auta i sprzedać własnie finansowanie. Skoro oni są właścicielem auta to je amortyzują pewnie przez cały okres. Następna teoria jest taka, że spłacamy właśnie te ca. 50% i to jest realny koszt produkcji auta (bo w sumie APL ma rabat 0%, nie bez powodu, przecież musza sobie zagwarantować zysk). Producent mając u siebie produkcję i finansowanie po 3 latach odzyskuje praktycznie cały swój wkład i może auto sprzedać ponownie w cenie jego wyprodukowania :). Np. A6 za 250 k, po 3-latach będzie nadal warte 150 k od Dealera. Klient spłaci po tych 3 latach ok. 120, dieler sprzeda używane a6 np. za 120 k. Przez 3 lata auto zamortyzowało się o 19% podatkowo i został pokryty kost produkcji.

Skoro Audi na nowe auta w klasycznym leasingu daje nawet 20% OFF od ceny katalogowej (dla biznesowych klientów, nie dla osób z ulicy) i też zarabiają, to znaczy że poduszka finansowa jest spora.


Warto pamiętać, że np. jeśli Audi daje 20% off na aucie to odbija sobie to w leasingu - np. 116% na 4 lata przy wysokim wykupie. Taką realną ofertę widziałem. Trzeba też pamiętać, że owszem w APF auto może i w tym okresie (3 lata) się zamortyzowało, ale dla producenta, przez dealera, doszły nowe koszta, choćby utrzymanie większego placu, gdzie trzeba nie tylko pomieścić nowe auta, ale jeszcze upchnąć 3 i 2-latki po APF.

Audi oczywiście ma swoje ubezpieczenia i tu bez wątpienia zarabia sporą kasę - ze względu na skalę działalności całej Grupy VAG ma swoje blacharnie, centrum dystrybucji części (w Poznaniu na całą Europę Centralną i Wschodnią). To wszystko pozwala ciąć koszty. Podobnie jak fakt, że niektóre części są stosowane nie tylko w Audi, ale też w segmentach niższych i wyższych marki. Ale to nie wszystkie zalety - przez to że VAG jest globalny, transferuje zarobki do państw gdzie zapłaci niższy podatek. I też pewnie z tych powyższych powodów może zaoferować A1 za 750 zł netto 0% wpłaty :) No wybaczcie, ale wielu na takie auto stać, zwłaszcza że przeglądy gratis.

Najbardziej spektakularne są jednak wyprzedaże aut które schodzą z rynku. Np. Audi A7 automat sline 252 KM 0% wpłaty rata 2295 zł netto i do tego jeszcze 1 rok ubezpieczenia gratis. I oczywiście przeglądy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 29.sty.2018 09:10:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2018 15:40:15
Posty: 5
Powiem tak: leasing na 30 000 rocznie
Jestem w trakcie załatwiania leasingu. Cena katalogowa AUDI A6 2018 po mojej konfiguracji to 222 820 zł. Załatwiam przez biuro leasingowe które otrzymuje ok 30% rabatu to auto wychodzi ok 159k. Przy wpłacie ok 10k rata brutto wychodzi niecałe 2k i pierwszy przegląd gratis.
Wykup ok 108k - można się skusić na trzy letnie A6 ale nie wiadomo ile będzie warte po pojawieniu się nowego modelu A6
Przy APL rata 2740 brutto i trzy przeglądy gratis przy wpłacie 0%, a przy wpłacie 5% /11k/ rata ok 2420 i dalej trzy przeglądy gratis ale nie wiem jaki wykup.

Drugi i trzeci przegląd to koszt ok 6k tak przynajmniej mi podano jak dzwoniłem do serwisu
ok 450*36 = 16 200 zł więcej przy APL minus 6k przeglądy - teoretyczny zysk 10k czyli np zostaje na dwa lata ubezpieczenia

Tyle teoria jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy :D :D :D

Ps
i trochę psychologi: co miesiąc przelew ok 1980 zł a nie 2420 zł :) :) :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 05.mar.2018 15:58:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.sty.2016 11:03:49
Posty: 56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: A4 B7 ASB Q AT
Nie wiem jak Audi, ale Mleasing na pewno tak przy min.wpłacie 10%.

_________________
Audi A4 B7 ASB 234KM AT avant - jest
Seat Ibiza II Cupra ABF "powered by Bloku" - jest
Audi S6 C5 ANK 340KM AT avant - było
Subaru Legacy 2,2 - rozbite


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 07.mar.2018 23:58:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.mar.2018 23:44:26
Posty: 2
bob72 napisał(a):
Powiem tak: leasing na 30 000 rocznie
Jestem w trakcie załatwiania leasingu. Cena katalogowa AUDI A6 2018 po mojej konfiguracji to 222 820 zł. Załatwiam przez biuro leasingowe które otrzymuje ok 30% rabatu to auto wychodzi ok 159k. Przy wpłacie ok 10k rata brutto wychodzi niecałe 2k i pierwszy przegląd gratis.
Wykup ok 108k - można się skusić na trzy letnie A6 ale nie wiadomo ile będzie warte po pojawieniu się nowego modelu A6
Przy APL rata 2740 brutto i trzy przeglądy gratis przy wpłacie 0%, a przy wpłacie 5% /11k/ rata ok 2420 i dalej trzy przeglądy gratis ale nie wiem jaki wykup.

Drugi i trzeci przegląd to koszt ok 6k tak przynajmniej mi podano jak dzwoniłem do serwisu
ok 450*36 = 16 200 zł więcej przy APL minus 6k przeglądy - teoretyczny zysk 10k czyli np zostaje na dwa lata ubezpieczenia

Tyle teoria jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy :D :D :D

Ps
i trochę psychologi: co miesiąc przelew ok 1980 zł a nie 2420 zł :) :) :)



Chyba wiem o jakiej firmie mówisz.. .pl??

Sam chciałem wziąć u nich a6, lecz zbyt długo się zastanawiałem i wkońcu się okazało że już nie można zamawiać a6 bo mają tyle zamówien że nie są wstanie ich więcej zrealizować..
Tak się zastanawiam o co tu chodzi? i czy ta firma jest rzetelna? nigdzie nie mogłem znaleźć o nich opinii. A kapitał zakładowy spółki był mniejszy niż ja musiałbym im wpłacić wpłatę własną.. Nie wiem co o tym myśleć..
Może znacie tego typu firmy brokerskie które sprzedają auta w wynajmie długoterminowym na tak dobrych warunkach???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 10.mar.2018 09:17:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2018 15:40:15
Posty: 5
szkiel napisał(a):
bob72 napisał(a):
Powiem tak: leasing na 30 000 rocznie
Jestem w trakcie załatwiania leasingu. Cena katalogowa AUDI A6 2018 po mojej konfiguracji to 222 820 zł. Załatwiam przez biuro leasingowe które otrzymuje ok 30% rabatu to auto wychodzi ok 159k. Przy wpłacie ok 10k rata brutto wychodzi niecałe 2k i pierwszy przegląd gratis.
Wykup ok 108k - można się skusić na trzy letnie A6 ale nie wiadomo ile będzie warte po pojawieniu się nowego modelu A6
Przy APL rata 2740 brutto i trzy przeglądy gratis przy wpłacie 0%, a przy wpłacie 5% /11k/ rata ok 2420 i dalej trzy przeglądy gratis ale nie wiem jaki wykup.

Drugi i trzeci przegląd to koszt ok 6k tak przynajmniej mi podano jak dzwoniłem do serwisu
ok 450*36 = 16 200 zł więcej przy APL minus 6k przeglądy - teoretyczny zysk 10k czyli np zostaje na dwa lata ubezpieczenia

Tyle teoria jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy :D :D :D

Ps
i trochę psychologi: co miesiąc przelew ok 1980 zł a nie 2420 zł :) :) :)



Chyba wiem o jakiej firmie mówisz.. .pl??

Sam chciałem wziąć u nich a6, lecz zbyt długo się zastanawiałem i wkońcu się okazało że już nie można zamawiać a6 bo mają tyle zamówien że nie są wstanie ich więcej zrealizować..
Tak się zastanawiam o co tu chodzi? i czy ta firma jest rzetelna? nigdzie nie mogłem znaleźć o nich opinii. A kapitał zakładowy spółki był mniejszy niż ja musiałbym im wpłacić wpłatę własną.. Nie wiem co o tym myśleć..
Może znacie tego typu firmy brokerskie które sprzedają auta w wynajmie długoterminowym na tak dobrych warunkach???


Witam
Leasing biorę na firmę którą mam od paru lat więc nie pomogę w kwestii leasingu na osobę prywatną.
Duże znaczenie ma tu koszt auta i koszt jego wykupu /jak wcześniej pisałem/ - cały pic polega na znalezieniu pośrednika leasingu który ma wysokie rabaty. W innym przypadku APL chyba wychodzi najkorzystniej.
Sam leasing to zwykły operacyjny w Getin Bank który ma różne opinie ale ja przy wcześniejszych umowach nie narzekałem /co prawda nigdy nie spóźniłem się z żadną ratą a wiem że problemy pojawiają się przy nierzetelnych płatnościach/
Co do samego Audi A6 to fakt że zamówień jest wiele i na dzień dzisiejszy jest jakiś tam problem. W kwitach mam że odbiór będzie na koniec czerwca ale w praktyce obiecane mam :okulary: :okulary: :okulary: że ma być podobno na przełomie kwiecień/maj.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 10.mar.2018 09:30:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2018 15:40:15
Posty: 5
Ps

szkiel napisał(a):
bob72 napisał(a):
Powiem tak: leasing na 30 000 rocznie
Jestem w trakcie załatwiania leasingu. Cena katalogowa AUDI A6 2018 po mojej konfiguracji to 222 820 zł. Załatwiam przez biuro leasingowe które otrzymuje ok 30% rabatu to auto wychodzi ok 159k. Przy wpłacie ok 10k rata brutto wychodzi niecałe 2k i pierwszy przegląd gratis.
Wykup ok 108k - można się skusić na trzy letnie A6 ale nie wiadomo ile będzie warte po pojawieniu się nowego modelu A6
Przy APL rata 2740 brutto i trzy przeglądy gratis przy wpłacie 0%, a przy wpłacie 5% /11k/ rata ok 2420 i dalej trzy przeglądy gratis ale nie wiem jaki wykup.

Drugi i trzeci przegląd to koszt ok 6k tak przynajmniej mi podano jak dzwoniłem do serwisu
ok 450*36 = 16 200 zł więcej przy APL minus 6k przeglądy - teoretyczny zysk 10k czyli np zostaje na dwa lata ubezpieczenia

Tyle teoria jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy :D :D :D

Ps
i trochę psychologi: co miesiąc przelew ok 1980 zł a nie 2420 zł :) :) :)



Chyba wiem o jakiej firmie mówisz.??

Sam chciałem wziąć u nich a6, lecz zbyt długo się zastanawiałem i wkońcu się okazało że już nie można zamawiać a6 bo mają tyle zamówien że nie są wstanie ich więcej zrealizować..
Tak się zastanawiam o co tu chodzi? i czy ta firma jest rzetelna? nigdzie nie mogłem znaleźć o nich opinii. A kapitał zakładowy spółki był mniejszy niż ja musiałbym im wpłacić wpłatę własną.. Nie wiem co o tym myśleć..
Może znacie tego typu firmy brokerskie które sprzedają auta w wynajmie długoterminowym na tak dobrych warunkach???


Nie znam tej firmy ale może to też tylko pośrednik ze swoimi rabatami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 13.mar.2018 10:37:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.mar.2018 23:44:26
Posty: 2
bob72 napisał(a):
Ps

szkiel napisał(a):
bob72 napisał(a):
Powiem tak: leasing na 30 000 rocznie
Jestem w trakcie załatwiania leasingu. Cena katalogowa AUDI A6 2018 po mojej konfiguracji to 222 820 zł. Załatwiam przez biuro leasingowe które otrzymuje ok 30% rabatu to auto wychodzi ok 159k. Przy wpłacie ok 10k rata brutto wychodzi niecałe 2k i pierwszy przegląd gratis.
Wykup ok 108k - można się skusić na trzy letnie A6 ale nie wiadomo ile będzie warte po pojawieniu się nowego modelu A6
Przy APL rata 2740 brutto i trzy przeglądy gratis przy wpłacie 0%, a przy wpłacie 5% /11k/ rata ok 2420 i dalej trzy przeglądy gratis ale nie wiem jaki wykup.

Drugi i trzeci przegląd to koszt ok 6k tak przynajmniej mi podano jak dzwoniłem do serwisu
ok 450*36 = 16 200 zł więcej przy APL minus 6k przeglądy - teoretyczny zysk 10k czyli np zostaje na dwa lata ubezpieczenia

Tyle teoria jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy :D :D :D

Ps
i trochę psychologi: co miesiąc przelew ok 1980 zł a nie 2420 zł :) :) :)



Chyba wiem o jakiej firmie mówisz.. .pl??

Sam chciałem wziąć u nich a6, lecz zbyt długo się zastanawiałem i wkońcu się okazało że już nie można zamawiać a6 bo mają tyle zamówien że nie są wstanie ich więcej zrealizować..
Tak się zastanawiam o co tu chodzi? i czy ta firma jest rzetelna? nigdzie nie mogłem znaleźć o nich opinii. A kapitał zakładowy spółki był mniejszy niż ja musiałbym im wpłacić wpłatę własną.. Nie wiem co o tym myśleć..
Może znacie tego typu firmy brokerskie które sprzedają auta w wynajmie długoterminowym na tak dobrych warunkach???


Nie znam tej firmy ale może to też tylko pośrednik ze swoimi rabatami
bob72 napisał(a):
Ps

szkiel napisał(a):
bob72 napisał(a):
Powiem tak: leasing na 30 000 rocznie
Jestem w trakcie załatwiania leasingu. Cena katalogowa AUDI A6 2018 po mojej konfiguracji to 222 820 zł. Załatwiam przez biuro leasingowe które otrzymuje ok 30% rabatu to auto wychodzi ok 159k. Przy wpłacie ok 10k rata brutto wychodzi niecałe 2k i pierwszy przegląd gratis.
Wykup ok 108k - można się skusić na trzy letnie A6 ale nie wiadomo ile będzie warte po pojawieniu się nowego modelu A6
Przy APL rata 2740 brutto i trzy przeglądy gratis przy wpłacie 0%, a przy wpłacie 5% /11k/ rata ok 2420 i dalej trzy przeglądy gratis ale nie wiem jaki wykup.

Drugi i trzeci przegląd to koszt ok 6k tak przynajmniej mi podano jak dzwoniłem do serwisu
ok 450*36 = 16 200 zł więcej przy APL minus 6k przeglądy - teoretyczny zysk 10k czyli np zostaje na dwa lata ubezpieczenia

Tyle teoria jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy :D :D :D

Ps
i trochę psychologi: co miesiąc przelew ok 1980 zł a nie 2420 zł :) :) :)



Chyba wiem o jakiej firmie mówisz.. .pl??

Sam chciałem wziąć u nich a6, lecz zbyt długo się zastanawiałem i wkońcu się okazało że już nie można zamawiać a6 bo mają tyle zamówien że nie są wstanie ich więcej zrealizować..
Tak się zastanawiam o co tu chodzi? i czy ta firma jest rzetelna? nigdzie nie mogłem znaleźć o nich opinii. A kapitał zakładowy spółki był mniejszy niż ja musiałbym im wpłacić wpłatę własną.. Nie wiem co o tym myśleć..
Może znacie tego typu firmy brokerskie które sprzedają auta w wynajmie długoterminowym na tak dobrych warunkach???


Nie znam tej firmy ale może to też tylko pośrednik ze swoimi rabatami



Szukam takiej firmy brokerskiej która ma rabaty ale nie mogę znaleźć.
Czy mógłbyś podpowiedzieć do kogo się zgłosić?
Jakieś namiary, adresy czy numer tel?
Może być na priv...

Będę zobowiązany.. ;)
Będę wdzięczny


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi perfect lease - ktoś korzysta? Prośba o opinie
PostNapisane: 26.mar.2018 10:14:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.kwi.2016 12:00:02
Posty: 4
Jakie macie doświadczenia związane ze zwrotem auta do delera po okresie leasingu w APL? Dużo was naliczyli, czy wszystko poszło gładko?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: