.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 20:29:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mój syn to petrolhead - www.jeremyklakson.pl
PostNapisane: 16.sie.2022 10:02:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.cze.2007 15:55:39
Posty: 169
Lokalizacja: Kraków
Auto: A6 C8 Allroad (Alfred)
Cześć,

Jestem szczęśliwcem, bo udało mi się zarazić syna moją pasją, tj. samochodami. Podejrzewałem, że tak będzie, bo jak się ma półki pełne motoryzacyjnych książek, pół garażu starych gazet i prospektów, nieustannie mówi się i czyta o motoryzacji oraz ciąga dzieci, żeby wdychały spaliny, to kiedyś to nastąpić musi, ale podejrzewałem raczej młodszego (Staś, teraz lat 10) niż Franka (aktualnie lat 12).
Młody zajawił się też na prowadzenie pojazdów mechanicznych, stąd szkółka gokartowa (halowe KRS na SKW Racing w Skawinie), no i nauczyłem go (na zamkniętym, prywatnym terenie) prowadzić prawdziwe auto.

Ale do brzegu: Franek realizuje ostatnio swoją pasję też przez kręcenie filmów na kanał youtubowy. Co mnie cieszy, nie marzy o karierze 'jutjubera' ani'tiktokera', ale widzę, że sprawia mu to przyjemność, a i pracuje dzięki temu nad swoją nieśmiałością (ma to po ojcu), organizacją (zmusiłem go do pisania scenariuszy/skryptów nagrań) i występami przed kamerą (według mnie istotne, w dzisiejszych czasach).

Tym samym chciałbym Was zaprosić na jego kanał Youtube (dla ułatwienia) pod adresem: http://www.jeremyklakson.pl.

Zerknijcie, właśnie wrzuciliśmy filmik o naszym A2: https://www.youtube.com/watch?v=bKto0s3XmB4&t=73s, a może znajdziecie też coś innego dla siebie; są nasze: 928 i sprzedana już Insignia, są Porsche Boxster i 924, a poza tym 126p, Toyota Rav4. Mini Cooper S. Może wreszcie zabierzemy się też za naszego Allroada, dogadujemy też pewne naprawdę rzadkie znalezisko.

Jeśli ktoś z Was chomikuje coś fajnego w garażu, dajcie się kiedyś namówić na 2-3 godzinne spotkanie celem nakręcenia cacka.

Pozdrawiam, Marcin

_________________
Szukam do stada:
TT Roadster 8N - szary z wnętrzem Mokassin/Baseball

Moje stado:
A6 C8 Allroad 55 TDI '20 - aktualny wół roboczy; wsiadam w domu, wysiadam w Sofii czy Dubrovniku wypoczęty. Tylko tankować trzeba...
A2 Colour Storm 1,4 '03 - moje ulubione daily; wszędzie zaparkuje, zakupy się mieszczą, nawet czujniki parkowania nie są potrzebne.
928 '79 - ukochana zabawka: 4,5 litra, wolnossące V8 na mechanicznym wtrysku i bez katalizatora; pure driving experience; szaleństwa nim na Trasfogarskiej to najprzyjemniejsza rzecz, jaką robiłem w ubraniu.
928 '82 - na sprzedaż/ projekt w trakcie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój syn to petrolhead - www.jeremyklakson.pl
PostNapisane: 17.sie.2022 05:44:22 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.lip.2011 16:33:43
Posty: 309
Lokalizacja: Piła
Auto: 90
Polubione i zasubskrybowane. Miało się czyta jak kolejne pokolenie dzieli pasje z rodzicem :) Za dzieciaka mieć kontakt z takimi samochodami tylko pozazdrościć.

_________________
Audi 90 2.2 10VT Quattro jest
Audi A6 C5 2.4 Quattro jest
Opel Omega Bfl 2.6 było
Mazda 323f BG 1.6 było
Audi 80 1.8 Comfort edition było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój syn to petrolhead - www.jeremyklakson.pl
PostNapisane: 17.sie.2022 11:18:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.sie.2006 21:43:49
Posty: 1440
Lokalizacja: Těšin
Auto: S8 D2 MTM Optikpaket Schwarz
Jak najbrzydsze ? A2 jest super, sam mam czerwonego color storma :)

_________________
Sex, drugs and ROTFL & LOL... Black Cars Matters


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój syn to petrolhead - www.jeremyklakson.pl
PostNapisane: 18.sie.2022 07:53:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
E tam, 10-12 lat dziecko, jeszcze mu się wszystko odmieni.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój syn to petrolhead - www.jeremyklakson.pl
PostNapisane: 18.sie.2022 08:10:49 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.sty.2006 19:22:26
Posty: 5192
Lokalizacja: Reda (pomorskie)
Auto: 80 2,3 10V
mały v8 napisał(a):
E tam, 10-12 lat dziecko, jeszcze mu się wszystko odmieni.


Zapewne ale jest spora szansa, że tylko pogłębi pasję. Nie musi być to motoryzacja ale np dziennikarstwo tematyczne. Ważne, że chce sie dalej rozwijać. 3mam kciuki!

_________________
Audi B2,B3 i B4 - były
Audi A6 3,0 30VQ tip - było
Audi S6 4,2 40V tip- było
Audi S6 4,2 40V manual - było
Audi A4 2.8 30VQ tip - było
Audi Cabrio 2,8 12V - było
Audi A8 4,2 32V tip - było
Audi 80 2,3 10V - do grzebania wieczorami


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój syn to petrolhead - www.jeremyklakson.pl
PostNapisane: 18.sie.2022 10:35:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.cze.2007 15:55:39
Posty: 169
Lokalizacja: Kraków
Auto: A6 C8 Allroad (Alfred)
Dżejkob napisał(a):
Polubione i zasubskrybowane. Miało się czyta jak kolejne pokolenie dzieli pasje z rodzicem :) Za dzieciaka mieć kontakt z takimi samochodami tylko pozazdrościć.

Mamy coraz więcej zakręconych na punkcie motoryzacji znajomych, ale czasem trudno zgrać terminy, a czasem to umawianie się na 'świętą nigdy'. Mamy na tapecie jeszcze parę Porsche oraz starego Astona Martina Lagondę.

dice111 napisał(a):
Jak najbrzydsze ? A2 jest super, sam mam czerwonego color storma :)

Gości regularnie na listach 'najbrzydszych' według Franka, na przemian z 'największymi porażkami'. Ani z jednym, ani z drugim się nie zgadzam. Podoba mi się od początku, wiele lat nosiłem się z zamiarem zakupu, ale decyzja przyszła po wymianie 12 letniego daily na Alfreda, który jest (dla mnie) idealnym autem w trasę, ale kręcenie się nim 'wokół komina' mija się z celem: do szkoły mamy 650m, na podstawowe zakupy - podobnie, do biura - 2km; zimą się nawet silnik porządnie nie rozgrzeje. A w takim A2 cały remont silnika kosztuje tyle, co duży serwis A6.

mały v8 napisał(a):
E tam, 10-12 lat dziecko, jeszcze mu się wszystko odmieni.

O mnie też tak mówili rodzice, jak byłem mały :-) Zmienia mu się, jak w kalejdoskopie, ale raczej jeśli chodzi o ulubione auta. Właśnie sprzedaję jednego ze starych gratów, który kupiłęm na części, za jego sprawą zacząłęm remontować, bo stwierdził, że chce go na 18 urodziny, ale od tego czasu było tyle innych motoryzacyjnych marzeń, że trzymanie tego auta nie ma sensu, a mi dwa takie same nie są potrzebne.

bloku napisał(a):
mały v8 napisał(a):
E tam, 10-12 lat dziecko, jeszcze mu się wszystko odmieni.

Zapewne ale jest spora szansa, że tylko pogłębi pasję. Nie musi być to motoryzacja ale np dziennikarstwo tematyczne. Ważne, że chce sie dalej rozwijać. 3mam kciuki!

O właśnie! 'Pinionszków' z tego nie będzie, Franek nigdy nie miał ciągot do zostania jutuberem ani tiktokerem, ale ma frajdę z kręcenia filmów i obcowania z autami. A jak już pisałem, pracuje nad sobą, choć na przykład z ekspresją ciała to wolno mu idzie :-) Ale mam i ja z tego frajdę. Zasadę mam taką, że pomagam, czy podpowiadam tylko jak prosi, do niedawna sam przygotowywał mi scenariusz montażu po obejrzeniu wszytskich filmów, ale ponieważ uważam, że jest zbyt krytyczny, od czasu Mini sam to robię.

_________________
Szukam do stada:
TT Roadster 8N - szary z wnętrzem Mokassin/Baseball

Moje stado:
A6 C8 Allroad 55 TDI '20 - aktualny wół roboczy; wsiadam w domu, wysiadam w Sofii czy Dubrovniku wypoczęty. Tylko tankować trzeba...
A2 Colour Storm 1,4 '03 - moje ulubione daily; wszędzie zaparkuje, zakupy się mieszczą, nawet czujniki parkowania nie są potrzebne.
928 '79 - ukochana zabawka: 4,5 litra, wolnossące V8 na mechanicznym wtrysku i bez katalizatora; pure driving experience; szaleństwa nim na Trasfogarskiej to najprzyjemniejsza rzecz, jaką robiłem w ubraniu.
928 '82 - na sprzedaż/ projekt w trakcie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mój syn to petrolhead - www.jeremyklakson.pl
PostNapisane: 21.sie.2022 20:14:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2008 22:05:44
Posty: 2628
Lokalizacja: EPWA
Z innej strony. Jesteś fajnym ojcem, bo pokazujesz synowi, że może, da radę, nie ma oporów i do przodu. Budujesz w nim wiarę w siebie i moc rozwoju własnych umiejętności, pewność siebie, a to jest w życiu bezcenne. Junior ma szanse w życiu.
Brawo!

_________________
Problem jaki AELa spotyka, to łapy mechanika.
Jest A6C6 3.0 CDYC gnojówka, manual + quattro.
Jest Audi 100 1990, 2.2 KU, manual + klimatronic, elektryka.
Hobbystycznie Tecnam 2006T, Cessna 150/152, Wilga, Piper.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: