.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 19:19:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 08.cze.2022 11:45:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2008 18:59:07
Posty: 497
Nie zrozumieliśmy się. Pisząc o większości miałem na myśli to, że nic z tym nie zrobią, ta większość właśnie (no bo to w sumie większość jest niezadowolona z obecnej sytuacji, choć myślę, że w niej część i z tych 40%, beton betonem, ale część ludzi na pewno w między czasie zmieniła swe zdanie (nie widzą problemu dopóki nie dotyczy ich osobiście)). Przez tą mniejszość (te 40%) jest jak jest. Trochę słabo z tą demokracją, z reszta jak każdy ustrój i ten jest niedoskonały. Żadne wybory (a na pewno te najbliższe) nic tu nie zmienią, nikt nigdy nie został rozliczony i nie zostanie (nie odpowiedzą swoim majątkiem, wolnością, czy życiem, a w razie większych problemów uciekną choćby do Izraela), ja już naprawdę nie wiem co by musiało się stać by upadł ten teatr dla gojów i ludzie przejrzeli na oczy, nawet "sławetna" impreza u Mazurka nie otworzyła ludziom oczu. Patrząc na to co się tutaj dziej, nie ma nadziei, ludzie postrzegali młodsze pokolenie jako taką, ale z racji totalnej idiokracji srogo się zawiodą. "Garstka" ludzi rządzi tym krajem, trochę większa garstka światem. Ten problem nie dotyczy tylko Polski.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 08.cze.2022 12:28:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
qww napisał(a):
Nie zrozumieliśmy się. Pisząc o większości miałem na myśli to, że nic z tym nie zrobią, ta większość właśnie (no bo to w sumie większość jest niezadowolona z obecnej sytuacji, choć myślę, że w niej część i z tych 40%, beton betonem, ale część ludzi na pewno w między czasie zmieniła swe zdanie (nie widzą problemu dopóki nie dotyczy ich osobiście)). Przez tą mniejszość (te 40%) jest jak jest. Trochę słabo z tą demokracją, z reszta jak każdy ustrój i ten jest niedoskonały. Żadne wybory (a na pewno te najbliższe) nic tu nie zmienią, nikt nigdy nie został rozliczony i nie zostanie (nie odpowiedzą swoim majątkiem, wolnością, czy życiem, a w razie większych problemów uciekną choćby do Izraela), ja już naprawdę nie wiem co by musiało się stać by upadł ten teatr dla gojów i ludzie przejrzeli na oczy, nawet "sławetna" impreza u Mazurka nie otworzyła ludziom oczu. Patrząc na to co się tutaj dziej, nie ma nadziei, ludzie postrzegali młodsze pokolenie jako taką, ale z racji totalnej idiokracji srogo się zawiodą. "Garstka" ludzi rządzi tym krajem, trochę większa garstka światem. Ten problem nie dotyczy tylko Polski.


A skąd ty niby przyjechałeś, że jesteś taki mądry, i musisz siedzieć w tym zje banym grajdole? Może jak z takiej krainy ociekającej mlekiem i miodem , to my się tam wyprowadzimy.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 09.cze.2022 07:13:52 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2005 13:44:57
Posty: 2382
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Auto: 8QB31.8T Coupe 7A automatic
Do roboty byście się wzięli, a nie stękacie, że drogo...
Taki jeden mądry prezydent dał dobrą radę gdy brakuje pieniędzy: "zmień pracę i weź kredyt.."
Macie panowie narzekający taką brzydką mentalność niewolnika, nie podoba się to wypad... na Sri Lankę lub Białoruś... :D

_________________
wino, kobiety, śpiew.....
C5 FL AFN 160KM 370NM of spanky Coupe 7A automatic
R5 - rules,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 09.cze.2022 07:20:37 
Moderator
Avatar użytkownika
Online

Dołączył(a): 18.sty.2006 19:22:26
Posty: 5192
Lokalizacja: Reda (pomorskie)
Auto: 80 2,3 10V
No tak do roboty aby jeszcze więcej oddać nierobom z rządu. Już lecę... :D

_________________
Audi B2,B3 i B4 - były
Audi A6 3,0 30VQ tip - było
Audi S6 4,2 40V tip- było
Audi S6 4,2 40V manual - było
Audi A4 2.8 30VQ tip - było
Audi Cabrio 2,8 12V - było
Audi A8 4,2 32V tip - było
Audi 80 2,3 10V - do grzebania wieczorami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 09.cze.2022 07:27:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2005 13:44:57
Posty: 2382
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Auto: 8QB31.8T Coupe 7A automatic
A tak na poważnie: czas taniego pieniądza się po prostu skończył, być może chwilowo, socjalizm kosztuje i przyszedł czas w całym cywilizowanym świecie za niego zapłacić.. wszędzie zrobiło się drogo, wszędzie narzekają...

_________________
wino, kobiety, śpiew.....
C5 FL AFN 160KM 370NM of spanky Coupe 7A automatic
R5 - rules,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 12.cze.2022 20:00:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.paź.2009 15:37:46
Posty: 1177
Lokalizacja: Pyrlandia
Ciekawe.

Tu większość narzeka na ceny paliw. Jestem na innym forum, nie związanym z motoryzacją. Tam doczekałem się określenia ruska onuca, bo krytykuję inflację, ceny paliw wywalone w kosmos i przyczynę wojny na UA.

_________________
BMW X1 1,5 136PS - jest
BMW X3 3.0d 218PS - był
Touareg 3.0TDI - był
Audi A6 C6 3.0TDI quattro + tip - był
Passat B6 2.0TDI Sportline + DSG - był
Skoda Octavia I 1.9TDI 90PS - był
Golf IV 1.6 SKL? + LPG - był
Passat B5FL 2.5TDI AKN - był
Golf III 1.8AAM? + LPG - był


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 13.cze.2022 05:53:42 
Moderator

Dołączył(a): 03.lip.2006 10:06:41
Posty: 8288
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Hordzież
Auto: Audi A8 D2 4.2 quattro
Powód inflacji leży dalej w przeszłości - rozdawanie kasy za darmo. Trzymam tylko tyle PLN ile bieżąco potrzebuję, nie od wczoraj a od wielu lat. O polityce się od lat nie wypowiadam bo szkoda (drogiego) prądu i tlenu.

_________________
Audi A8 D2 4.2 quattro tiptronic '94 [ABZ/CML] [05.2007-teraz] V8
BMW E38 750iL '01 [M73B54TU/5HP30] [10.2017-teraz] V12
Mercedes C200 4matic 9G-tronic '18 [12.2019-teraz] I4T
Honda NC750S DCT '2019 [09.2019-teraz] R2
Email: lukaszgryglicki@o2.pl, tel: 693582014
Морготх
Leśny Dziadek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 30.cze.2022 09:29:57 
Klubowicz

Dołączył(a): 21.mar.2006 19:04:56
Posty: 2446
Lokalizacja: Warmia & Mazury. Region małych ilości "pacynek"
A ja nie czułem nigdy takiej presji jak obecnie.
Za ok 4 mies zaczyna mi się zwracać dość poważna inwestycja i boję się , że przez te idiotyczne posunięcia rządu może się to wszystko rozsypać
Po 11 latach prowadzenia firmy stoję na takim wąskim progu, że nie wiem czy nie zlecę.
Jeszcze vat tak jak enduro wspominał jako koszt przedsiębiorcy przedłużony do końca roku. Strzał w kolano przedsiębiorców.
Nigdy nie czułem się tak bezsilny jak w tym momencie

_________________
'14 Q7 4.2TDI CCFC
'86 5000 CS 2.2
'04 ALLR 2.7BITMAN BEL
'11 Lagoona III 2.0 DCI 180km 420NM & more
ex AFN & D11
i inne ustrojstwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 30.cze.2022 09:52:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.lip.2011 16:33:43
Posty: 309
Lokalizacja: Piła
Auto: 90
Powiem tylko tyle ***** ***

_________________
Audi 90 2.2 10VT Quattro jest
Audi A6 C5 2.4 Quattro jest
Opel Omega Bfl 2.6 było
Mazda 323f BG 1.6 było
Audi 80 1.8 Comfort edition było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 30.cze.2022 10:41:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.maja.2001 01:00:00
Posty: 11996
Lokalizacja: Poznań i okolice
Auto: Audi S2, Audi 80 Avant
https://3obieg.pl/profesjonalny-przepis ... -bimberek/
nic tylko produkować sobie paliwo...

_________________
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Obrazek

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 10.lip.2022 14:44:47 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3297
Lokalizacja: Poznań i okolice
Ojejku, widzę że zakopany przed laty żywcem wątek polityczny powstał z martwych... Jak w filmie "Smętarz dla zwierzaków"... Albo "Noc żywych trupów" :peace:

Pozdrawiam

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sytuacja gospodarcza a cena paliwa
PostNapisane: 24.lip.2022 15:15:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.kwi.2009 14:32:43
Posty: 260
Lokalizacja: Kraków
A ja Wam powiem tak
To wszystko wszędzie to jest jedna wielka spekulacja a my jesteśmy za krótcy żeby cokolwiek zmienić. Dla ciekawostki powiem tyle ,że znam osoby , które skupowały złom , ale go nie sprzedawały na długo przed tym jak cena wystrzeliły w kosmos -prorok czy cuś :D Tak samo znam osoby , które jak inni chcieli rublem w piecu palić skrzętnie je wykupywali.

Zjedziecie mnie jak nie wiem co , ale co mam myśleć o moich znajomych , którzy brali kredyty na kwoty TRZYKROTNIE przewyższające ich możliwości spłaty. A czemu brali bo były tanie kredyty. I w głębokim poważaniu mieli moje rady co do tego ,że nie stać ich na taki kredyt , twierdzili ,ze ja im zazdroszczę i sam jestem lamus i biedak bo mieszkam biednie. Mało tego co by nie powiedzieć pamiętam jak dziś kampanie ,żeby nie przesadzać z kredytami ,ze na pewno raty wzrosną itd. Też mili to w głębokim poważaniu. A teraz jedna rodzina ma raty kretów w wysokości 150% swoich miesięcznych dochodów. Ktoś pisał po co bankowca te nieruchomości przecież nie będzie komu sprzedać - będzie oj będzie sami się zdziwcie. A druga sprawa większość tego nie ma zamiaru sprzedawać... Większość kupi to za gotóweczkę skitraną już od dawna. Tak samo jak było to w 2008 roku -znam wielu co wtedy zrobiło na nieruchomościach interes życia.


O tym ,że jak przyjdą inni to będą jechać na tym ,ze to inni spieprzyli i tego się nie da( tak szybko) naprawić. I będzie tka samo albo gorzej. Chyba nie musze mówić. Teraz jest wina Tuska potem będzie wina Kaczyńskiego.

A wracając do ceny paliwa -to jestem w szoku bo wszyscy płaczą i płaca. Niewielu znam co ograniczyło faktycznie używanie samochodu jak jeździli po bułki do sklepu ( a naprawdę mogliby pójść na nogach lub pojechać rowerem) tak jeżdżą. I naprawdę zastanawiam się co jeszcze musi się stać by Ci ludzie się wykurzyli na ceny.
Mnie bardziej zastanawia to co będą robili Ci wszyscy ludzie jak pozbawią wszystkiego tych najbiedniejszych bo emeryt czy ktoś inny długo tego nie wytrzyma.
Ja jestem w podobnej sytuacji jak emsi ( a nawet identycznej a może gorszej) na dodatek są naciski by posprzedawać część firm /nieruchomości i w obecnej sytuacji nie mam zielonego pojęcia co zrobić z ta kapuchą. A z drugiej strony zastanawiam czy faktycznie nie lunąć tego wszystkiego i mieć pomimo szalejącej inflacji tą kasę bo potem te firmy/nieruchomości nikt nie będzie chciał kupować albo za grosze będą chcieli kupować. Kupić za tą kasę nieruchomości - ich ceny spadną za jakiś czas jak nie będą ludzie spłacać i kupie cos lepszego. Na furę czy łódkę nie mam ochoty poza tym już pisali albo nie mogę nie doczekać albo kupie coś czego nikt nie chce albo mocno przepłacę. A inwestować teraz w cokolwiek to jest podwójna loteria.
Ale resztę teorii spiskowych zostawię dla siebie. :D

_________________
Audi C6 3,0 TDI (10,VI ,2011-2013)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: