.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 13:15:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A4 B8 Allroad Quattro 2011 2.0 TDI CAHA 170 HP rezonans/wibr
PostNapisane: 28.lis.2021 10:09:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.gru.2020 12:00:20
Posty: 2
Cześć wszystkim,

Pacjent to Allroad B8 2.0 TDI CAHA. W aucie podczas jazdy występuje dziwny, chwilowy rezonans/wibracja przenoszący się na tapicerkę drzwi i środek, z denerwującym odgłosem. Objaw występuje sporadycznie, nie ciągle, najczęściej na suchym i mam wrażenie że w zależności od jakości asfaltu. Na mokrym niezależnie od asfaltu objaw nie występuje. Gdy wystąpił ten rezonans, zrzuciłem podczas jazdy bieg do neutrala (skrzynia manual) i rezonans dalej się utrzymywał i po chwili (jak zwykle) ustąpił. Sprawdzałem auto na ścieżce diagnostycznej, żadnych luzów, wycieków i innych historii od strony zawieszenia i napędów (wał i podpora ok). Opony nowe zimowe, na letnich objaw tez występował.
Kolega znalazł u mnie uszkodzoną osłonę tarczy hamulcowej przód lewo, będę wymieniać na dniach obie strony, jego zdaniem to ta osłona rezonuje i wibracja w wąskim zakresie przenoszona jest na auto (50-60 km/h przy prędkości obrotowej silnika 1400-1800 rpm). Zrobiłem tez test dwumasu- 5 bieg, 1000 rpm i rozpędzanie - gładko, płynnie, bez żadnych niepokojących dźwięków. Sprzęgło tez ok. Przeguby ok, testowane napędy, cisza.

Czy macie może jakieś pomysły? Czy ktoś miał już coś takiego? Objaw opisany wyżej odbiera mi przyjemność z jazdy moim allroadem…..

Będę wdzięczny za pomysły. Pozdrawiam, Wojtek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A4 B8 Allroad Quattro 2011 2.0 TDI CAHA 170 HP rezonans/
PostNapisane: 28.lis.2021 16:48:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.gru.2020 12:00:20
Posty: 2
Dodam jeszcze, że dziś jadąc na myjnię odezwał się objaw, po umyciu auta i powrocie tą samą drogą i tym samym stylem jazdy - cisza absolutna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: