.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 00:42:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 09.lip.2014 21:45:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2014 23:31:45
Posty: 21
Lokalizacja: Skierniewice
Auto: Audi 80 B4 1.9 TDI
Witam
Na wstępie dodam że prace nad moją 80 trwają już jakiś czas , i lubię dbać o szczegóły dlatego tak sporo zgromadziłem tego . Jest to mój pierwszy samochód kupiony za własne pieniądze i wszystkie zamiany jakie w niej zaszły , ciężko pracowałem i przy okazji nauczyłem się swojego zawodu jako mechanik i trochę elektryki.
Chciałbym pokazać swoją B4 . Audi jest z 94r zostało sprowadzone 2008 miała ją podobnież niemka od samego początku i w Polsce też kobita jeździła . Wszystko jest w miarę w porządku ma parę mankamentów ale na tyle lat ma prawo mieć jakieś delikatne defekty . Do rzeczy

Dane
Audi 80 b4 Sedan z 1994r
1.9 TDI o oznaczeniu 1Z na Pierburgu
Przebieg : licznikowo 230 tyś km a w rzeczywistości pewnie +- 400 tyś km
Lakier - LZ6P Gomera Gerleffect

Wyposażenie ubogie ale nie ma co płakać
- El szajberdach
- El regulacja poziomy świateł
- ABS
- Centralny zamek
- Wspomaganie kierownicy
- 1 poducha w kierownicy
- Alarm ( ori chyba )
- hamulce tarczowe z tyłu
- nawiew na tylne nogi pasażerów
Ufff ale sie rozpisałem

Dokonane zmiany
- Spoiler wycieraczki
- Radio Audi Delta ( ori od 80)
- Black Grill
- Ringi i czerwone podświetlenie
- Obrotomierz ori TDI
- 4 lampki w rączkach
- podświetlane daszki przeciwsłoneczne oba
- brak czarnej dziury
- przekaźnik 99 (regulacja czasowych wycieraczek)
- wyś temp + ori czujnik
- zmiana kompa z chipem by kostrz
- oryginalna zmieniarka CD
- podświetlane popielniczki i zapalniczka na czerwono
- el lusterka podgrzewane
- 4 el szyby
- deska poliftowa
- aktywne nagłośnienie Nokia
- odłączany ABS
- grzanie dup ( 50%)
- roleta tylnej szyby (ori)
- obniżone zawieszenie 60/40
- dodatkowe zegary
- zmiana nagłośnienia z przodu , syczki VW mk3 , i Passata b5
- czujnik pilota podczerwieni do centralnego zamka (jeszcze nie podłączony )
- hamulce przednie z 2,6 V6
- lampy soczewkowe
- short shifter od Des-a
- grzane spryskiwacze
- lampka komory silnika
- wskaźnik boost
- podświetlenie nóg z przodu
- tapicerka tylnej klapy
- Felgi Brock B1 9J16 ---> Monoblock z Audi A8
- Climatronic
- Stabilizator z S2
- Ori bagażnik dachowy
- Zderzak przedni CFL + oświetlenie z kratkami
- tylny zderzak competitio
- lusterka (+ nowe wkłady) klamki listwy w kolor nadwozia
- dolne listwy z ASO i nowe emblematy z ASO
- nowa obudowa kierownicy + kiera FL
- Tempomat
- 3 stop Hella
- przycisk czasowy od grzania szyby
- Komplet lamp Hella Black na tył


Pakiet skóra
- kierownica FL obszyta na nowo skórą przez Cars Dream
- gałka FL obszyta na nowo skórą
- mieszek z grubej skóry
- ręczny w skórze
- przednie fotele placki (z czasem będą kubełki lub RS2)
- tylna kanapa z workiem na narty i pod centralny zamek + podłokietnik
- boczki 4x full elektryka w skórze
- podłokietnik przedni z C4

Zaraz po zakupie , seria
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

mały szczegół którego brakowało i Audi wyglądało łyso bez tego , spoilera wycieraczki mały szczegół a daje dużo uroku .
Obrazek Obrazek Obrazek

stało się, podczas jazdy pękł mi pasek od rozrządu i trzeba było rozbierać cały przód i połowę silnika ;/ , poszły wszystkie zawory i szklanki . Więc trzeba było działać zostało wymienione wszystkie szklanki , zawory , uszczelki(pod głowice pokrywę zaworów,dolotu...), kompletny rozrząd , płyn chłodniczy...
Oczywiście podziękowania duże są dla mojego ojca bo bez niego to bym do tej pory nic nie zrobił pewnie hehe
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

trochę czasu więc zrobiłem sobie ramkę grila na czarno, może bym tego nie robił ale chrom miałem trochę uszkodzony. Miałem ją malować ale dostałem od Brato inny przepis na zrobienie tego , więc spróbowałem narazie efekt jest pozytywny ciekawe ile wytrzyma hehe . W razie co to znów wrócę do chromu albo pomaluje ją
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

zmieniłem mieszek i gałkę ponieważ było tragicznie gała styrana i pęknięta a mieszek z allegro za 15 zł ;/ , zakupiłem mieszek z grubej skóry i gałkę poliftową skórzana . Montaż szybko przebiegł czeka mnie jeszcze założenie ręcznego który jest cały w skórze oczywiście ori a nie obszywany na zamówienie :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Poprawiłem trochę wygląd końcówki wydechu ponieważ była w tragicznym stanie , podpytałem trochę nikiego co i jak i dziś trochę powalczyłem jest w miarę dobrze choć mogło być lepiej , w realu ciutek lepiej wygląda niż na foto
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kolejny mały rarytas w 80 , skórzany ręczny z audi cabrio ostatnich wypustów , tylko tam one występowały i to też nie w każdym
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jakiś czas temu poprawiłem wygląd licznika zapodałem obrotomierz ori TDI i jak tradycja tego forum czyli ringi i czerwone podświetlenie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowe oświetlenie , 4 lampki i podświetlane daszki przeciwsłoneczne
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gałka obszyta nową skórą
Obrazek Obrazek Obrazek

Oryginalne szerokie radio do audi 80 (będzie ori zmieniarka na dniach) + brak czarnej dziury , brak mi wiązki do ABS , mat grzewczych do grzanych dup a za przednie halo niedługo będę się brał :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Trochę wyczyszczony silnik żeby jako tako wyglądało
Obrazek Obrazek

Zmiana przekaźnika wycieraczek z 229 na voldzwagenowski 99. czyli czasowa regulacja wycieraczek
Obrazek

Wyświetlacz temperatury zewnętrznej + ori czujnik
Obrazek Obrazek

Zakładanie kompa z chipem od kostrza , w końcu samochód normalnie jeździ jeszcze wtryski trzeba poszukać
Obrazek

W fajnej cenie kupiłem ori zmieniarkę CD z kablem , wsio podpłączyłem , przewlokłem kabel i działa trochę długo wczytuje piraty ale nie jest też aż tak tragicznie nie jestem aż takim melomanem
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oświetlenie V6 w zderzaku potem, halogeny na żółto oklejone , brak jednej listwy i jeden kierunek jest od B3 ale spokojnie będzie wszystko ogarnięte , cena oświetlenia była bardzo śmieszna więc się nie zastanawiałem . Sory za brudne auto.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czas coś uzupełnić temat więc... oczywiście nic ciekawego
podświetlana tylna , przednia popielniczka i zapalniczka w tunelu podświetlane na czerwono
Obrazek Obrazek Obrazek

było się też po części
Obrazek

tutaj przy okazji znalazłem takie coś w bagażniku w tylnym błotniku po stronie kierowcy wygląda jak bym miał fabryczny alarm bo kiedyś jakoś otworzyłem drzwi tylne i mi zaczęła drzeć ryja
Obrazek Obrazek

potem nastał chaos i zaczęło się patroszenie wnętrza i wpadło
el lusterka oczywiście grzane
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

4 el szyby do tego boczki poliftowe z nagłośnieniem Nokia boczki oczywiście opcja przejściowa
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowe zegary , muszę podpiąć jeszcze 2 czujniki ale to na dniach się zrobi, oczywiście listwa ozdobna jest
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Odłączany ABS, oczywiście nie odbyło się bez komplikacji , muszę jeszcze go dopracować
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Potem wpakowałem wiązkę grzania dup jeszcze nie aktywna ale niech już będzie kiedyś podziałam jak będą porządne siedzenia z matami , przy okazji zdjęcie wypranego dywanu
Obrazek Obrazek Obrazek


Deska na 2 air bag , stara decha opuściła budę , nową dechę na koniec delikatnie plakiem żeby ją odświeżyć
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po długim szukaniu znalazłem oryginalną półkę z roletą + uchwyty :) drobiazg a cieszy ryja bo więcej tego w b3 a w b4 to można rzec że rarytas
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec wpadł kit KW sprężyny i amortyzatory komplecik 60/40 , wrażenia pozytywne elegancko się jeździ zwłaszcza wchodzi w zakręty :) co do tyłu mogło by być ciut niżej chyba rozejrzę się za sprężynami 50mm :/ Oczywiście foto na szybko znajdę wolny czas to zrobię porządne zdjęcia

PS: uzupełniłem zderzak wpadła listwa V6 druga i zmieniłem kierunek już jest w porządku
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Jeszcze mi jakieś tam drobne rzeczy zalegają póki co muszę chwile odsapnąć , było trochę trudności i załamek ale dało się radę

Moto Piknik R46.pl Skierniewice
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mały szczegół , oryginalne dywaniki welurowe , teraz będę miał na lato , trze je wyprać , a gumowe oryginały będą na zimę ;-)
Obrazek Obrazek

Zamontowałem nagłośnienie z przodu
maskownice z VW
głośniki w dzwiach VW z golfa 4
syczki golf mk3
wiązka zrobiona od podstaw
gra w miarę lepiej niż 10 cm ;/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czujnik pilota podczerwieni do centralnego zamka niestety jeszcze nie podłączony
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

próbowałem bawić się w fotografa i zrobić parę zdjęć
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Skończyły mi się hamulce więc trzeba było zrobić je , z przodu wpadły zaciski 2.6 V6 i tarcza 280mm wentylowana , zawsze to lesze niż 1Z , no i na czerwono zaciski bo wierzę w legendę że czerwone dodaje mocy :-D teraz niech się ułożą i mam nadzieje że będzie lepiej hamować ;-) , przy okazji prysłem też progi barankiem

Tarcze przód i tył ATE
Klocki przód i tył ATE
Płyn hamulcowy Valeo

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kolejny element układanki , długo szukane lampy soczewkowe
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

zmieniony został lewarek na short shifter taki jak 034motorsport , warto było biegi, wchodzą precyzyjniej , krócej zmiana na plus
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

zapomniałem dodać że zaślepiłem ten syf zwany egr
Obrazek Obrazek Obrazek

w temacie nic się nie dziej będzie jeszcze parę drobnych zmian , teraz musiałem przygotować samochód do zimy co zostało zrobione, trza zrobić Logi i potem lecieć na hamownie
- wtryski z AFN
- komp 16 bit od kostrza
- podkładki nowe Bosch pod wtryski
- wywalenie kata
- czyszczenie IC
- zmiana oleju z mobil 1 na Liqui Moly od słonika (10W40
- filtry Knecht oleju , powietrza , paliwa
- uszczelka pod klawiaturę Victor Reinz
- uszczelka pod dolot z ASO ( bo jej nie miałem)
- nowy aku Bosch
- termostat z ASO
- czujnik temp z ASO
- łożyska na tył Fag
- osłona przegubu Lobro
- harmonijka na magiel lema i płyn do wspomy
- tulejki na wahaczach bo lema nawet nie wytrzymały roki :roll:
- zabezpieczyłem w paru miejscach podłogę bo mi przetarło o coś :-/
- nowe oringi pod termostat i czujnik z ASO
- płyn chłodniczy Kuler K2 (zielony)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia jeszcze przed zimowym setupem i na felgach
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

montaż podgrzewanych spryskiwaczy i lampka komory silnika , puszczenie wiązki jak fabryka nakazała jest tak masakryczna że szok już wolałem 4 el szyby
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

potem montaż wskaźnika turbo po tak długim leżeniu na szafce w końcu doczekał się swojego debiutu , wybór padł na środkową kratkę w konsoli, zegar poddałem lekkiemu "tuningowi" została pomalowana obudowa na czarno
Obrazek Obrazek Obrazek

zamontowałem też podświetlenie z przodu zbędny bajer ale mi sie podobał wykożystałem lamki z audi a4 , z tego co wiem 80 miała takowy bajer też ale rzadkość
Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

i na końcu mały rarytas , w standardzie występowała tylko w USA a na Eu jak zwykle bida :( tapicerka tylnej klapy w końcu nie widać gołej blachy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kolejne fanty to Skórzana tapicerka , fotele przednie i tylna kanapa z workiem na narty i centralny zamke , + 4 boczki FL i full elektrykę i na deser przedni podłokietnik z C4 , wszystko wyczyszczone w każdym zakamarku , naprawione nawilżone i cieszy oko a jazda to czysta przyjemność , więcej szczegółów na stronie 9
Obrazek, Obrazek, Obrazek,Obrazek, Obrazek, Obrazek Obrazek Obrazek


rodzinne spotkanie :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zakupiłem felgi z oponami na ten sezon góra dwa zobaczy się jak to będzie , padło na Brock B1 9J/16 szału nie ma ale narazie tym muszę się zadowolić , docelowa felga szuka się powolutku
Przepraszam za wygląd samochodu nie mogłem się powstrzymać żeby je nie przymierzyć itp , miałem poczekać aż będzie lepsza pogoda i umyje ją no ale cóż
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Montaż Climatronic moje marzenie w końcu się spełniło trza nabić itp trochę było nerw z tym ale jakiś się ogarnęło dzięki pomocy miśkowi i koledze z forum Audi 80. Oby teraz klima się zrekompensowała w upalne dni . Przy okazji została wygłuszona ściana grodziowa nawet dało pozytywny efekt :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

miałem takie dziadostwo z Avanta trochę dociąłem wyczyściłem i siedzi :)
Obrazek Obrazek Obrazek

mała sesja , w końcu ją lepiej trochę wyczyściłem i takie skromne zdjęcia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ponieważ narazie nic nie działam to zaliczyłem kolejną sesję tym razem małe starcie sióstr :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

stabilizator z S2 chyba z S2 <ok>
Obrazek Obrazek

taki mały akcent wpadł myślę że nie wygląda źle
Obrazek

W końcu przednie zderzak CFL co prawda nie jestem z niego zadowolony bo miał być w b.dobrym stanie niestety nie był okazało się że już był robiony , z boku urwany plastik, musiałem dorabiać mocowanie żeby przykręcić bok , na kratki boczne brak uszów będę musiał coś pokombinować żeby się trzymały i niestety urwane zaczepy w lewym kierunku muszę kupić jakąś igiełkę , jedynie z czego jestem zadowolony to z malowania . Sory za takie zdjęcia jutro może pstryknę za dnia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Malowanie progów niestety były szare po ostatnim malowaniu nie wiem czemu tak się zrobiło , teraz o niebo lepiej
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Lusterka w kolorze nadwozia + nowe wkłady niestety jeszcze ich nie założyłem ale to kwestia czasu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

już jakiś czas temu też zmieniłem kierownice na skórzaną FL , kupiona za grosze , jeszcze małe poprawki renoskórem i jest z wmiarę do tego nowa manetka i obudowa FL , foto trochę starsze :lol: i parę zdjęć wnętrza
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

wleciał też jeszcze tempomacik od razu też pod sterowanie BC które leży i się kurzy . niestety jeszcze tempomat nie cyka nie wiem czemu muszę popatrzeć :-)
Obrazek Obrazek

Zakończenie sezonu 2013 Skierniewice
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po przejechaniu prawie 800km i spłukaniu się doszczętnie z kasy kupiłem i przywiozłem koła , na szybko przymierzyłem na jedną śrubę tylko, bo więcej nie dało rady i efekt narazie mizerny bo trzeba dorobić dystanse żeby koło jakoś wyglądało tutaj zwłaszcza z przodu no i oczywiście new body które spokojnie se leży i czeka na lato :) foto trochę lipne niestety bo powoli robiło się ciemno , na feldze są opony 205/40 będę szukał albo 205/35 lub 215/35 , w przyszłym miesiącu mam nadzieje że ogarnę sobie dystanse no i na wiosnę trza będzie prze polerować koła :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po roku , wziąłem się za trzeci stop ,nic nie wielkiego ale cieszy wyczyściłem go , wymieniłem żarówki i zamontowałem , jego wada jest taka że widać kabel który idzie w półkę , jest to stop ori Hella i zdemontowany też z B4 nawet z takim samym kolorze i też tam tak było i nie wiem czy tak było fabrycznie czy innaczej
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

w końcu dorwałem oryginalny bagażnik dachowy , kompletny , fajnym stanie i za dobrą <ok> cenę , przy okazji przygotowałem samochód do zimy zalałem płyn zimowy do sprysków przejrzałem podłogę czy nigdzie nie zdarłem konserwacji , założyłem zimówy chlapacze i inne pierdoły zostało mi tylko mordę zmienić na seryjną ;-) teraz to wygląda jak samochód jakiegoś dziadka .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

kierownica obszyta nową skórą w carsdream , dzięki GSF za pomoc <piwo>
Obrazek Obrazek Obrazek


Ostatnio edytowano 09.lip.2014 22:24:38 przez wujo1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 09.lip.2014 21:46:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2014 23:31:45
Posty: 21
Lokalizacja: Skierniewice
Auto: Audi 80 B4 1.9 TDI
Wpadły na tył lampy Hella Black oczywiście nic nie ruszane , dopiero będę je polerował i muszę znaleźć nową lewą lampę bo ta ma uszczerbek :-/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

mały dodatek do wypasu , czyli czasowy przyciski od grzania szyby
Obrazek Obrazek

Ogarnięte nowe koło na 2014 , Monoblock z A8 do tego nowe opony Nexen N6000 215/35 , dystanse zmieniające roztaw , dekielki Audi Dope, odświeżenie felg , nowe przednie zawieszenie + geometria . Na koniec sesja na seryjnym body
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Prace blacharskie i nie tylko , usuwanie nalotów korozji , polerka , czyszczenie zakamarków, nowe dolne listwy , inne pierdoły z ASO , grill pomalowany strukturą i inne cuda . oczywiście temat lakieru jeszcze nie zakończony
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

pierwszy zlot Audi Treffen zaliczony a Audi odwiedziło po 20 latach swoje miejsce narodzin
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dystans ponad 2 tyś km zrobiła bez zająknięcia , no po za tym że znów zajechałem skrzynie i jest do wymiany , winę zwalam na tego short shiftera :roll:
No i parę fotek z dzisiejszej sesji ;-) A no o zapomniałem wpadł tylni zderzak od Audi S2/Competition
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 09.lip.2014 22:20:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lip.2014 19:37:00
Posty: 110
Lokalizacja: Szydłowiec
Auto: Audi 200 C3 Typ44 2.1 turbo quattro
Szacun za wlozona prace, monobloki robia robote :D

_________________
200 C3 Typ44 quattro 2.1 R5 turbo 0.65bar JY 84'
A6 C4 4A quattro 2.8 V6 ACK 96'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 10.lip.2014 15:43:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.cze.2004 12:09:23
Posty: 4651
Lokalizacja: EPWR
Auto: A4 B6, A4 B5 Avant, Cabriolet
Kawał dobrej roboty, ładne i zadbane B4. Robiło robotę w Neukenroth i Ingolstadt na tych 18-stkach. Ciekawi mnie tylko czemu skrzynia padła ? może za niski poziom oleju był ? Moc jest seryjna wiec obciążeń takich dużych tam nie ma. Czyżby short shifter ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 10.lip.2014 20:06:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.maja.2008 00:43:30
Posty: 385
Lokalizacja: Wrocław
Świetnie czytało mi się o twoim aucie, bo gdy tylko myślałem, że przydałoby się coś jeszcze dołożyć bylo to dołożone w następnym punkcie :D


dobra robota!

_________________
C3 1.8S Pb+LPG 2007-06.10.2009 [*]
C3 2.2E Pb 2009-2020
B3 1.8S Pb+LPG 2013-2016
B5 1.8T Pb 2016-2021
D2 4.2 Pb+LPG 2021-?
B5 2.8Q Pb+LPG 2021-?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 10.lip.2014 20:46:29 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.gru.2004 13:18:15
Posty: 1321
Lokalizacja: Rawa Maz.
Auto: Audi Cabrio 2,8 '94r.
super projekt... znam z innego forum ;)

_________________
Audi B4 2,8 AAH/AFC Cabrio '94 r. - Yes-t :)
.... - jeszcze parę innych CCCO ale mniej niz 3 m-c
Audi S6 C4 4,2 Quattro Avant 97r. - było
Audi A4 B5 2,5TDI Avant model S4 S-line-było
Audi 80 B4 1,9 TDI 1Z Avant wirus by Digtronik - było :/
"moja Audica budzi emocje niczym dobra szpryca"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 10.lip.2014 21:03:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.sie.2010 21:32:33
Posty: 491
Lokalizacja: okolice lublina
jak generalnie nie przepadam za B4, tak Twoje podoba mi się :)
szacun za to co zrobiłeś, worek pieniędzy i jeszcze więcej samozaparcia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 10.lip.2014 21:50:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2014 23:31:45
Posty: 21
Lokalizacja: Skierniewice
Auto: Audi 80 B4 1.9 TDI
dziękuje za pozytywne komentarze , jeszcze mam wobec niej dużo planów a raczej pomysłów kwestia czasu i pieniędzy :) .

Koru co do skrzyni po założeniu shorta na ori skrzyni co siedziała od początku przejechałem z 10 tyś km nie pamiętam dobrze , zaczął się zgrzyt na 5 biegu potem też i na 3, zmieniłem skrzynie od A4 wymieniłem olej na nowy i przejechałem na niej 8 tyś km . Skrzyni nie katowałem nie zrzucałem gwałtownie biegu czy innych rzeczy co by wpływało na nie korzyść skrzyni i ją zabiło, a pomimo tego jak jechałem do muzeum audi znów zaczął zgrzytać 5 bieg jak go wrzucałem i nie mogłem przez pewien moment żadnego biegu wbić . Więc obstawiam że to właśnie sportowy wybierak to zrobił , tak jak by nie do końca dopychał biegu i synchronizatory dostawały by po dupie , czy dobrze myślę? Nie wiem mogę się mylić. Wiem że zmieniam na ori wybierak i w sobotę jadę po skrzynie EEN żeby się prze telepać, bo trochę KM w te wakacje mam zamiar zrobić , potem już będę myślał na założeniem quattro i zapodaniu skrzyni już 6 biegowej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 11.lip.2014 08:34:46 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.gru.2004 13:18:15
Posty: 1321
Lokalizacja: Rawa Maz.
Auto: Audi Cabrio 2,8 '94r.
wujo1 napisał(a):
dziękuje za pozytywne komentarze , jeszcze mam wobec niej dużo planów a raczej pomysłów kwestia czasu i pieniędzy :) .

Koru co do skrzyni po założeniu shorta na ori skrzyni co siedziała od początku przejechałem z 10 tyś km nie pamiętam dobrze , zaczął się zgrzyt na 5 biegu potem też i na 3, zmieniłem skrzynie od A4 wymieniłem olej na nowy i przejechałem na niej 8 tyś km . Skrzyni nie katowałem nie zrzucałem gwałtownie biegu czy innych rzeczy co by wpływało na nie korzyść skrzyni i ją zabiło, a pomimo tego jak jechałem do muzeum audi znów zaczął zgrzytać 5 bieg jak go wrzucałem i nie mogłem przez pewien moment żadnego biegu wbić . Więc obstawiam że to właśnie sportowy wybierak to zrobił , tak jak by nie do końca dopychał biegu i synchronizatory dostawały by po dupie , czy dobrze myślę? Nie wiem mogę się mylić. Wiem że zmieniam na ori wybierak i w sobotę jadę po skrzynie EEN żeby się prze telepać, bo trochę KM w te wakacje mam zamiar zrobić , potem już będę myślał na założeniem quattro i zapodaniu skrzyni już 6 biegowej.



Bedziesz w niedziele w Łowiczu na zlocie?

_________________
Audi B4 2,8 AAH/AFC Cabrio '94 r. - Yes-t :)
.... - jeszcze parę innych CCCO ale mniej niz 3 m-c
Audi S6 C4 4,2 Quattro Avant 97r. - było
Audi A4 B5 2,5TDI Avant model S4 S-line-było
Audi 80 B4 1,9 TDI 1Z Avant wirus by Digtronik - było :/
"moja Audica budzi emocje niczym dobra szpryca"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 11.lip.2014 10:23:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2014 23:31:45
Posty: 21
Lokalizacja: Skierniewice
Auto: Audi 80 B4 1.9 TDI
Postaram się być . Oczywiście jako widz , bo nie zgłaszałem w ogóle swojego samochodu tam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 11.lip.2014 20:13:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.gru.2004 13:18:15
Posty: 1321
Lokalizacja: Rawa Maz.
Auto: Audi Cabrio 2,8 '94r.
ok ja też bede ale cabem

_________________
Audi B4 2,8 AAH/AFC Cabrio '94 r. - Yes-t :)
.... - jeszcze parę innych CCCO ale mniej niz 3 m-c
Audi S6 C4 4,2 Quattro Avant 97r. - było
Audi A4 B5 2,5TDI Avant model S4 S-line-było
Audi 80 B4 1,9 TDI 1Z Avant wirus by Digtronik - było :/
"moja Audica budzi emocje niczym dobra szpryca"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 12.lip.2014 01:17:19 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.lip.2014 22:36:04
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi A4 B5 1999 1.6 PB+LPG
Czytając to wszystko aż nabrałem chęci do popracowania przy swoim wozie :D Potrafisz zmotywować ludzi swoją ciężką pracą. Bardzo ładnie, szacunek. Tak na marginesie, najbardziej podobają mi się felgi!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 13.lip.2014 21:01:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2014 23:31:45
Posty: 21
Lokalizacja: Skierniewice
Auto: Audi 80 B4 1.9 TDI
w sobotę przytargałem skrzynie EEN w tym tygodniu zmiana , szkoda że nie 6 gang z quattro no ale cóż w te wakacje jeszcze trochę km mam zamiar zrobić więc samochód musi być sprawny , potem zacznę realizować kolejne moje wizję :-)
Obrazek
no i jeszcze osłona pod silnik CFL , trza wyczyścić podkleić w jednym miejscu , pomalować strukturą i przykleić wygłuszenie :-D a no i udać się do ASO po spinki :lol:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 14.lip.2014 19:50:33 
Klubowicz

Dołączył(a): 07.sie.2003 16:20:52
Posty: 4190
Lokalizacja: Wroclaw
kawał dobrej roboty. Ważne, że idziesz w dobrym kierunku, oby tak dalej :peace:

_________________
było Audi 80 B4 2.0 16v ACE
było Audi A3 1.9 TDi
było Audi A6 C4 AEL Avant quattro
Audi A6c4 Ael Avant Quattro ECO Power by' To JA !
Audi 100 C4 red
Audi A3 1.9 8L
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 14.lip.2014 20:17:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.wrz.2006 18:00:11
Posty: 2711
Lokalizacja: Kr
Rozumiem, że będzie czteropęd? I to będzie najlepszy mod, ale jest zacnie :) lubie takie podejście i pomyśleć że większość + inne miałem w B4 TDI bez rezania... człowiek nie doceniał. Trzeba było wrzucać poliuretan w wahacze (chyba że opis nieaktualny).

_________________
Na stanie:
B3Q US/B3Q/B4Q/C5Q
/986/B5Q FL avant/B5Q FL avant/T25 Tojka
R5/R5efi/1.8T/V8 manual/2.7 H6/PB V6 manual/V6TDI swap na R4 TDI/1.8PB

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 23.maja.2015 14:50:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2014 23:31:45
Posty: 21
Lokalizacja: Skierniewice
Auto: Audi 80 B4 1.9 TDI
Witam po dłuższej przerwie , gdzieś mi się zapodziało hasło i dawno tu nie zaglądałem , małe odświeżenie tematu

Wymiana wszystkich uszczelek drzwi na używki w stanie igła , zostały dobrze odświeżone i zamontowane , różnica odczuwalna . Polecam !
Obrazek Obrazek Obrazek

Audi przejeździła sezon bez problemu, trochę polski jaki i europy przejechałem, 2x nad morze , 3x do Niemiec , Kryspinowo i wiele innych miejsc, nawet udało mi się zamknąć licznik :-) No ale jej czas się skończył i pora ustąpić miejsca jej młodszej siostrze.
tu parę ciekawszych zdjęć jakie zrobiłem , oprócz tego pierwszego :->
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Niestety sezon nie zakończyłem zbyt fajnie :-x Ale pociesza mnie fakt że będę nowe halogeny kupował
Obrazek Obrazek
Pora na stalówki i jesienna końcowa sesja
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
No i możecie się śmiać , ale kupiłem dla niej pokrowiec :mrgreen: Żeby się nie kurzyła itp...
Obrazek Obrazek Obrazek

Co prawda zdjęcia są już trochę stare ,no ale lepiej później niż w cale .

Obecnie samochód czeka gruntowna przebudowa , szczególnie skupię się tutaj na mechanice ,a reszta rzeczy będzie czyszczona odnawiana lub wymieniana na nowe z ASO o ile cena nie będzie zaporowa , wtedy w idealnym stanie używka :) Obecnie jestem na etapie zbierania części . Pozdrawiam

EDIT
Nieduży Up , puki co kompletuje graty , niedługo zaczynam przebudowę :)

szukałem lewej lampy hella black niestety nie znalazłem , musiałem kupić drugi komplet , i teraz mam tylne oświetlenie perfekt
Obrazek Obrazek

Nowe lampy soczewkowe hella , dziki orsa za pomoc <piwo>
Obrazek Obrazek
W realizacji jest też zamówienie na nowe halogeny do zderzaka CFL

Siedzenia zwane Recaro z C4 , już zamontowane w b4 , próba musiała być
Obrazek Obrazek Obrazek

Nowy dywan podłogi , w igła stanie , niby nic ale jednak znaleźć który nie jest przedarty , wytarty itp graniczy z cudem , ten już jest wyprany to samo tyczy się dywaników oryginalnych + naprawa stoperów dywaników
:arrow: http://www.audi80.pl/all-naprawa-spinek ... t94781.htm
Obrazek Obrazek

Komplet dekorów drewnianych , brakuje dodatkowych zegarów ale jednak będę zamawiał Carbon z Carbon Desing
Obrazek Obrazek

Komplet boczków pod full elektrykę w perfekcyjnym stanie z zaczepami bez pęknięć i innych uszczerbków
Obrazek

Dawca 2.6 V6 quattro z samochodu idzie do mojej
kompletny napęd quattro
rozpórka kielichów
układ hamulcowy z ABS
podstawa z Aku
i pare dupereli
Obrazek Obrazek

Dojdą kontrolki
Kontrolka świateł
kontrolka nie zapietych pasów
Obrazek

Gałka zmiany biegów pod skrzynie 6G, muszę dokupić skórę lub przełożyć rozpiskę
Obrazek

Kompletowanie układu spryskiwaczy lamp, jest przekaźnik i zbiornik , muszę zamówić z ASO spryski od RS2 i dokupić manetkę z tą funkcją intensive. A i przekaźnik 343 od tego żeby wskaźnik paliwa nie wariował na zakrętach , wiązką ori jest w dawcy quattro
Obrazek Obrazek

Komplet BC/AC który zalega już trochę czasu , i zgubiłem od niego 2 przekaźniki muszę dobrze poszukać
Obrazek

Grzane zamki które też zalegają
Obrazek

3 stop z A4 B5 bo faktycznie ten co mam jest trochę szpetny , obudowa zostanie albo pomalowana lub poflokowana
Obrazek

Kompletny swap , TDI PD . Szukałem AVF ale trafił sie AWX .
Obrazek Obrazek Obrazek

Osłonki zawiasów przedniej maski 2 komplety
Obrazek

Repliki łap pod skrzynie 6G z S2 , skrzynia 6G DQT , wał 6G, wybierak wszystko z A4 B5 2.5 TDI i zregenerowana gałeczka :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kontrolka niedomkniętych drzwi z Audi 200
Obrazek

Przyciski blokady tylnych drzwi z Audi A8 D2 , różni się tym że jest podświetlany
Obrazek Obrazek

Lusterko wewnętrzne z Audi A4 B5 FL , nie ma nic w sobie szczególnego ale jest po prostu masywniejsze od 80
Obrazek

Środkowy pas zwijany tylnej kanapy , rarytas do sedana występowało to tylko na rynek włoski i US z tego co wiem
Obrazek

Przekaźnik do el szyb z V8 , ma modół komfortu i domykanie szyb nawer z pilota na IRD , mam nadzieje że zacznie cykać pod instalacją 80
Obrazek

Manetka Intensive czy jakoś tak , z V8 . Będą chodziło pod tym spryski lamp
Obrazek

czekam jeszcze na
pisty 5x112, gaśnicę ori z uchwytem, nowe halogeny i kierunki z ASO , FMIC

szukam /niedługo kupię
instalacji el foteli z C4, obudowy liczniki ,Servotronic, kanapa tylna , uszczelki maski z c4 , uszczelki drzwi tylnych , moduł kierunków z b6, kawałek wiązki pod pozycję CFL , osłona silnika CFL , carbonowe dekory ,spryskiwacze lamp RS2, zagłówki przednich foteli z C4 :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 23.maja.2015 16:53:27 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.lut.2014 15:42:04
Posty: 1654
Auto: BEX+ Quattro
Odnośnie części do C4 sprawdź Strefa Audi w Olsztynie. Do B4 też powinien mieć jakieś fanty, ponieważ właściciel oprócz C4 posiada B4.

PS. AWX i quattro już założone?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 24.maja.2015 00:17:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
Stary.... przepiękna 80 !!! Miałem i wiem, że to auto się kocha... Ty swoją chyba do łóżka zabierasz :)
Gratulacje samozaparcia i determinacji !!! Kawał dobrej roboty !!!

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 24.maja.2015 00:32:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.gru.2009 11:46:45
Posty: 55
Lokalizacja: Gdynia
Co prawda felunek nie mój styl ale autko kocur.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi 80 B4] TDI do codziennej jazdy
PostNapisane: 25.maja.2015 15:17:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.cze.2014 23:31:45
Posty: 21
Lokalizacja: Skierniewice
Auto: Audi 80 B4 1.9 TDI
void- nie jeszcze nic nie ruszałem , w czerwcu zaczynam przekładkę wszystkiego

drookash , dzięki

Łukasz88 , felgi już poszły w świat , będzie coś innego myślę powoli na takimi BBS

Obrazek Obrazek
Ale to się jeszcze zobaczy , póki co inne rzeczy mam do zrobienia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: