.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.cze.2024 15:40:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A3 8P] Jaki silnik Waszym zdaniem?
PostNapisane: 03.mar.2019 14:08:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.cze.2015 12:48:21
Posty: 3
Cześć,

bardzo proszę o wszelkie podpowiedzi przy wyborze silnika.
Mam aktualnie 8P 2.0 TDI i wbrew złym opiniom przez niemal 4 lata nic w niej nie robiłem, za wyjątkiem dwumasy, regeneracji turbo (niby parę tysięcy wyszło, ale nie są to takie koszta, jakie miałem okazję ponieść przzy BMW).

Myślę o silniku benzynowym, bo robię rocznie 12-14 tys. km, dziennie - od 30 do 40 km.
Interesuje mnie rocznik do 2011-2012. Jest dużo fajnych ofert, ale obawiam się tych TSI/TFSI. Z kolei 1.6 MPI jest za słaby niestety.
Jesteście w stanie coś zaproponować? Czy faktycznie kupując 1.8 albo 2.0 TSI/TFSI, ewentualne 1.8/2.0 T, będzie czekało mnie wiele wizyt w warsztacie. Nie chcę jeździć częściej niż z tym aktualnym dieslem, którego posiadam.
Jak dużo złych rzeczy się dzieje w tych benzyniakach sprzed 2012 r.? Czy to tylko częste dolewanie oleju, czy potrzeba remontu silnika? Są typowe usterki i ich naprawa jest droższa niż w przypadku diesla?
Ewentualnie 2.0 TDI CR, ale podpowiedzcie, czy to dobry pomysł przy trasie 12 km do pracy, plus większe wypady w weekendy (200-300 km, ekspresówka)?
Do tej pory szybko się nagrzewał - w połowie tych 12 km była już optymalna temperatura silnika. Pakować się w kolejnego diesla? Może mimo wszystko warto tego TSI/TFSI, żeby się nie bawić już z dwumasą, turbo, wtryskami, DPF-em?


Z góry dzięki! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P] Jaki silnik Waszym zdaniem?
PostNapisane: 04.mar.2019 19:18:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.lut.2014 15:42:04
Posty: 1657
Auto: BEX+ Quattro
ppinek napisał(a):
Interesuje mnie rocznik do 2011-2012. Jest dużo fajnych ofert, ale obawiam się tych TSI/TFSI.

Od 2012 poprawiono wadę poboru oleju.
ppinek napisał(a):
Czy faktycznie kupując 1.8 albo 2.0 TSI/TFSI, ewentualne 1.8/2.0 T, będzie czekało mnie wiele wizyt w warsztacie. Nie chcę jeździć częściej niż z tym aktualnym dieslem, którego posiadam

Nie ma reguły.
ppinek napisał(a):
Pakować się w kolejnego diesla? Może mimo wszystko warto tego TSI/TFSI, żeby się nie bawić już z dwumasą, turbo, wtryskami, DPF-em?

W benzynowych jednostkach jest dwumasowe koło zamachowe, turbosprężarka, nastawniki zmiennych faz rozrządu, więc jest na co wydawać.

W latach 2008-2011 produkowano Seata Exeo, końcowe egzemplarze znajdziesz do 30 tysięcy, lecz to nie Audi.

12 km - poza miastem czy w mieście? Stojąc w korku większość czasu diesel nie rozgrzeje się.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P] Jaki silnik Waszym zdaniem?
PostNapisane: 04.mar.2019 21:57:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.cze.2015 12:48:21
Posty: 3
void napisał(a):
ppinek napisał(a):
Interesuje mnie rocznik do 2011-2012. Jest dużo fajnych ofert, ale obawiam się tych TSI/TFSI.

Od 2012 poprawiono wadę poboru oleju.
ppinek napisał(a):
Czy faktycznie kupując 1.8 albo 2.0 TSI/TFSI, ewentualne 1.8/2.0 T, będzie czekało mnie wiele wizyt w warsztacie. Nie chcę jeździć częściej niż z tym aktualnym dieslem, którego posiadam

Nie ma reguły.
ppinek napisał(a):
Pakować się w kolejnego diesla? Może mimo wszystko warto tego TSI/TFSI, żeby się nie bawić już z dwumasą, turbo, wtryskami, DPF-em?

W benzynowych jednostkach jest dwumasowe koło zamachowe, turbosprężarka, nastawniki zmiennych faz rozrządu, więc jest na co wydawać.

W latach 2008-2011 produkowano Seata Exeo, końcowe egzemplarze znajdziesz do 30 tysięcy, lecz to nie Audi.

12 km - poza miastem czy w mieście? Stojąc w korku większość czasu diesel nie rozgrzeje się.



Dzięki za odpowiedź :)
Rozważałem Seata, ale bardziej bym się skłaniał chyba ku Golfowi.

Moja trasa to taka przelotka z obrzeży miasta do centrum (droga z prędkością 100 km/h, niemal cały czas, sporadycznie zdarzy się korek). Nigdy nie dojechałem na zimnym do domu.
Wybór Diesla by ułatwił sprawę.
Myślisz, że to dobry wybór? W aktualnym nic się nie działo. Jak koszta napraw CR w porównaniu do takiego silnika PD? Jest na co dużo więcej wydawać?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P] Jaki silnik Waszym zdaniem?
PostNapisane: 04.mar.2019 22:56:41 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.lut.2014 15:42:04
Posty: 1657
Auto: BEX+ Quattro
Czyli jazda poza miejska. Jeżeli diesel sprawdzał Ci się do tej pory, to trzymaj się tego. ;)
Czy bierzesz pod uwagę tylko A3? BMM pojawił się w 2007 r. i cierpi na wady znane z 2,0 TDI PD montowanego wzdłużnie. Jeżeli Twój budżet obejmuje A3 z CR to nie masz nad czym zastanawiać się.

Seata poleciłem z uwagi na nie FSI. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P] Jaki silnik Waszym zdaniem?
PostNapisane: 05.mar.2019 08:00:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2008 22:05:44
Posty: 2631
Lokalizacja: EPWA
Ja swego czasu stałem przed podobnym dylematem i postawiłem na szukanie Seata 1.8T, ale plany się zmieniły. Czasami można trafić na fajny wypas i często są to auta niezajechane. Nawet gdybyś się zdecydował na gazownie(czego jestem przeciwnikiem) to ten silnik znosi to dobrze, a instalacja też nie majątek.

_________________
Problem jaki AELa spotyka, to łapy mechanika.
Jest A6C6 3.0 CDYC gnojówka, manual + quattro.
Jest Audi 100 1990, 2.2 KU, manual + klimatronic, elektryka.
Hobbystycznie Tecnam 2006T, Cessna 150/152, Wilga, Piper.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: