.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 08:24:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 19.sty.2013 01:02:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.sty.2012 23:06:04
Posty: 23
Lokalizacja: Lublin
Auto: A4 1,9 QUATTRO avant
Witam, zapytanie mam w temacie wyjęcia pompy paliwa z zbiornika w A4 quattro, szukałem w necie info na ten temat, i znalazłem tylko tematy związane z opcją 2,5 litra, natomiast nic na temat 1,9.
Na pozór nie powinno być różnicy, jednak na pewno jest w obudowie samej pompy, tzw koszyku. Z opisów które znalazłem wynika że w celu wyjęcia pompy należy obrócić koszyk o 15 st w lewo (mocowanie na zasadzie zasuwy) i powinna wyjść bez problemu.
Problem w tym że mocowałem się z tą pompą ponad 2h i drgnęła o 5mm (dodam że nie jestem eterycznym chłopcem :D ), z powodu ograniczonej swobody ruchu wewnątrz zbiornika, nie mogłem użyć żadnego narzędzia, tylko siła mięśni - nie wystarczyło :/
Wiem że w przyrodzie występuje klucz do wyciągania pomp paliwa, ale nie posiadam.
Jeżeli ktoś wykonywał tego typu operację w samochodzie takim jak mój, lub zna jakiś patent mogący zastąpić profesjonalny sprzęt, to proszę o pomoc!

PS szczególne ukłony w kierunku Baskeciora, wiem że znasz dobrze ten model, i dzięki twojej radzie dotarłem do problemu z pompą :okulary:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A4 1,9 AFN Q97 AVANT -JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA
PostNapisane: 19.sty.2013 13:49:05 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
Jestes pewnien ze masz silnik AFN ?

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 19.sty.2013 14:33:49 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
krawo14 napisał(a):
Witam, zapytanie mam w temacie wyjęcia pompy paliwa z zbiornika w A4 quattro, szukałem w necie info na ten temat, i znalazłem tylko tematy związane z opcją 2,5 litra, natomiast nic na temat 1,9.
Na pozór nie powinno być różnicy, jednak na pewno jest w obudowie samej pompy, tzw koszyku. Z opisów które znalazłem wynika że w celu wyjęcia pompy należy obrócić koszyk o 15 st w lewo (mocowanie na zasadzie zasuwy) i powinna wyjść bez problemu.
Problem w tym że mocowałem się z tą pompą ponad 2h i drgnęła o 5mm (dodam że nie jestem eterycznym chłopcem :D ), z powodu ograniczonej swobody ruchu wewnątrz zbiornika, nie mogłem użyć żadnego narzędzia, tylko siła mięśni - nie wystarczyło :/
Wiem że w przyrodzie występuje klucz do wyciągania pomp paliwa, ale nie posiadam.
Jeżeli ktoś wykonywał tego typu operację w samochodzie takim jak mój, lub zna jakiś patent mogący zastąpić profesjonalny sprzęt, to proszę o pomoc!

PS szczególne ukłony w kierunku Baskeciora, wiem że znasz dobrze ten model, i dzięki twojej radzie dotarłem do problemu z pompą :okulary:

Jesteś pewien że masz AFNa a nie ATJa?
Wrzuć fotę silnika i naklejki z wnętrza koła zapasowego.
Poza tym - co się dzieje że chcesz wyrywać pompę (o ile tam siedzi) ;)

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 19.sty.2013 15:03:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6191
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
jeśli to 97 w nazwie auta do rocznik ta jakaś dziwna sprawa, AFN i pompa w baku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 20.sty.2013 00:32:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.sty.2012 23:06:04
Posty: 23
Lokalizacja: Lublin
Auto: A4 1,9 QUATTRO avant
Witam Wszystkich, późno odpisuję ponieważ od rana siedziałem przy samochodzie.
W związku z pytaniem o typ silnika, to wlepy, opis na ecu, oraz VIN wskazały jednogłośnie na właśnie ten typ silnika, dokładnie to jest A4 Avant 1,9 TDI quattro AFN 110 kucy 81kw, wersja przed lift. pierwsza rej. wskaz na Nimca w maju 97r.
Silnik http://allegro.pl/silnik-afn-1-9-tdi-110-km-81-kw-audi-vw-i2894360524.html to nie mój ale wygląda tak samo.
Przyczyna ataku na pompę?! zapowietrzanie się układu zas. paliwem.
Czynności wykonane do tej pory:
wym. filtra paliwa na Mann (nazwa nie koniecznie poprawna) -nie pomogło
wym. pokrywy filtra -nie pomogło
wym. wszystkich oringów na pompie wtrysk + czyszczenie (sporo szlamu) -nie pomogło
reg. wtrysków -nie pomogło
LIQUE MOLLEY do czyszczeni układu -nie pomogło [Liqui Moly, edit by MOD ;)]
Te wszystkie zabiegi wykonane w ubiegłym roku, dały jakieś efekty, ale nie usunęły głównej usterki, AUDI nadal jeździ na powietrze a do tego ironią losu jest fakt że przy tym ropy spala 9,5 litra na 100 w c.m. a frajda z jazdy taka jak w fieście 1,3 z gaźnikiem i wywaloną uszczelką.
Noto się wyżaliłem :zly: , ale i tak nie jest mi lepiej.
Dzisiaj wywlokłem pompę z baku (nie polecam, przegrana sprawa), i okazało się że nie jest taka sama jak do 2,5TDI, o czym usilnie próbowało nie przekonać kilku lubelskich spec-machów.
Jak się trochę ogarnę to opiszę całą operację.
Poświęciłem cały dzień na dłubanie w zbiorniku, przy tym sporo obserwacji poczyniłem.
Zakończę na dziś bo padam, jutro opiszę co widziałem, może mi coś podpowiecie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 20.sty.2013 00:38:39 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6191
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
no właśnie ale rozchodzi się o to, że AFNy zazwyaczaj w baku miały tylko pływak a za tłoczenie paliwa z baku odpowiada odpowiednia sekcja pompy wtryskowej ale z drugiej strony w IC pokazuje jakąś pompe dla AFNa, ciśnienie pracy 0,5bar, jak masz ta pompe na wierzchu to daj nr, pierwsze myślałem, że może fabrycznie w Twoim aucie siedział 2.5 ale jak piszesz, że po vinie jest 1.9 to pewnie był


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 20.sty.2013 15:24:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
krawo14 napisał(a):
Witam Wszystkich, późno odpisuję ponieważ od rana siedziałem przy samochodzie.
W związku z pytaniem o typ silnika, to wlepy, opis na ecu, oraz VIN wskazały jednogłośnie na właśnie ten typ silnika, dokładnie to jest A4 Avant 1,9 TDI quattro AFN 110 kucy 81kw, wersja przed lift. pierwsza rej. wskaz na Nimca w maju 97r.
Silnik http://allegro.pl/silnik-afn-1-9-tdi-110-km-81-kw-audi-vw-i2894360524.html to nie mój ale wygląda tak samo.
Przyczyna ataku na pompę?! zapowietrzanie się układu zas. paliwem.
Czynności wykonane do tej pory:
wym. filtra paliwa na Mann (nazwa nie koniecznie poprawna) -nie pomogło
wym. pokrywy filtra -nie pomogło
wym. wszystkich oringów na pompie wtrysk + czyszczenie (sporo szlamu) -nie pomogło
reg. wtrysków -nie pomogło
LIQUE MOLLEY do czyszczeni układu -nie pomogło [Liqui Moly, edit by MOD ;)]
Te wszystkie zabiegi wykonane w ubiegłym roku, dały jakieś efekty, ale nie usunęły głównej usterki, AUDI nadal jeździ na powietrze a do tego ironią losu jest fakt że przy tym ropy spala 9,5 litra na 100 w c.m. a frajda z jazdy taka jak w fieście 1,3 z gaźnikiem i wywaloną uszczelką.
Noto się wyżaliłem :zly: , ale i tak nie jest mi lepiej.
Dzisiaj wywlokłem pompę z baku (nie polecam, przegrana sprawa), i okazało się że nie jest taka sama jak do 2,5TDI, o czym usilnie próbowało nie przekonać kilku lubelskich spec-machów.
Jak się trochę ogarnę to opiszę całą operację.
Poświęciłem cały dzień na dłubanie w zbiorniku, przy tym sporo obserwacji poczyniłem.
Zakończę na dziś bo padam, jutro opiszę co widziałem, może mi coś podpowiecie.

Daj fotki i numer z obudowy tej pompy z baku, bo choć nie chce mi się wierzyć że tam coś jest to w paru katalogach też się z czymś takim spotkałem.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 00:43:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.sty.2012 23:06:04
Posty: 23
Lokalizacja: Lublin
Auto: A4 1,9 QUATTRO avant
Więc w temacie pompy,
Cytuj:
no właśnie ale rozchodzi się o to, że AFNy zazwyaczaj w baku miały tylko pływak a za tłoczenie paliwa z baku odpowiada odpowiednia sekcja pompy wtryskowej ale z drugiej strony w IC pokazuje jakąś pompe dla AFNa, ciśnienie pracy 0,5bar, jak masz ta pompe na wierzchu to daj nr, pierwsze myślałem, że może fabrycznie w Twoim aucie siedział 2.5 ale jak piszesz, że po vinie jest 1.9 to pewnie był

masz rację kolego pompa wtryskowa doi paliwo ze zbiornika, natomiast pompa tłoczy tylko ropę pomiędzy komorami zbiornika (quattro ma spłaszczony zbiornik), więc pewnie AFN z tą pompą występuje tylko w quattro.

Cytuj:
Daj fotki i numer z obudowy tej pompy z baku, bo choć nie chce mi się wierzyć że tam coś jest to w paru katalogach też się z czymś takim spotkałem.

numer pompy został u kumpla w garażu, (jutro do niego przedzwonie), ale szukaliśmy w katalogach części i wyskoczył jako pasujący do 2,5 TDI, ale wydaje mi się że były to wersie C4 quattro, a nie V6, tak czy inaczej postaram się go jutro przedłożyć.
fotki przedstawiają pompę wraz z koszykiem i rurką do zasilania, w zbiorniku został tylko garnuszek w którym siedzi pompa, niestety fotki nie strzeliłem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Cały zabieg niestety nie przyniósł oczekiwanego efektu, przestał tylko wchodzić w tryb awaryjny przy obrotach 2000/min, ale nadal jeździ jak SDI Quattro i na wysokich biegach odcina turbo.

Zastanawia mnie jedna rzecz, przezroczysty przewód na zasilaniu(średnica 8mm, długość ok 40cm), od strony pompy w zbiorniku, długo wypełniał się paliwem, trwało to ok 1 minuty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 00:51:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.mar.2008 21:32:56
Posty: 1072
Auto: b5fl AVB,c5 AKN
Fotki nie działają.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 02:04:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
Pozwoliłem sobie poprawić linki :peace:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 02:32:59 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
:zdziw:
K... mać.

Jutro wizytuję mojego AFNq celem rozpoznania bo zaczynam wątpić w niewątpliwe... :| :!:

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 11:28:52 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
K....mac too

Okazuje się, ze faktycznie w AFN/AVG quattro wystepuje taka pompa. Ma numer 8D0906087E.
Wychodzi na to, ze kazde A4 z quattro ma taką pompe... zarówno benzynowce(AJL,AGB,AZB) jak i diesle (AFB,AKN,ATJ)
Ciekawe jakie objawy będa w przypadku uwalenia się przedmiotowej pompy.
Heh pompa nie jest tania... oryginal jedyne... 1500 PLN.

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 12:47:23 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Nie jest źle, są zamienniki Pierburga w cenie ok 420 zł.
Edit: żeby było śmieszniej katalogi podają że owo cudo występuje w B5 we wszystkich jednostkach 110 i 115 KM quattro - w całym okresie produkcji od 1995 do 2001 roku.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Ostatnio edytowano 21.sty.2013 16:08:46 przez Baskecior, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 12:59:49 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6191
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
Baskecior napisał(a):
Nie jest źle, są zamienniki Pierburga w cenie ok 420 zł.
Edit: żeby było śmieszniej katalogi podają że owo cudo występuje w B5 we wszystkich jednostkach 110 i 115 KM - w całym okresie produkcji od 1995 do 2001 roku.


no właśnie ale tak do końca nie jest, szwagier rozbiera auta na części, miał 2 A4 z AFNem i Passata i tam pomp nie było

pompy Pierburga były fabrycznie w większości Audi w latach 80 i 90tych zwłaszcza na początku i są bardzo wytrzymałe, ciekawi mnie jakie ciśnienie ma ta pompa, bo w IC pokazuje 0.5bar :)

EDIT:

Zastosowanie dla AFN/AVG z napędem na 4 kołą więc wszystko wskazuje na to, że wszystkie quattro miały tę pompe


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 15:04:19 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
Jeszcze mam do Was pytanie ?
Jaka jest rola tej pompy ?
Czy taka sama jak w V6 TDi ?

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 15:35:22 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6191
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
przemik napisał(a):
Jeszcze mam do Was pytanie ?
Jaka jest rola tej pompy ?
Czy taka sama jak w V6 TDi ?


zdaję się, że tak http://forum.vw-passat.pl/archive/index ... 35959.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 20:21:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.sty.2012 23:06:04
Posty: 23
Lokalizacja: Lublin
Auto: A4 1,9 QUATTRO avant
W kwestii zasady działania nadmienionej pompy, wiem już że tłoczy paliwo pomiędzy komorami zbiornika, ale zasysa też paliwo z filtra poprzez przewód powrotny, bo jak inaczej paliwo wracało by do zbiornika?!
A jeżeli tak jest, to jak działa pompa wtryskowa w moim AFN-ie??, czy ona napewno zasysa paliwo od zbiornika, poprzez kilka metrów przewodu, oraz filtr (taka jest moja na tę chwilę wiedza), musi mieć więc konkretny cug.
Podsumowując, jeżeli to co tu napisałem wszystko się zgadza tzn, że gdyby moja pompa paliwa w zbiorniku padła, to wtryskowa ciągnęła by paliwo ze zbiornika po przez zasilanie i powrót jednocześnie, bo defakto oba przewody doprowadzone są do filtra paliwa.
Czy ktoś może mi to wszystko objaśnić bo nie czaje :029: a skoro nie rozumiem zasad działania układu paliwowego, to nie rozwiążę problemu z powietrzem, zamiast paliwa :?: :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 21:17:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6191
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
Jak jest AFN bez quattro to nie masz pompy w zbiorniku i pompa wtryskowa tłoczy paliwo, w quattro pompa VP jest taka sama więc też musi dać radę, nie wiem jak tam jest dokładnie, w A8 też są dwie komory i tam jest niezła wężologia w tym baku przy 2.5 TDi i o tą pompe się ludzie zabijają, nie wiem czy to nie powinno być tak, że powrót wraca do jednej komory, pompa wtryskowa tłoczy z drugiej a między nimi jest ta pompa, która ma bardzo niskie ciśnienie pracy, jak pada ta pompa to musisz mieć min pół baku żeby silnik odpalał ale w tym AFNie pewnie jest inaczej i sam jestem ciekaw na tą chwile jak to do końca wygląda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 22:02:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.sty.2012 23:06:04
Posty: 23
Lokalizacja: Lublin
Auto: A4 1,9 QUATTRO avant
Cytuj:
Jak jest AFN bez quattro to nie masz pompy w zbiorniku i pompa wtryskowa tłoczy paliwo, w quattro pompa VP jest taka sama więc też musi dać radę, nie wiem jak tam jest dokładnie, w A8 też są dwie komory i tam jest niezła wężologia w tym baku przy 2.5 TDi i o tą pompe się ludzie zabijają, nie wiem czy to nie powinno być tak, że powrót wraca do jednej komory, pompa wtryskowa tłoczy z drugiej a między nimi jest ta pompa, która ma bardzo niskie ciśnienie pracy, jak pada ta pompa to musisz mieć min pół baku żeby silnik odpalał ale w tym AFNie pewnie jest inaczej i sam jestem ciekaw na tą chwile jak to do końca wygląda

O gdybyś zobaczył co się dzieje u mnie w zbiorniku, z rurkami.
Jak odkręciłem dekiel to przez kilka minut patrzyliśmy z ziomkiem na siatkę.
U mnie powrót trafia w linij prostej na pompę paliwa, a pomiędzy wpięte są przewody przelewowe.
Zgodnie z tym co napisałeś, nie rozumiem dlaczego, po odpaleniu silnika, pompa w kilka sekund wypełniła komorę zbiornika, natomiast wtryskowa potrzebowała ponad minuty żeby wypełnić 40 cm przewodu???
Wygląda jak by pompa odessała paliwo z filtra, zanim VP zdążyła je pociągnąć z baku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 AFN Q AVANT] JAK WYJĄĆ POMPĘ PALIWA ?
PostNapisane: 21.sty.2013 22:13:59 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6191
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
krawo14 napisał(a):
Cytuj:
Jak jest AFN bez quattro to nie masz pompy w zbiorniku i pompa wtryskowa tłoczy paliwo, w quattro pompa VP jest taka sama więc też musi dać radę, nie wiem jak tam jest dokładnie, w A8 też są dwie komory i tam jest niezła wężologia w tym baku przy 2.5 TDi i o tą pompe się ludzie zabijają, nie wiem czy to nie powinno być tak, że powrót wraca do jednej komory, pompa wtryskowa tłoczy z drugiej a między nimi jest ta pompa, która ma bardzo niskie ciśnienie pracy, jak pada ta pompa to musisz mieć min pół baku żeby silnik odpalał ale w tym AFNie pewnie jest inaczej i sam jestem ciekaw na tą chwile jak to do końca wygląda

O gdybyś zobaczył co się dzieje u mnie w zbiorniku, z rurkami.
Jak odkręciłem dekiel to przez kilka minut patrzyliśmy z ziomkiem na siatkę.
U mnie powrót trafia w linij prostej na pompę paliwa, a pomiędzy wpięte są przewody przelewowe.
Zgodnie z tym co napisałeś, nie rozumiem dlaczego, po odpaleniu silnika, pompa w kilka sekund wypełniła komorę zbiornika, natomiast wtryskowa potrzebowała ponad minuty żeby wypełnić 40 cm przewodu???
Wygląda jak by pompa odessała paliwo z filtra, zanim VP zdążyła je pociągnąć z baku.


jutro będe się widział ze znajomym co trochę się w tym rozeznaje to może coś będzie wiedział


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: