.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.cze.2024 01:52:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 10:16:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.paź.2009 15:37:46
Posty: 1178
Lokalizacja: Pyrlandia
Co do jazdy "na zamek" w Chinach.....miejscowi znaleźli genialnie proste rozwiązanie tego problemu, natomiast czy się sprawdza w praktyce to zostawiam to do oceny forumowiczów:

otóż w przypadku zwężki lub zwyczajnie korka na drodze, spowodowanego robotami drogowymi, wypadkiem lub innym takim, Chińczycy cisną pod prąd pasem po lewej stronie, służącym do jazdy osobom z naprzeciwka. Nikt na siebie nie trąbi, wszyscy są zadowoleni. Tylko jest problem, bo przed samą zwężką tworzy się gigantyczny korek hehe. Jakoś ich umysły są skutecznie pozbawione zmysłu przewidywania, stąd takie obrazki które spotykam na co dzień.

_________________
BMW X1 1,5 136PS - jest
BMW X3 3.0d 218PS - był
Touareg 3.0TDI - był
Audi A6 C6 3.0TDI quattro + tip - był
Passat B6 2.0TDI Sportline + DSG - był
Skoda Octavia I 1.9TDI 90PS - był
Golf IV 1.6 SKL? + LPG - był
Passat B5FL 2.5TDI AKN - był
Golf III 1.8AAM? + LPG - był


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak byście rozstrzygnęli to na drodze
PostNapisane: 09.mar.2015 10:40:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5990
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
Jazda na zamek - tak, cwaniactwo - nie. Gdyby to wyglądało jak w każdym innym cywilizowanym kraju byłoby fajnie, niestety nasi rodacy cisną do samego końca i ryją się przed inne auta, mimo tego, że mieli miejsce kilkadziesiąt metrów wcześniej zmienić pas bezpiecznien Nie robią tego, bo po co, skoro można jeszcze ujechać 10metrów i wyprzedzić jeden samochód. Takie maczo zachowanie. :/

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak byście rozstrzygnęli to na drodze
PostNapisane: 09.mar.2015 11:12:15 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sie.2003 11:35:46
Posty: 6442
Lokalizacja: Kraków
metyoo napisał(a):
Jazda na zamek - tak, cwaniactwo - nie. Gdyby to wyglądało jak w każdym innym cywilizowanym kraju byłoby fajnie, niestety nasi rodacy cisną do samego końca i ryją się przed inne auta, mimo tego, że mieli miejsce kilkadziesiąt metrów wcześniej zmienić pas bezpiecznien Nie robią tego, bo po co, skoro można jeszcze ujechać 10metrów i wyprzedzić jeden samochód. Takie maczo zachowanie. :/


Skoro są dwa pasy po których można jechać to po co mam zmieniać pas kilkadziesiąt metrów wcześniej? Oba pasy są po to by można było się po nich poruszać a w odpowiednim momencie zasygnalizować chęć zmiany pasa po czym zgodnie z opisywaną zasadą- zmienić go. Tu nie ma ani żadnej filozofii ani interpretacji. Potrzeba po prostu odrobiny empatii, wyobraźni i nieco kultury. Niestety jak widać na naszych drogach- w przytłaczającej większości brakuj nam wszystkich powyższych cech...

Tak czy siak, temat nie dotyczy "zamka" ale temat dość ciekawy więc myślę że warto go wydzielić do odpowiedniego wątku ;)

_________________
Marcin
Skoda Superb 1.9 TDI
BMW R1200 GS, Aprilia Mana 850


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 11:20:27 
Moderator

Dołączył(a): 03.lip.2006 10:06:41
Posty: 8288
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Hordzież
Auto: Audi A8 D2 4.2 quattro
Jazda na zamek błysk. działa idealnie w Finlandii, na "autostradzie" jak wjeżdżają z prawej, to wręcz tego oczekują, trochę nieswojo się czułem jadą 100-110 km/h, a z prawej suwaczek, a było ślisko... lód miejscami na drodze.

_________________
Audi A8 D2 4.2 quattro tiptronic '94 [ABZ/CML] [05.2007-teraz] V8
BMW E38 750iL '01 [M73B54TU/5HP30] [10.2017-teraz] V12
Mercedes C200 4matic 9G-tronic '18 [12.2019-teraz] I4T
Honda NC750S DCT '2019 [09.2019-teraz] R2
Email: lukaszgryglicki@o2.pl, tel: 693582014
Морготх
Leśny Dziadek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jak byście rozstrzygnęli to na drodze
PostNapisane: 09.mar.2015 11:26:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5990
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
martab99 napisał(a):
metyoo napisał(a):
Jazda na zamek - tak, cwaniactwo - nie. Gdyby to wyglądało jak w każdym innym cywilizowanym kraju byłoby fajnie, niestety nasi rodacy cisną do samego końca i ryją się przed inne auta, mimo tego, że mieli miejsce kilkadziesiąt metrów wcześniej zmienić pas bezpiecznien Nie robią tego, bo po co, skoro można jeszcze ujechać 10metrów i wyprzedzić jeden samochód. Takie maczo zachowanie. :/


Skoro są dwa pasy po których można jechać to po co mam zmieniać pas kilkadziesiąt metrów wcześniej? Oba pasy są po to by można było się po nich poruszać a w odpowiednim momencie zasygnalizować chęć zmiany pasa po czym zgodnie z opisywaną zasadą- zmienić go. Tu nie ma ani żadnej filozofii ani interpretacji. Potrzeba po prostu odrobiny empatii, wyobraźni i nieco kultury. Niestety jak widać na naszych drogach- w przytłaczającej większości brakuj nam wszystkich powyższych cech...

Tak czy siak, temat nie dotyczy "zamka" ale temat dość ciekawy więc myślę że warto go wydzielić do odpowiedniego wątku ;)

Mi nie chodzi o to, że ktoś ma zmienić pas kilometr przez zwężeniem. Kierowcy widząc znak, sygnaalizujący zwężenie za 200-300m, cisną do końca i o to mi chodzi. Szczególnie ci, którzy doskonale znają drogę, bo kogoś "nie tutejszego" można zrozumieć, że czegoś nie zauważył. Żeby była jasność o kulturę na drodze u mnie nie trudno, staram się wpuszczać i przepuszczać, ale cwaniactwa nienawidzę.

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 11:39:05 
Klubowicz

Dołączył(a): 21.mar.2006 19:04:56
Posty: 2451
Lokalizacja: Warmia & Mazury. Region małych ilości "pacynek"
No tak metyo. Ale z drugiej jednak strony często też widzę obrazek, gdzie ten ze znikającego pasa widząc znak blokuje ten pas w oczekiwaniu na wpuszczenie, jakieś 250-400m przed. Wykorzystujmy to do końca, bo te 400 m pomieści jeszcze kilkadziesiąt innych aut. Jeśli trafi się taki blokujący, to te kilkadziesiąt aut utknie np na czerwonym przed zwężką (zakładając, że np jest z tyłu skrzyżyowanie). Tworzą się niepotrzebne korki.

Dokładnie widać to na tym skrzyżowaniu:

https://www.google.pl/maps/@53.740668,2 ... 8D6Byw!2e0

gdzie na wprost zawsze były 2 pasy. Jednak za tym skrzyżowaniem prawy pas jest zablokowany. Co zrobili idioci z ZDZIT? Umożliwili jazdę na wprost tylko i wyłącznie z jednego pasa. Mimo, że blokada jest ponad 200m za skrzyżowaniem.
Efekt? w godzinach szczytu mega korki do jazdy prosto. A przecież nie trzeba było zamykać całego pasa przed. Wystarczyłoby puścić 2 pasy do jazdy na wprost, a przed samą blokadą pasa zamek.
Dlatego tak bardzo ważny jest każdy metr wykorzystanego asfaltu

_________________
'14 Q7 4.2TDI CCFC
'86 5000 CS 2.2
'04 ALLR 2.7BITMAN BEL
'11 Lagoona III 2.0 DCI 180km 420NM & more
ex AFN & D11
i inne ustrojstwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 11:41:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.maja.2008 14:24:28
Posty: 1094
Lokalizacja: DW
Auto: AFN, BPP, BDN
Ale to przecież o to chodzi aby korzystać z obu pasów do samego końca i przez to skrócić korek przed zwężeniem. To właśnie przez takich, którzy wcześniej zmieniają pas tworzą się takie sytuacje i nazywanie innych "cwaniakami".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 11:56:49 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sie.2003 11:35:46
Posty: 6442
Lokalizacja: Kraków
Probe041 napisał(a):
Ale to przecież o to chodzi aby korzystać z obu pasów do samego końca i przez to skrócić korek przed zwężeniem. To właśnie przez takich, którzy wcześniej zmieniają pas tworzą się takie sytuacje i nazywanie innych "cwaniakami".

Dokładnie to miałem na myśli.
Swoją drogą jakiś czas temu obwodnica Krakowa była miejscowo remontowana i w związku z tym w kilku miejscach dwa pasy przechodziły w jeden. I oczywiście w tych miejscach klasyka- szeryfowie, zazwyczaj w ciężarówkach czy dostawczakach blokujący zanikający pas kilkaset metrów wcześniej... I na końcu zwężenia Policja z gracją zatrzymująca ich i wręczająca śliczny, pachnący mandacik za "blokowanie pasa ruchu" :D

Swoją drogą, po jakimś czasie zauważyłem że ludziska zaczęli się do zamka przekonywać i już tylko raz na jakiś czas trafiał się "sprawiedliwy" :P

_________________
Marcin
Skoda Superb 1.9 TDI
BMW R1200 GS, Aprilia Mana 850


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 13:18:54 
Klubowicz

Dołączył(a): 21.mar.2006 19:04:56
Posty: 2451
Lokalizacja: Warmia & Mazury. Region małych ilości "pacynek"
Kiedyś sprawiedliwego minąłem pasem zieleni. Fajnie się zagotował:P

_________________
'14 Q7 4.2TDI CCFC
'86 5000 CS 2.2
'04 ALLR 2.7BITMAN BEL
'11 Lagoona III 2.0 DCI 180km 420NM & more
ex AFN & D11
i inne ustrojstwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 13:28:01 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3300
Lokalizacja: Poznań i okolice
martab99 napisał(a):
Probe041 napisał(a):
Ale to przecież o to chodzi aby korzystać z obu pasów do samego końca i przez to skrócić korek przed zwężeniem. To właśnie przez takich, którzy wcześniej zmieniają pas tworzą się takie sytuacje i nazywanie innych "cwaniakami".

Dokładnie to miałem na myśli.
Swoją drogą jakiś czas temu obwodnica Krakowa była miejscowo remontowana i w związku z tym w kilku miejscach dwa pasy przechodziły w jeden. I oczywiście w tych miejscach klasyka- szeryfowie, zazwyczaj w ciężarówkach czy dostawczakach blokujący zanikający pas kilkaset metrów wcześniej... I na końcu zwężenia Policja z gracją zatrzymująca ich i wręczająca śliczny, pachnący mandacik za "blokowanie pasa ruchu" :D

Swoją drogą, po jakimś czasie zauważyłem że ludziska zaczęli się do zamka przekonywać i już tylko raz na jakiś czas trafiał się "sprawiedliwy" :P


Proponuję oddzielić dwie sprawy:
1) Jazda na "zamek" w mieście, gdzie chodzi o przepustowość skrzyżowań - więcej aut zmieści się za - jest OK,
2) Jazda na "zamek" na zwężeniu dwupasmówki poza miastem - bez sensu. "Kulturalni" pchający się do końca prawym lub lewym (zależy, który jest akurat wolny) powodują totalne zatwardzenie. Dlaczego? Proste - jeżeli zmieniamy pas odpowiednio wcześniej i do zwężki dojeżdżamy jednym, to wszyscy jadą - wolniej, ale jadą. Kiedy pchamy się do końca - bez względu na to, czy jako "bystrzejsze" indywidua, czy jako powszechni "zamkowicze", to przepustowość zmniejsza się radykalnie, bo co chwilę trzeba się zatrzymywać. Efekt: dopóki ktoś się nie zacznie wcinać na końcu, przez zwężkę jedzie się płynnie, czasami nawet zwalniając tylko trochę. Ale wystarczy kilku "uświadomionych", jadących do końca wolnym pasem, żeby wszystko stanęło - wtedy przed zwężką są kilometrowe korki, a za zwężką pusto.

Pozdrawiam

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Ostatnio edytowano 09.mar.2015 14:53:06 przez wordeck, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 14:10:34 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
martab99 napisał(a):
Probe041 napisał(a):
Ale to przecież o to chodzi aby korzystać z obu pasów do samego końca i przez to skrócić korek przed zwężeniem. To właśnie przez takich, którzy wcześniej zmieniają pas tworzą się takie sytuacje i nazywanie innych "cwaniakami".

Dokładnie to miałem na myśli.
Swoją drogą jakiś czas temu obwodnica Krakowa była miejscowo remontowana i w związku z tym w kilku miejscach dwa pasy przechodziły w jeden. I oczywiście w tych miejscach klasyka- szeryfowie, zazwyczaj w ciężarówkach czy dostawczakach blokujący zanikający pas kilkaset metrów wcześniej... I na końcu zwężenia Policja z gracją zatrzymująca ich i wręczająca śliczny, pachnący mandacik za "blokowanie pasa ruchu" :D

Swoją drogą, po jakimś czasie zauważyłem że ludziska zaczęli się do zamka przekonywać i już tylko raz na jakiś czas trafiał się "sprawiedliwy" :P

Niestety racja ...
Swoją drogą gdyby od czasu do czasu takiego "sprawiedliwego" potraktować zwyczajowo to może na drugi raz oduczyłby się głupot ...

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 17:14:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.sie.2004 09:38:15
Posty: 7013
Lokalizacja: Katowice
To ja może powiem inaczej.
Bo wszystko oparło się o samą zwężkę. i ty "cwaniakow" co jada do końca pasem. Ale wróćmy kilkanaście metrów do tyłu. Na początek zwężki,korka.
Jak to u nas wygląda. Mamy zwężkę i na prawym pasie stoi 20 aut a lewym poleciał "cwaniak" dla mnie on nie jest "cwaniakiem". Dupkami są ci co stoją na prawy i przeklinają na cwaniaka. Są sobie sami winni. Do zwężki powinni podjeżdżać na zmianę - prawy/lewy pas i wtedy zwężka liczy 10 długości aut a nie 20. I tak jak podjechaliśmy na początek korka, w takiej samej kolejności wjeżdzamy na zwężkę.


I tyle w tym temacie. U nas kierowcy są sami sobie winni, bo nie myślą. A blokujących pasy powinni karać za każdym razem.

_________________
Obrazek


To, że twoje auto potrafi jechać szybko.Nie znaczy że ty również ....
Audi S6 4.2 avant quattro
Audi 80 B1 1975r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 18:42:19 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3300
Lokalizacja: Poznań i okolice
Robi, popatrz uważnie jak to działa... Właśnie w ten sposób robicie mega korek... Wystarczyłoby zjechać odpowiednio wcześniej, i wtedy wszyscy przejeżdżają płynnie, bez zatrzymywania. "Zamka" nie zrobisz inaczej, niż zatrzymując auta na przemian - potem do tyłu efekt domina i w efekcie stoją obydwa pasy.

Pozdrawiam

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 19:33:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2013 19:57:31
Posty: 243
Moje trzy grosze w innych krajach faktycznie idzie to płynnie a w naszym robi się mega korek i tutaj racja ,że jakby był jedne pas prędkość była by mniejsza ale jechałoby się płynnie. nie wiem czym jest to spowodowane , ale pisząc to mam nasunął mnie się jeden trop .Pomijając ,że zwężki są zwykle przed skrzyżowaniami itd. To co opisze odnosi się do większej ilości spraw i od jednej która mnie doprowadza do nerwicy zacznę. Przyuważcie jak jesteście wyprzedzani , wyprzedza Was auto i w zależności od tego jak kierowce nauczono bardziej lub mniej zajeżdża Wam drogę. Bo:
-albo nie stosuje się do myku którego nauczył mnie instruktor , aby cały samochód był bardzo dobrze widziany w lusterku i wjeżdża na Wasz pas .Bardzo często w Polsce stosowana sprawa .Za to powinni odbierać prawo jazdy.
-stosuje się do tego myku
Łączy te dwie rzeczy u polskich kierowców jedna sprawa HAMUJĄ. I teraz kolejny aspekt w Polsce nie przestrzega się bezpiecznych odległości od siebie . A jak przestrzegasz to zaraz ktoś Cię tego oduczy. Ale jak mnie ktoś hamuje zaraz po wyprzedzeniu to i ja muszę hamować bo nie wiadomo co gościowi do łba strzeli dalej.Mnie uczono ,ze zjeżdżam i pewien odcinek jadę z prędkością z jaką wyprzedzałem.

A to ma do siebie zamek błyskawiczny jak i wyprzedzanie ,ze powinno być to wykonane płynnie ( o ile się da) i na pewno bez hamowania.

Jak ktoś nie zrozumiał o czym pisałem szerzej:
Polacy po wjechaniu w zamek , wyprzedzeniu hamują czym zmuszają innych do hamowania i jak tak zrobi kilkanaście, kilkadziesiąt osób ruch stroi .Ktoś tutaj pisał o roli policji ja bym chętnie przekonał panów policjantów by takim wystawiali mandaty za bezpodstawne hamowanie (czy jak się tam to zwie).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 09.mar.2015 22:09:27 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.sie.2004 09:38:15
Posty: 7013
Lokalizacja: Katowice
wordeck napisał(a):
Robi, popatrz uważnie jak to działa... 1*Właśnie w ten sposób robicie mega korek... 2*Wystarczyłoby zjechać odpowiednio wcześniej, i wtedy wszyscy przejeżdżają płynnie, bez zatrzymywania. "Zamka" nie zrobisz inaczej, niż zatrzymując auta na przemian - potem do tyłu efekt domina i w efekcie stoją obydwa pasy.

Pozdrawiam

1* Czym? że do zwężki podjeżdżają dwoma pasami? Napisałem wyraźni powyżej ze odległość z 20 aut robi się na 10 aut.
Korek robi się i auta stają bo kierowcy nie robią zamka, nie robią odstępów powiedzmy na 50m przed zwężką nie biorą innych pod uwagę, tylko myślą o swojej dupie, siedzą drugiemu na zderzaku i cieszą się z tego ze nie wpuścił kogoś z bocznego pasa. Tym się robi korek.
Tak jak wspomniał Kiki płynie ma się to odbyć. Ale jak jeden z drugim nie wpusci na zamek to niestety robi się łancuszek zwany STOP.

2* Mówisz odpowiednio wcześnie. To ile to metrów ? Bo dla mnie max to 20 od znaku zakazu wyprzedzania lub samej zwężki.

Zobacz na ten filmik 4 strzelony z góry z google. https://www.youtube.com/watch?v=0dvwx83Wylo

1- Auta ustawione na prawym pasie a lewy wolny .Toyota mija 29 aut. Gdyby ustawiali się na zamek to by nie mineła żadnego a korek byłby o połowę krótszy.
2- Zjechać dużo wcześniej. Jak napisałem powyżej dla mnie to max 20m przed zwężką. Dlaczego ? widać to od 0:28sek . Kango zjechało a Toyota mija jeszcze 18 aut.
Każdy dojeżdżający na lewym/prawym pasie i zjeżdżający dużo wcześniej bedzie wydłużał korek, jedzie się do samego końca.
3- jazda na zderzaku. Brak odstępów, luźniej jazdy i korki, w tym filmie pewnie trzymają światła. Ale nawet bez świateł tak bywa na naszych drogach.

_________________
Obrazek


To, że twoje auto potrafi jechać szybko.Nie znaczy że ty również ....
Audi S6 4.2 avant quattro
Audi 80 B1 1975r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 10.mar.2015 09:04:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2005 10:02:49
Posty: 2719
Lokalizacja: Warszawa
Jadę zawsze do końca, do tablicy zamykającej pas lub strzałek informujących o konieczności jego zmiany, na zmianę pasa nie potrzebuję 50m dziury, wystarczy taka na 6-8m w końcu jeżdżę 4,5m autem, a nie zestawem 36t.
Czasem zdarza się, że muszę się zatrzymać, bo 3/4 szeryfów nie wpuści cwaniaka ale zazwyczaj nie stoję, a jeśli już to nie dłużej niż 10-15 sek, zawsze znajdzie się jakiś normalny :)

_________________
Pozdrawiam
Zagór

RS3 [8V] Sportback '15
S3 [8L] Nogaroblue '01
BYŁO
S6 [C5] Avant 4.2 quattro '01
A4 [B5] Avant 1.8T quattro '97


Ostatnio edytowano 10.mar.2015 10:08:34 przez Zagor, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 10.mar.2015 10:06:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.kwi.2011 18:35:42
Posty: 230
Lokalizacja: było HH/jest B
Auto: Isia A14NET/było ZB Z19DTH
W Niemczech to jest chyba prawnie ustawione - takie zwężenie 1 na 1, gdy skrzyżowanie z podporządkowana to 2 na 1.
Piszę chyba bo nie czytałem tego przepisu a od wielu osób słyszałem.

Sent from mobile.

_________________
jest Isia A14NET Obrazek
oraz C2 VTR 1.4 Sensodrive Obrazek
było ZB Z19DTH Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 10.mar.2015 10:24:04 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3300
Lokalizacja: Poznań i okolice
Robi, to że stoisz 2x bliżej, nie znaczy że wjedziesz 2x szybciej. Filmik nie dowodzi niczego. Jeszcze nie widziałem "zamka" (ani w Polsce, ani za granicą), żeby po kilkunastu sekundach nie stały obydwa pasy. A odpowiednio wcześniej może oznaczać nawet kilometr - i będzie to działać, bo zamiast wszyscy stać, tylko zwolnią o połowę. Przestaje działać właśnie wtedy, kiedy ktoś zaczyna wpuszczać "uświadomionych-nowoczesnych", a oni zaczynają się wpychać na końcu, pod nosem wytykając innym brak kultury.
Efekt widać najlepiej za zwężką - dopóki nie ma wpuszczania, przed i za jest podobna ilość pojazdów. Kiedy się zaczyna "zamek", przed zwężką jest kocioł, a za jest pusto. Co z tego, że staniesz 2x bliżej, jeżeli przejedziesz 4x później. W TVN Turbo nie zawsze mają rację...

Jeszcze raz - to co pisze dotyczy zwężek na przelotówkach. W mieście, kiedy chodzi o przepustowość skrzyżowań jak najbardziej trzeba zajmować obydwa (albo więcej, jeśli są) pasy.

Pozdrawiam

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 10.mar.2015 11:59:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.kwi.2011 18:35:42
Posty: 230
Lokalizacja: było HH/jest B
Auto: Isia A14NET/było ZB Z19DTH
a mnie uczono iż jeśli są 2 pasy do jazdy w danym kierunku to można oba używać,

nawiasem mówiąc w zachodnich niemczech zasada na zamek działa i to bardzo płynnie, pod warunkiem że za zwężeniem nie ma świateł... bo to już inna historia...

_________________
jest Isia A14NET Obrazek
oraz C2 VTR 1.4 Sensodrive Obrazek
było ZB Z19DTH Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: WYDZIELONE- jazda na "zamek błyskawiczny"
PostNapisane: 10.mar.2015 12:30:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2005 10:02:49
Posty: 2719
Lokalizacja: Warszawa
wordeck - to nie wina zamka, tylko jego uczestników, jakby każdy jechał jak nakazuje zasada działania tegoż - nie byłoby korka :), ale zawsze trafi się szeryf :(

_________________
Pozdrawiam
Zagór

RS3 [8V] Sportback '15
S3 [8L] Nogaroblue '01
BYŁO
S6 [C5] Avant 4.2 quattro '01
A4 [B5] Avant 1.8T quattro '97


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: