.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 04:27:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [b4 abk 2.0] Delikatny wyciek spod uszczelki pod głowicą?
PostNapisane: 18.wrz.2006 11:23:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.kwi.2006 10:08:54
Posty: 2
Lokalizacja: Mazowieckie
Witam Wszystkich bardzo serdecznie

Mam Audi 80 B4 sedan 2.0 E z 1994 r. super samochodzik :-)

Przejechałem swoją Audi 80 jakieś 8000 km musiałem dolać około 1 L oleju
no i zauważyłem ten delikatny wyciek ? Nie ma narazie objawów padnięcia uszczelki, nie dymi, nie ma osadu na korku , nie ma oleju w płynie chłodniczym.
Czy coś z tym robić czy narazie tylko obserwować.
No i drugie pytanie z innej beczki coś jest nie tak ze wskazaniem temperatury ciechy chłodzącej bo nie dochodzi na wskaźniku do 90 stopni a wiatrak włancza się jak najbardziej. Obawiam sie że któregos razu przegrzeję silnik ??

Pozdrawiam Forumowiczów i proszę o pomoc.....

Robert K.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.wrz.2006 11:33:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.wrz.2005 15:20:30
Posty: 180
Lokalizacja: krakow
Cześć. Masz taki sam samochod i takie same problemy jak ja.

U mnie wyciek spod uszczelki pod glowica to raczej lekkie "pocenie się" w okolicach 4tego cylindra. Oleju przez takie cos nie ubywa napewno, przynajmniej u mnie. Jesli nie ma zadnych objawow padnietej uszczelki to po prostu korzystaj z samochodu i obserwuj. Ja tak robie.

Wskaznik tempeatury-> u mnie ten sam problem rozwiązałem definitywnie przez rozebranie zegarow i wybebeszenie dokladnie wszystkiego ( przy okazji zakladalem alu ringi zegarów ). Wyciągnąłem wskaznik i go delikatnie rozruszalem, bardzo delikatnie watką na patyczku przeczysciłem acetonem wszystko co sie dało. Od tego czasu pokazuje 90. Wczesniej sie bujał jak chciał- raz 60, raz 70 a raz 90.
Oczywiscie taka operacja tylko przy zalozeniu ze sprawny jest czujnik temp. i termostat.

_________________
Było:
Audi B4 2.0 ABK + LPG

Jest:
Audi A6 C5 Avant (2001) 2.4 V6 AML + BRC SEQUENT FLY, GENIUS MAX
VW POLO 6N1 1.0 AER POWER :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: