.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 23.maja.2024 22:22:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ A6 2,5 Tdi AEL Quattro ]......dymienie
PostNapisane: 12.kwi.2006 13:32:22 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.lis.2005 19:54:06
Posty: 265
Lokalizacja: EWI/CTR/DW/EWI/WL/FZG/SLU
Auto: AUDI A6 AJM
witam klubowiczów.......wiem ze było o tym tyle ze nie powinienem zadawac tych pytań....ale....dymi mi moj traktorek, jak wchodze na obroty powyzej 2,5 tys. na 3, 4 ,5 . tz najlepiej widac dym w nocy za swiatłami innych samochodów jak przycisne to czasami ten co za mna jedzie ma mały smog......czyzby lały wtryski, i ile tak moge jezdzić?czy mozna jakos przeszyscić wtryski.....obawiam sie ze nie ale napiszcie.... nie ma dziury w dolocie i nieszczelniosxci., katalizator usuniety.....panowie napiszcie co moze byc przyczyna......i co to jest ten EGR....tyle jest a nie wiem co oze byc .......oraz czy regulator recylkulacji spalin czy to moze tez byc wina dymienia......przebieg 250 tys km. nie stwierdziłem ubytku mocy i spalanie w normie....pozdro

_________________
niewdziecznik
Audi A6 1,9 Tdi AJM...Nowy nabytek
Był Passat B5 AFN
Był AEL Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.kwi.2006 21:25:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2004 22:11:37
Posty: 5122
Lokalizacja: Łódź / Warszawa
EGR to zawor recyrkulacji spalin. znajduje sie w silniku z powodow ekologicznych (glownie). powoduje, iz przy niskim obciazeniu silnika ten ostatni pracuje na spalinach. gdy depniesz, to zawor sie zamyka i jedziesz na powietrzu. EGR powoduje tez cichsza prace silnika.

skoro dymi, to prawdopodobnie kat wtrysku. czy rano na zimnym puszcza blekitnoszarego Stefana (chocby na chwile)? czy kreci 3-4s?

lmm tez odpada (wowczas by nie jechal jak kiedys).

generalnie wtryski po rozlozeniu i zlozeniu nie sa pozniej juz tak wydajne jak wczesniej (auto nie jedzie). wymieniamy cale sztuki.

_________________
Diagnostyka TDI
Czyszczenie przepływomierza masowego Bosch stosowanego w silnikach AFB/AKN
Problematyka wibracji biegu jałowego silników 2.5TDI - dokumentacja serwisowa

Anthem Advanced 1

:P(|)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.kwi.2006 07:26:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.lis.2005 19:54:06
Posty: 265
Lokalizacja: EWI/CTR/DW/EWI/WL/FZG/SLU
Auto: AUDI A6 AJM
nie nie odpala ciezko rano i nie ma zadnego błekitnoszarego dymu......zapala normalnie.

_________________
niewdziecznik
Audi A6 1,9 Tdi AJM...Nowy nabytek
Był Passat B5 AFN
Był AEL Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.sie.2006 18:41:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.cze.2006 22:18:20
Posty: 856
Lokalizacja: Poznań
meszrum napisał(a):
EGR to zawor recyrkulacji spalin. znajduje sie w silniku z powodow ekologicznych (glownie). powoduje, iz przy niskim obciazeniu silnika ten ostatni pracuje na spalinach. gdy depniesz, to zawor sie zamyka i jedziesz na powietrzu. EGR powoduje tez cichsza prace silnika.

skoro dymi, to prawdopodobnie kat wtrysku. czy rano na zimnym puszcza blekitnoszarego Stefana (chocby na chwile)? czy kreci 3-4s?

lmm tez odpada (wowczas by nie jechal jak kiedys).

generalnie wtryski po rozlozeniu i zlozeniu nie sa pozniej juz tak wydajne jak wczesniej (auto nie jedzie). wymieniamy cale sztuki.


Wydaje mi się, że u mnie jest taki "błekitno-szary stefan", dosłownie przez chwilę. Czy to kąt wtrysku???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.wrz.2006 12:37:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.gru.2004 22:20:02
Posty: 14
Lokalizacja: Wołów
czy czasami nie jeździsz zbyt spokojnie ? Auto jak jest lekko zmulone to potrzebuje przepalenia, sprubój na rozgrzanym silniku pociągnac pare razy do 4 tys obrotów , a potem sprawdź czy kopci przy 3 tys.
Ja bym sie na twoim miejscu nie przejmował , bo nowe tdci , hdi . jtd , też kopcą przy przebiegu mniejszym od Twojego o 200 tys km.
Pozdrawiam ! :D

_________________
Audi A6 C4 2.5 TDI Quattro 140 KM
Opel Omega 2.5 TD 131 KM
Audi A6 C4 2.5 TDI 115 KM
Audi 80 B4 1.9 TD 75 KM


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: