.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.maja.2024 12:10:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Autko na weekendy A4 B8/ A5 8T
PostNapisane: 09.mar.2018 21:18:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.gru.2017 17:45:34
Posty: 5
Witam, w przeciągu 2 miesięcy będę poszukiwał samochodu dla siebie.
Samochodem będę poruszał się tylko od piątku do niedzieli. (Od pon do pt pracuje w niemczech)
Jeżeli chodzi o przedział cenowy to jest to do 50 tyś zł.
Najbardziej interesowało by mnie Audi a5 z silnikiem 2.0 TFSI 211KM, lecz słyszałem że wszystkie TSI/TFSI do 2012r. cierpią na pochłanianie nadmiernej ilości oleju.
Z drugiej strony myślałem o silniku 2.0 TDI, lecz diesel na trasy rzędu 500-600km miesięcznie mija się troszkę z celem, możliwe że raz jeden bądź dwa miesiące bym
własnym autem jeździł do hamburga 450km w pon i wracał w piątek kolejne 450km, poza tym autko będzie mi służyć tylko w weekendy i na jakieś wypady na urlop.
Drugim autkiem, który przypadł mi do gustu to a4 b8, z silnikami tak samo, najlepiej 2.0/1.8tfsi, które są piją strasznie dużo oleju, a jak nie to 2.0 TDI.
Wolałbym skrzynię automatyczną, ale z tego co wiem na multitronica nie można liczyć, chyba że już w tych autach został on jakoś poprawiony?
Ewentualnie myślałem o A6 C6 2.4 V6 lub BMW E60 z silnikiem 3.0 231KM M54B30, ale to chciałbym żeby to było auto nad którym będę myślał w ostateczności.

Chciałbym usłyszeć opinie na temat silników TFSI, pomóc w wyborze dla mnie odpowiedniego motoru do wyżej wymienionych aut biorąc pod uwagę to
w jaki sposób samochód będzie przeze mnie użytkowany.
Jednocześnie chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś silniki z rodziny TFSI przed 2012 r. dokładniej chodzi mi o ich oznaczenia, które nie piją nałogowo silniku olejowego.
Oraz czy w kwocie znajdę Audi A5 w sportbacku, czy potrzebuję odłożonej większej kwoty na w miarę zadbany egzemplarz.

Pozdrawiam Serdecznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Autko na weekendy A4 B8/ A5 8T
PostNapisane: 18.mar.2018 01:23:22 
Klubowicz

Dołączył(a): 08.cze.2004 11:42:13
Posty: 2534
Auto: b8q caeb '09
Nie znajdziesz aa tą kase A5 Szportback-a, to na pewno.
Możesz za 3,5-5 dychy kupić dobrze wyposazone B8 albo tak-sobie A5 i wyremontuj silnik. Prawie zmieścisz sie w zakładanym budżecie ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: