.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 08:02:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 26.lut.2017 22:59:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.kwi.2016 14:04:29
Posty: 32
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Auto: A4 B6 QUATTRO, S-Line, Tiptronic, AKE
Witam Panowie.

Przedstawiam mały foto-poradnik na rozklejanie lamp z a4 b6. Wszyscy piszą, że nigdy więcej by tego nie zrobili, że zajmuje to 4h na reflektor itd itp. Mnie rozklejenie lampy zajęło jakieś 25-30 minut (z grzaniem w piekarniku :) )


1. Po podgrzaniu w piekarniku 150 stopni C czas: 5 minut
Bierzemy duży płaski śrubokręt i zaczynamy odrywanie "górnego" plastiku od miejsc zaznaczonych na zielono, później pomarańczowe i czerwone ;) Narzędzie pchamy z mniej więcej takim kątem jak na 2. zdjęciu.


Obrazek Obrazek


2. Kiedy mamy to już za sobą - próbujemy włożyć śrubokręt za klosz i przekręcając go - odrywamy klosz od reszty. Przed tą operacją można włożyć ponownie lampę do piekarnika (ja tak zrobiłem przy pierwszej, a druga poszła sprawniej)


Obrazek


3. Najbardziej zewnętrznej części (od strony kierunkowskazu) nie podwadzamy od środka śrubokrętem, klosz ma odejść po całości, a sam kawałek od kierunku odrywamy ciągnąc klosz.


Obrazek


4. Mamy zdjęty klosz - odblask wyciągamy od strony kierunkowskazu. Zaznaczam na zielono zaczepy, które są przyklejone. Na czerwono zaczep, który sprawia najwięcej problemów (trzeba mu poświęcić z 2 minuty i delikatnie obruszać śrubokręcikiem). Odbłysk wychodzi bezproblemowo ;)


Obrazek


5. Teraz zabieramy się za wyciąganie kierunkowskazu - tutaj żadna filozofia, trzeba go po prostu pociągnąć do siebie.

6. Wyciągamy odbłyśnik, który trzyma się na 4 zaczepach. Proponuję najpierw ściągać te, które są bliżej siebie (zielony kolor), a następnie te oddalone od siebie (pomarańczowy) Po wyjęciu odbłyśnika - śrubokręcik, podwadzamy 2 zatrzaski i wyciągamy szkiełko do przodu (czerwony).


Obrazek


7. Odkręcamy na maxa regulację świateł - wtedy całe wnętrze wypadnie. Trzymać będzie ten mały cybancik (autopoziomowanie) - ściąga się to "w bok", trzeba spojrzeć z której strony widać kulkę.


Obrazek Obrazek Obrazek


8. Teraz odkręcamy 3 śruby (czerwone) Torx TX15, następnie 3 (zielone) śrubki od soczewki, kluczyk 5,5mm.
Do wyjęcia soczewki trzeba pozbyć się tego zaczepu (żółty kolor)


Obrazek


9. Soczewka wyjęta - warto ją rozebrać (śrubokręcik płaski) i WYCZYŚCIĆ ODBŁYŚNIK - można też to zrobić bez rozbierania lampy, naprawdę polecam poświęcić na to chwilę!! Najpierw zrobiłem jedną lampę i jeździłem wieczorem, różnica jest kolosalna między świeceniem obu reflektorów.


10. W otworze po soczewce są 3 zatrzaski (zielony), podwadzamy je i wyciągamy czarną część ze śrubami od regulacji.


Obrazek


11. Wyjmujemy odbłyśnik świateł długich: "po delikatnemu" podwadzamy śrubokrętem chromowaną osłonę (mniej więcej w połowie od góry, później od dołu) i ściągąmy do przodu. Na zielono otworki po uchwytach.


Obrazek


12. Chromowana osłona wokół soczewki trzyma się na 4 zaczepach - tutaj przyda się śrubokręt i troszkę cierpliwości. Wszystko delikatnie, a nic nie urwiemy ;) Niestety nie zrobiłem sobie zdjęcia, ale uchwyty są dobrze widoczne od spodu ;)



Tak wygląda rozebrana lampa:


Obrazek



Składanie w odwrotnej kolejności (nie zapomnieć o druciku na soczewce - coś wiem o tym :) )

Przy okazji rozebrania reflektora - umyć szkło i wyczyścić wszystkie odblaski :)
Ja rozbierałem dla takiego moda:


Obrazek



Jeszcze polerka klosza (napiszę też poradnik jak to zrobić, żeby plastik za pół roku nie był żółty) i powinno być GIT ;)
Jutro dodam zdjęcie reflektorów na aucie.



Istotna wskazówka:
Przy rozbieraniu reflektora nie bać się, że się uszkodzi -raczej myśleć: jak się uszkodzi, to się coś wymyśli (znacznie przyśpiesza pracę :) )

Rozłożenie, pomalowanie i złożenie zajęło około 2h (dla sztuki).

Mam nadzieję, że pomogłem :)


Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 26.lut.2017 23:07:28 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6197
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
widziałem już grzanie lamp suszarką czy opalarką ale w piekarniku na 150stopnii przez 5 minut nie, z termoobiegiem czy bez? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 26.lut.2017 23:34:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.kwi.2016 14:04:29
Posty: 32
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Auto: A4 B6 QUATTRO, S-Line, Tiptronic, AKE
Najzwyklejszy tryb - grzałka górna + dolna ;)

W normalnych lampach wystarczy chwilka, żeby klej się roztopił i klosz odchodzi - w tych trzeba zmiękczyć plastik, a klej pęka przy dłubaniu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 27.lut.2017 10:01:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
Do S6 rozkleiłem pięknie zwykłą suszarką do włosów mojej żony - równomiernie dookoła i tyle szkód śrubokrętem nie zrobiłem ;)
To lepiszcze ma taką właściwość, że pozostaje plastyczne chwilę po podgrzaniu i przykładając siłę równomiernie można lampę bardzo łatwo rozpołowić.
Całość umyłem benzyną - cierpliwie myłem stary klej a sklejałem na nowy przeźroczysty z Wurtha.

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 27.lut.2017 17:53:39 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.kwi.2006 22:22:18
Posty: 2434
Lokalizacja: Radomsko
Auto: AUDI
W S6 i A6C5 lampy są na tzw. miękkim kleju - rozklejanie ich to żaden problem. Lampy A4B6 i A4B5 polift to juz problem - twardy klej, na który temperatura nie zbyt działa

_________________
AUDI a6 C5 2,8 QUATTRO Avant
AUDI A6 C5 2,4 QUATTRO - SWAP na 1,8T ->poszło w dobre ręce
AUDI B3 QUATTRO 2.3 NG - było...
AUDI C4 AVANT QUATTRO 2.8 AAH - sprzedane...
AUDI 80 Cabrio 1Z :-)
AUDI A4 B6 1,8TQ OETTINGER


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 28.lut.2017 15:19:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.kwi.2016 14:04:29
Posty: 32
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Auto: A4 B6 QUATTRO, S-Line, Tiptronic, AKE
ArtHurO napisał(a):
W S6 i A6C5 lampy są na tzw. miękkim kleju - rozklejanie ich to żaden problem. Lampy A4B6 i A4B5 polift to juz problem - twardy klej, na który temperatura nie zbyt działa



Otóż to. W zasadzie temperatura nie ma żadnego wpływu na ten klej (prócz tego, że jest gorący :) )
Gdyby rozbieranie reflektorów było tak proste jak w 90% innych samochodów, to temat by w ogóle nie powstał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 28.lut.2017 15:39:12 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10297
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
sebek27074 napisał(a):
ArtHurO napisał(a):
W S6 i A6C5 lampy są na tzw. miękkim kleju - rozklejanie ich to żaden problem. Lampy A4B6 i A4B5 polift to juz problem - twardy klej, na który temperatura nie zbyt działa



Otóż to. W zasadzie temperatura nie ma żadnego wpływu na ten klej (prócz tego, że jest gorący :) )
Gdyby rozbieranie reflektorów było tak proste jak w 90% innych samochodów, to temat by w ogóle nie powstał.



Sranie w banie. A co tam jest skomplikowanego? Opalarka w łapę , odmuchać w koło i szkło samo odchodzi, resztę powoli tez się wypina , potem podgrzać i na ten sam klej złożyć . Z tym malowaniem na czarno to numer ekstra odstawiłeś , tak trzymać, a tył na biało było dla odmiany zrobić :peace:

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 28.lut.2017 17:05:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
No tak :)
Ciekawe dlaczego dzwoniąc do chyba największego regeneratora w kraju pana Cugiera kazał mi sprawdzić czy mam miękki czy twardy klej. Po kilku minutach rozmowy dowiedziałem się, że w A6C5 był i tak i taki. W przedlifcie tylko miękki, a polift jeden i drugi w losowym wydaniu.
Dopiero A6C6 ma twardy klej dlatego do ledów dobierają się od dołu.

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 28.lut.2017 21:01:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.kwi.2016 14:04:29
Posty: 32
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Auto: A4 B6 QUATTRO, S-Line, Tiptronic, AKE
mały v8 napisał(a):
sebek27074 napisał(a):
ArtHurO napisał(a):
W S6 i A6C5 lampy są na tzw. miękkim kleju - rozklejanie ich to żaden problem. Lampy A4B6 i A4B5 polift to juz problem - twardy klej, na który temperatura nie zbyt działa



Otóż to. W zasadzie temperatura nie ma żadnego wpływu na ten klej (prócz tego, że jest gorący :) )
Gdyby rozbieranie reflektorów było tak proste jak w 90% innych samochodów, to temat by w ogóle nie powstał.



Sranie w banie. A co tam jest skomplikowanego? Opalarka w łapę , odmuchać w koło i szkło samo odchodzi, resztę powoli tez się wypina , potem podgrzać i na ten sam klej złożyć . Z tym malowaniem na czarno to numer ekstra odstawiłeś , tak trzymać, a tył na biało było dla odmiany zrobić :peace:



Skoro to takie proste, to czemu właściciele B6 mają z tym tak duży problem? A wszelkie telefony i maile do serwisów reflektorów odnośnie w/w lamp kończą się odpowiedzią: lepiej nie rozbierać samemu, bo trzeba będzie kupić nowy reflektor. Nieznajomość tematu nie usprawiedliwia od pisania głupich komentarzy.
Malowanie lamp jest kwestią gustu, a o tym się nie dyskutuje. Tata ma oryginalnie czarne reflektory w a3 8P sportbacku, spodobało się, mam więc i ja :) Poza tym do czarnego wozu pasuje to idealnie.

Co do białych pseudo Lexusowych lamp... hmmm, no montuj - mnie się np. to nie podoba.






drookash napisał(a):
........Całość umyłem benzyną - cierpliwie myłem stary klej a sklejałem na nowy przeźroczysty z Wurtha.


Kolego, czy ten klej, to klej do szyb? Czy po podgrzaniu ma on właściwości jak oryginalny klej z Twojego reflektora (tj. po podgrzaniu - puszcza)? Swoje reflektory wolałbym złożyć na takim właśnie kleju ( na przyszłość w razie WU) niż znów dłubać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 28.lut.2017 21:20:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10297
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Rozklejałem tych lamp kilka,ksenony, i zwykłe, zarówno B6 jak i B7 i jeszcze raz powtarzam, to żadna filozofia, wystarczy opalarka, bo kontrolujesz robotę , a w piekarniku to nawet placek się czasem przypali.Uznajmy że znam temat, a te wszystkie serwisy lamp, to handlarze od robienia z trzech jednej, i sztukowanie uchwytów na wysoki połysk.Sam wysyłam w jedno miejsce odblaski/soczewki z powypadkowych lamp europejskich.
Masz ostatnio nawet po wybuchu żarówki czyściłem taka lampę w B7;

Obrazek

Obrazek

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 28.lut.2017 23:34:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.kwi.2016 14:04:29
Posty: 32
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Auto: A4 B6 QUATTRO, S-Line, Tiptronic, AKE
Nigdy nie miałem reflektora b7 w rękach, więc nie wiem jak jest sklejony.... Mamy 2 różne metody, ja wolę włożyć do piekarnika i od strzała zdjąć klosz. Opalarką - żeby zrobić to szybko na pewno musiałbym potrenować, dlatego preferuję moją metodę ;) Natomiast w lampach rozklejalnych opalarka sprawdza się idealnie (brat rozbierał w Del Solu i Borze swoje lampy; nie wspominając o całej masie filmików z sieci).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 28.lut.2017 23:58:58 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2004 12:12:29
Posty: 4386
Lokalizacja: Wrocław
W B7 normalnie się rozkleją od opalarki lub nawet mocniejszej suszarki.

_________________
Obrazek

Audi, a owszem, posiadam.

... Rympel 666 ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 01.mar.2017 08:38:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
Sebek... klej skleja i trzyma - taki jest ten z Wutrha. Mi zależało na tym by miał 100% przeźroczystość - chodziło o kosmetykę.
To nie był klej do szyb - szukał mi go przedstawiciel z Wurtha - znajdę tubę to napiszę Ci typ/rodzaj jakieś numerki.

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 03.mar.2017 17:35:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.kwi.2016 14:04:29
Posty: 32
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Auto: A4 B6 QUATTRO, S-Line, Tiptronic, AKE
drookash napisał(a):
...znajdę tubę to napiszę Ci typ/rodzaj jakieś numerki.


Dziękuję bardzo za dobre chęci, ale wolałbym to skleić "na miękko" :) Narazie czytam po różnych forach i piszą o poliuretanowej masie klejąco-uszczelniającej z 2W/Bolla/Novola - ktoś miał z tym styczność? Podobno po podgrzaniu można rozklejać :diabel:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 04.mar.2017 11:59:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.kwi.2016 14:04:29
Posty: 32
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Auto: A4 B6 QUATTRO, S-Line, Tiptronic, AKE
Wrzucam obiecane zdjęcie (słaba jakość, bo wszystko przed wrzuceniem trzeba kompresować) dopiero dzisiaj bo była chwila na to ;)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: PORADNIK. Jak rozebrać reflektory A4 b6 w 30 minut.
PostNapisane: 15.lis.2018 20:17:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.wrz.2006 18:00:11
Posty: 2713
Lokalizacja: Kr
Miękki klej to bajka, twardy to walka i odginanie niestety jak w poscie. Nawet opalarką nie idzie tam super ;]

_________________
Na stanie:
B3Q US/B3Q/B4Q/C5Q
/986/B5Q FL avant/B5Q FL avant/T25 Tojka
R5/R5efi/1.8T/V8 manual/2.7 H6/PB V6 manual/V6TDI swap na R4 TDI/1.8PB

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: