.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 00:54:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B6] Moja Perełka: ASN 3.0 quattro "prawie" Full opcja.
PostNapisane: 16.sty.2018 14:46:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.gru.2017 22:37:31
Posty: 11
Lokalizacja: LUBIN - DLU -
Auto: A4 B6 3.0 ASN quattro Avant
Witajcie, napisze o swojej A4 :) kupiona w styczniu 2018. Autko przed zakupem przeszło pełną diagnostykę i sprawdzenie w Raszynie u Karola w ElectroCar. zdjęcia dodam jak tylko zrobię profesjonalne nie telefonem. Pojechałem autem do ASO w celu zakupienia uszczelniaczy i przy okazji załapało się na wymianę serwisową cewek jednak po sprawdzeniu na serwisie okazało się ze były już wymienione na niefabryczne i nie wymienili, ale odnotowane że auto było w ASO :)

Z informacji podstawowych:

ROK/MODEL/KOLOR: 2001 modelowy 2002, AVANT/ LZ9W (Czarnowaty;p)
SILNIK: 3.0 ASN 220 KM
SKRZYNIA: TipTronic
NAPĘD: Quattro
PRZEBIEG: 242 tys km. sprawdzony udokumentowany + pełna dokumentacja
ZAWIESZENIE: Sport S4
WNĘTRZE: Pełna skóra, 4x elektryka, radio RNS-D, Bosse, Xenon, el. lusterka,

Zrobione przed zakupem:

Wymiana pełnego rozrządu,
Wymiana wahaczy,
Serwis olejowy (silnik) plus filtry
Serwis klimatyzacji.

DO ZROBIENIA PO OGLĘDZINACH:

- Wymiana 2 i 4 świecy plus cewki, (Zamówiony komplet świece BERU po 23 zł na iparts.pl i cewki BERU u mnie na miejscu po 120 zł/ szt.)
- Wymiana amortyzatorów tył,
- Wymiana łącznik elastyczny na układzie wydechowym,
- Wymiana 4 łączników stabilizatora oś przednia i tylna : Przód nr części Audi: 8E0411317, Tył: 8E0 505 465 AF ZAMÓWIONE LAMFORDER
- Błąd 2 sond wycięte katalizatory - do wykodowania,
- Wymiana uszczelnienia węży na chłodnicy oleju skrzyni biegów (przy wymianie rozrządu źle założona i się sączy) ( KUPIONE W ASO po 8 zł szt.),
- Wymiana uszczelnienia TORSENA jak wchodzi wieloklin (Zamówione w ASO),
- Wymiana klocki hamulcowe komplet plus tarcze na ZIMERMANN,
- FIS Kolorowy opcja - Wymiana na nowy, mam uszkodzony fiksuje.
- Regeneracja Zacisków Hamulcowych przód wewnętrzna strona nie dociska podobno ale jeszcze to zweryfikuje,

ZAPLANOWANE MODYFIKACJE TYLKO ORYGINAŁ:

- FILTRY - Komplet wszystkie,
- HAMULCE - Wymiana na ZIMMERMAN nawiercane komplet + zaciski z S4, chyba że ktoś zasugeruje coś innego fajnego
- SKRZYNIA BIEGÓW - Kompleksowa wymiana oleju z płukaniem skrzyni,
- FIS - Montaż VFIZ pełen komputer i opcje w FIS (Może fanaberia proszę o opinie czy warto)
- KIEROWNICA - Wymiana na B7 + Multifinkcja + Łopaki (mam wszystko w aucie w serii co potrzebne do montażu jak ktoś ma kierownice to jestem zainteresowany),
- FOTELE - Opcjonalnie wymiana na pełną elektrykę cały przód i jak się uda to montaż pamięci,
- OŚWIETLENIE - Wymiana całego oświetlenia wnętrza na LED,
- NAVI/RADIO - Wymiana z RSN-D na RSN-E lub "Chińczyk" Android ( jak ktoś ma na sprzedaż to chętnie odkupie w naprawdę rozsądnej cenie),
- PDC - Parktronic może nie wiem, narazie fanaberia w planach,
- ZEWNĘTRZNIE: Listwy drzwiowe Sline, Dokładka na klapę bagażnika, lusterka składane w kolorze nadwozia, przyciemnianie przednich szyb tylne w opcji, Czy ma ktoś doświadczenie w firmą CETUS z Łodzi ?
- WNĘTRZE: Listy progowe S-Line, Wszystkie wytarte przełączniki na nowe,
- WYDECH - z s4 b6 lub b7 lub przepustnice wydechu sterowane elektrycznie, ale jeszcze sie nad tym musze zastanowić chcę aby fajnie bulgotała
- ŚWIATŁA - W opcji mam Xenon, ale zaplanowalem Bi Xenon na forum widzę parę wątków o tym,
- KAMERA COFANIA -
- ZEGARY - Tarcze z S4
- DETALING / ANTY-KOROZJA PODWOZIA - Z racji profesji i możliwości pełne zabezpieczenie powłoki lakierniczej oraz podwozia produktami własnymi efekt sami zobaczycie :)


Chyba wszystko, zaplanowałem modyfikacje wykonać do wiosny skompletować wszystkie części i poświecić pare dni na montaż wszystkiego kompleksowo o ile się uda oczywiście. Jeśli ktoś posiada części o których pisałem wyżej to chętnie zapoznam się z ofertą na PRIV śmiało pisać, będę sukcesywnie dodawać zdjęcia i opisy do wykonanych prac.



///// Uzupełnię niebawem o zdjęcia ////

Przepraszam za link do innego forum ale tu nie mam jak dodać zdjęc także można śmiało zerknąc
[url=http://a4-klub.pl/topic/414133-moja-perełka-a4-b6-20012-30-q-asn-skóra-elektr-etc/]MOJA BESTYJKA[/url]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6] Moja Perełka: ASN 3.0 quattro "prawie" Full opcj
PostNapisane: 16.sty.2018 16:14:52 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6191
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
Silnik, który wymaga wiedzy i odpowiedniego serwisu bo niedbalstwo lubi się okrutnie zemścić a Ty świece na szt będziesz zmieniał? Wypadanie zapłonów zapewne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6] Moja Perełka: ASN 3.0 quattro "prawie" Full opcj
PostNapisane: 08.lut.2018 18:36:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2008 22:05:44
Posty: 2628
Lokalizacja: EPWA
hubos, kolega napisał, że komplet zamówił, więc jest normalny :)

_________________
Problem jaki AELa spotyka, to łapy mechanika.
Jest A6C6 3.0 CDYC gnojówka, manual + quattro.
Jest Audi 100 1990, 2.2 KU, manual + klimatronic, elektryka.
Hobbystycznie Tecnam 2006T, Cessna 150/152, Wilga, Piper.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: