.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 05:39:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: APL - konsekwencje
PostNapisane: 12.lis.2019 19:09:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.lis.2019 18:35:27
Posty: 2
Witam.
Właśnie miałem wątpliwą przyjemność zakończyć 3 letni APL na Q5. Liczyłem sięz pewnymi kosztami z tym związanymi bo miałem pęknięty delikatnie gril. Ot ktoś na parkingu po cichu przywalił. Generalnie o samochód dbam, szyb nie skrobię, ubłoconych owczarków ani cementu nie wożę, nie parkuję na wcisk, po terenie nie jeżdżę....
Umówiony rzeczoznawca Dekry pojawił się punktualnie, obejrzał, zdjęcia zrobił. Na moje pytanie: czy jest coś budzącego wątpliwości prócz tego grilla odpowiedział przecząco. Samochód zostawiłem panom w serwisie.
I jakież było moje zdziwienie jak dostałem rozliczenie na 5000zł!!!
Okazało się, że na szybie czołowej jest delikatny odprysk ok 1mm średnicy. Zgodnie z warunkami zwrotu pojazdu na szybie nie może być ŻADNEGO uszkodzenia. Nawet takiego tolerowanego przez przepisy czy firmy ubezpieczeniowe. Dlatego zostałem podliczony za szybę czołową wraz z wymianą - czyli ponad 3500zł. Konia z rzędem temu, kto przez 3 lata nie będzie miał żadnej rysy na szybie czołowej. Z tego rozumiem, że VWLeasing może tak skasować każdego!
Druga sprawa - miałem kontrakt na 60 tyś a przejechałem 36tyś. Dlatego więc policzono mi tylko 25% amortyzacji. Czyli oddałem samochód z mniejszym przebiegiem (mimo, że płaciłem za wyższy) czyli o wyższej wartości a za to odliczono mi mniejszą amortyzację czyli wystawiono wyższą fakturę. Przy 60 tyś km jest 30% amortyzacji - kolejne 250zł w plecy.
Po trzecie - VWLeasing nie naprawia pojazdu. Wystawia fakturę a pojazd sprzedaje (prawdopodobnie) za niższą cenę. Choś naprawa takiej szyby to 100zł...
Po czwarte - żadna dyskusja z VWLeasing nie ma sensu. Państwo są w prawie bo podpisałem umowę. Jak chcę to mogę iść do sądu.
Po piąte - próba odzyskania czegoś z ubezpieczenia jest nierealna. "Szybę można naprawć za 100zł". Sprawa jeszcze się toczy, biegająrzeczoznawcy mimo zdjęć Dekry itd....
Po szóste i najważniejsze - jak bierzesz samchód w APL to nie dyskutujesz z ceną. Jak bierzesz za gotówkę albo zwykły leasing to negocjujesz 16 do 23% upust. Zważywszy na to, że przez 3 lata zapłaciłem 45% wartości pojazdu do tego 10% ubezpieczenia i na koniec 2% haraczu.... to nie wiem czy to się opłaca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: APL - konsekwencje
PostNapisane: 12.lis.2019 21:32:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2011 12:42:49
Posty: 2346
Lokalizacja: Lubelskie
A jak się ma sprawa z GAP- pomaga coś?

Ogólnie dobrze, że napisałeś- bo wiadomo będzie, że lepiej kupić specyfik do szyb i te mikro rysy uzupełnić- bo za 1mm płacić 5kzł...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: APL - konsekwencje
PostNapisane: 12.lis.2019 21:41:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.lis.2019 18:35:27
Posty: 2
GAP to tylko przy kradzieży lub szkodzie całkowitej.
Tego uszkodzenia po prostu nie znalazłem. Tak to bym naprawił za parę złotych.
BTW - właśnie odezwał się Allianz - mogą mi wypłacić 1480zł. Z utratą zniżek itd.
Polecam rozwadze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: APL - konsekwencje
PostNapisane: 12.lis.2019 23:22:21 
Moderator

Dołączył(a): 03.mar.2011 22:54:52
Posty: 6751
Lokalizacja: Toruń
Auto: A6 C5 AVF
To jest przeginka.. to już mogli Ci oddać auto i kazać doprowadzić do stanu salonowego albo wtedy żądać dopłaty, ale tak.. przecież tylko w ASO zrobią zgodnie ze sztuką i przy zachowaniu odpowiednich dla AUDI norm technologicznych...

_________________
Było:
Audi A4 AFN
Jest:
Audi A6 AVF + blast by Spanky :)
BMW 5 GT 3.0 N57
--------------------------------------
1.03 CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: APL - konsekwencje
PostNapisane: 19.lis.2019 22:45:01 
Klubowicz

Dołączył(a): 21.mar.2006 19:04:56
Posty: 2446
Lokalizacja: Warmia & Mazury. Region małych ilości "pacynek"
Oczywiście, że jest to przeginka. No ale pewnie nie odpusczą. Dlatego nie mam ochoty na ichniejsze dzierżawy za grube$$$ i żebranie przy kończeniu wynajmu

_________________
'14 Q7 4.2TDI CCFC
'86 5000 CS 2.2
'04 ALLR 2.7BITMAN BEL
'11 Lagoona III 2.0 DCI 180km 420NM & more
ex AFN & D11
i inne ustrojstwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: