.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 15:51:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 2.7 BES] Falowanie silnika na biegu jałowym
PostNapisane: 14.gru.2019 23:35:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.gru.2019 23:12:57
Posty: 2
Auto: A6 C5 2.7 (BES)
Witam, mam problem z falowaniem silnika na wolnych obrotach (na benzynie i gazie jest to samo).

Wygląda to tak, jakby wypadał zapłon. Mam nadzieję, że może tutaj mi ktoś pomoże… bo już tracę cierpliwość. Falowanie występuje też czasami podczas jazdy, deliktanie podnosi się i opada wskazówka od obrotomierza. „Ponoć” hydrokinetyk był wymieniany przez poprzedniego właściciela.
Sam dużo czytałem, auto było już u kilku mechaników i "ponoć" zostało zrobione:
a) Sprawdzone sprężanie na cylindrach;
b) Sprawdzono szczelność dolotu;
c) Podmieniano świece, cewki na inne;
d) Ostatnio samodzielnie wymieniłem przepływkę na nową oryginalną (jakiś paproch zrobił samoróbkę i zamiast uszczelki w filtrze powietrza wstawił na zewnątrz jakąś uszczelkę, której nawet nie powinno być.. ludzie to mają pomysły).
Dodatkowo:
1) Nie ma żadnych konkretnych błędów;
2) Mam też problemy ze skrzynią – szarpie przy wrzucani na „D”, wydaję mi się, że któryś z zaworków niedomaga. Wiem, że silnik ma wpływ na skrzynie i odwrotnie ale skrzynia chyba nie powinna mieć wpływu na to, że auto nierówno pracuje podczas postoju na „P”?
3) Mam też problem z ABS – prawdopodobnie sterownik (błąd G201) – może mieć coś wspólnego? Wiem , że falowanie silnika może mieć wpływ na ABS ale czy odwrotnie?
4) Auto jest po Chipie, który robił poprzedni właściciel ale z tego co widziałem, to w normalnej firmie tuningującej (katalizatory wycięte, wstawiony intercooler). Generalnie chyba wolne obroty nie są ruszane przy Chipie? Nie wiem, wgrywać oryginalną mapę?

Co jeszcze powinnienem sprawdzić? Ma ktoś jakieś pomysły, może jest ktoś z okolicy Gorzowa i zjadł zęby na tych silnikach albo kogoś poleci? Proszę o pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 2.7 BES] Falowanie silnika na biegu jałowym
PostNapisane: 15.gru.2019 00:01:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2007 09:09:03
Posty: 1249
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
Z Twoich okolic to CzornyCustoms Wolsztyn. Mają profil na fb i znają 2.7T bardzo dobrze.

_________________
Audi A6 C5 Avant 2.7 biturbo BES 2002r. 2017- .....
Audi A6 C4 Avant 2.5TDi AEL 1996r. Green Hornet 2008-2018


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 2.7 BES] Falowanie silnika na biegu jałowym
PostNapisane: 21.sty.2020 09:07:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.gru.2019 23:12:57
Posty: 2
Auto: A6 C5 2.7 (BES)
Biedron, wielkie dzięki za kontakt - u mnie w mieście raczej nikt by sobie z tym nie poradził :)
Diagnoza i naprawa w trzy godziny.

Problem był z napinaczami łańcucha rozrządu – założone były dwa lewe, zamiast lewy i prawy, czy jakoś tak + 1 cewka i auto na wolnych pracuje jak trzeba. Jakiś partacz wymieniał rozrząd poprzedniemu właścicielowi…

Ze względu na odległość nie bardzo miałem możliwość zostawienia auta i czasu na diagnozę naprawdę było mało, a szkoda, bo mam jeszcze jeden problem z obrotami (myślałem, że ustąpi po tej naprawie).

Na tą chwilę nie mam możliwości ponownego odwiedzenia warsztatu, więc proszę o jakąś poradę:
Obroty delikatnie faluje o jakieś 50/ 100 obr. przy utrzymywaniu stałej prędkości, gdy auto jest zimne (ponoć hydrokinetyk był wymieniany). Jakieś pomysły?
Szarpie też przy puszczaniu pedału gazu (nie przy redukcji) – najprawdopodobniej któraś poduszka ale czy może ona mieć wpływ na taki rodzaj falowania obrotami?
Z góry dziękuje za jakaś poradę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 2.7 BES] Falowanie silnika na biegu jałowym
PostNapisane: 22.sty.2020 08:42:59 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2007 09:09:03
Posty: 1249
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
U siebie mam manual więc ciężko mi coś powiedzieć.

_________________
Audi A6 C5 Avant 2.7 biturbo BES 2002r. 2017- .....
Audi A6 C4 Avant 2.5TDi AEL 1996r. Green Hornet 2008-2018


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: