.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 16:49:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: AUDI A4 B7 CABRIO 3.0TDI STRAGE II
PostNapisane: 14.maja.2020 19:38:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.maja.2020 18:24:53
Posty: 3
Witam.

Jeżdżę b7 cabrio 3.0TDI 233KM Tiptronic 2006 rok prod. kod silnika ASB, przez 2 lata nie cieszyłem się (bo nie ma czym) dość awaryjną eksploatacją, włożyłem w nią worek pieniędzy regeneracja skrzyni biegów, turbo, nastawnik turbo, klapy kolektora, zapychający się dpf, zawór egr, zapieczone świece żarowe itp. lista dłuuuuuuga… Po roku użytkowania 233KM było mało, postanowiłem zrobić strage I, wystroiłem ją na bezpieczne 265KM i 480NM do tego w Tiptronicu magik włożył mi mechatronikę od S Tronic co było naprawdę fajnym połączeniem, doszło "KUNI" mechanicznych i samochód szybciej reaguje na pedał gazu, nie trzeba wrzucać na mieszaku S żeby zaczął zmieniać biegi :D ma tzw kick down po dosłownie gwałtowniejszym wciśnięciu, noga nie musiała lądować całkiem w podłodze żeby robił redukcje na niższy bieg, jeździ to fanie ale niestety zrobiło się znów mało. Postanowiłem pomyśleć o strage II, na tą chwilę z bólem vmax 240-245km/h, ale jest te "ALE" przy bucie w podłodze od 220 zaczyna się dławić i czuć że chce więcej, wtryski już nie domagają dodam że są w stanie PRIMA SORT (sprawdzane na maszynie) i właśnie od nich bym zaczął ponieważ myślę że założenie hybrydy turbo + intercooler z wydechem i ponowne strojeniem pochłonie następny worek $, nie wiem czy to będzie tego warte. Chciałem zostawić to jako wisienkę na torcie.
Dlatego wpadłem na pomysł wrzucenia do audi wtrysków od SQ5 313KM które wyglądają identycznie i są mega wydajniejsze od serii ASB.
Moje pytanie czy wgl jest to możliwe ? czy trzeba wrzucić również sterownik wtrysków od 313, który jest ciężko dostępny jako używka ? czy trzeba włożyć jeszcze całą kopę innych gratów do wydajniejszych wtrysków ? czy wtryski nie wypalą dziury w tłokach przy większym ciśnieniu i dawce diesla ? może podejdzie coś od innego silnika np. 4.2 TDI żeby mnie to nie zrujnowało finansowo...?
POMOCY !!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AUDI A4 B7 CABRIO 3.0TDI STRAGE II
PostNapisane: 14.maja.2020 23:47:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.cze.2004 12:09:23
Posty: 4651
Lokalizacja: EPWR
Auto: A4 B6, A4 B5 Avant, Cabriolet
Najlepiej jedź do fachowców,którzy na co dzień zajmują się podnoszeniem mocy silnika. (przykładowo firma Sportmile Piaseczno) Porozmawiaj z nimi czy jest możliwość i sens takiej modyfikacji. Potem okaże że hamulce nie będą wyrabiać. ;) Jak chcesz więcej mocy to sprzedaj to co masz i kup S4 B7 Cabrio.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AUDI A4 B7 CABRIO 3.0TDI STRAGE II
PostNapisane: 15.maja.2020 10:53:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.maja.2020 18:24:53
Posty: 3
No właśnie Ci fachowcy... każdego którego pytam to poleca najlepiej wymienić silnik przynajmniej na ten z a5 przed lifta i z niego można coś wykrzesać bez większej ingerencji w graty i nie będzie problemu z przełożeniem razem ze skrzynia biegów oczywiście albo kupić nowy silnik z sq5 313 km a jeszcze lepiej kupić nowy samochód...
B7 s4 w cabrio ciężko dorwać, po za tym silniki 4.2 strasznie tracą moc a i osiągi nie powalają, jechałem i szczerze dużej różnicy nie widziałem między moim 3.0 TDI a zwłaszcza ze moim samochodem do jazy na codzień jest BMW 550d które zjada s4 bez najmniejszego problemu przy spalaniu z butem w podłodze max 12 l...
dlatego szukam alternatywnego rozwiązania...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AUDI A4 B7 CABRIO 3.0TDI STRAGE II
PostNapisane: 17.maja.2020 00:40:30 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
No jak masz już kilera w domu , to po co w tym gnoju depczesz na siłę?....całe życie powtarzam cabrio w dizlu to nieporozumienie, a jeszcze po takiej dłubaninie, jak postoisz w korku to normalnie będziesz "mahoniowy gość" jak to LP śpiewało :gitara:

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AUDI A4 B7 CABRIO 3.0TDI STRAGE II
PostNapisane: 17.maja.2020 13:54:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.maja.2020 18:24:53
Posty: 3
Możliwe że masz rację. To moje pierwsze cabrio w życiu wiec budżet był ograniczony i chciałem zobaczyć jak to będzie funkcjonować, szukałem kompromisu czyli napędu na 4 buty, trochę mocy i bagażnika więc audi rozniosło konkurencje. Naprawdę Diesel tak bardzo nie przeszkadza w samochodzie ze „szmata” na dachu, v6 TDI jak się wkręca nawet fajnie brzmi mimo bocianiego klekotu na postoju, ale samochód ma już 14 lat wiec kultura pracy napewno odstaje od 550d które jest z 2016. Właśnie przez BMW szukam więcej mocy i może niepotrzebnie... ale mimo wszystko chce spróbować coś jej jeszcze dołożyć a zwłaszcza ze samochód naprawdę mi się podoba.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: