.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 14:31:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 27.lut.2016 19:07:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.gru.2014 19:28:47
Posty: 59
Warsztat na 3 stanowiska. W sumie zatrudnionych jest 4 osoby. Chodzi o to, aby mieć pod kontrolą, to co dzieje się wewnątrz. Może ktoś już przerabiał ten temat i podpowie, co jak i za ile?


Zastanawiam się nad tymi zestawami:

1. http://www.ctr.pl/produkty/wszystkie-ka ... index.html


Ostatnio edytowano 30.gru.2016 13:43:43 przez jerzyk02, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 27.lut.2016 19:20:38 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2004 12:12:29
Posty: 4386
Lokalizacja: Wrocław
Nie ważne w zasadzie ile osób i stanowisk, tylko jak duża jest hala i jak wszystko jest poustawiane, bo żeby mieć widok na wszystko musisz sobie tak ustawić kilka kamer w tym pomieszczeniu żeby dookoła strzelić obraz sytuacji.

Zainstaluj sobie system kamer IP, najlepiej 3Mpix, kamery kompaktowe IP67 z doświetlaczami IR, rejestrator na 4-8 kamer IP tak żeby wydajność przy dużym bitrate wystarczyła, do tego dysk twardy 2-3TB, przełącznik PoE i tyle. Wszystko połączysz kablami UTP, nimi też pójdzie zasilanie. Wydatek na sprzęt circa 3k (+ robota jeśli sam nie założysz), ale jakość, soft łącznie z podlgądem mobilnym, itp. zrekompensuje wszystko.

_________________
Obrazek

Audi, a owszem, posiadam.

... Rympel 666 ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 27.lut.2016 19:20:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.maja.2014 06:18:15
Posty: 5
Ja w firmie mam kamery IP vivotek już chyba z 5 lat. Zasilanie jest poe więc tylko skrętka i wszystko działa. Dostęp z każdego miejsca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 27.lut.2016 23:00:31 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2007 09:09:03
Posty: 1249
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
Dobrze gadają. Tylko system IP i wszystko da się ogarnąć po skrętce łącznie z zasilaniem. Polecam markę HIKVISION, sprzedawana też jako HQVISION. Dobry stosunek jakości do ceny.

_________________
Audi A6 C5 Avant 2.7 biturbo BES 2002r. 2017- .....
Audi A6 C4 Avant 2.5TDi AEL 1996r. Green Hornet 2008-2018


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 29.lut.2016 13:40:10 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Biedron napisał(a):
Dobrze gadają. Tylko system IP i wszystko da się ogarnąć po skrętce łącznie z zasilaniem. Polecam markę HIKVISION, sprzedawana też jako HQVISION. Dobry stosunek jakości do ceny.

HIK`a używam od lat i mogę potwierdzić dobrą opinię o nich.
Do warsztatu idealnym rozwiązaniem będą kamery "żabki" serii: HIK Vision ds-2cd2520f Są wersje 1.2 , 2 i 3 Mpix.
Ostatnimi czasy zakładamy ich bardzo dużo - IP67, dobra cena, doświetlacze IR, mechaniczny filtr IR, niewielkie a montaż idzie błyskawicznie...
Z POE jest różnie i osobiście wolę dociągnąć przewód zasilający 12V DC (2x0,75 lub 2x1 mm2) za parę zł i mieć święty spokój ... Ale ja już jestem taki chuchający na zimno ortodoks :D
Co do rejestratorów: od kilkunastu lat używam produktów alnetsystems - systemy IP są tanie i bardzo stabilne.

PS: absolutnie nie pakuj się w systemy analogowe - taki sam bezsens jak Audi bez quattro ...

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 01.mar.2016 11:39:55 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2007 09:09:03
Posty: 1249
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp.
Nie ma co się bać POE. My jakieś pół roku temu nawet kilka obrotówek pracujących na zewnątrz pogoniliśmy na takich adapterach i śmiga.

https://fen.pl/produkt/alfa-pse-1000g-z ... 3afat.html

_________________
Audi A6 C5 Avant 2.7 biturbo BES 2002r. 2017- .....
Audi A6 C4 Avant 2.5TDi AEL 1996r. Green Hornet 2008-2018


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 01.mar.2016 19:52:52 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Ja z kolei przerobiłem parę konfliktów na styku kamera - switch POE i odebrało mi to chęci do dalszych zabaw.
Zresztą ja głównie walczę na dużych obiektach gdzie problemem nie są ani trudny dostęp ani parę $ więcej na inwestycję ...

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 01.kwi.2016 22:54:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.maja.2014 06:18:15
Posty: 5
U mnie poe realizuje micronik i nigdy nie miałem żadnego problemu. Ale racja różnie z innymi bywa.
Tylko nie zapomnij o czymś co będzie to nagrywało.Troszkę to będzie kosztowało, ale cóż, bezpieczeństwo jest najważniejsze.


Ostatnio edytowano 23.gru.2018 20:24:59 przez andyvip, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 01.lis.2016 14:28:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
ezon napisał(a):
I jak się sprawuje? Pytam, bo stoję przed bardzo podobnym dylematem.

Pytasz o POE czy kamery IP? Wysil się nieco ...

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 03.lis.2016 11:12:41 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Większość funkcji opisanych na stronie jest stosowana w markowym sprzęcie od lat. (AGC,AES,AWB,BLC,DNR,WDR, powinny być standardem kamery).
Wielu z nich nigdy nie użyjesz a tak naprawdę należy szukać kamer z obsługą onvif`a (ułatwienie pracy przy aplikacji do wielu różnych rejestratorów nie posiadających zaszytego stosu do obsługi konkretnego modelu kamery), wbudowanym mechanicznym filtrem IR i doświetlaczem podczerwieni.

Jeśli chodzi o rozdzielczość ...
Instalacja kamer poniżej 2 Mpix mija się z celem.
2 Mpix wystarczają spokojnie do większości zastosowań. Jeśli masz kasę - inwestuj w wyższe rozdzielczości - montowałem już 3 i 4 Mpix i rozdzielczość + detale powalają na ziemię. 5 Mpix jeszcze nie montowałem bo cenowo jakoś odstają od tych typowych - w mojej ocenie dziś optymalne cenowo są 3 i 4 Mpix.
Warto zainwestować w switcha zarządzalnego - przyda się do odseparowania ruchu z kamer od ruchu sieciowego i dodatkowo daje możliwości diagnostyki portu/przewodu/urządzenia.
Co do systemów rejestracji - jest ich dużo do wyboru i koloru. Nie kupuj najtańszego badziewia z allegro a celuj w wysoką średnią półkę. Te najdroższe zarezerwowane są dla budżetówek i mają naklejki za które płaci się słono.
Osobiście od 15 lat używam alnetsystems i mam na nich postawione systemy mini (gdzieś na sklepach po 4-8 kamer) jak i duże systemy po 80-100 kamer z głowicami obrotowymi.
Rejestratory buduję sam i tutaj zalet takiego rozwiązania jest dużo - od zastosowania popularnych i dostępnych podzespołów do szybkości reakcji na awarię włącznie - popularne podzespoły są dostępne od ręki i nie trzeba czekać u dostawcy na "specjalne dyski do naszego rejestratora" etc ...
Szukaj kamer, które gwarantują wysoką szczelność - ja od lat montuję tylko kamery z IP67 - są bezobsługowe poza okazjonalnym przetarciem szmatką kopułki czy szkła. Tutaj znów moje osobiste doświadczenie - przesiadłem się na HIK`a ładnych parę lat temu i złego słowa nie powiem - co było złego poprawili a teraz już idzie z górki i rozwijają tylko gamę sprzętu.
Co do POE - osobiście nie mam dobrych doświadczeń a zasilanie tradycyjne gwarantuje święty spokój.
Co do czasu zapisu - nie ma ograniczenia - zakładamy tyle dysków ile się należy.

Gdybyś miał szczegółowe pytania odnośnie doboru sprzętu - wal śmiało.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 23.gru.2018 20:31:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.maja.2014 06:18:15
Posty: 5
Ja u siebie od lat mam vivotek i hivision między 2-4megapiksele. Wszystko chodzi na zasilaniu poe od lat i żadnego problemu nigdy nie miałem. Mam chyba 9 kamer. Dokupiłem kolejne 2 vivoteka.
Mam tylko problem z dobraniem kamery do szczegółów. Chodzi mi o pieniądze. Jak ktoś ma doświadczenie z jakąś kamerą która tak z 2 metrów po nagraniu filmu będzie można rozpoznać banknoty to będę wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 24.gru.2018 15:24:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lis.2018 22:56:08
Posty: 11
Lokalizacja: UK
Auto: Audi A4
To zalezy jaki masz budzet ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 24.gru.2018 19:03:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Takie numery robilem 20 lat temu zwyklymi analogami nagrywajacymi w D1.
Kwestia doboru obiektywu, przeciętna kamera IP 3,4K ogarnie temat bez problemu nawet na szerszym obiektywie. Standardowy obiektyw 2-8 lub kapkę dłuższy i przeczytaasz numery seryjne.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 26.gru.2018 14:23:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lis.2018 22:56:08
Posty: 11
Lokalizacja: UK
Auto: Audi A4
No nie wiem czy robileś 20 lat. Ja teraz rozglądałem się za kamerami, to nawet w dziesiejszych czasach trzeba wydać sporo monet zeby coś sensownego złozyć. Jak sie dowiadywalem to zesta 6 kamer to tak od 3-4 tysięcy jest sens zakładac. Reszta to zabawki ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 26.gru.2018 16:00:49 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
To jeszcze raz, tym razem wielkimi literami ponieważ jak wodzę skróty myślowe są nie dla wszystkich:
"Takie numery robilem 20 lat temu zwyklymi analogami nagrywajacymi w D1.
Kwestia doboru obiektywu, przeciętna kamera IP 3K (3 Mpix) lub 4K (4 Mpix) ogarnie temat bez problemu nawet na szerszym obiektywie. Standardowy obiektyw 2-8 lub kapkę dłuższy i przeczytaasz numery seryjne."

Nigdzie nie napisałem nic o cenach. Gdybym zaś faktycznie chciał użyć przedrostka "kilo" dla określenia kwoty to ten piszemy z małej litery (wyjątek "Kilo" w informatyce ...)

Co do zestawu 6 kamer w rozdzielczości 4K z rejestratorem, kosztami materiałów i montażu to za 3-4 tysiące możesz sobie założyć zestaw z Biedronki lub Allegro, z rejestratorem bida-edyszyn ...
Mam taki obiekt gdzie na 9 kasach dają radę kamery 3Mpix i choć nie ma obowiązku odczytu nr seryjnych banknotów i wystarczy niewielkie zbliżenie dające możliwość identyfikacji wartości banknotu, do tego widać strefę przejścia wokół kas.
W 2013 roku, gdy montowałem te kamery, każda z nich kosztowała~ 1.5 kPLN.
W tym roku wylecą i w planach jest montaż kamer 6K, mam je już na warsztacie i testuję. Wot polityka ...
Jeśli zaś wymagania są nietypowe (odczyt serii banknotów, uszczelnienie strefy wokół kas), to taką strefę zabezpiecza się 2 kamerami, a jeśli klient nie ma instalacji NET POS a potrzebuje wiedzieć extra to i trzecią ...

Co do Hik`a i zasilania to zasilacz POE jest niezwykle wrażliwy na skoki napięć, drobne przepięcia i wielokrotnie miałem przypadki że po prostu przestał działać i solucją było przepięcie kamery na zasilania klasyczne.
M in dlatego na wielkopowierzchniowych obiektach , gdzie trzeba wynajmować nożycówki a sprzęt wisi >6 m. AGL stosuję tylko zasilanie klasyczne. Problemy ze skokami napięcia spowodowane awarią źródeł zasilania są powszechne i mają swoje źródła niemożliwe na małych obiektach czy w domkach ...

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 16.cze.2021 09:36:47 
Jeden kupi na Ali zestaw za 600 zł i będzie zadowolony ok. Drugi nie ma czasu i chceci na zabawę wiec zamawia usługę montażu i doboru sprzętu. Wolna wola. Jednak stara zasada jak świat mówi, ze co tanie to drogie i niestety tanie zestawy nie posiadają praktycznie żadnego wsparcia technicznego, szybciej się zużywają, diody ir w kamerach choćby, palą się zasilacze itd. - każdy ma inne wymagania. Jeden woli zapłacić więcej raz a dobrze i mieć spokój na 5-7 lat a drugi będzie wymieniał sprzęt co 1,5-2 lata.
https://sklep-ecsystem.pl/category/moni ... toringu-ip


Ostatnio edytowano 30.cze.2021 08:08:32 przez startrek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jaki wybrać monitoring do warsztatu?
PostNapisane: 16.cze.2021 11:14:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Po 5-7 latach system CCTV jest przestarzały i należy go odświeżyć (upgrade softu, kamery o większych rozdzielczościach, nowsze możliwości, upgrade sprzętu, etc.)
Same kamery są generalnie sprzętem, który baaaardzo rzadko siada, gorzej z dyskami w rejestratorach, choć jeśli ktoś zainwestował w WD Black lub WD Red - po 10 latach potrafią działać perfekcyjnie.
Nie chce mi się rozwodzić nad badziewnym syfem w pudełkach typu BCS, czy inne świństwa - szkoda czasu i prądu ...
Jeśli ktoś szuka czegoś fajnego, praktycznego, rozwojowego - chętnie podpowiem czy przyjmę zlecenie.

Zestaw z Alli za 600 ...
"Nasz klient, nasz Pannnnnn..."

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: