.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.kwi.2024 09:49:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A6 C5 benzyna
PostNapisane: 13.gru.2020 23:38:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.gru.2020 23:30:16
Posty: 5
Witam wszystkich forumowiczów i właścicieli audi.

Od dłuższego czasu przeglądam ogłoszenia a6 c5, ponieważ pojawiła się potrzeba posiadania drugiego auta w rodzinie - raczej do dalszych wypadów w zestawie 2 rodziców + 2 małych dzieci (do dwóch lat). Z racji tego, że zawsze była i nadal jest atrakcyjna sylwetka a6 c5 (głównie w sedanie) to chcę w najbliższym czasie kupić ten samochód. Na dzień dzisiejszy wiem, że na pewno będzie to benzyna (+gaz). Budżet to około 12 tys zł.

Silniki, które mnie interesują to głównie 2.4 no i 3.0 ponieważ trafiają się dość ciekawe (przynajmniej z wyglądu i treści) ogłoszenia.

Mam pewne upatrzone ogłoszenia i nie chce zarzucać Was spamem, ale ciekawi mnie jedno z nich, mianowicie https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-l ... DtYP1.html?

Nie wypowiem się jakie opinie słyszałem o tym silniku bo chcę wiedzieć coś co mnie totalnie zbije z tropu albo zachęci do drążenia tematu :)

Pozdrawiam i z góry dzięki za konstruktywną dyskusję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6 C5 benzyna
PostNapisane: 14.gru.2020 18:55:22 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.sty.2006 19:22:26
Posty: 5204
Lokalizacja: Reda (pomorskie)
Auto: 80 2,3 10V
3,0 30V o oznaczeniu ASN...silnik mega fajny, żwawy ale ma jedną poważną wadę - mało jest mechaników potrafiących dobrze się przyłożyć do ich sprawności.

Konstrukcja nie jest typowa jak na tamte lata i nawet dziś sprawia mechanikom problemy ze względu na dwa napinacze i 4 wariatory spięte jednym paskiem. Od jego poprawnego poskładania (oraz pewności, że wariatory są szczelne i nie gubią ciśnienia) zależy czy będziesz zadowolony czy nie.

Plus taki, że silnik ma pełną diagnostykę i w 80% można zweryfikować jego stan.

Jednak jak chcesz mieć mniej problemów na głowie niż szukanie speca co go ogarnie to szukaj 1,8T lub 2,4.


P.S. Ten z ogłoszenia ma obszytą kierownicę + fotel zajechany co świadczy, że bliżej mu do przebiegu 300kkm+ niż to co w ogłoszeniu. Brak prawej wlepki na pasie górnym, brak gąbki na błotniku. To tylko duperele ale...warto się mu przyjrzeć bliżej jeśli już byś jechał zobaczyć. Dla mnie coś nei tak jest z tylnym zawiasem. Polift a blenda tył przedliftowa. Brak znaczków na grillu ora zna tylnej klapie - w przypadku 3,0 90% modeli je ma.

To takie moje spostrzeżenia.

_________________
Audi B2,B3 i B4 - były
Audi A6 3,0 30VQ tip - było
Audi S6 4,2 40V tip- było
Audi S6 4,2 40V manual - było
Audi A4 2.8 30VQ tip - było
Audi Cabrio 2,8 12V - było
Audi A8 4,2 32V tip - było
Audi 80 2,3 10V - do grzebania wieczorami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6 C5 benzyna
PostNapisane: 15.gru.2020 10:30:58 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Bloku...uogólniasz. Moje ostatnie C5, które miałem, poliftowe z rocznika 2004 też nie miało emblematów ani z przodu ani z tyłu. Wyszło tak fabrycznie, był na to kod w VINie. Obecne A6 (co prawda C4), również nie posiada oznaczeń zgodnie z VINem. Blendy sam wiesz, że pękają a przedliftową łatwiej kupić ;) zresztą większość Kowalskich jeżdżących A6 C5 nie zwraca na takie pierdoły uwagi...o czym my mówimy...auto nasto a zaraz dwudziestoletnie :039: ....co do reszty, ja bym już nie kupił ponownie ASNa. 10 lat temu jeszcze tak, teraz większość to jednak wydymańce. Skupiłbym się na 2.4 a nawet prędzej 1.8T jeśli auto ma służyć do przemieszczania się z punktu A -> B.

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6 C5 benzyna
PostNapisane: 15.gru.2020 11:33:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.gru.2020 23:30:16
Posty: 5
Dzięki bloku za wprawne oko :)

Ja nawet się nie łudzę, że przebiegi oznaczone w 90% ogłoszeń są prawdziwe. Czasami stan zużycia niektórych elementów jest niewspółmiernie duży do liczby przy liczniku km, więc albo ktoś wybiórczo odmładzał samochód albo bawił się przełącznikami a nie jeździł samochodem :) To drugie oczywiście do włożenia między bajki. Wiem, że to już prawie 20 letnie samochody, ale poszukuje albo młodszych roczników 2003/2004 albo zadbanych (chociaż to jak igły w stogu siana), a ten z ogłoszenia zainteresował mnie bo cena jak na takie wyposażenie dość atrakcyjna w porównaniu do innych ogłoszeń.

Pocieszające to, że można 3.0 zdiagnozować w dużym stopniu.
Co do wyboru silnika miałem okazje kierować 2.4 i 1.8t - dużej różnicy nie widziałem w jeździe aczkolwiek preferuje niewyżyłowane V6, które idzie pojemnością. Szczerze mówiąc mam cichą nadzieję, że 3.0 z racji mniejszej popularności będą w lepszym stanie, ale to chyba naiwność bo ceny w ogłoszeniach wahają się od 7 do 18 tys PLN. Mam pewien pomysł żeby poszukać niezagazowanego i zrobić instalacje na własny koszt - zagazowany może równać się z brakiem ograniczeń w stylu jazdy poprzednika :) to są trochę moje domysły i nadzieje, bo spodziewam się, że każdy kto miał a6 nią jeździł czy tak czy siak

Powiedzcie proszę jeszcze, banalne pytanie trochę bo na papierze dane są jak czarno na białym, bagażnik sedana w quattro jest o ~100l mniejszy niż w wersji bez napędu 4x4? Determinuje to trochę mój wybór bo zalezy mi jednak na miejscu w bagażniku i jak mam wybierać to już wolę avant bo tam bagażnik sobie powiększę odsłaniając roletę a w sedanie już nie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6 C5 benzyna
PostNapisane: 15.gru.2020 15:07:53 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.sty.2006 19:22:26
Posty: 5204
Lokalizacja: Reda (pomorskie)
Auto: 80 2,3 10V
gitmar napisał(a):
Bloku...uogólniasz. Moje ostatnie C5, które miałem, poliftowe z rocznika 2004 też nie miało emblematów ani z przodu ani z tyłu. Wyszło tak fabrycznie, był na to kod w VINie. Obecne A6 (co prawda C4), również nie posiada oznaczeń zgodnie z VINem.


Jak sam wspomniałeś, wpisane w VIN - ile takich aut jest? Około 10% bo są to auta konfigurowane przez nabywcę. Nie mniej jednak może i uogólniam ale jak mam wydać 10k to wolę jednak sprawdzić wszystko. Zważywszy, że zna się te auta dość dobrze to po co pakować się gruzy a potem czarować przy sprzedaży że są takie idealne.

mlolembe napisał(a):
Dzięki bloku za wprawne oko :)


Powiedzcie proszę jeszcze, banalne pytanie trochę bo na papierze dane są jak czarno na białym, bagażnik sedana w quattro jest o ~100l mniejszy niż w wersji bez napędu 4x4? Determinuje to trochę mój wybór bo zalezy mi jednak na miejscu w bagażniku i jak mam wybierać to już wolę avant bo tam bagażnik sobie powiększę odsłaniając roletę a w sedanie już nie :)



Jest to związane z przesunięciem się miejsca na zbiornik paliwa. Ale czy to jest 100L... Aż nie chce mi się wierzyć. Nie mniej jednak bierz pod uwagę, że wersja z Quattro jest bardziej potem "sprzedawalna". Zwłaszcza w przypadku V6tki.

_________________
Audi B2,B3 i B4 - były
Audi A6 3,0 30VQ tip - było
Audi S6 4,2 40V tip- było
Audi S6 4,2 40V manual - było
Audi A4 2.8 30VQ tip - było
Audi Cabrio 2,8 12V - było
Audi A8 4,2 32V tip - było
Audi 80 2,3 10V - do grzebania wieczorami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6 C5 benzyna
PostNapisane: 16.gru.2020 11:48:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.gru.2020 23:30:16
Posty: 5
Znalazłem kilka ciekawych, wydaje się, egzemplarzy w kombi i sedanie, czy w tym przypadku cokolwiek rzuca się w oczy dyskwalifikującego jakąkolwiek z ofert? Wg mnie oferty z których na pierwszy rzut oka nic mocno nie odstrasza

https://m.olx.pl/oferta/audi-a6-c5-3-0- ... GtVLM.html
3.0

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-a ... Dr8LJ.html
2.4 z zadbanym wnętrzem co może sugerować przebieg zbluzo y do podanego

https://m.olx.pl/oferta/sprzedam-audi-a ... ml?reason=
3.0

https://m.olx.pl/oferta/audi-a6-c5-3-0- ... ml?reason=
3.0

https://m.olx.pl/oferta/audi-a6-c5-zami ... ml?reason=
3.0

https://m.olx.pl/oferta/audi-a6-c5-3-0- ... ml?reason=
3.0

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-a ... D8EPh.html
3.0

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-q ... DwpwX.html
3.0

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a6-3 ... Dtlcd.html
3.0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6 C5 benzyna
PostNapisane: 16.gru.2020 16:10:52 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Widzę, że uparłeś się na ASNa 3.0 :039:
Dużo tych linków, rozumiem że nie ma znaczenia czy tiptronic czy manual, sedan czy Avant, wnętrze skóra czy szmaciane ?
2.4 z Twojego linka odrzucił bym w przedbiegach - tzw.multilotek. Ostatnia pozycja to typowe ogłoszenie z Radomia. Niski przebieg a fotel obszyty. Reszta też jakaś taka nieciekawa. Moją uwagę przyciągnął nr 1, tego bym chyba najpierw obejrzał ale też szału nie ma, zdjęcia słabe, fotel kierowcy sciurany...

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6 C5 benzyna
PostNapisane: 16.gru.2020 19:34:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.gru.2020 23:30:16
Posty: 5
Podoba mi się stwierdzenie "typowe ogłoszenie z Radomia" - fakt, tam wiarygodność stoi pod dużym znakiem zapytania.
To, że szukam bardzo w 3.0 wynika z mniejszej popularności toteż może mniejszego ryzyka zciuchania (chociaż taki silnik bardziej prowokuje do jazdy na krawędzi). Bardziej zachęciło mnie do tego motory
U to co napisał bloku o dużych możliwościach diagnozy.
Co do preferencji manual/automat skora/tapicerka to zdaje sobie sprawę że nie jestem w salonie Audi z 200k w kieszeni i dobieranie mocno pod siebie przy takich rocznikach może wydłużyć albo uniemożliwić poszukiwania. To kwestia zadowolnia z mechaniki i stanu samochodu zadecyduje, chociaż pierwszego wyboru i odstrzelenia mocno wątpliwych egzemplarzy dokonuje zdalnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6 C5 benzyna
PostNapisane: 16.gru.2020 21:09:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.gru.2020 23:30:16
Posty: 5
Ciekawostka obserwcyjna z dzisiaj - ofert 3.0 quattro jest więcej niż 2.4 quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6 C5 benzyna
PostNapisane: 16.gru.2020 21:51:12 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.sty.2006 19:22:26
Posty: 5204
Lokalizacja: Reda (pomorskie)
Auto: 80 2,3 10V
mlolembe napisał(a):
To, że szukam bardzo w 3.0 wynika z mniejszej popularności toteż może mniejszego ryzyka zciuchania (chociaż taki silnik bardziej prowokuje do jazdy na krawędzi). Bardziej zachęciło mnie do tego motory


W przypadku ASNa to się nie sprawdza. Znaczna część polskich egzemplarzy jest mocno wyeksploatowana lub niepoprawnie serwisowana. Szybciej znajdziesz zdrowe 1,8T lub 2,4 niż 3,0 30V. Świetny silnik ale jak już wyżej Ci pisałem, jeden zły serwis i rusza reakcja łańcuchowa.

_________________
Audi B2,B3 i B4 - były
Audi A6 3,0 30VQ tip - było
Audi S6 4,2 40V tip- było
Audi S6 4,2 40V manual - było
Audi A4 2.8 30VQ tip - było
Audi Cabrio 2,8 12V - było
Audi A8 4,2 32V tip - było
Audi 80 2,3 10V - do grzebania wieczorami


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: