.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 00:22:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi 80 B2 1.6 TD SB OEM+
PostNapisane: 23.cze.2018 21:10:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.sty.2016 10:33:24
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Audi 80 B2 85' SB
Witam szanowne grono :)

Zebrałem się w końcu do tego aby przedstawić wam moją Audi. Ale do rzeczy :

Rok prod.: 1985
Model: 80 B2a
Nadwozie: Sedan
Poj. silnika: 1.6 TD SB
Moc: 80 KM

Audiczke udało się kupić w okolicach Poznania jakieś 3 lata temu, trafiła się zupełnie przypadkowo a to dlatego ze szukałem 90 B3.. :) Oglądałem dużo egzemplarzy ale ta konkretna strasznie mi namieszała w głowie i tak zamiast B3 stałem się posiadaczem B2 czego nie żałuję ani trochę 8-)
Wyposażenie w środku standardowe, bez żadnych fajerwerków. Jedyne co dołożyłem to zamek centralny z pilota, dodało dużo wygody a i klamki też oszczędza :) Generalnie stan welurów i foteli dobry.
Obrazek
Obrazek

Z zewnątrz bedwójka prezentuje się całkiem nieźle, zaraz po kupnie stała na oryginalnych BBS 14", te kółka zostały na zimówkach a obecnie stoi na 15" Dare RS z rancikiem polerowanym.
Karoseria w stanie BEZ RDZY ! Też się zdziwiłem, podłoga bagażnika, podłoga, podłużnice wszystko bez grama rdzy. Jedyne miejsce gdzie ruda zamieszkała to lewy dolny róg podszybia przedniego, i drzwi poprzedni właściciel przerysował to tam ruda wyszła. Podszybie lubiło już sobie przeciekać prosto na podłogę dlatego w tym momencie już wyspawane i pomalowane razem z dachem na oryginalny kolor z wlepki L90E, a do zestawu wleciała nowa szyba czołowa razem z nową uszczelką.
Co do budy to poprzedni właściciel nie żałował konserwacji na to auto :shock:
Wszystkie otwory techniczne w podłodze progach czy drzwiach OCIEKAJĄ jakimś czarnym smarem którego jest na prawdę za dużo, i nie da się go wymyć, do każdego grzebania przy aucie trzeba mieć rękawice po łokcie rotfl
Co do zmian to jak do tej pory uruchomione halogeny w zderzaku z przodu, pomalowana dokładka pod zderzak z przodu oraz dołożona lotka na tylną klapę z GTE też pomalowana w kolor nadwozia.
Zawieszenie obniżone na sprezynach -40/-40 narazie z ori amorkami, przód mam do zmiany na -60 Bo nie zgrywa się z tyłem - trochę za wysoko stoi :/ także jak dojadę amorki to będą zmiany :)

Jeżeli chodzi o silnik, to siedzi zainstalowany 1.6 TD SB z B3 80KM, który obecnie jeszcze śmiga bez większych napraw po kupnie ale woła o remont, także niedługo leci do doktora i może jakoś lepiej będzie się odpychała :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi 80 B2 1.6 TD SB OEM+
PostNapisane: 24.cze.2018 15:30:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
jasny93 napisał(a):
Witam szanowne grono :)

Zebrałem się w końcu do tego aby przedstawić wam moją Audi. Ale do rzeczy :

Rok prod.: 1985
Model: 80 B2a
Nadwozie: Sedan
Poj. silnika: 1.6 TD SB
Moc: 80 KM

Audiczke udało się kupić w okolicach Poznania jakieś 3 lata temu, trafiła się zupełnie przypadkowo a to dlatego ze szukałem 90 B3.. :) Oglądałem dużo egzemplarzy ale ta konkretna strasznie mi namieszała w głowie i tak zamiast B3 stałem się posiadaczem B2 czego nie żałuję ani trochę 8-)
Wyposażenie w środku standardowe, bez żadnych fajerwerków. Jedyne co dołożyłem to zamek centralny z pilota, dodało dużo wygody a i klamki też oszczędza :) Generalnie stan welurów i foteli dobry.
Obrazek
Obrazek

Z zewnątrz bedwójka prezentuje się całkiem nieźle, zaraz po kupnie stała na oryginalnych BBS 14", te kółka zostały na zimówkach a obecnie stoi na 15" Dare RS z rancikiem polerowanym.
Karoseria w stanie BEZ RDZY ! Też się zdziwiłem, podłoga bagażnika, podłoga, podłużnice wszystko bez grama rdzy. Jedyne miejsce gdzie ruda zamieszkała to lewy dolny róg podszybia przedniego, i drzwi poprzedni właściciel przerysował to tam ruda wyszła. Podszybie lubiło już sobie przeciekać prosto na podłogę dlatego w tym momencie już wyspawane i pomalowane razem z dachem na oryginalny kolor z wlepki L90E, a do zestawu wleciała nowa szyba czołowa razem z nową uszczelką.
Co do budy to poprzedni właściciel nie żałował konserwacji na to auto :shock:
Wszystkie otwory techniczne w podłodze progach czy drzwiach OCIEKAJĄ jakimś czarnym smarem którego jest na prawdę za dużo, i nie da się go wymyć, do każdego grzebania przy aucie trzeba mieć rękawice po łokcie rotfl
Co do zmian to jak do tej pory uruchomione halogeny w zderzaku z przodu, pomalowana dokładka pod zderzak z przodu oraz dołożona lotka na tylną klapę z GTE też pomalowana w kolor nadwozia.
Zawieszenie obniżone na sprezynach -40/-40 narazie z ori amorkami, przód mam do zmiany na -60 Bo nie zgrywa się z tyłem - trochę za wysoko stoi :/ także jak dojadę amorki to będą zmiany :)

Jeżeli chodzi o silnik, to siedzi zainstalowany 1.6 TD SB z B3 80KM, który obecnie jeszcze śmiga bez większych napraw po kupnie ale woła o remont, także niedługo leci do doktora i może jakoś lepiej będzie się odpychała :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciąg dalszy nastąpi :)



Widać , że buda niby zdrowa , .. troszkę mocniejszy silnik wstawić , ... i odpowiedni napęd dołożyć .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi 80 B2 1.6 TD SB OEM+
PostNapisane: 26.cze.2018 20:39:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2005 13:44:57
Posty: 2382
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Auto: 8QB31.8T Coupe 7A automatic
Fajnie się ogląda takie auta, mają duszę bez elektroniki...choć ja bym tam TDI zapodał...i dystanse min 15mm
Świetne auto.... ;) ;)

_________________
wino, kobiety, śpiew.....
C5 FL AFN 160KM 370NM of spanky Coupe 7A automatic
R5 - rules,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi 80 B2 1.6 TD SB OEM+
PostNapisane: 26.cze.2018 21:36:20 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.lis.2003 22:48:52
Posty: 6184
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: V70
Ładniutka

_________________
było: B2 coupe, B3, B4, B5, C3 i 2x C4, S3 8L


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi 80 B2 1.6 TD SB OEM+
PostNapisane: 26.cze.2018 22:16:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.sty.2016 10:33:24
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Audi 80 B2 85' SB
Dzięki dzięki :)
Pomysł quattro szybko mi wyleciał z głowy, jednak chce ja zostawić w oryginale :)
Duszę ma i to czuć na każdym kroku, jeżdżę nią na codzień i powiem wam że wygodna jest jak żadne inne nowe auto.
Felgi i zawieszenie będą i tak do zmiany i dopracowania, silnik w tym momencie jest na pierwszym miejscu.
Jak dla mnie to nie ma mowy o jakimś TDI , musi zostać 1.6, myślę że jak odpowiednio będzie porobiony to będzie robił robotę A i ten dźwięk... Z kilometra wiadomo że wracam do domu hehe :) I TO jest właśnie dusza tego auta, ewentualnie 5zyl. :) :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi 80 B2 1.6 TD SB OEM+
PostNapisane: 27.cze.2018 08:47:26 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2004 12:12:29
Posty: 4386
Lokalizacja: Wrocław
Gdzieś już mogłem widzieć to auto...

Fajne B2. ;)

_________________
Obrazek

Audi, a owszem, posiadam.

... Rympel 666 ...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: