.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 14:24:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi C3 '86 zlote cygaro
PostNapisane: 25.sty.2014 19:33:41 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.sty.2014 22:53:55
Posty: 21
Lokalizacja: śląsk
Auto: cygaro c3 2,3NF+LPG
Witam ! Od tego roku jestem dumnym posiadaczem złotego cygara rocznik '86.
Auto wcześniej należało do brata. Teraz jezdzi BMW - nie tym ze zdj ;) a ja przejąłem cygaro w swoje łapki gdzie raczej zostanie dłuuuugi czas... Mam dość duze plany co do auta i chce uratować ten egzemplaż przed śmiercią gdzieś na złomie, ten pomruk 5 cylindrów wydobywających sie z duszy tej ślicznotki.... ;)
W rodzinie "cygaro" ma jeszcze ojciec tyle ze w avancie i 2.0 w gazie- raczej wół roboczy jak youngtimer ;) Mam pare pytań do znawców tego modelu, bo już paru tutaj widziałęm i chętnie zasięgne porad i opinni ;)

Moja seta to 2.3NF + LPG - nie jestem zwolennikiem gazu ale tak narazie musi być, czy to dobra opcja ?

Srodek - stara decha(black), bez klimy, 4xel. szyby,el.lusterka grzane, fotele przód grzane(nie podłączone), jasny środek- dywany,półka tylna, podsufitka + skóra oczywiście jasna i drewno (ciemne), podłokietnik ;) , nakładki na progi Audi aluminiowe, radio Sony Xplod i glosniki Magnat + kable pod wzmacniacz i skrzynie wyprowadzone do bagażnika

Zewnątrz - piękny złoty lakier, maska od v8 :/, nowe klamki(jak w b4), zderzaki od 200'tki z chromem, listwy z chromem, bez emblematów na klapie - czysto, po niemiecku
felgi Ronal15'' z balonami 195/65

Plany:
- decha z polifta - oczywiscie jasna czeka w piwnicy, brakuje zegarów i tunelu w jasnym kolorze - kupie ;)
- do zeszycia jest fotel kierowcy bo poszło na szwie siedzicko ( większość foteli ma siedzisko z calego kawałka skóry a moje są wzdłuż przeszyte foto czy to jakas specjalna wersja ?
- klima - panel sterujący najlepiej od c4
- gleba - narazie sprężyny, w dośc odległej przyszłości AIRride :>

- grzane fotele i kanapa ( a co :D )

- jakaś ładna felga na lato 17 cali
- lampy i grill od audi 200 - zakupione
- powrót do orginalnej maski od 100'y
- blenda i lampy tylne od v8 opcjonalnie
Ruda narazie tylko na masce od v'ki ;) od spodu zdrowo, szkoda tylko ze to FWD
I teraz pytania :)

Prace będą szły powoli ale napewno do przodu, nie mam określonego budzetu

Hate It of Love It :fuckyou2:

tak gada : http://w4.wrzuta.pl/film/7g85Ab3yavq/au ... gine_sound
Obrazek
Obrazek
Obrazek
bit of history

15.08.2014
Lampy i grill od a200 zakupione. Jeszcze tylko wymiana maski i przod bedzie OK.

_________________
Obrazek Hate It of Love It :fuckyou2:


Ostatnio edytowano 14.sie.2014 23:49:31 przez gzc, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 25.sty.2014 20:41:10 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.wrz.2012 18:32:13
Posty: 708
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Audi 200 20V turbo quattro
Kolejne cygarko, witaj :peace:

Gaz w NF to nic strasznego - bedzie to jeździło.
Ogólnie fajna baza do modzenia, ale..

- po co navi?
- po co klima od c4, jak możesz mieć ori zestaw od c3, ktore dość często miały klime na pokladzie?

Jak najbardziej musisz pozbyć sie tej szpetnej maski i wrzuć przód od 200 z racji tego, ze masz juz zderzak i hokej od 210v, więc mozna to doprowadzić do końca. A moze nie iść w 200 tylko zrobic z tego rasowe ori cygarko? Zwolenników takiego podejścia pewnie nie bedzie brakowało w tym wątku;)

Powodzenia!

_________________

Audi 200 quattro 20V turbo '89 sedan
Audi V8 d11 4.2 '93


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 25.sty.2014 21:46:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.sty.2014 22:53:55
Posty: 21
Lokalizacja: śląsk
Auto: cygaro c3 2,3NF+LPG
Kamil_gd napisał(a):
Gaz w NF to nic strasznego - bedzie to jeździło.

Dokładnie. "jeździło" ;) teraz ma problemy zeby odpalic czy to na gazie czy to na benzynie. Po wymianie: rozrządu, świec, kabli, uszczelki pod głowicą (głowica planowana), kopółka pozdzielacza, palec, wyczyszczony krokowiec, i jszcze pare innych rzeczy.Przed tymi zabiegami zaczeła grać na 3 gary (uszczelka przepalona na 1-2 o ile dobrze pamiętam) przedtem super jezdziła, po remoncie silnika trase do rotterdamu 1020km i 2 msc po holandii bezproblemowo i nie miała problemu z odpalaniem. Dopiero pozniej sie zaczeły cyrki... trase powrotna tez bezproblemu. a teraz stoi i nie chec gadac. czemu ?

Samochód kupiony od kolegi ze szkolnej ławki, oczko w głowie i dziura w portfelu studenta ;) - nie palona na gazie-zawsze na benzynie. Dopiero jak się rozgrzała to przełączana byla na LPG. Gadała od strzału.
Cytuj:
- po co navi?

XXI wiek ;) wygoda. Moja wizja, zobaczymy jak z realizacja ;)

Cytuj:
- po co klima od c4, jak możesz mieć ori zestaw od c3, ktore dość często miały klime na pokladzie ?

bo jest ladniejszy panel ;) a na serio to może byc problem ze spasowaniem w konsoli- jak okaże się ze jest dużo rzeźby to wleci klima od c3/v8 - i tu mam pytanie : czy wiązka elektryczna tez jest do wymiany ? rożni sie czyms ?

_________________
Obrazek Hate It of Love It :fuckyou2:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 25.sty.2014 22:01:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.wrz.2003 12:46:55
Posty: 579
Lokalizacja: sulechow woj.lubuskie
Auto: audi
ladne auto,
jak zmienisz deske to musisz zalozyc boczki od polifta,bo na starych drzwi nie zamkniesz.Inne przetloczenia

_________________
THA REAL HUNDRET DONT DIE

BYLO 100C2 1MILOSC 1.6 LPG
BYLO 100C3 1.8 (2004-2007)
BYLO KRÓTKO COUPE 2.3
Bylo 100C3 2.3LPG (2006-2010)
Bylo COUPE B3 2.3E (2006-2012)
BYLO 100 C3 1.9 5R,TYLKO POL ROKU
BYŁO IVECO DAILY 2.8
BYŁA SKODA FELICIA 1.9D JEDZIE SIE TANIO
BYŁO C4 2.5 TDI AAT AUTOMAT(2012-2016)
JEST SPRINTER 2.3D MALY DZIELNY OSIOŁEK DO PRACY
JEST A6 C5 02R 1.9 TDI AWX AVANT

MOGŁOBY BYC COS INNEGO GDYBY BYLO WIĘCEJ TEGO $$$$


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 25.sty.2014 22:17:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
No brat już nieźle napierłolił w tym samochodzie, teraz Ty dołóż swoje nawigacje deski i inne bajery z XXI w. , a potem oddaj z czystym sumieniem na złom. Ja nie wiem czy wy ślepi jesteście? Jak taki szczep indiański może się komuś podobać. :/ Te zdjęcia było wkleić do tego tematu , zeby tu nie robić siary na cały świat
-> viewtopic.php?f=8&t=15762

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 25.sty.2014 22:33:46 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.sty.2009 20:33:36
Posty: 298
Lokalizacja: Wrocław/Kielce
Kolego, chciałeś napisać chyba: hate it or love it :P
W jakim stanie technicznym jest auto? Brat nie wcisnął Ci go bo ma już dość problemów z nim?
Napisz jaką masz instalację lpg i w jakiej kondycji technicznej jest auto. Wrzuć więcej konkretnych zdjęć z zewnątrz i wewnątrz.
Jeśli masz w rodzinie ludzi, którzy jeździli już c3 to na pewno będzie Ci łatwiej przetrwać bolączki wiekowego auta, które zapewniam: wszystkie przed Tobą :D Lepiej zawsze mieć kilka stówek na niespodziewaną usterkę ;)

Jeśli chodzi o mody:
-raczej szukałbym oryginalnego panelu klimy ze 100/200c3
-jeśli wrezasz jakąś navi w panel - pochwal się, mało komu chce się to montować, a taki panel można zostawić w samochodzie. Złodziej raczej nie będzie sobie zadawał trudu z demontażem. Ja myślę nad mocowaniem uchwytu mobilnej nawigacji na środkowej kratce nawiewu, albo po prostu kupię porządny telefon z gps :) mniej zachodu.
-jeśli 17"fele to nie szalej z obniżaniem go, chyba że będziesz używał auta tylko weekendowo, a strzelam że nie tylko. Mi zaczyna już trochę brakować komfortu jaki dawały 15tki. Sugerowałbym szersze koła z dobrym et. Jeśli go posadzisz to z tyłu nie wejdą. Temat wielokrotnie przerabiany na forum.
-jeśli lampy i grill od 200 to także maska od 200 albo powrót do oryginału, a100c3 też ma swój urok!
-jeśli pas świateł tylnych od v8, to także białe kierunki w zderzak
-grzane fotele, roleta zwijana elektrycznie, bose... z wyposażenia dodatkowego montuj co Ci wpadnie w łapy :D

Jeżdżę avantem z identycznym silnikiem jak u Ciebie już 7 rok i jeśli miałbym coś napisać w kwestii kupowania prawie 30-letniego auta to: gratuluję i współczuję :peace:
Uprzedzając co bardziej złośliwych pisarzy na tym forum: rób z tym samochodem co Ci się żywnie podoba, bo i tak nikt Cię nie odwiedzie od najbardziej poje.anych pomysłów. Z każdego moda będziesz się cieszył jak dziecko z nowych klocków lego. Bylebyś nie doczepiał do niego spojlera zrobionego z wanienki dla dziecka i nie mocował neonów pod progami! Niech to audi dalej przypomina coś co wyjechało kiedyś fabryki. Amen

3mam kciuki za wytrwałość!
Pisz na priv jak masz jakieś pytania
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 25.sty.2014 22:36:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.sty.2014 22:53:55
Posty: 21
Lokalizacja: śląsk
Auto: cygaro c3 2,3NF+LPG
mały v8 napisał(a):
No brat już nieźle napierłolił w tym samochodzie, teraz Ty dołóż swoje nawigacje deski i inne bajery z XXI w. , a potem oddaj z czystym sumieniem na złom. Ja nie wiem czy wy ślepi jesteście? Jak taki szczep indiański może się komuś podobać. :/ Te zdjęcia było wkleić do tego tematu , zeby tu nie robić siary na cały świat
-> viewtopic.php?f=8&t=15762

Nie brat tylko poprzedni właściciel...a teraz ma wrocic do normalności bo ani mi ani bratu sie to nie podobało. Wiec troche wyluzuj ;) :fuckyou: nie mam zamiaru zrobic z tego auta pośmiewiska na wielka skale tylko przywrocic mu wyglad i stan na jaki zasluguje.

cygaro89 napisał(a):
Kolego, chciałeś napisać chyba: hate it or love it :P
W jakim stanie technicznym jest auto? Brat nie wcisnął Ci go bo ma już dość problemów z nim?
Napisz jaką masz instalację lpg i w jakiej kondycji technicznej jest auto. Wrzuć więcej konkretnych zdjęć z zewnątrz i wewnątrz.
Jeśli masz w rodzinie ludzi, którzy jeździli już c3 to na pewno będzie Ci łatwiej przetrwać bolączki wiekowego auta, które zapewniam: wszystkie przed Tobą :D Lepiej zawsze mieć kilka stówek na niespodziewaną usterkę ;)

wdarła się literówka ;)
Jeśli chodzi o stan techniczny to sprawa wygląda tak: zawieszenie jest ok, skrzynia chodzi dobrze nie ma z nią problemów,silnik chodzi ładnie i równo, nie ma problemu z wkrecaniem sie na obroty na benzynie czy gazie. Chciaz ostatnio troche jest problemow z odpalaniem, strzela fochy podejrzewam ze to kwestia instalacji elektrycznej bo potrafila rozladowac accu do zera w ciągu nocy.
ostatnimi czasy byl problem z odpalaniem na benzynie, raz pali raz nie. To samo na gazie- o ile na gazie to moze byc kwestia regulacji to o co chodzi z benzyna ? Nie wiem.

Cytuj:
Jeśli chodzi o mody:
-raczej szukałbym oryginalnego panelu klimy ze 100/200c3

chyba jednak tak zrobie.

Cytuj:
jeśli wrezasz jakąś navi w panel - pochwal się, mało komu chce się to montować, a taki panel można zostawić w samochodzie. Złodziej raczej nie będzie sobie zadawał trudu z demontażem. Ja myślę nad mocowaniem uchwytu mobilnej nawigacji na środkowej kratce nawiewu, albo po prostu kupię porządny telefon z gps :) mniej zachodu.

navi w panel to narazie tylko pomysl. Chciałbym wprowadzic go w zycie chociaz wielu bedzie twierdzic ze to bezsens i bzdura. Mimo wszystko chce miec rowniez bezproblemowo mozliwosc powrotu do ori.
Cytuj:
jeśli 17"fele to nie szalej z obniżaniem go, chyba że będziesz używał auta tylko weekendowo, a strzelam że nie tylko. Mi zaczyna już trochę brakować komfortu jaki dawały 15tki. Sugerowałbym szersze koła z dobrym et. Jeśli go posadzisz to z tyłu nie wejdą. Temat wielokrotnie przerabiany na forum.

Auto na codzien, docelowo chciałbym zeby siadło przod -20/-40, tyl -20 poprawi to sylwetke a komfort nie ucierpi i wtedy zobaczymy czy 17" czy 16" pewnie 16"

Cytuj:
jeśli lampy i grill od 200 to także maska od 200 albo powrót do oryginału, a100c3 też ma swój urok!
-jeśli pas świateł tylnych od v8, to także białe kierunki w zderzak
-grzane fotele, roleta zwijana elektrycznie, bose... z wyposażenia dodatkowego montuj co Ci wpadnie w łapy :D

grzane fotele są trzeba tylko podłączyć ;) roleta od a8 ? bo od v'ki byla manualna z tego co wiem. Plan jest taki zeby full wypas :D chociaz juz teraz kreci karki ;)
Hate It of LOVE It :fuckyou2:

_________________
Obrazek Hate It of Love It :fuckyou2:


Ostatnio edytowano 25.sty.2014 23:14:53 przez gzc, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 25.sty.2014 22:38:24 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.wrz.2012 18:32:13
Posty: 708
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Audi 200 20V turbo quattro
mały v8 napisał(a):
No brat już nieźle napierłolił w tym samochodzie, teraz Ty dołóż swoje nawigacje deski i inne bajery z XXI w. , a potem oddaj z czystym sumieniem na złom. Ja nie wiem czy wy ślepi jesteście? Jak taki szczep indiański może się komuś podobać. :/ Te zdjęcia było wkleić do tego tematu , zeby tu nie robić siary na cały świat
-> viewtopic.php?f=8&t=15762


:D :D :D

Jak zwykle mocno zaakcentowane, ale racji dużo w tym jest.
Zapał na razie masz, ale nie w tym kierunku co trzeba - odpusc te bajery i doprowadz najpierw auto do ładu, bo jak pisze Mały niezle naje... jest w tym samochodzie. Ja tez trochę modzilem w swoim c3, ale póki co Mały mi tak nie pojechał po rajtuzach ;)

Pozdro

_________________

Audi 200 quattro 20V turbo '89 sedan
Audi V8 d11 4.2 '93


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 25.sty.2014 23:11:27 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Lubię setki, tylko nie lubię gamoni którzy chcą do nich na siłę wsadzić coś od nowszego, lub wyższego modelu. Po co stroić setkę na V8 jak można kupić sobie od razu V8 i taniej wyjdzie. Po co heblować jakąś marną nawigację w deskę, jak jest masa poręcznych urządzeń doczepnych o lepszych parametrach , a i tak po wsi w koło komina przeważnie będziesz nim jeździł ,to będzie ci zbędne. W czym są lepsze poliftowe boczki też nie wiem. Ogólnie ze starego cygara nie da się zrobić nowego audi, a żaden gamoń nie rozumie że docenione będą, i najlepiej cieszą oko tylko te 100% w oryginale. Tak że powodzenia w modyfikacjach, zacznij od za szerokich kół , i wypychania na chama tylnych rantów, bo jak wiadomo tam się nic nie mieści.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 25.sty.2014 23:25:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.sty.2014 22:53:55
Posty: 21
Lokalizacja: śląsk
Auto: cygaro c3 2,3NF+LPG
to ma byc setka a nie v8. A w czym ci przeszkadza poliftowy srodek to nie wiem. Dla mnie jest ladniejszy i tyle, Zreszta... nie zarejestrowalem sie na to forum po to zeby zwieśniaczyc swoj samochod tylko mieć wsparcie techniczne i merytoryczne ludzi, ktorzy znaja te auta lepiej ode mnie.

Mozna jezdzic niezawodnym 1.9tdi w passacie b5 i nie wyrozniac sie na ulicy albo starym, wiecznie wymagajacym kasy cygarem... ja tam wole cygaro ;)

_________________
Obrazek Hate It of Love It :fuckyou2:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 26.sty.2014 08:56:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.kwi.2010 17:25:44
Posty: 533
Lokalizacja: Liegnitz bierkenau
Auto: kibitka
Moje cygaro

obniżenie -60/50 WŁASNORÓBA
koła 15"
opony 205/55/15

Rewalacyjnie się jeździło...

dostępne zawieszenie tylko -35mm

Kolego dopiero zaczynasz śmigać cygarem więc powodzenia :mikolaj:


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 26.sty.2014 09:14:00 
mały v8 napisał(a):
Lubię setki, tylko nie lubię gamoni którzy chcą do nich na siłę wsadzić coś od nowszego, lub wyższego modelu. Po co stroić setkę na V8 jak można kupić sobie od razu V8 i taniej wyjdzie. Po co heblować jakąś marną nawigację w deskę, jak jest masa poręcznych urządzeń doczepnych o lepszych parametrach , a i tak po wsi w koło komina przeważnie będziesz nim jeździł ,to będzie ci zbędne. W czym są lepsze poliftowe boczki też nie wiem. Ogólnie ze starego cygara nie da się zrobić nowego audi, a żaden gamoń nie rozumie że docenione będą, i najlepiej cieszą oko tylko te 100% w oryginale. Tak że powodzenia w modyfikacjach, zacznij od za szerokich kół , i wypychania na chama tylnych rantów, bo jak wiadomo tam się nic nie mieści.



Jestem podobnego zdania. Żadnych kompromisów tylko oryginał ma tu sens.
Z drugiej jednak strony auto musi podobać się Tobie i co z nim zrobisz Twoja broszka,ale musisz się liczyć,że nie każdemu będzie się podobać i zdania mogą być i pewnie będą podzielone. Albo to zaakceptujesz,albo nie chwal się tu swoimi modami.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 26.sty.2014 13:04:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.lis.2010 18:26:38
Posty: 340
Lokalizacja: Lublin
Panowie spokojnie, kolega pewnie zaczyna dopiero przygodę z motoryzacją i audi, niejednokrotnie środowisko przebywania i miejsce bytu kształtuje nasze poglądy. Trzeba trochę czasu by człowiek zrozumiał na czym polega posiadanie takiego auta i tutaj zaczyna się również nasza rola, osób które swoje już się namodowało z różnymi skutkami ;) ale z perspektywy czasu nasze doświadczenia mogą i powinny ułatwić "koledze" zgodne współżycie z audi 100 tak by wstydu nie było :D

Moja rada po 1 doprowadzenie auta do dobrego stanu technicznego bo co ci po klimie czy navi jak auto pali jak mu się podoba, ten model powinien palić jak zapalniczka bic-a z pierwszego i 100/100!! i wtedy poczujesz pierwszą satysfakcję.
Po 2 pozbyć się maski v8 !!! i front od 200 śmiało można dać, blenda niech będzie ta co masz 100/200.......................................i już masz rok i pare groszy z głowy, a w tym czasie pogłębiaj swoje informacje i wiedzę na temat tego modelu i będziesz wiedział czego chcesz i co można zrobić a czego kategorycznie nie, bo NIE!

np.; panel klimy c4 był w v8, el. roleta była w v8..a i silnik też masz raczej KU nie NF

Uszkodzenie czujnika może utrudniać odpalanie, odepnij i spróbuj....
Tak wygląda NF!
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 26.sty.2014 14:49:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.sty.2014 22:53:55
Posty: 21
Lokalizacja: śląsk
Auto: cygaro c3 2,3NF+LPG
GomeZ napisał(a):
Panowie spokojnie, kolega pewnie zaczyna dopiero przygodę z motoryzacją i audi, niejednokrotnie środowisko przebywania i miejsce bytu kształtuje nasze poglądy. Trzeba trochę czasu by człowiek zrozumiał na czym polega posiadanie takiego auta i tutaj zaczyna się również nasza rola, osób które swoje już się namodowało z różnymi skutkami ;) ale z perspektywy czasu nasze doświadczenia mogą i powinny ułatwić "koledze" zgodne współżycie z audi 100 tak by wstydu nie było :D

Dokładnie. Wiem z czym wiąże sie posiadanie takiego auta - cale dni i nieprzespane noce w garazu ;) Dzieki :) Jestem na to gotowy. Wklad sie nigdy nie zwroci, to wiem ale chce miec satysfakcje ze jezdze takim klasycznym wozem.

Cytuj:
Moja rada po 1 doprowadzenie auta do dobrego stanu technicznego bo co ci po klimie czy navi jak auto pali jak mu się podoba, ten model powinien palić jak zapalniczka bic-a z pierwszego i 100/100!! i wtedy poczujesz pierwszą satysfakcję.

To jest pierwszy krok ;)
Cytuj:
Po 2 pozbyć się maski v8 !!!

To jest drugi krok, równie ważny. Jak tylko znajde maske w kolorze ta wylatuje. Kolejnym krokiem bedzie wtedy front od a200.
Cytuj:
..i już masz rok i pare groszy z głowy

na zlot VAG w Nysie w maju chcialbym juz móc cos pokazać ;) napewno nie z ta maska ;)

Cytuj:
np.; panel klimy c4 był w v8, el. roleta była w v8..a i silnik też masz raczej KU nie NF
Tak wygląda NF!
Obrazek

Oznaczenie na bloku silnika to NF, moze kolektor jest z KU - magiczne druciarstwo poprzednich właścicieli, tak jak maska od v'ki. Nie mojego brata ;) jeszcze raz zaznacze. Poprzedniego ;) Mozliwe ze przez kolektor silnik ma problem z odpalaniem ?

_________________
Obrazek Hate It of Love It :fuckyou2:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 26.sty.2014 15:48:17 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5203
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
Może masz starą wersję NF - ma okrągły kolektor. Zmiana nastąpiła chyba w 88 roku.

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 26.sty.2014 16:28:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2007 17:05:15
Posty: 663
Lokalizacja: Jestem ślązakiem / EPKT
Chyba wiem jak się ten wątek skończy :/

_________________
kobiety to moje hobby

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Złoto na kołach - '86 cygaro
PostNapisane: 26.sty.2014 16:59:54 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.sty.2014 22:53:55
Posty: 21
Lokalizacja: śląsk
Auto: cygaro c3 2,3NF+LPG
zwykły $ napisał(a):
Chyba wiem jak się ten wątek skończy :/

na allegro/ tablicy ? Zapomnij ;)

EDIT:
Mały Update.
Cygaro jezdzi. Niedawno robilem trase prawie 600km - bez problemu. Przyjemnie sie jechalo nawet bez klimy :D

Problem pojawil sie po zatankowaniu gazu do pelna. wyjechalem ze stacji i po ok 100m auto przestalo chodzic na gazie. Na benzynie pali od strzala i jezdzi bez najmniejszych problemów. Walcze z tym w dalszym ciągu i nie bardzo wiem jak to ugrysc.
Druga sprawa to brak ładowania, na dniach musze sie w ten temat zagłebic i zobaczyc o co chodzi.
Trzecia sprawa to stuk dochodzacy z tylu przy puszeczeniu nogi z gazu odczuwalny tez na drązku zmiany biegów. Co to moze byc ?

W drodze paczka z lampami i grillem od A200. Do kompletu brakuje maski. Szukam do kupienia w kolorze ale narazie nic. Poluje tez na czerwona blende od v8 i czerwone kierunkowskazy.

wlożenia dechy musi poczekac z tego co poczytalem na forum to nie bedzie to szybka akcja.

A i jeszcze jedna rzecz. Jak dziala Audi Duo Sound i co wchodzi w sklad tego wynalazku ? :D

_________________
Obrazek Hate It of Love It :fuckyou2:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi C3 '86 zlote cygaro
PostNapisane: 16.sie.2014 22:04:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.sty.2014 22:53:55
Posty: 21
Lokalizacja: śląsk
Auto: cygaro c3 2,3NF+LPG
Lampy zamontowane. Myslalem ze nie podejda z ta maskoa ale wlazly bez problemu. Teraz dorwac maske i zakladac grill do kompletu. Z tym przodem podoba mi sie duzo bardziej. tylko jeszcze maska do wymiany ;)
Czy ktos wie jaka to nazwa i kod lakieru ? Jest szansa na usuniecie tego bez lakierowania ? Jakas pasta , kredka czy inny wynalazek ?
Zeszłej nocy jakis ch*j zostawil mi dwie dosc glebokie krechy nozem lub czyms podobnym na drzwiach przednich, tylnych i cwiartce od strony kierowcy :533: jak dorwe gnoja to polamie łapy :!!: :(:

W dalszym ciagu potrzebuje pomocy speca od gazu.

Auto nie pali na gazie wcale. Przy przelaczaniu z Pb na LPG traci obroty jakby nie dostawal wcale gazu, butla pelna. Gdzie szukac przyczyny i jak to zwalczyc ? Nie wiem co to za generacja gazu z tego co wiem to chyba Lovato. Jutro wrzuce fotki to moze cos pomogą. Dodam ze trase 450km z 600jechalem na gazie i wszystko bylo ok. Dopiero po tankowaniu gazu taki cyrk. ledwo ze stacji wyjechalem i zdechł.
Na benzynie odpala i jedzie. Odrazu i za kazdym razem.

_________________
Obrazek Hate It of Love It :fuckyou2:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi C3 '86 zlote cygaro
PostNapisane: 16.sie.2014 22:17:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Filtr gazu zmień, chyba logiczne że od tego trzeba zacząć jak po tankowaniu się spierłolił. To rozumem że od stycznie jeździsz na benzynie, to bardzo dobrze dla silnika, nie naprawiaj :577:

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi C3 '86 zlote cygaro
PostNapisane: 17.sie.2014 22:21:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.sty.2014 22:53:55
Posty: 21
Lokalizacja: śląsk
Auto: cygaro c3 2,3NF+LPG
nie od stycznia ;) od paru tygodni. Czy przy pelnej butli gazu moge cos mieszac przy reduktorze ? np wymiana filtra. Nie znam sie na tym wiec wybaczcie takie pytania ;)
Reduktor TOMASETTO AT-07 do 140hp.

_________________
Obrazek Hate It of Love It :fuckyou2:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: