.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 23:33:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 10.sie.2016 09:39:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lis.2015 18:58:44
Posty: 28
Witam wszystkich, temat założony po to, aby pokazać Wam moje audi, opisać co przy nim robiłem ile kosztowało, jak ogólnie wyglądają koszty utrzymania auta, oraz aby przy sprzedaży za kilka lat kupujący miał obraz co mniej więcej i jak było robione.
Lets'go!

1.Historia zakupu:
Mojego Q7 szukałem blisko 7 miesięcy, był budżet- ale nie było samochodu. Szukałem oczywiście w PL, jeździłem z komputerem, mechanikiem oraz dobrym czujnikiem lakieru. Jak się pewnie domyślacie - było ciężko, tych aut nie ma dużo dla mnie priorytetem było to żeby nie było jakiejś szpachli, stan techniczny samochodu i realny przebieg.
Pojawiło się ogłoszenie i to nawet niedaleko mnie ok 200 km , szybki telefon , Sprzedający do końca nie wiedział czy chce go sprzedać czy nie, Cena była dość wysoka, przebieg też (257 tys) szybka obmiarka czujnikiem lakieru- nie ma ideału ale jest dobrze nigdzie nie ma szpachli, większość samochodu w oryginale , maska nadająca się do malowania bo ma odpryski od kamieni tylne drzwi były robione ok 240 mikronów, tylko u dołu, wpięcie pod komputer i skanowanie wszystkich modułów. - 0 błędów , jako że auto od samej nowości było serwisowane w ASO audi w Krakowie, sprzedający wyraził zgodę na wizytę w aso, tam tylko czekało mnie potwierdzenie przebiegu który okazał się realny ( w końcu jedno na 40 samochodów) i ogólny stan samochodu na bardzo dobry z małym minusem, za małe napięcie na aku)
Chwila namysłu małe konsultacje i auto trafiło w moje ręce.

2.Model Silnik i wyposażenie:
Audi Q7 , 2007 rok silnik 3.0 Tdi , Wyposażenie jest jedno z najwyższych. Wymienię tylko tutaj wyposażenie dodatkowe (S-line)
    -Reflektory BIxenon skrętne
    -Czujniki Parkowania Przód+tył + kamera cofania
    -Elektrycznie składane lusterka podgrzewane samościemniające wszystkie
    -Lodówka
    -Bluetooth czyli zestaw głośnomówiący z książką telefoniczną itp ( bardzo dobrze działa z iphone 6)
    -Nagłośnienie premium BOSE z subuferem
    -Zawieszenie Pneumatyczne
    -Czujniki Martwego pola w lusterkach (pole zero)
    -Elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika
    -Wysuwany i chowany elektrycznie hak
    -Alarm Premium? plus dodatkowe magnetyczne odcięcie przed kradzieżą
    -PL MENU MMI
    -Wszystkie fotele podgrzewane (przód i tył)
    -Łopatki F1
    -Fotele S-line z pełną elektryką

Kolor samochodu to ciemny granat metalic, wnętrze ciemne

3.Zmiany Dokonane w samochodzie:
2 tyg po zakupie po przerejestrowaniu samochodu, natknąłem się na alledrogo na ogłoszenie , montaż lamp led q7 itp. Zaciekawiony jeden telefon małe konsultacje i złożyłem zamówienie na Cały przód ( same lampy z modułem i kierunkowskazy z modułami ) i to jak narazie jedyna zmiana wizualna, Stare lampy zostawiam ( chce aby w przyszłości kupujący nie myslał że auto jest po jakimś dzwonie)
Tutaj moje stare kompletne lampy, były po wymianie żarników w 2013 roku.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
4.Wydatki i historia serwisowa ceny napraw , części:

*** Tablice indywidualne 1000 zł ***

***7 marzec, instalacja Ledowych lamp przód z modułami plus ledowe kierunkowskazy z modułami - koszt całości 4200 zł ( lampy bixenon skrętny ustawienie i adaptacja lamp w cenie)***


***11 kwiecień - samochód nie widzi kluczyka nie daje się uruchomić, szybka diagnoza usterka- rygiel/blokada kierownicy- kasowanie błędu naprawa rygla odłączenie go od komputera szybka naprawa niestety kosztowna 450zł z diagnozą)***

***29 kwiecień , na autostradzie wyskoczył odprysk na szybie od kamienia ( niewielki ) naprawa 150 zł***

***22 lipiec - wymiana oleju+fltr oleju, paliwa, powietrza i kabinowy ( 8.6 litra oleju 5w30 oryginalny) koszt całości 900zł)***

***22 lipiec - przegląd przed długą trasą na wakacje sprawdzanie hamulcy,zawieszenia, pełny skan modułów pod komputerem - 0 błędów) koszt 259 zł) z uzupełnieniem płynu do spryskiwaczy ;)***

***początek sierpnia, powrót z wakacji na FISIE wywaliło błąd filtra DPF - auto w tryb serwisowy ale dojechało do domu (ekologia), wypalanie serwisowe przyniosło skutek (200zł) ale miałem wrażenie że auto chodzi "gorzej" nie wiem czy to moja psychika , miałem dobrego specjalistę który zalecił "wyleczenie" dpfu, plus delikatny chip. " Po posłuchaniu opinii i zaleceń - Działamy!

pierwszy błąd to P2002. po wypaleniu filtra pojawił się oczywiście standard czyli błąd EGR- został wyczyszczony .. chociaż był czysty:
Obrazek

Obrazek

DPF out - obudowa oryginał , wygłuszenie, później jazda na program i tak -" DPF -off EGR-off"
Hamownia fabrycznie powinno byc 233 konie - pierwszy pomiar na fabrycznym niestety tylko 221 koni , chłopaki znaleźli malutką nieszczelność w dolocie, zdecydowałem się na program - pomiar na hamowni po badaniu , 286 KM 680 NM) zapewnili mnie, że można więcej ale to jest taki bezpieczny program) i tak też zostało.
Całość zabawy z DPF= wypalanie serwisowe 200+ dpf out 400 + program z hamowniami 1200 po rabacie) suma = 1800 zł)***

*** Po robocie z DPF zalecana wymiana oleju ( bez filtrów) 550zł ***
pozostałości po DPF:
Obrazek

Obrazek
Fotki z Wgrywania Programu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
5.Plany na samochód:

-Malowanie Maski ( ma odpryski od kamieni) oraz przy wyjeździe z garażu na początku delikatnie musnąłem- przez co delikatnie przyrysowałem sobie lewy błotnik ( bardzo mało ale jednak) - oczywiście chciałbym żeby naprawy wykonał jakiś porządny warsztat który zrobi wcześniej pomiar że lakier był oryginalny porobi zdjęcia i najważniejsze uczciwie zrobi robotę, później planuję polerkę samochodu w całości i jakiś wosk ( na zimę zabezpieczenie ( auto stoi w garażu)
- może tylne lampy polift ( led plus moduły)
- Dokodowanie AMI ( chciałbym mieć usb)
-Nowe felgi na lato ( obecnie mam całkowicie nowe opony letnie pod obecne felgi i troche mi szkoda tych gum. Planuję jakieś 20 cali oryg.
-Samochód na pewno będę jeszcze chwile eksploatował, więc wszystkie naprawy na bieżąco, mam zamiar potrzymać go ze dwa lata, chyba że wcześniej odłożę na Q7 z 2015 roku, ( nową wersję)

6.Zdjęcia:
Na szybko , Na myjni po umyciu :
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Druga seria zdjęć z wnętrza , plus stan środka przy tak duzym przebiegu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejny UPGRADE:
06.10.2016 -
Przegląd skrzyni wymiana oleju , uszczelnienie
A więc drodzy forumowicze , zdecydowałem się na przegląd mojej skrzyni biegów. Wydawało mi się że chodzi ona inaczej , że troszkę przeciąga .
Wybrałem do tego polecany warsztat (chociaz troche drogi) a więc do dzieła
-Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni ( olej oryginał) + filter + uszczelki (12 litrów zostało przetoczone czystość oleju 1:1
- Uszczelnienie delikatnego zapocenia w skrzyni ( nowy simering uszczelki )
-Adaptacja i uczenie skrzyni
Kilka zdjęć z dość długiego procesu ( ok 8 godzin)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wymianie - mega wrażenia, czuć że skrzynia chodzi bardzo hm " lekko" oczywiście nie czuć jest żadnego przełożenia , serwis stwierdził że skrzynia wygląda i pracuje jak igła
Ogólny koszy wymiany oleju z filterem 2870 zł na częściach oryginalnych ( podobno zamiennik uczelki niebardzo pasuje )

Przy okazji wymiana klocków hamulcowych tył , tarcze w bdb kondycji.


Ostatnio edytowano 10.paź.2016 19:12:23 przez DjMatti, łącznie edytowano 9 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 10.sie.2016 10:10:29 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10303
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
No to żeś się pochwalił. Lecę po humorystycznych portalach szukać Cie po tablicach :peace: .

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 10.sie.2016 13:35:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.mar.2015 05:11:34
Posty: 43
Lokalizacja: Szczecin
Auto: 100 C3
Nie starczyło cierpliwości aby poczekać aż będziesz miał zdjęcia i wtedy założyć temat? Z wejścia bym widział tylko kosz dla tego tematu lub blokada do czasu zdjęć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 11.sie.2016 08:55:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.lis.2013 18:39:39
Posty: 346
Auto: Panamera 4S
Też się zastanawiam nad zmianą auta i kupnem Q7, jednak cały czas męczy mnie czy zmiana wyjdzie na lepsze.

Wersja silnikowa jaką masz to chyba dobry wybór ze względu na masę auta, benzyniaki potrafią wypić sporo pb.

Ile finalnie wyniósł Cię koszt samego auta?

pzdr
hubi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 11.sie.2016 09:40:23 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Czekamy do jutra na zdjęcia :!: W przeciwnym razie śmietnik :!:

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 11.sie.2016 09:45:56 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.lis.2013 18:39:39
Posty: 346
Auto: Panamera 4S
Dajcie mu szansę, temat fajny. Przed zakupem aktualnego auta zastanawiałem się nad Q7 3.0 TDI ale nie mogłem znaleźć rzeczowych info nt kosztów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 11.sie.2016 09:57:04 
Moderator

Dołączył(a): 31.lip.2006 12:05:41
Posty: 5398
Lokalizacja: mazowieckie
Auto: S6 C4
Szansę dostał do jutra. Regulamin jest dla wszystkich.

_________________
S6+Avant 4.2 V8 AHK quattro Gmbh LZ5M Nogaro Blau - jeeest
S6 C4 limo 4.2 V8 AEC quattro manual LZ5U - jest
A4 B7 Avant 1.8T BFB LPG quattro - jest...

+
CFFB


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 12.sie.2016 11:30:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lis.2015 18:58:44
Posty: 28
Przepraszam Panowie, zdjęcia już dodane zaraz je ładnie uporządkuje!. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 12.sie.2016 11:42:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lis.2015 18:58:44
Posty: 28
@hubi_pl Samochód kosztował trochę więcej niż te "okazje" z alledrogo których trochę oglądnąłem . Niestety nie pamiętam dokładnej ceny zakupu ale oscylowała w okolicach 60 tys zł.
Z ciekawostek dodam że oglądałem też wersję już poliftową za 65 tys zł - jeden ulep, jedynie boczne szyby z strony pasażera były jednakowe, dach miał 700 mikronów, wszystkie słupki po 500-700 mikronów. samochód po przejechaniu próbnych 7 km wywalił błąd skrzyni i zawieszenie pneumatyczne aż krzyczało o serwis.
nie sprawdzałem oryginalności przebiegu ale miał w granicach 113 tys km - oczywiście że nierealne, do tego wersja wyposażenia była bardzo uboga, jedyne co miało fajne to dach panorama
-------
Co do mojego Q, zastanawiam się nad wymianą wtrysków na te nowe bosha ponoć poprawione 1399 mniej więcej jeden x6 ale inwestycja na lata. chciałbym jeszcze wymienic olej i filtry w skrzyni bo serwis audi niestety nie robi takich rzeczy ( dla nich tylko nowa skrzynia) moja działa dobrze nie szarpie, ale mam wrażenie że np z 3 na 4 za długo przeciąga trzyma czasem nawet na 3100 obrótów i dopiero zrzuci. wcześniej chyba tego nie miałem albo to po prostu moja psychika ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 13.sie.2016 16:39:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.wrz.2007 07:54:14
Posty: 64
Lokalizacja: Jantar
Bardzo fajny wątek, przyjemnie się czyta. Autko super, dobre podejście do tematu. Niech służy bezawaryjnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 13.sie.2016 19:02:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.sty.2015 16:35:46
Posty: 22
Auto: Q7 3,0 TDI
Gratuluję ładnego autka i oby bezawaryjnie! Cieszę się, że pojawił się ktoś z Q7 3,0 TDI, bo sam też mam ten rocznik (silnik BUG) i chętnie będę śledził Twój wątek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 13.sie.2016 21:21:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.lut.2009 14:04:27
Posty: 66
To w wersji 5 osobowej była lodówka z tyłu? Może Ty masz chłodzony schowek .
Bardzo jestem tego ciekaw bo też bym zamienił auto na q7 tylko na kilku forach były osoby które przesiadły się z a6/A8 na q7 i szybko sprzedawali bo nie ten komfort.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 13.sie.2016 21:33:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lut.2004 18:11:56
Posty: 2899
Lokalizacja: Śląsk
Auto: A8, R8
hubi_pl napisał(a):
Też się zastanawiam nad zmianą auta i kupnem Q7, jednak cały czas męczy mnie czy zmiana wyjdzie na lepsze.

Wersja silnikowa jaką masz to chyba dobry wybór ze względu na masę auta, benzyniaki potrafią wypić sporo pb.

Ile finalnie wyniósł Cię koszt samego auta?

pzdr
hubi


Gratuluje zakupu
Kolego ale tutaj tylko 4.2 TDI lub 6.0 TDI jedzie :)

_________________
Odis online GeKo CP, VCP
Konwersja USA to EU gratis
Kodowanie online_+48605203589


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 14.sie.2016 18:31:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lis.2015 18:58:44
Posty: 28
Jesli chodzi o moc to na seryjnym tez nie było złe ok 8 sekund do setki jak na auto , ktore wazy ponad 2 tony to wynik bardzo dobry. Po programie pewnie sekunda mniej. Prędkość maksymalna ? A po co to komu - nigdy nie jechałem autem więcej niż 200 -no bo po co.
Komfort ? Przy pneumatycznym zawieszeniu komfort jazdy jest obłędny auto płynie a w trybie dynamicznym jest bardzo sztywne i stabilne prowadzi sie jak po sznurku.
Nie jechałem bez pneumatyki to nie powiem.
Jesli by kogoś interesowała cała poprzednia historia to rownież mam dokumenty co było robione w aso od dnia zakupu. Głownie to przeglądy long life ale jednak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 15.sie.2016 09:46:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.sty.2015 16:35:46
Posty: 22
Auto: Q7 3,0 TDI
Mam porownanie zwyklej 233 KM i po programie na prawie 300 KM i dla mnie roznica jest mocno odczuwalna. Moj ciagnie rowno od samego dolu, bez zadnych spadkow mocy po drodze az do samej gory. Program jest zrobiony glownie pod przyspieszenie i w trybie S naprawde czuc odejscie. Ale uwazam, ze seria w zupelnosci wystarczy do normalnej jazdy. Co do pneumatyki jezdzilem jedna na sprezynach i docenim bardzo zalety pneumatyki. Nie spodziewlem sie, ze w dynamic bedzie w stanie sie tak utwardzic i rzeczywiscie zakrety jak po sznurku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 15.sie.2016 18:27:14 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.lis.2013 18:39:39
Posty: 346
Auto: Panamera 4S
Pablo200 napisał(a):
hubi_pl napisał(a):
Też się zastanawiam nad zmianą auta i kupnem Q7, jednak cały czas męczy mnie czy zmiana wyjdzie na lepsze.

Wersja silnikowa jaką masz to chyba dobry wybór ze względu na masę auta, benzyniaki potrafią wypić sporo pb.

Ile finalnie wyniósł Cię koszt samego auta?

pzdr
hubi


Gratuluje zakupu
Kolego ale tutaj tylko 4.2 TDI lub 6.0 TDI jedzie :)


Tylko czy 4.2 / 6.0 w przypadku awarii mechanika ze świecą szukać?

Muszę się przejechać dłużej Q7 i porównać czy zmieniać. To czego zapewne brakuje w takim aucie to szybsze wejście w łuk, jednak to SUV.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 15.sie.2016 21:11:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lut.2004 18:11:56
Posty: 2899
Lokalizacja: Śląsk
Auto: A8, R8
Sprawdź stan wtryskiwaczy oraz napinaczy rozrządu reszta wiarę OK

_________________
Odis online GeKo CP, VCP
Konwersja USA to EU gratis
Kodowanie online_+48605203589


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 20.sie.2016 09:40:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lis.2015 18:58:44
Posty: 28
Z tym stanem wtryskiwaczy tez jest rożnie. U mnie jeden mechanik zdiagnozował ze wtryski na wykończeniu , drugi ze mieszczą sie w normie nawet w połowie normy ,
Auto pozdrawia Was ze słonecznej wyspy Pag :)) 1200 km jedna przerwa na tankowanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 28.sie.2016 19:18:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sie.2016 12:23:49
Posty: 26
Łukasz789 napisał(a):
To w wersji 5 osobowej była lodówka z tyłu? Może Ty masz chłodzony schowek .
Bardzo jestem tego ciekaw bo też bym zamienił auto na q7 tylko na kilku forach były osoby które przesiadły się z a6/A8 na q7 i szybko sprzedawali bo nie ten komfort.

Na 100% jest tak ,że lodówka jest w wersji 4 osobowej tylko .A druga sprawa albo ciężka noga albo bezpieczeństwo ale z rozmów z dwom właścicielami te samochody robią spokojnie 1200km na jednym baku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 ] MATTi
PostNapisane: 24.wrz.2016 17:48:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.gru.2014 11:15:52
Posty: 11
Witam
wersja fajna proponuje lampy tył w pierwszej kolejności wtedy bardziej bedzie przypominał polifta :)
u siebie tez wywaliłem stare lampy i dołożyłem listwy boczne i zderzaki polift s-line i wygląda o niebo lepiej:)
Gdzie robiłeś program też o tym myślę:)
Pozdrawiam
PS fajny temat założyłeś


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: