.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 23:40:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [S6 C7 4.0 TFSI] Piski z zawieszenie przed rozgrzaniem auta
PostNapisane: 24.sty.2020 10:56:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.sty.2020 10:38:42
Posty: 2
Auto: AUDI S6 C7
Witam kolegów,

Mam pytanie i prośbę o radę. Od tygodnia jeżdżę S6 C7 Avant z 2016 roku i z gęby mi nie schodzi uśmiech dopóki nie dojadę do domu przez 500 metrową drogą nie utwardzoną (twarda ziemia, trochę kamieni). Po przejechaniu tej drogi i wyjechaniu na normalną drogę w granicach prędkości 50-110 km/h. słychać piski, gwizdy z zawieszenia, które wraz z narastaniem prędkości przyspieszają (głośność jednostajna, raczej cicha). Dźwięk jest równy toczącym się kołom. Po 10 minutach jazdy dźwięk ustaje i gdy nie wjeżdżam na szuter nie powraca. Byłem w serwisie: zawiecha bez zarzutów, klocki 50%, tarcze 90%.

Pytanie: czy szuter gdzieś wlatuje i robi problem, jeżeli to tak to gdzie i jak go uniknąć (jeżdżę drogą szutrową 10 km/h.) Lub czy jest inne rozwiązanie?

Mam także A5 2.0 tfsi z 2015 roku i nic się nie dzieje, wcześniej A6 C6 i także był luz.

Będę wdzięczny za pomoc :)


Ostatnio edytowano 28.sty.2020 15:50:24 przez Bejs, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [S6 C7 4.0 TFSI] Piski z zawieszenie po jeździe na szutr
PostNapisane: 28.sty.2020 15:49:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.sty.2020 10:38:42
Posty: 2
Auto: AUDI S6 C7
Jestem po kolejnych wizytach w serwisie, klocki, tarcze, zawieszenie bez zarzutu. Układ hamulcowy przeczyszczony a pisk, gwizd przez pierwsze 15 minut jazdy nie znika . Gdy się auto nagrzeje - cisza. Już wiem, że to nie wina nawierzchni szutrowej-po starcie także z drogi utwardzonej (nie zawsze od razu) gwizdy o dźwięki toczenia, szurania powracają.

Będę wdzięczny za wskazania, podpowiedzi-gdzie szukać rozwiązania.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: