.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.cze.2024 10:39:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Chcę kupić Golfa IV]-ma ktoś jakieś opinie o nim?
PostNapisane: 06.lis.2006 23:19:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 22:06:06
Posty: 49
Lokalizacja: Bielawa
Ma to być drugi samochód,którym będą jeżdzili rodzice. Mam na oku Golfa IV 1,6 SR (ośmiozaworowiec, 102 KM). Może ktoś miał jakąś styczność z takim modelem? Pytałem na forum golfa ale tam zero odpowiedzi-może przerosło to ich możliwości. Mniejsza z nimi.
Jak sprawuje się ten silnik, zużycie paliwa, awaryjność itd. A ogólnie auto? Warto się rozglądać za nim? Rocznik 2000-2001.

Z góry dzięki za wszelkie informacje:)

_________________
"Nie igram ze Śmiercią-zabawiam się Życiem..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 03:50:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.lis.2003 17:17:51
Posty: 191
Lokalizacja: Podlaskie - Bielsk Podlaski
Mogę się jedynie podzielić wrażeniami z użytkowania służbowego Golfa IV 1,9 TDI 2003r. Auto sprawia wrażenie solidnego, hamulce wystarczajace, podstawowe wyposażenie posiada, zużycie paliwa niewielkie (średnie w trasie w okolicach 6 l/100 km). Szybko nagrzewa się w zimie, łatwe do parkowania (rozmiary), duże koła więc łatwiej pokonuje nierówności. Co prawda twarde skrzynie - przełączając bieg trzeba trafić drążkiem dokładnie tak, jak przewidział to konstruktor. Sumując: można pić herbatę z blaszanego kubka i porcelanowej filiżanki. Kubek jest solidny, mocny, poręczny - ale nie ma warunków do zachwytu. Herbata z filiżanki to już inna historia... oooo
Jeśli interesują Cię bliższe szczegóły - pytaj. Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 07:27:55 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
silnik 1.6 to konstrukcja z lat 80tych. proponuje sie nieco wysilic i kupic 1.9 TDI jezeli ma to byc koniecznie golf . w tych autach to najbardziej udany silnik.

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 08:43:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 22:06:06
Posty: 49
Lokalizacja: Bielawa
hans napisał(a):
silnik 1.6 to konstrukcja z lat 80tych. proponuje sie nieco wysilic i kupic 1.9 TDI jezeli ma to byc koniecznie golf . w tych autach to najbardziej udany silnik.


Niestety wysilenie to jest znacznie droższe na co mnie nie stać. Wolę nowszą benzynkę niż zajechanego diesla a za moje pieniądze taki zapewne by był. Kwestia daleko posuniętego kompromisu.

Co do odpowiedzi Pebo-bardzo mi się podobało to z herbatą :) Rozumiem o czym mówisz, jednakże dostałem krótkie wytyczne-golf. Ja jednak wolę pić herbatę z filiżanki :)

_________________
"Nie igram ze Śmiercią-zabawiam się Życiem..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 11:15:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sie.2003 11:35:46
Posty: 6442
Lokalizacja: Kraków
Moja kiedysiejsza dziewucha jezdzila nowiutkim Golfem IV 1.6, w zwiazku z tym ja tez troche nim przejezdzilem :)
Silnik nie jest moze opisem nowoczesnosci, ale jest trwały i jak na to auto w miare dynamiczny ( wystraczajaco do sprawnego poruszania sie, jak nie jestes racerem to wystarczy). Spalanie musisz liczyc w miescie nie mniej niz 9,5-10 l/100 km.

Jesli nie szukasz czegos specjalnie wyszukanego to taki Golfik jest calkiem ok i tak jak piszesz, napewno znajdziesz cos w dobrym stanie szybciej niz TDI bo te auta z tdi nie kupowalo sie zeby stały...

_________________
Marcin
Skoda Superb 1.9 TDI
BMW R1200 GS, Aprilia Mana 850


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 15:30:46 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2005 10:59:34
Posty: 2370
Lokalizacja: Pomorskie
jezeli 1,6 to zwroc uwage na skrzynie biegow.... ja z taka walcze w A3 ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 15:34:56 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.sie.2003 00:34:44
Posty: 8535
Lokalizacja: Random
Kumpel ma Golfa 1.6. Ogólnie jako auto do normalnej jazdy jest spoko. Spalanie na trasie najniższe jakie udało sie uzyskać to 6,5 litra przy spokojnej nie emeryckiej jeździe, w mieście 8-9 litrów.

_________________
Pozdro Mirek :peace:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 17:02:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.lis.2004 23:06:05
Posty: 5522
Lokalizacja: Kęty
Auto: Audi A8 D2 4.2E
Gab. napisał(a):
Wolę nowszą benzynkę niż zajechanego diesla

dziwne myślenie :/ a jak kupisz zajechaną benzynę?
diesel w tych rocznikach jest imo lepiej diagnozowalny prostrzy i trwalszy niż 1.6 1.8 benzyna.
nie lepiej kupić dwa lata starsze a3 lub tego gIV w AFN'nie :?: przecież praktycznie budy i silniki się nie zmieniły od 96-97r do 2... .

_________________
Audi A8 ABZ - black widow

http://img513.imageshack.us/img513/2742/dscn1455.jpg

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 17:05:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sie.2003 11:35:46
Posty: 6442
Lokalizacja: Kraków
Mauzer napisał(a):
Gab. napisał(a):
Wolę nowszą benzynkę niż zajechanego diesla

dziwne myślenie :/
nie lepiej kupić dwa lata starsze a3 lub tego gIV w AFN'nie :?: przecież praktycznie budy i silniki się nie zmieniły od 96-97r do 2... .


Pablo, pewnie chodzilo o to, ze generalnie diesle sa mocno wyjezdzone w tych wozach bo takie tez bylo ich przeznaczenie i ze łatwiej jest znalezc zdrowa benzyne. Bo o zaletach TDI w tym autku raczej nie ma co dyskutowac...

_________________
Marcin
Skoda Superb 1.9 TDI
BMW R1200 GS, Aprilia Mana 850


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 17:11:20 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.lis.2004 23:06:05
Posty: 5522
Lokalizacja: Kęty
Auto: Audi A8 D2 4.2E
martab99 napisał(a):
Mauzer napisał(a):
Gab. napisał(a):
Wolę nowszą benzynkę niż zajechanego diesla

dziwne myślenie :/
nie lepiej kupić dwa lata starsze a3 lub tego gIV w AFN'nie :?: przecież praktycznie budy i silniki się nie zmieniły od 96-97r do 2... .


Pablo, pewnie chodzilo o to, ze generalnie diesle sa mocno wyjezdzone w tych wozach bo takie tez bylo ich przeznaczenie i ze łatwiej jest znalezc zdrowa benzyne. Bo o zaletach TDI w tym autku raczej nie ma co dyskutowac...


noo taa Stachu, ale właśnie istnieje szansa że jadąc do DE po autko z takiego rocznika kupimy je właśnie od prywatnej osoby czy poprzez komis, a to dlatego że niemcy z reguły nie trzymają dłużej aut jak 5-6lat, wiadomo należy wystrzegać sie rupieci z homologacją na a. ciężarowe itp, a takich jest u nas multum :/

udanych łowów :peace:

_________________
Audi A8 ABZ - black widow

http://img513.imageshack.us/img513/2742/dscn1455.jpg

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 17:38:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 22:06:06
Posty: 49
Lokalizacja: Bielawa
Mauzer napisał(a):
martab99 napisał(a):
Mauzer napisał(a):
Gab. napisał(a):
Wolę nowszą benzynkę niż zajechanego diesla

dziwne myślenie :/
nie lepiej kupić dwa lata starsze a3 lub tego gIV w AFN'nie :?: przecież praktycznie budy i silniki się nie zmieniły od 96-97r do 2... .


Pablo, pewnie chodzilo o to, ze generalnie diesle sa mocno wyjezdzone w tych wozach bo takie tez bylo ich przeznaczenie i ze łatwiej jest znalezc zdrowa benzyne. Bo o zaletach TDI w tym autku raczej nie ma co dyskutowac...


noo taa Stachu, ale właśnie istnieje szansa że jadąc do DE po autko z takiego rocznika kupimy je właśnie od prywatnej osoby czy poprzez komis, a to dlatego że niemcy z reguły nie trzymają dłużej aut jak 5-6lat, wiadomo należy wystrzegać sie rupieci z homologacją na a. ciężarowe itp, a takich jest u nas multum :/

udanych łowów :peace:


Dokładnie tak-wolę znaleźć coś z mniejszym przebiegiem. Z dieslem to już trudniej-wiem że można coś trafić ale benzynę łatwiej wyrwę.
Sprawa następna-to samochód dla rodziców (ja szukałbym audi z przyczyn wiadomych). Wybrali jednogłośnie golfa 4-nic innego. Będzie jeżdżony głownie w mieście zatem nic większego nie potrzeba na 2 osoby. Ma to jeździć w miarę bezawaryjnie, nie potrzeba za dużego kopa i być solidne. Zatem golf. Roczne przebiegi rzędu 6-8 tyś km (tańsza by była taksówka przy takiej jeździe ale ...ale chcą golfa:)

Jeszcze raz dzięki za wszelkie odzewy!!! Mam nadzieję że znajdę coś dobrego:)

_________________
"Nie igram ze Śmiercią-zabawiam się Życiem..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 17:53:57 
Klubowicz

Dołączył(a): 26.sty.2004 15:12:14
Posty: 1133
Lokalizacja: top floor
ja ujezdzam sluzbowo bialego golfa 1,8T US version. Przyznaje, ze silnik bez zarzutow i zrywny. Wytrzymale to cholerstwo, jedynie elektryka od samego poczatku nastrecza problemow mnie i serwisowi. Zarowki sie przepalaja, zwlaszcza po wizycie w warsztacie. Doszlo do tego, ze jadac zaczalem wyliczac ile Golfow ma wszystkie sprawne swiatla i okazuje sie, ze niewiele. Mam nadzieje , ze ta dolegliwosc dotyczy tylko wersji amerykanskiej. Ogolnie wytrzymale, plastykowe i niedrogie cholerstwo :)

_________________
2xEVO|3xSTI|4xM3|S6avant dailybioch
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 18:12:43 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
taa bo jak diesel to odrazu zajechany ...a jak juz ma 120 tys najechane to napewno silnik zaraz sie rozpadnie i licznik byl krecony i tak naprawde to ma z 180 tys :P ..... luuuudzie. to jest golf produkcji volkswagena a nie FH12 produkcji volvo :D ... to nie jezdzi w trasporcie miedzynarodowym tylko kupuja to przewaznie ludzie ktorzy maja ciut wiecej kasy i chca tanio dojezdzac do pracy badz do sklepu. jak ktos chce trzepac kilometry , kupuje passata albo octavie tdi ;) a poza tym nikt nie kaze kupowac auta w ciemno. auto przed kupnem sie oglada a nie wymysla sobie sztuczne zapory i schematy zeby czegos przypadkiem nie kupic a pozniej moc sobie wzdychac ze fajne wozy te tdi :P

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 20:46:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 22:06:06
Posty: 49
Lokalizacja: Bielawa
hans napisał(a):
taa bo jak diesel to odrazu zajechany ...a jak juz ma 120 tys najechane to napewno silnik zaraz sie rozpadnie i licznik byl krecony i tak naprawde to ma z 180 tys :P ..... luuuudzie. to jest golf produkcji volkswagena a nie FH12 produkcji volvo :D ... to nie jezdzi w trasporcie miedzynarodowym tylko kupuja to przewaznie ludzie ktorzy maja ciut wiecej kasy i chca tanio dojezdzac do pracy badz do sklepu. jak ktos chce trzepac kilometry , kupuje passata albo octavie tdi ;) a poza tym nikt nie kaze kupowac auta w ciemno. auto przed kupnem sie oglada a nie wymysla sobie sztuczne zapory i schematy zeby czegos przypadkiem nie kupic a pozniej moc sobie wzdychac ze fajne wozy te tdi :P


Hans-bez urazy ale diesel nie zawsze musi być synonimem "jedynego słusznego "wyboru wersji silnikowej. Jeżeli masz coś przeciwko benzyniakom to Twój problem. Jeżeli brałbym to auto dla siebie, to zapewne myślałbym o dieslu. Jednakże przy przebiegach rzędu max 8 tyś/rocznie mija się to z celem. Tym bardziej jazda miejska-podjechać kilka kilometrów-stanie, i znowu kawałek. Sam chyba przyznasz że diesel nie specjalnie lubi taki model jazdy-nawet nie będzie miał sie okazji zagrzać. Z drugiej strony twierdzisz, że ktoś kupując TDI (nawet golfa) zamierza jeździć mało? Więc kiedy nastąpiłby zwrot kosztów poniesionych na jego zakup? Jeżeli miałbym kupić nowego TDI to raczej ze względu na ekonomikę jazdy a nie dla samej chęci posiadania ropniaka. Wniosek prosty-zdecydowana większość ma przejechane znacznie więcej niż benzyniaki z tego samego rocznika.To moje subiektywne opinie, do których nie zamierzam kogokolwiek przekonywać. Auto oglądnę przed kupnem-dzięki za radę. Powiedz tak szczerze-ile widziałeś aut w Polsce oferowanych do sprzedaży z wiarygodnym przebiegiem na liczniku? Pytam z ciekawości, bo dla mnie przy kupnie to co jest na liczniku odgrywa drugorzędną rolę. Zwracam uwagę na bardziej miarodajne elementy i szczegóły, no ale myślę że nie tylko ja.
Pozdrawiam!

_________________
"Nie igram ze Śmiercią-zabawiam się Życiem..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 21:25:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.lis.2004 23:06:05
Posty: 5522
Lokalizacja: Kęty
Auto: Audi A8 D2 4.2E
Hans wielbiciel dizla :peace:

Powiem tak że mając wcześniej A80 w dizlu bardzo dobrze sprawował mi się własnie w takiej jeździe po bółki, do teściowej w sumie dużo krótkich odcinków, bo gdyby nie cena benzyny to na traske wolałbym (wole) imo autko na Pb.

_________________
Audi A8 ABZ - black widow

http://img513.imageshack.us/img513/2742/dscn1455.jpg

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 22:22:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.sie.2003 15:03:17
Posty: 1803
Lokalizacja: Gorzow wlkp.
Mialem Golfa IV AFNa.
Fajne autko , dobry silnik , tanie czesci ... .

Polecam :!: ;)

_________________
Obrazek

S6 C5 4.2 V8


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lis.2006 23:03:11 
Moderator

Dołączył(a): 17.lip.2003 02:27:37
Posty: 10118
Lokalizacja: CBY
Auto: C4,B6 quattro
Gab. , diesel to silnik do roboty... diesel lepiej znosi wlasnie krotkie odcinki i jazde po miescie niz benzyna ktora wymaga wiecej czasu zeby miec wlasciwe warunki pracy a moze mi uwierzysz moze nie ale takie 1.6 zima potrafi spalic na miescie 12 litrow paliwa a katalizator wysypie sie bardzo szybko. przemysl to dobrze bo ja nie trzymam ani strony dizli ani benzyn czy lpg tylko stwierdzam fakty co wychodzi korzystniej. To czy Cie bedzie na to stac czy nie bedzie glownym wyznacznikiem ale nie jedynym. Powodzenia ;)

_________________
A100 '88 2,3 - 99-02
A10Q '91 2.8 - 01-15
A6Q '97 2.5 - 11-
A4Q '03 1.9 - 15-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.lis.2006 11:05:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 22:06:06
Posty: 49
Lokalizacja: Bielawa
Hans-dzięki za opinie. Na pewno wezmę je pod uwagę, podczas kupna samochodu dla mnie. Od dawna myślałem o A4 w AFNie. Mam nadzieję że wkrótce będę mógł się takim czymś pochwalić. Odnośnie golfa-diesel nie przejdzie. Gdy próbowałem coś wspominać o TDI ojciec od razu powiedział-żadnych ropniaków. Nie będę się sprzeczał. Co do spalania wierzę ile potrafi spalić taki 1,6 bo wcześniej jeżdziłem krótko Jettą 1,6 benzyną i lubiła sobie czasem "wypić":)
Jeszcze raz wielkie dzięki!!! Pozdrawiam :)

_________________
"Nie igram ze Śmiercią-zabawiam się Życiem..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Wszystko jasne
PostNapisane: 11.lis.2006 11:21:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2005 22:06:06
Posty: 49
Lokalizacja: Bielawa
Wielkie dzięki za wszelkie informacje. Będą przydatne.

Do moderatorów-proszę usunąć temat.

Dzięki:)

_________________
"Nie igram ze Śmiercią-zabawiam się Życiem..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lis.2006 16:52:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.paź.2005 12:00:14
Posty: 1162
Lokalizacja: Toronto Auto:sportowa wersja czolgu........................ uczen czrnoTDIka ;)
Auto: vw T3 tdi
vw-cult.pl
vw-cult.pl/forum

_________________
Obrazek  PRZED i PO REZANIU → Obrazek
CRAZY TDI-ośka Driver
:szczerbol::szczerbol::szczerbol::szczerbol::szczerbol::szczerbol::szczerbol:
TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: