.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.cze.2024 12:22:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B7] Wybór samochodu, koszt utrzymania?
PostNapisane: 05.cze.2019 15:22:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.cze.2019 11:44:29
Posty: 2
Cześć,

Chciałbym podpytać u tutejszych stałych bywalców i właścicieli

Stan na dziś: Dacia Sandero, 1l, 75 koni


Rozważam zakup a4b7 1.8t q. Auto nam się podoba czysto estetycznie (późniejsze wersje to już nie to), ale też z praktycznej perspektywy. Nie jestem w stanie ocenić kwestii jakości mechaniki czy racjonalności tego zakupu - dlatego piszę tu :)

Cel: na 60% trasy (jestem z zagranicy, chciałbym pojeździć po Polsce i okolicach, a może być dalej na zachód), 20% jazda po mieście i 20% wyjazdy poza asfalt (drogi gruntowe etc).

Co mi się marzy:
    pojemność - możliwość pomieścić do auta mnóstwo rzeczy (barachło na działkę, rowery, półki czy drobne meble, w perspektywie - psy i dzieci;
    nie spędzać pół życia w warsztacie (olej jeszcze zmienię, ale nie chciałbym co chwila wozić się z każdym kolejnym układem/detalem )
    bezpieczeństwo
    komfort (chociaż w porównaniu z Dacią wszystko będzie jak pięciogwiazdkowy hotel...)
    dynamika (nie interesuje mnie jazda sportowa, ale miło by było móc wyprzedzać inne samochody bez półgodzinnego planowania)
    Jeździć ok 3 lata, nie topiąc po 10 tysi co roku na naprawy

Myśleliśmy jeszcze o 2 innych samochodach: volvo xc70 2.5d i rav4 3gen 158km. Chcemy jeszcze umówić się na test drivy na nich
Nasz budżet - 40 000 na wszystko

Pytania:
    Ile, orientacyjnie, może nas kosztować utrzymanie takiego samochodu (przy założeniu, że będziemy jeździć ok ~ 20 000 km w ciągu roku)
    Jakie mogą być typowe awarie po ~200 000 km przebiegu i ile mogą nas kosztować (choćby widełki)
    Czy jest w ogóle sens brać audi przy takich założeniach? myśleliśmy, żeby go sprzedać po 3 latach i brać w Niemczech przez pośrednika (wykwalifikowanego mechanika)
    Chcielibyśmy porównać opinie i zrobić sobie spreadsheet w excelu dla każdego wozu - orientacyjne koszty serwisu, napraw etc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B7] Wybór samochodu, koszt utrzymania?
PostNapisane: 05.cze.2019 16:07:37 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.sty.2006 19:22:26
Posty: 5221
Lokalizacja: Reda (pomorskie)
Auto: 80 2,3 10V
Biorąc pod uwagę potrzeby skup się nad XC70 2,4D - znacznie więcej miejsca, komfort jazdy lepszy, jakość w środku podobna do A4. Bezawaryjność na podobnym poziomie choć w 2,4D (D5) trzeba pamiętać, że są klapy wirowe i czułe wtryski na jakość paliwa. Napęd dość trwały a jedyna poważna jego wada to tuleja w przekładni kątowej (naprawa jednorazowa za 800 PLN i zapominasz o problemie).

Co do A4 B7 to dość fajne auto ale z miejscem w środku jest średnio. Tej samej klasy auta oferują nieco więcej miejsca. Silnik to sprawdzona jednostka. Nie jest może demonem prędkości ale zawalidrogą też nie będzie. Koszt serwisu znośny - najdroższe co może być to cały napęd rozrządu włącznie ze zmienną fazą (nastawnik zmiennych faz).

_________________
Audi B2,B3 i B4 - były
Audi A6 3,0 30VQ tip - było
Audi S6 4,2 40V tip- były
Audi A4 2.8 30VQ tip - było
Audi Cabrio 2,8 12V - było
Audi A8 4,2 32V tip - było
Audi 80 2,3 10V - pod kocem
Audi A4 1,9 TDI Quattro - nowa zabawka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B7] Wybór samochodu, koszt utrzymania?
PostNapisane: 05.cze.2019 22:52:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.lut.2014 15:42:04
Posty: 1657
Auto: BEX+ Quattro
bloku napisał(a):
Biorąc pod uwagę potrzeby skup się nad XC70 2,4D - znacznie więcej miejsca, komfort jazdy lepszy, jakość w środku podobna do A4. Bezawaryjność na podobnym poziomie choć w 2,4D (D5) trzeba pamiętać, że są klapy wirowe i czułe wtryski na jakość paliwa. Napęd dość trwały a jedyna poważna jego wada to tuleja w przekładni kątowej (naprawa jednorazowa za 800 PLN i zapominasz o problemie).

Co do A4 B7 to dość fajne auto ale z miejscem w środku jest średnio. Tej samej klasy auta oferują nieco więcej miejsca. Silnik to sprawdzona jednostka. Nie jest może demonem prędkości ale zawalidrogą też nie będzie. Koszt serwisu znośny - najdroższe co może być to cały napęd rozrządu włącznie ze zmienną fazą (nastawnik zmiennych faz).

Lub V70. ;)

Jako alternatywę proponuję Superba II 4x4 2,0 TDI. Egzemplarze z 10/09 i młodsze wymagają ogarnięcia napędu pompy oleju.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B7] Wybór samochodu, koszt utrzymania?
PostNapisane: 06.cze.2019 15:12:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.cze.2019 11:44:29
Posty: 2
void napisał(a):
bloku napisał(a):
Biorąc pod uwagę potrzeby skup się nad XC70 2,4D - znacznie więcej miejsca, komfort jazdy lepszy, jakość w środku podobna do A4. Bezawaryjność na podobnym poziomie choć w 2,4D (D5) trzeba pamiętać, że są klapy wirowe i czułe wtryski na jakość paliwa. Napęd dość trwały a jedyna poważna jego wada to tuleja w przekładni kątowej (naprawa jednorazowa za 800 PLN i zapominasz o problemie).

Co do A4 B7 to dość fajne auto ale z miejscem w środku jest średnio. Tej samej klasy auta oferują nieco więcej miejsca. Silnik to sprawdzona jednostka. Nie jest może demonem prędkości ale zawalidrogą też nie będzie. Koszt serwisu znośny - najdroższe co może być to cały napęd rozrządu włącznie ze zmienną fazą (nastawnik zmiennych faz).

Lub V70. ;)

Jako alternatywę proponuję Superba II 4x4 2,0 TDI. Egzemplarze z 10/09 i młodsze wymagają ogarnięcia napędu pompy oleju.


Dzięki wszystkim za odpowiedz
Ile, mniej więcej, może kosztować utrzymanie w ciągu roku (b7 vs volvo)? Jeśli chodzi o Volvo, to mam problem z określeniem ile, choć w przybliżeniu, może kosztować jego utrzymanie w Polsce? Na rosyjskich forach piszą, że na xc70 (2009+) trzeba liczyć ok 8000 - 11000 zł rocznie.

Nie planujemy wywozić z działki wszystkich szaf na raz - bagażnik ok 400l+ z płaską podłogą da radę. Jest jeszcze kwestia czysto estetyczna (samochód ma nie tylko jeździć, ale też cieszyć oko) i dlatego odpadają b8 i superb


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B7] Wybór samochodu, koszt utrzymania?
PostNapisane: 07.cze.2019 00:03:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.lut.2014 15:42:04
Posty: 1657
Auto: BEX+ Quattro
Wszystko zależy od tego w jakim stanie trafisz samochód...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B7] Wybór samochodu, koszt utrzymania?
PostNapisane: 08.cze.2019 05:19:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.mar.2015 21:55:28
Posty: 61
Auto: A4B6 AVF q
B7 jest ciasnym autem. Mam B6 a to to samo co B7. Z tylu malutko miejsca, z przodu tez szalu nie ma. Koszta utrzymania zalezne jak trafisz, jak dbal poprzedni wlasciciel. Ja mam B6 1.9TDI quattro i jestem zadowolony. D5 z volvo super silnik, prawie kupilem S60. Ja na Twoim miejscu szukalbym A6C5.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B7] Wybór samochodu, koszt utrzymania?
PostNapisane: 08.cze.2019 21:39:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2008 22:05:44
Posty: 2631
Lokalizacja: EPWA
To ja znowu kija w mrowisko. Passat B6 kombi 3.2 FSI. Spełni wszystkie Twoje oczekiwania. To się w zasadzie nie psuje.

_________________
Problem jaki AELa spotyka, to łapy mechanika.
Jest A6C6 3.0 CDYC gnojówka, manual + quattro.
Jest Audi 100 1990, 2.2 KU, manual + klimatronic, elektryka.
Hobbystycznie Tecnam 2006T, Cessna 150/152, Wilga, Piper.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: