.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 15:01:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi S5 B9
PostNapisane: 20.gru.2018 14:15:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.gru.2018 12:51:22
Posty: 2
Witam,

Jestem w trakcie poszukiwań fajnego egzemplarza S5 B9 z 2017, albo 2018 roku. Planuje kupić coś w pierwszej połowie przyszłego roku.

Od zawsze byłem fanem Mercedesa, ale czas żeby kupić coś innego. Mam plan na spore modyfikacje mojej S5. Możecie polecić jakieś dobre warsztaty i sklepy w Polsce/Niemczech zajmujące się tuningiem silnika i sprzedażą części z włókna węglowego? Jeśli macie jakieś inne sugestie to dajcie znać. Większość informacji mam z audizine, a tam są same sklepy z USA.

Jak narazie to plan jest taki:

- wymiana grila na styl RS
- wydech Milltek, działa z fabrycznymi klapami i podoba mi się dźwięk
- dyfuzor, podoba mi się ABT, ale nie wiem, czy da się go założyć do wydechu Milltek, do tego cena jest zdecydowanie za wysoka
- karbonowe lusterka, spoiler, listwy boczne, splitter(jeśli znajdę coś co mi się podoba)
- piggyback DTUK albo JB4
- jako, że silnik ma spore problemy z chłodzeniem to do wymiany będzie też intercooler
- sprężyny H&R
- Felgi, trochę się boję 20, bo dojazd do domu mam słaby, ale podobają mi się ABT, albo Vorsteiner
- Wszystkie chromy oklejone na czarno + jeśli uda mi się znaleźć szarą S5 to przyjdzie folia ochronna matująca, coś jak tu

Swoją drogą, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ten samochód traci na wartości tak szybko? Nowy kosztuje ok 400k zł, a z tego co widzę to roczne można kupić za 250k w Polsce, albo nawet 200k w Niemczech.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi S5 B9
PostNapisane: 20.gru.2018 14:31:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.maja.2001 01:00:00
Posty: 11996
Lokalizacja: Poznań i okolice
Auto: Audi S2, Audi 80 Avant
Jeśli już chcesz wydać tak dużo kasy to polecam Pachura Moto Center ze Środy Wlkp. albo z Warszawy Sid Motorsport. Tak na szybko.

_________________
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Obrazek

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi S5 B9
PostNapisane: 20.gru.2018 14:40:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.gru.2018 12:51:22
Posty: 2
Dzięki, widziałem, że Pachura Moto Center jest autoryzowanym przedstawicielem ABT. Nie mam zamiaru przekraczać 50k na przeróbki, więc to mogą być za wysokie progi. Sid Motorsport wygląda nieźle. Oklejanie całego samochodu jest dosyć drogie, więc może z tego zrezygnuje. Mam dostęp do używanych felg ABT za 1/3 ceny, więc na tym też trochę zaoszczędzę. W warsztacie chcę zrobić silnik i zawieszenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: