.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 14:40:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Audi A8] 2.5 TDi / 150 KM / 6 gang
PostNapisane: 27.wrz.2008 23:06:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.kwi.2007 12:47:05
Posty: 34
Lokalizacja: Milanówek
Chciałbym ogłosić wszem i wobec, iż stałem się wreszcie szczęśliwym posiadaczem modelu A8 z rocznika '97 z motorem 2.5 TDi. Auto dzielnie przebyło 1300 km za jednym zamachem bez najmniejszego zgrzytu. Było już kilka przejażdżek, oczywiście wrażenia jak najbardziej pozytywne :-). Zdjęcia będą na dniach. Poniżej przedstawię listę tego co należy w nim poprawić i oczywiście chciałbym zwrócić się o pomoc do klubowiczów w niektórych kwestiach:

Panel Klimatronik - nie działa podświetlenie dwóch ekraników od prawej, czyli prawego i środkowego - z tego co wyczytałem na forum nie jest to problem, ale w temacie Audi A6. Nie wiem czy w A8 jest tak samo bezproblemowo, nie chce na wstępie czegoś poharatać.

Nagrzewnica - po włączeniu wiatrak wyraźnie o coś szura i dochodzi taki dźwięk *trrrr* trzeba rozebrać i zajrzeć co tam jest grane i tutaj prośba o wstępne diagnozy od speców ;). To musi być koniecznie zrobione, nie wyobrażam sobie jazdy bez sprawnie działającej nagrzewnicy. O dziwo powietrze zasuwa aż miło, ale tak być nie może.

Innych problemów z elektroniką i silnikiem nie ma, wszystko gra perfect!
Była już na przeglądzie, diagności byli nią zachwyceni.

Z kosmetyk mam w planach:

Poprawa drobnych rysek oraz odprysków od kamyczków ( w końcu ma 11 lat, a trzyma się i tak jak złoto patrząc na niektóre spotykane A8 ). Na wiosnę gruntowne polerowanie i zabezpieczanie lakieru :-).

Na jesień zawoskowałem już auto woskiem Sonax. Efekt piorunujący.

Wymiana rozrządu w ciągu miesiąca ( nie wierze w żadne książeczki serwisowe, a jak kupuje to porządny a nie jakąś chińszczyznę.

Wymiana oleju w silniku, również nie ufam przeszłości auta co swoje to jednak swoje. I tu pytanie o olej jaki wlać do 2.5 TDi V6. Wiem, że to bardzo wrażliwe i delikatne silniki, cena naprawdę nie gra roli. Od piątku to moje oczko w głowie i nie będę na nie żałował ;)

Zakupić zmieniarkę płyt do bagażnika - rozszabrowali mi ją widocznie przed sprzedażą :/

Dokupić lub naprawić jeśli się da ? podłokietnik pasażera z przodu. Ktoś go ułamał, dokładnie to ten zawias w podłokietniku pękł... nie wiem jak to się komuś udało :(. Mam ten podłokietnik mogę przysłać zdjęcia jeśli ktoś będzie miał jakiś pomysł. Bardzo bym był wdzięczny również za namiary na taki podłokietnik - stary typ z przyciskiem, czarna skóra.

Oddać skórę do renowacji w profesjonalnym zakładzie, a wiem że samochody od nich wyjeżdżają przepięknie zrobione. Reklamy nie będę robił, po szczegóły na priv w razie czego.

I na koniec zostawiam zapytanie - czym można wypolerować takie delikatne ryski na drewnie w środku ? one są ledwo widoczne pod słonce, ale mam swoje fanaberie. Istnieje coś godnego polecenia ?

Temat będę w miarę możliwości wzbogacał o zdjęcia auta i informacje. Na razie jestem na etapie oswajania się z nowa zabawką :-)

_________________
- Audi A8 2.5 TDi 150 PS już jest ! -
Inwalida, ale własny i będzie zadbany!
Ktoś zawsze musi się poświęcić, aby inni mogli rozwiązać swoje problemy...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: