.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 15.maja.2024 18:08:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A5 F5 lub A6 C7
PostNapisane: 01.lip.2020 11:00:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lip.2020 10:55:05
Posty: 3
Witam serdecznie,
rozglądam się za autem, wybór padł na A6 C7 lub A5 F5, celuje w rocznik 2017 i przebieg poniżej 80k.
Który silnik jest mało awaryjny? Jak sprawuje się 2.0D 190km? A jak benzyna 1.8? Czytałem że benzyniak bierze olej jak szalony.

Jakie elementy wyposażenia uważacie za warte posiadania?
Gdybym chciał zrzucać na ekran widok z telefonu to w której wersji wyposazenia jest to dostępnę? Czytalem że tych wersji "centrum sterowania" jest kilka

Ze swojej strony koniecznie chce podgrzewane przednie fotele, mile widziany LED z przodu ale nie wymagany.

Czy warto dopłacić do quattro?
Jak sprawują się skrzynie automatyczne?

Osbobiście wnętrze A5 jest jak dla mnie świeższe, aczkolwiek A6 kusi miejscem i wygodą.

Z góry dzięki za wszystkie wskazówki i rady


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A5 F5 lub A6 C7
PostNapisane: 02.lip.2020 14:41:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.maja.2010 11:49:04
Posty: 533
Lokalizacja: kuj-pom
benzyniaki brały olej, ale w poprzedniej generacji. żeby zrzucać ekran telefonu musisz mieć Audi Smartphone Interface - miałem to w Q5, moim zdaniem zbędny gadżet. nie pytaj czy warto dopłacić do Quattro, nie szukaj takiego auta w ośce. po prostu.

miałem poprzednio A5 Coupe (8T), miałem też Q5 FY, obecnie póki co jeszcze C7 i różnica jest kolosalna jeżeli chodzi o komfort i wykończenie (na korzyść C7). warte uwagi wyposażenie? Kamera cofania, Audi Side Assist (to czujniki martwego pola) - naprawdę mega przydatne. szukaj auta ze światłami LED, świecą znacznie lepiej niż ksenon. 2.0TDI miałem w Q5, jechało tak sobie, paliło bardzo sympatycznie. jeździłem przedliftowym C7 z 2.0TDI w multi i było ok do spokojnej jazdy. w swoim C7 mam silnik 3.0 i te 240KM jest moim zdaniem w sam raz, mogłoby być więcej, ale tu jest ok do swobodnego wyprzedzania. no i kultura pracy V6 jest zupełnie inna niż R4..

_________________
Audi: Przewaga dzięki technice :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A5 F5 lub A6 C7
PostNapisane: 02.lip.2020 17:52:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lip.2020 10:55:05
Posty: 3
jedrekx napisał(a):
benzyniaki brały olej, ale w poprzedniej generacji. żeby zrzucać ekran telefonu musisz mieć Audi Smartphone Interface - miałem to w Q5, moim zdaniem zbędny gadżet. nie pytaj czy warto dopłacić do Quattro, nie szukaj takiego auta w ośce. po prostu.

miałem poprzednio A5 Coupe (8T), miałem też Q5 FY, obecnie póki co jeszcze C7 i różnica jest kolosalna jeżeli chodzi o komfort i wykończenie (na korzyść C7). warte uwagi wyposażenie? Kamera cofania, Audi Side Assist (to czujniki martwego pola) - naprawdę mega przydatne. szukaj auta ze światłami LED, świecą znacznie lepiej niż ksenon. 2.0TDI miałem w Q5, jechało tak sobie, paliło bardzo sympatycznie. jeździłem przedliftowym C7 z 2.0TDI w multi i było ok do spokojnej jazdy. w swoim C7 mam silnik 3.0 i te 240KM jest moim zdaniem w sam raz, mogłoby być więcej, ale tu jest ok do swobodnego wyprzedzania. no i kultura pracy V6 jest zupełnie inna niż R4..


dzięki za wskazówki :)

Ostatnio oglądałem ten egzemplarz: https://www.piamarket.pl/szczegoly-ofer ... 016/20744/

Chociaż zastanawiam się jeszcze nad tym: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-b ... Db86P.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A5 F5 lub A6 C7
PostNapisane: 03.lip.2020 09:07:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.maja.2010 11:49:04
Posty: 533
Lokalizacja: kuj-pom
szukaj lepiej auta z klimą 4-strefową. naprawdę dobre udogodnienie kiedy dziecko piszczy, że mu zimno, a Tobie jest gorąco ;) u mnie młody ma z tyłu ustawioną swoją temperaturę, my z przodu mamy swoją i każdy zadowolony ;)

_________________
Audi: Przewaga dzięki technice :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A5 F5 lub A6 C7
PostNapisane: 03.lip.2020 11:39:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.lip.2020 10:55:05
Posty: 3
jedrekx napisał(a):
szukaj lepiej auta z klimą 4-strefową. naprawdę dobre udogodnienie kiedy dziecko piszczy, że mu zimno, a Tobie jest gorąco ;) u mnie młody ma z tyłu ustawioną swoją temperaturę, my z przodu mamy swoją i każdy zadowolony ;)


w sumie też dobry bajer.

Znalazłem taki egzemplarz z 4strefowa klima, wydaje sie nawet spoko wyposażony jak za tą cenę

https://www.audi.pl/pl/web/pl/wyszukiwa ... MzI=.html#


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A5 F5 lub A6 C7
PostNapisane: 06.lip.2020 14:06:41 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.maja.2010 11:49:04
Posty: 533
Lokalizacja: kuj-pom
zdjęcia słabe, ale wygląda uczciwie.

_________________
Audi: Przewaga dzięki technice :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: