.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 02:25:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jakie żarówki?
PostNapisane: 25.lis.2019 19:30:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.lis.2018 22:03:56
Posty: 77
Lokalizacja: Śrem/ Wlkp.
Auto: A4 B5 Avant
Witam.

Przeczytałem kilka wątków, od niektórych wypowiedzi minęło w sumie kilka lat - mogło się coś zmienić w dostępie lub nowych modelach żarówek...
... zastanawiam się nad wymianą zwykłych mijania H7 w B5 poliftowej na żarówki o barwie białej. Nie chodzi mi o niebieskawe, nie myślę nad cudami "+150%". Po prostu 55W, tyle, że o bielszej barwie.
Odbłyśniki ongiś regenerowane, więc to też nie w kwestii poszukiwania zwiększonego oświetlenia.
Obecnie jeżdżę na najzwyklejszych Osramach.

Generalnie widzę, że są a to jakieś Osramy Night Breaker, (choć na nich piszą o jakichś 100% więcej... czegoś), a to Philipsa Vhite Vision, etc.

Może ma ktoś coś sprawdzonego, względnie doświadczenie, czy takie wynalazki mimo wszystko wypalają szybciej odbłyśniki?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jakie żarówki?
PostNapisane: 26.lis.2019 10:02:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.lip.2013 20:21:57
Posty: 13
Auto: A4 B5 Avant AJM
Ja mam Silvestar 2.0 z Osrama, świecą ładnie białym światłem (lekki odcień niebieskiego), ale nie wiem czy jeszcze są dostępne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jakie żarówki?
PostNapisane: 26.lis.2019 12:39:46 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.lut.2014 15:42:04
Posty: 1654
Auto: BEX+ Quattro
Jantar napisał(a):
Witam.

Przeczytałem kilka wątków, od niektórych wypowiedzi minęło w sumie kilka lat - mogło się coś zmienić w dostępie lub nowych modelach żarówek...
... zastanawiam się nad wymianą zwykłych mijania H7 w B5 poliftowej na żarówki o barwie białej. Nie chodzi mi o niebieskawe, nie myślę nad cudami "+150%". Po prostu 55W, tyle, że o bielszej barwie.
Odbłyśniki ongiś regenerowane, więc to też nie w kwestii poszukiwania zwiększonego oświetlenia.
Obecnie jeżdżę na najzwyklejszych Osramach.

Generalnie widzę, że są a to jakieś Osramy Night Breaker, (choć na nich piszą o jakichś 100% więcej... czegoś), a to Philipsa Vhite Vision, etc.

Może ma ktoś coś sprawdzonego, względnie doświadczenie, czy takie wynalazki mimo wszystko wypalają szybciej odbłyśniki?


Porównanie Night Breaker ze zwykłą żarówką https://www.youtube.com/watch?v=QW0JGH2dKNM

Mam NB Laser 200%, ale w bixenonie i rzeczywiście barwa jest biała (zależało mi na tym).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jakie żarówki?
PostNapisane: 26.lis.2019 16:17:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.lis.2018 22:03:56
Posty: 77
Lokalizacja: Śrem/ Wlkp.
Auto: A4 B5 Avant
Dzięki.
A czy w tych über-żarówkach H7 występuje problem przedwczesnego wypalania odbłyśników? Mam na myśli powiedzmy, markowe produkty.

Aha, jeszcze jedno pytanie - czy te żarówki, nawet markowe, dające rzekomo + XX % więcej światła, powodują problem olśniewania jadących z naprzeciwka?
Znalazłem taki artykuł datowany na grudzień 2018, teścik H7 z różnych półek, na dole jest taka tabelka, z którego teoretycznie taki problem wynika przy niektórych produktach: https://www.auto-swiat.pl/porady/eksplo ... c#slajd-44 .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jakie żarówki?
PostNapisane: 26.lis.2019 16:34:10 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.lut.2014 15:42:04
Posty: 1654
Auto: BEX+ Quattro
Jeżeli moc żarówki pokrywa się z seryjną to nie powinno być uszczerbku dla odbłyśnika
Przy nieustawionych lampach (wcześniej jeden żarnik dogorywał) nikt mi nie mrugał. Po zmianie żarników bez ustawienia sporo osób zwracało mi uwagę. Sprawę załatwiło ustawienie świateł, gołym okiem była widoczna różnica w zasięgu świateł mijania i drogowych. Po zmianie żarówek koniecznie ustaw światła - zregenerowane odbłyśniki i nowe żarówki mogą oślepiać bez korekty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jakie żarówki?
PostNapisane: 29.lis.2019 20:51:29 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.lis.2018 22:03:56
Posty: 77
Lokalizacja: Śrem/ Wlkp.
Auto: A4 B5 Avant
Dziś zamontowałem nowe żarówki.
Są to Philips White Vision w zestawie z postojówkami.

Subiektywne wrażenia: rzeczywiście barwa światła zdaje się być trochę bielsza, a oświetlenie drogi jakby nieco lepsze. Po drodze nikt z kierowców (póki co) nie mrugał, więc uznaję, że dla jadących z naprzeciwka jest to znośne.
Dziś testowałem tylko na suchej nawierzchni, zobaczymy jak będzie na mokrym...
Niemniej, do deklarowanego napisu na opakowaniu Intense white xenon effect jest raczej daleko, jakkolwiek takiego efektu się nie spodziewałem.
Żarówki wg producenta powinny wyświecić 450 godzin.

Mała ciekawostka - żarówki te są wyprodukowane w... Polsce! Jak dla mnie dodatkowy plus.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B5] Jakie żarówki?
PostNapisane: 30.lis.2019 13:22:56 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.sie.2006 21:43:49
Posty: 1440
Lokalizacja: Těšin
Auto: S8 D2 MTM Optikpaket Schwarz
Jantar napisał(a):
Niemniej, do deklarowanego napisu na opakowaniu Intense white xenon effect jest raczej daleko, jakkolwiek takiego efektu się nie spodziewałem.

Faktycznie białe, cca 5000k z moich testów jedynie Cool Blue Hyper+ 55W, ale... tego się już praktycznie kupić nie da, bo zastąpione przez Cool Blue Hyper, które ma 75W.
Używałem kiedyś jako DRL z H3, ale teraz latam już tylko LEDach Flip Chip

_________________
Sex, drugs and ROTFL & LOL... Black Cars Matters


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: