.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 19:41:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kupno diesla longlife z przebiegiem ok 100kkm
PostNapisane: 23.wrz.2020 19:47:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.wrz.2020 17:41:52
Posty: 2
Cześć wszystkim,

Na początku zaznaczę, że powalczyłem trochę z wyszukiwarką na forum, ale nie znalazłem interesujących mnie odpowiedzi. W internecie jest trochę informacji na ten temat, ale większość jest z przed kilku lat, w związku z czym postanowiłem założyć ten temat aby przeczytać wasze opinie.

Do rzeczy, zastanawiam się nad kupnem A3 z lat 2016-2017 z Niemiec(A5 też wchodzi w grę). Na mobile.de dużo jest takich samochodów z przebiegiem blisko pod 100kkm, a więc z kończąca się gwarancją producenta (gwarancja do 100kkm). Większość (żeby nie powiedzieć prawie wszystkie) tych aut było serwisowanych w trybie longlife, a więc pierwsza wymiana oleju przy 30kkm, druga 60kkm i trzecia przy 90kkm. I tu moje pytanie. Czego można się spodziewać po takim silniku? Mam świadomość, że nie są to "stare diesle" które robią po 500kkm bez napraw, ale czy przebiegi rzędu 250kkm są tu realne bez większych napraw? Czy niestety opiłki metali i inne zanieczyszczenia unoszące się w tym rzadko wymienianym oleju zdarzyły już nieodwracalnie uszkodzić i skrócić żywot takiego silnika? Po kupnie zamierzam przejść na wymianę oleju co 15kkm.

Czy mechanik jest w stanie odpowiednio sprawdzić taki silnik? Nie mam tu na myśli sprawdzenia "na oko" czyli np. czy nie stuka podczas odpalania na zimnym, tylko jakieś konkretne pomiary które można wykonać, w celu określenia aktualnego stanu silnika. Jeśli tak to jak?

Powiedzmy, że naprawy typu wymiana wtrysków, które zamkną się w +/- 7k są jeszcze do przyjęcia, ale jakiś większych awarii z kosztami liczonymi w kilkunastu tysiącach wolałbym uniknąć.

Czemu diesel? 90% A3 z tych lat wystawionych w Niemczech to diesle, ciężko trafić benzynę, która spełniała by wymagania, bo po prostu jest ich mało.

Dodam że silnik któremu akurat się przyglądam to 2.0 TDI 184KM quattro, oznaczenie CUNA jak dobrze znalazłem.

Pomóżcie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: