.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 15:41:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Q5 na trasy- wycisznie i takie tam...
PostNapisane: 02.kwi.2019 08:24:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.kwi.2018 08:46:17
Posty: 4
Rozważam zmianę samochodu, obecnie posiadam A6 C7 2.0TFSI po lifcie, do auta nie mam żadnych zastrzeżeń- ładne, ciche itp tylko w mojej okolicy kłopot z parkowaniem- mieszkam w centrum miasta, większość miejsc parkingowych prostopadłych do ulicy i tył auta na drogę wystaje :) .
Samochód służy głównie na dojazdy do pracy (6km miasto), w weekendy często jakiś wyjazd 300-400km, wakacje też zazwyczaj autem i ponad 2000km. Rocznie przejeżdżam do 30000km. Jazda- autostrada 170km/h, na zwykłych drogach raczej przepisowo choć dynamicznie.

Obecnie rozważam Q5 i A5 2.0 252km Quattro. Q5 praktyczniejsze mi się wydaje z tym że nie miałem okazji przejechać się tymi autami po autostradzie- jak z głośnością w porównaniu do C7? Przy A5 szyby bez ramek, Q5 to SUV.... Jak z reakcją na boczne podmuchy wiatru? I z tego co czytałem A5 i Q5 są raczej bardzo odizolowane od drogi- jak z wyczuciem układu kierowniczego? (w C7 na to nie narzekałem ale zawieszenie sportowe i opony o profilu 40mm)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Q5 na trasy- wycisznie i takie tam...
PostNapisane: 02.kwi.2019 11:51:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.maja.2010 11:49:04
Posty: 533
Lokalizacja: kuj-pom
wypowiem się, mam C7 3.0tdi przed liftem i służbowo użytkuję Q5 2.0tdi. jeżeli chodzi o komfort jazdy, nie wiem jakie masz fotele w c7, ja mam u siebie komfortowe i są o niebo wygodniejsze od tych w Q5 (s-line). co do głośności, jest głośniej - nie ma w ogóle żadnych wątpliwości. ja u siebie w c7 mam dodatkowo podwójne szyby i jest głośno dopiero przy dużym wietrze bądź też przy naprawdę wysokich prędkościach. w Q5 zaczyna się robić głośno mniej więcej od 150km/h w górę. w Q5 mam pneumatykę, jak czasami na A1 zawieje to walczę z autem żeby nie zniosło go na drugi pas.. układ kierowniczy moim zdaniem bardzo zbliżony do c7. generalnie auto fajne, ale czuć, że to klasa niższa niż c7 ;)

_________________
Audi: Przewaga dzięki technice :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Q5 na trasy- wycisznie i takie tam...
PostNapisane: 02.kwi.2019 18:15:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.kwi.2018 08:46:17
Posty: 4
Odnośnie Q5 piszesz o drugiej generacji po 2017r?
Fotele w A6 mam zwykłe.... znaczy skóra, nie S-line i nie komfort. I dla mnie są średnie- słabe podparcie lędźwiowe. Celuję właśnie w fotele S-line ;), w salonie wydawały mi się wygodne.

W Q5 jest głośniej cały czas? Znaczy otoczenie w mieście? Opony? Silnik? (może to kwestia opon np?) Czy tylko przy dużej prędkości na autostradzie? Dopytuję tak, bo spodziewałem się nieznacznej różnicy i w prowadzeniu i w głośności- w testach Q5 i X3 pod tym względem są bardzo wysoko oceniane, wiele osób twierdzi że nawet A4 B9 jest w środku lepiej wyciszone od C7.

Możesz porównać powiedzmy hałas przy 150km/h w Q5 do tego w A6? Jakiej prędkości odpowiada?
Ta pneumatyka taka miękka? Bo to chyba się w nich obniża na autostradę samo... Jaki profil opony?
A napisz jeszcze jakie masz zegary? VirtualCocpit? Jak to w nocy się sprawuje- da się ściemnić czy daje w oczy (gdzieś czytałem że mocno świeci i nic się nie da z tym zrobić...)?

Gdzie tą niższą klasę jeszcze czuć? Bo rozumiem, że skrzynia, nawigacja, zegary, elektronika w środku to wszystko dużo leprze w Q5?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Q5 na trasy- wycisznie i takie tam...
PostNapisane: 03.kwi.2019 08:31:55 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.maja.2010 11:49:04
Posty: 533
Lokalizacja: kuj-pom
druga generacja jest od końcówki 2016 ;) tak, piszę o II gen. w Q5 jest głośniej bo 2.0tdi pracuje nieco głośniej niż 3.0tdi (w końcu to R4, a nie V6), nie jest to też kwestia opon (zimówki mam Nokiany i są naprawdę świetne), a raczej oporów toczenia - auto jest po prostu wyższe. mam koła 20-cali (w jednym i w drugim), opona 255/45/20. pneumatyka w trybie dynamic jest ustawiona najniżej, oprócz tego na przy wyższych prędkościach się obniża, ale i tak nie jest rewelacyjnie - c7 na pneumatyce (również tryb dynamic) jedzie jak po sznurku. moim zdaniem c7 jest wyciszone lepiej, ale jak wspominałem mam podwójne szyby - szumy w C7 zaczynam słyszeć od prędkości 170-180+. przy 150 km/h ciszej jest w C7, bez dwóch zdań. w prowadzeniu różnica jest nieznaczna, podobnie do C7 - układ kierowniczy w obu autach mam ustawiony na dynamic. w Q5 mam praktycznie full opcję, także m.in. VC. w nocy jedzie się bez problemu, wzrok mi się nie męczy pomimo, że noszę okulary do komputera. czy da się go ściemnić? szczerze mówiąc nie szukałem bo jasność mi odpowiada, ale zakładam, że tak.
niższą klasę czuć przede wszystkim w jakości plastików i wykończeniu. w Q5 jest nowocześniej, ale jak wsiadam do A6 to czuję, że jest po prostu lepiej wykończone. pomimo, że w Q5 mam pakiet skórzany, a w C7 tego nie mam ;)
co do nawigacji - bez porównania lepsza w Q5, chociaż obsługa MMI jest mniej intuicyjna niż w A6 i trzeba się na nią przestawić. jest więcej szukania.
na VC wiele osób narzeka, a moim zdaniem to bardzo fajne zegary - zwłaszcza jak mam włączoną nawigację i widzę całość przed oczami. pomimo, że mam też HUD to nie spoglądam przy nawigacji aż tak mocno na niego. nagłośnienie w Q5 jest lepsze.. ale to kwestia, że mam B&O, a w a6 tylko Audi Sound System - swoją drogą to nagłośnienie jest tak słabe, że to mega słabe, że wymagało to dopłaty.

no i w Q5 fajne jest to, że wszystko można aktualizować samemu przez Audi Connect i nie trzeba jeździć po serwisach autoryzowanych lub nie ;) ostatnio na trasie do Poznania bez problemu zaktualizowałem nawigację.

Q5 to fajne auto. nie powiem wprost, że jest gorsze od a6. jest po prostu inne i trzeba się przyzwyczaić. no i ma mniej miejsca w środku - to na pewno.

polecam wziąć auto na jazdę próbną od dealera - najlepiej na weekend. potestować sobie po mieście i na trasie i podjąć decyzję ;)

przed a6 miałem A5 poprzedniej generacji i co do szyb bez ramek to powiem tak: do 200 tys km w ogóle nic nie szumiało, a od 200 tys km zaczęło ;) podobno idzie to wyregulować, ale ja już tego nie robiłem bo sprzedałem auto. ostatnio przymierzałem się do a5 sportback bo zastanawiałem się czy nie zmienić a6 na a5.. i miejsce z tyłu to wg mnie kicha. mniej niż w Q5, o a6 nie wspominając. odpuściłem bo wiem, że miałbym pokopany cały fotel przez syna ;)

_________________
Audi: Przewaga dzięki technice :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Q5 na trasy- wycisznie i takie tam...
PostNapisane: 05.kwi.2019 18:12:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.maja.2018 12:26:06
Posty: 23
Auto: Q5 2.0TFSI
Jeżeli wybór tylko między Q5 a A5 najnowszej generacji to zdecydowanie Q5 z pneumatycznym zawieszeniem. A5 niewiele się różni a jednak Q5 jest bardziej uniwersalne. Pneumatyka na autostradzie w trybie komfort. Czuć różnicę. Jakoś nie zauważyłem, by przy wyższych prędkościach wiatr "zdmuchiwał" Q5 z pasa. Stabilne jest bardzo. Jednak 170 to już trochę za dużo na dłuższym dystansie. Szum, chyba głównie opon, fotele, nawet te sportowe czuje się po dłuższym czasie. Zrobiłem jednorazowo dystans do Calais i poczułem to. Zmęczony byłem bardzo. A5 to w sumie bardzo podobne auto, tyle, że pewnie będzie cichsze przy wyższych prędkościach (ja akurat nie zauważyłem różnicy, ale za dużo A5 nie jeździłem) za to nie ma pneumatyki w opcji.
EDYTOWANE:
Skorzystałem z wizyty w serwisie i wziąłem sobie A5 na przejażdżkę. W życiu bym się na nie nie zamienił. Hałas taki sam jak w Q5 albo i głośniej. Może to te drzwi bez ramek wokół szyb? Komfort jazy bez porównania gorszy. Q5 z pneumatycznym zawieszeniem płynie, tu nawet w trybie komfort czuć każdą dziurę. W Q5 siedzi się wyżej, taka pozycja bardziej mi odpowiada. A5 jest takie... "nerwowe". Zakręt, z lekkimi wybojami moja Q5 przy 200km/h pokonuje bez żadnej praktycznie reakcji, A5 lekko tam zarzucała. Generalnie, czułem się jakbym przesiadł się do o klasę gorszego auta.

Nie pisz posta pod postem - EDYTUJ/zarath


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: