.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 00:13:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: A6 C5 Allroad - Zielona Skarbonka
PostNapisane: 30.lis.2015 12:42:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
Hehee... to za moment ze Specem uściśniemy sobie łapkę i pojawimy się na Yeti forum ;) Ja do weekendowych zabaw zostawiam sobie na szczęście eSunię jako moją pasję i perełkę tak długo jak mi na to auto starczy siły i pieniędzy. Dobrze, że sprzedałeś już tego zielonego gekona... odsapniesz troszkę bo skoda tańsza we wszystkim.
Yeti odbieram w połowie grudnia. Wyposażyłem we wszystko co wymieniłeś plus kamerka cofania, szklany panoramiczny dach, dostęp bezkluczykowy, najnowsza naviga Amundsen ze sterowaniem głosem itd no i... webasto obowiązkowo gdyż mam w nosie skrobanie szyb zimą. Czujniki zmierzchu, deszczu itd... też tam parę groszy doszło i są. Silniczek 2.0TDI 150PS...mimo, że najwyższy z oferty to pcha się średnio...a może to tylko zboczenie bo z eSki wsiadam.
Z racji wersji - Outdoor czyli takiej jak Twoja widzę, również osłony od dołu na przewody, wahacze. Rocznik... listopad / grudzień 2015 ;) Nie chwalę się wcale :P hihihi...
Jak będziesz chciał się pobawić większą ilością gadgetów to się na jakiś zlocik nią wybiorę... żonę wsadzę a sam eSunią pojadę.
Będziesz z niej zadowolony... miałem na dzień na testy i przyjemnie się tym jeździ - czujesz auto, jest dość sztywne i obrys nie wystaje za dużo poza koła - można się fajnie wciskać na parkingach. Wygoda wsiadania... siup i siedzisz, siup i stoisz... w Audi jednak przy Recaro i moim gabarycie trzeba lekko nagiąć, gnaty aż czasami trzeszczą :) Z tyłu miejsca dla dzieci jest... dorosłemu bykowi 190cm z plecakiem z przodu ciut ciasno, ale... posuniesz fotele do tyłu i masz te 8-12 cm więcej.
Gustav... masz rację... stare z nas pryki :D Może się tak nie czuję, ale już tak na nas powoli patrzą... Skoda... kapeluszowe autko, choć Yeti jeszcze jakiegoś tam pazurka ma ;)
Aa... jest chociaż 4x4 ?

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 Allroad - Zielona Skarbonka
PostNapisane: 30.lis.2015 14:28:26 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sie.2006 12:07:08
Posty: 5549
Lokalizacja: Biała Podlaska
Auto: 5x Audi
speco napisał(a):
@Gustav
Na weekend przyjeżdzam do Białej. Jak chcesz możemy zaorać trawę pod cmentarzem :)


Raczej odmawiam w trosce o Twoje auto, wydaje mi się iż jest zbyt delikatne aby wykonywać takie wiraże. Poza tym interesuje mnie inny aspekt - typ turbosprężarki oraz przepływ i ilość powietrza z tym związana. 1.4 i 160 PS - to wróży 1.0 bar jak nic i dosyć duży przepływ powietrza a co za tym idzie spore obciążenie na korbowodach i innych elementach. Ciekawy jestem faktu wytrzymałości silnika i spożywania oliwy.


Może logi :D ?

_________________
Jest 2x A4 B5 AFN
Jest A3 8V CXS
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest S4 B5 AGB
Garage Our Cars


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 Allroad - Zielona Skarbonka
PostNapisane: 30.lis.2015 14:56:43 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2004 12:12:29
Posty: 4386
Lokalizacja: Wrocław
Gustav napisał(a):
... 1.4 ...


+0,4

_________________
Obrazek

Audi, a owszem, posiadam.

... Rympel 666 ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 Allroad - Zielona Skarbonka
PostNapisane: 30.lis.2015 15:11:52 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sie.2006 12:07:08
Posty: 5549
Lokalizacja: Biała Podlaska
Auto: 5x Audi
Upsss , pomyliłem wagę auta z pojemnością.

Jak to jest 1.8TFSI i ma 160PS to cisnienie zapewne oscyluje w granicach 0,5-0,6 bar'a czyli niewielkie .

_________________
Jest 2x A4 B5 AFN
Jest A3 8V CXS
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest S4 B5 AGB
Garage Our Cars


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C5 Allroad - Zielona Skarbonka
PostNapisane: 30.lis.2015 16:33:49 
wodnik szuwarek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.wrz.2007 12:17:37
Posty: 2235
Lokalizacja: Ostrołęka / Biała Podlaska
drookash napisał(a):
Aa... jest chociaż 4x4 ?

Jest. Haldex IV, ale zawsze lepsze to niż ośka.

Gustav napisał(a):
Raczej odmawiam w trosce o Twoje auto, wydaje mi się iż jest zbyt delikatne aby wykonywać takie wiraże. Poza tym interesuje mnie inny aspekt - typ turbosprężarki oraz przepływ i ilość powietrza z tym związana. 1.4 i 160 PS - to wróży 1.0 bar jak nic i dosyć duży przepływ powietrza a co za tym idzie spore obciążenie na korbowodach i innych elementach. Ciekawy jestem faktu wytrzymałości silnika i spożywania oliwy.
Może logi :D ?

Jak będziesz miał chęć, daj znać.

_________________
Skoda Yeti CDAA 1.8T manual 4x4, '10, Rosso Brunello - "Wisieńka"
Renault Megane Scenic 2.0 + LPG - "Popierdułka", krótki epizod
Audi A6 C5 Allroad ARE 2.7BT automat + LPG BRC, '01, Highland Green - "Zielona Skarbonka" - sprzedane
Audi A6 C4 ACK 2.8 manual avant quattro + LPG BRC, '97, Europa Blue Mica - "Kaprys" - sprzedane
Audi A6 C4 ACK 2.8 manual avant, '96, Ming Blue Mica - "Smoczek" - rozbite, sprzedane


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: