.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 08:32:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Podniesienie mocy w 1Z
PostNapisane: 15.sie.2017 11:31:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Zwykly222 napisał(a):
Co chciałbym osiągnąć?A już mówię tak minimum 120-130km i około 300nm tak minimum jakby się udało.Wsadzic około 2 tysięcy oczywiście ewentualny zapas jest.No i program osobno wiadomo..Myslalem żeby zostać przy turbinach wg i nie przechodzić na vnt jeśli to możliwe.Zastanawiam się nad gt15 tak jak kolega wyżej pisał ale nwm czy wykorzystam w pelni jej potencjal.Dzieki za takie zainteresowanie tematem.

Pisalem na poczatku: wtryski od afna i soft. Bedziesz mial co napisales ...
Turbina ,ktora masz spokojnie napompuje co trzeba przy 2krpm.
Jak Ci bedzie malo to sobie zmienisz pompe na 11 ,szpryce od kombajnu,turbo od Scanii i zrobisz 200 KM.
Bedziesz krolem dyskoteki - dym bedzie widac z daleka ;)

Przerabialem w 1Z kilka opcji, a ta ktora Ci zasugerowalem jest najbardziej optymalna.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Podniesienie mocy w 1Z
PostNapisane: 16.sie.2017 09:35:55 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
Sprzedaj to auto i kup cos co ma turbosprezarke VTG... modyfikowałem kiedyś swojego 1Z a.... i z perspektywy czasu uważam ze to był błąd.
Wrzucanie i modzenie starego wysłużonego B5 z 1Z - IMHO - mija się z celem.

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Podniesienie mocy w 1Z
PostNapisane: 17.sie.2017 10:40:34 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.sie.2003 22:57:31
Posty: 8869
Lokalizacja: Otwock
Auto: Renata
przemik napisał(a):
Sprzedaj to auto i kup cos co ma turbosprezarke VTG... modyfikowałem kiedyś swojego 1Z a.... i z perspektywy czasu uważam ze to był błąd.
Wrzucanie i modzenie starego wysłużonego B5 z 1Z - IMHO - mija się z celem.



skoro ma proste i sprawdzone auto albo ma do niego sentyment to po cholere ma sprzedawac i szukac .... przerobienie 1Z na VNT to koszt 500-1000 PLN na gotowo i pod maską jest jak w oryginalnym AFN ...

Przemik , nie rozśmieszaj mnie , modyfikowałes swojego 1Z ??? czyli co , zrobiłeś program :d , jak pamietam to byłes podjarany jak dzieciak , a teraz piszesz że błąd ...
Ty poprostu stary jesteś i podchodzisz do tego zbyt racjonalnie ... a Tuning taki nie jest ...
gośc chce dłubac , niech dłubie ... bedzie miał sporo frajdy i satysfakcji...

_________________
1.9 DCI :D by edc-tuning.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Podniesienie mocy w 1Z
PostNapisane: 17.sie.2017 12:48:50 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
To tylko moje zdanie.
Młodzieniaszek się odezwał.... fatycznie tuning nie jest racjonalny.

Przekonaj mnie jeszcze że dlubnietym 1Z na 130 kucy jeździ się lepiej niż B6 z AVF..... i będziemy w domu.
Frajdę i satysfakcje będzie miał jeszcze mechanik/tuner po skasowaniu gotówki :)

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Podniesienie mocy w 1Z
PostNapisane: 17.sie.2017 14:13:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.sie.2003 22:57:31
Posty: 8869
Lokalizacja: Otwock
Auto: Renata
przemik napisał(a):
Przekonaj mnie jeszcze że dlubnietym 1Z na 130 kucy jeździ się lepiej niż B6 z AVF..... i będziemy w domu.


pisałem , podchodzisz zbyt racjonalnie ... :):

przemik napisał(a):
Frajdę i satysfakcje będzie miał jeszcze mechanik/tuner po skasowaniu gotówki :)


a co w tym złego , przy zmianie auta na nowsze frajdę i satysfakcje będzie miał jeszcze handlarz/sprzedawca po sprzedaży samochodu i zarobku na nim :):

_________________
1.9 DCI :D by edc-tuning.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Podniesienie mocy w 1Z
PostNapisane: 17.sie.2017 20:49:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.sie.2017 20:17:13
Posty: 15
Tak wiem prościej niby sprzedać i kupić z mocniejszymi silnikiem.Ale ja tego niechce zrobić ze względu na to że nie wiadomo co kupię , przytoczę nie miła historię kolegi kupił autko za 5.5k włożył 3.5k a w ostateczności sprzedał za 2k i bardzo mało się najeździe bo auto więcej stało niż jeździło.A druga sprawa podoba mi się prostota w tym aucie i dużo rzeczy można robić samemu a ja jestem z tych co lubią zrobić samemu.A więc jak mam tfu tfu odpukac dobry motorek to szkoda mi go oddać handlarzowi za pół darmo bo nie jest wcale łatwo auta sprzedać.Wiec zostają mody które wy trochę mi rozsjasniliscie .A nie mam 30k żeby wyłożyć i na jakieś bardziej wypasione autko.Jak ktoś jeszcze ma jakieś pomysły itp to proszę pisać dalej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Podniesienie mocy w 1Z
PostNapisane: 18.sie.2017 20:34:10 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.sie.2003 22:57:31
Posty: 8869
Lokalizacja: Otwock
Auto: Renata
Zwykly222 napisał(a):
Tak wiem prościej niby sprzedać i kupić z mocniejszymi silnikiem.Ale ja tego niechce zrobić ze względu na to że nie wiadomo co kupię , przytoczę nie miła historię kolegi kupił autko za 5.5k włożył 3.5k a w ostateczności sprzedał za 2k i bardzo mało się najeździe bo auto więcej stało niż jeździło.A druga sprawa podoba mi się prostota w tym aucie i dużo rzeczy można robić samemu a ja jestem z tych co lubią zrobić samemu.A więc jak mam tfu tfu odpukac dobry motorek to szkoda mi go oddać handlarzowi za pół darmo bo nie jest wcale łatwo auta sprzedać.Wiec zostają mody które wy trochę mi rozsjasniliscie .A nie mam 30k żeby wyłożyć i na jakieś bardziej wypasione autko.Jak ktoś jeszcze ma jakieś pomysły itp to proszę pisać dalej.


ale co tu pisac , tuning tych silnkow jest rozpracowany w kazdym szczegole ...
uzyj GOOGLE i bedziesz wszsytko wiedzial

_________________
1.9 DCI :D by edc-tuning.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Podniesienie mocy w 1Z
PostNapisane: 21.sie.2017 18:23:31 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Zwykly222 napisał(a):
Tak wiem prościej niby sprzedać i kupić z mocniejszymi silnikiem.Ale ja tego niechce zrobić ze względu na to że nie wiadomo co kupię , przytoczę nie miła historię kolegi kupił autko za 5.5k włożył 3.5k a w ostateczności sprzedał za 2k i bardzo mało się najeździe bo auto więcej stało niż jeździło.A druga sprawa podoba mi się prostota w tym aucie i dużo rzeczy można robić samemu a ja jestem z tych co lubią zrobić samemu.A więc jak mam tfu tfu odpukac dobry motorek to szkoda mi go oddać handlarzowi za pół darmo bo nie jest wcale łatwo auta sprzedać.Wiec zostają mody które wy trochę mi rozsjasniliscie .A nie mam 30k żeby wyłożyć i na jakieś bardziej wypasione autko.Jak ktoś jeszcze ma jakieś pomysły itp to proszę pisać dalej.

Przecież już wszystko w tym wątku dostałeś na tacy ...

Jeśli uparłeś się na to auto i mody to działaj.
Masz kilka możliwości:
1) Tylko program (~115-120 KM)
2) Zmiana wtryskiwaczy na AFN`owskie i program (~140 KM)
3) Zmiana turbo, wtrysków na 230 , pompa 11, fmic i program i celujesz w ~190 KM.
Opcje 1 i 2 są relatywnie sensowne a później jak pisałem paliguma ...

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Podniesienie mocy w 1Z
PostNapisane: 21.sie.2017 21:25:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.sie.2017 20:17:13
Posty: 15
140 samymi wtryskami raczej ciezko z tego co sie naczytalem az glowa paruje i z tego co wyczytalem to do 125 mozna osiagnac wtryskami i programem wiadomo nie kloce sie z tb ani nie zaprzeczam bo wiedze mysle ze masz duzo wieksza odemnie na ten temat.A mialem w weekend okazje pojezdzic autkiem znajomego a4 b5 tyle ze 96 rok 153 km i 367Nm i powiem tak fajnie to juz jezdzi i nie mial problemu z trakcja na suchym a na mokrym na 3 biegu jeszcze troche mielil mowie tu o normalnym puszczeniu sprzegla a nie celowym go przetrzymywaniu.Na suchym to tak sobie chcial mielic mimo ze na 1 i 2 gaz w podloge a o trojce by zamielil przy normalnym puszczeniu sprzegla mozna zapomniec.Natomiast jak sie przetrzyma sprzeglo to i na 3 zamieli na suchym.Myslalem ze gorzej bd z ta trakcja.Mam nadzieje ze zrozumieliscie moja wypowiedz.Czaje sie na turbinke gt1549s bo jakos mniej przerobek niz z vnt mam wrazenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: