.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 00:48:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 08:58:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
arthurr napisał(a):
Zwalniam się i idę gdzie indziej, gdzie mam lepsze warunki :) Ale widzę, ty lubisz myśleć za kolegów, szukać dla nich rozwiązań. Samarytanin taki, społecznik. Związkowiec, rzekłbym :)

Powiem ci jedno, z mojego punktu widzenia i, proszę, nie bierz tego do siebie personalnie. Zatrudniłem już sporo ludzi w swoim życiu, zwolniłem pewnie nie mniej.. I jako pracodawca.. nie chciałbym trafić na ciebie. Najnormalniej w świecie. I jeszcze raz proszę, nie bierz tego do siebie, to moja opinia wykreowana przez długoletnie doświadczenia.

Powodzenia w walce ze Złem ;)

Aaa, co tam, spróbujmy jeszcze odwrócić sytuację. Powiedz co ty - jako pracodawca - zrobiłbyś w zaistniałej sytuacji. Na chwilę tak zamieńmy role. Spróbuj, podaj rozwiązanie.

EDIT: aa, i jeszcze odpowiem bezpośrednio na twoje pytanie z pierwszego postu: tak, pracodawca może sobie ustalić osobne premiowanie dla jakiejś grupy osób. W podanym przez ciebie przypadku będzie mu bardzo łatwo to umotywować, ty sam podsunąłeś mu świetne umotywowanie - płacę więcej drugiej zmianie, ponieważ praca w godzinach popołudniowych wiąże się z utrudnionym dojazdem do/ z pracy przez co rosną koszty pracownika związane z pracą. Ustalona premia ma za zadanie zniwelować te obciążenia i zapewnić ciągłość pracy zgodnie z założeniami planu produkcji.


No właśnie tu jest problem , czego byś nie wymyślił to jest źle:
- chcesz dać premie pracownikom z 2 zmiany , ok daj , ale niech to będzie zgodne z KP - to staram się cały czas wyjaśnić . Szukam jakiegoś zapisu w kodeksie pracy na ten temat , ale nie mogę jeszcze natrafić.A jak na razie odpieram prywatne wycieczki co do mej osoby
- można im dać większą stawkę za godzinę pracy , ale jak się dowiedzą starsi stażem pracownicy to pobiorą l4 , i się zaczną zwalniać
- jeszcze jednym rozwiązaniem jest by zakład pracy był otwarty w sobotę , i niedzielę .wtedy 2 dni na popołudnie , wolne, i 3 dni na rano - tak na zmianę , może nie było by to takie uciążliwe.Sam jestem jakby ludzie zareagowali. Aczkolwiek jak na razie standardowo pracujemy od poniedziałku do piątku .
Reasumując co byś nie zrobił to nie do godzisz.

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 09:04:06 
idź podpier...l pracodawcę do pipu i niech go skontrolują. Będziesz miał pewność.
Jak ja się cieszę, że już nie muszę zatrudniać ludzi zwłaszcza takich :/ a zatrudniałem swego czasu ok 15 osób. Zrób chociaż raz w życiu podobnie zobaczysz jak to jest.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 10:37:38 
Wulkanizator

Dołączył(a): 31.paź.2005 15:35:35
Posty: 1950
Lokalizacja: Orzesze
Ile jeszcze ludzi z doświadczeniem ma ci powiedzieć że wszystko co opisujesz jest zgodne z prawem, żebyś uwierzył? Paragraf? Chłopie, polskie prawo przewiduje pensję minimalną i tyle. No chyba że pracujecie na zasadzie układu zbiorowego (nie pracujecie bo o tym nie piszesz). W waszej sytuacji - każda umowa o pracę jest sprawą indywidualną, umową dwóch stron - pracodawcy i POJEDYNCZEGO pracownika. O żadnej dyskryminacji nie ma tu mowy, każdy ma swoją pojedynczą umowę i działa tak żeby mu pasowała. Nie pasuje - walczy o zmianę warunków lub się zwalnia. Tyle, koniec, kropka.

Jeśli nie potrafisz postawić się w pozycji pracodawcy, pokombinować nad rozwiązaniem, a jedynie rościsz - to choć poprzestań w roszczeniach dla siebie, nie zaglądaj innym do kieszeni. Dzielenie ludzi na lepszych i gorszych ze względu na narodowość... tego to już w ogóle nie chce mi się komentować, oby twojej ukochanej firmie nie zabrakło siły roboczej ze wschodu bo wtedy dopiero znajdziecie się w czarnej dupie i o robieniu wyników będziesz mógł zapomnieć. Taki rynek niestety. Uprzedzając, że "oni" nie umieją pracować... Rozumiem, że ty i tobie podobni ojcowie założyciele umieliście wszystko od początku do końca w pierwszym dniu pracy - no pogratulować..

_________________
dawniej:
A100 C2 2,0 D 2000-2001 RIP
A100 C3 2,3 B+G 2001-2004
A80 B3 1,8 JN B+G 2004-2005
w AKP:
S4 AVANT 2,2T + LPG 2005-2008 (sprzedana :( )
A90q B3 2,3 NG/ABH 2008-2013
A6 C5 2,8 B+G avant q tip 2008 -


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 11:12:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
tomeksopot napisał(a):
idź podpier...l pracodawcę do pipu i niech go skontrolują. Będziesz miał pewność.
Jak ja się cieszę, że już nie muszę zatrudniać ludzi zwłaszcza takich :/ a zatrudniałem swego czasu ok 15 osób. Zrób chociaż raz w życiu podobnie zobaczysz jak to jest.


Tomek , ty jesteś normalny, czy w dekiel oberwałeś czymś ciężkim ? Przy hamuj piętą w swoich insynuacjach , bo staczasz się do szczeniackiego poziomu gimbazy. Nikogo nie muszę zgłaszać do pipu - zdałem proste pytanie, coś w stylu : czy te śruby będą pasowały do skręcenia tej głowicy , i oczekuję prostej odpowiedzi , coś w stylu : tak , może dać premie - tu masz paragraf z KP na ten temat
, lub
Nie , nie może dać tej premii , ten paragraf tego zabrania - tu masz link do tego przepisu i sobie sam zerknij - i sprawa się wyjaśnia.
Więc pytam się , czego nie rozumiecie ? Zaczynacie robić jakieś jakieś prywatne wycieczki w moją stronę zupełnie nie w temacie. Rozpętujecie typową gowno burzę , macie do mnie pretensję , że to ja niby nie trzymam poziomu. Zabawne w cholerę .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 11:35:43 
Luki147 napisał(a):
Tomek , ty jesteś normalny, czy w dekiel oberwałeś czymś ciężkim ? Przy hamuj piętą w swoich insynuacjach , bo staczasz się do szczeniackiego poziomu gimbazy.

:/ :/ jak coś nie Twojej myśli to dekiel, nienormalny i inne takie tam eleganckie i takie dorosłe epitety.
i tu kończy się dyskusja... bo to ja do Twojego poziomu zniżał sie nie będę.
W zasadzie nie rozumiesz jednej prostej rzeczy. To nie jest Twoja sprawa ile, kto i za co zarabia! Otwórz firmę i działaj. Weź sprawy w swoje ręce!
bez odbioru.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 12:02:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
arthurr napisał(a):
Ile jeszcze ludzi z doświadczeniem ma ci powiedzieć że wszystko co opisujesz jest zgodne z prawem, żebyś uwierzył? Paragraf? Chłopie, polskie prawo przewiduje pensję minimalną i tyle. No chyba że pracujecie na zasadzie układu zbiorowego (nie pracujecie bo o tym nie piszesz). W waszej sytuacji - każda umowa o pracę jest sprawą indywidualną, umową dwóch stron - pracodawcy i POJEDYNCZEGO pracownika. O żadnej dyskryminacji nie ma tu mowy, każdy ma swoją pojedynczą umowę i działa tak żeby mu pasowała. Nie pasuje - walczy o zmianę warunków lub się zwalnia. Tyle, koniec, kropka.

Jeśli nie potrafisz postawić się w pozycji pracodawcy, pokombinować nad rozwiązaniem, a jedynie rościsz - to choć poprzestań w roszczeniach dla siebie, nie zaglądaj innym do kieszeni. Dzielenie ludzi na lepszych i gorszych ze względu na narodowość... tego to już w ogóle nie chce mi się komentować, oby twojej ukochanej firmie nie zabrakło siły roboczej ze wschodu bo wtedy dopiero znajdziecie się w czarnej dupie i o robieniu wyników będziesz mógł zapomnieć. Taki rynek niestety. Uprzedzając, że "oni" nie umieją pracować... Rozumiem, że ty i tobie podobni ojcowie założyciele umieliście wszystko od początku do końca w pierwszym dniu pracy - no pogratulować..


Powiadasz doświadczenie , ok pogadajmy o tym .
Powiedzmy że w jednej fabryce zasady premii są takie , w innej fabryce są jeszcze inne , w następnej zupełnie inaczej , niż w tych dwóch pierwszych. Wszyscy się do nich przyzwyczaili , bo taki jest zwyczaj w danej fabryce w danym mieście - wszyscy to respektują na ślepo.
A moje doświadczenie mi mówi , że jak coś nie ma podparcia w kodeksie pracy odpowiednim paragrafem to jest nic nie znaczącym obyczajem w stosunku do obowiązującego prawa. I dalsze brnięcie na ślepo w tym kierunku spowoduje kłopoty.
To nie warzywniak , że są zatrudnione 4 osoby , i w razie kontroli , i złamania przepisu się z tymi osobami dogadasz bez większego problemu.

Co do mnie , to siedzę w branży magazynowej - logistycznej jakieś 15 lat. Otworzyłem kilka sklepów od podstaw , przysłowiowego zera. Te halę też otwierałem od zera . Były tylko puste ściany , lampy , i gniazdka. Także próbowałeś zabłysnąć , a się zbłaźniłeś. I jest tak jak mówię , w tym temacie potrafię bardzo wiele. Jak zauważyłeś , to też myślę nad rozwiązaniem tej sprawy , i nic mądrego nie idzie wymyślić . Co do umiejętności w pracy , to tutaj nie chodzi o narodowość . Ale niestety bardzo wielu z nich to ludzie od przysłowiowego pługa oderwani. Zdarzają się mądre osoby , które wiedzą jak mają pracować , ale nie jest ich za dużo.

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 13:36:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
Zapytam inaczej: czy pracodawca prosił ciebie o rozwiązanie tego problemu? to, że otwierałeś to chyba ci się tylko wydawało, bo co najwyżej mogłeś służyć radą i doświadczeniem+(czego ci zarzucić nie mogę, bo nie mam do tego najmniejszych podstaw), bo raczej finansami ani pomysłem na ten konkretny biznes nie dysponowałeś, więc pisanie, że coś otwierasz jest delikatnie mówiąc nad wyrost :) znam "wyśmienitego" kucharza, który masę restauracji "otwierał", w tym za granicą, wiesz co teraz robi? dyma na produkcji w jakiejś fabryce u wroga :) to tak gwoli ścisłości jak ja odbieram powiedzenie "otwieram" :)
również bez odbioru.

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 14:20:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.kwi.2004 15:05:52
Posty: 1222
Lokalizacja: Czaplinek
Luki147 napisał(a):
arthurr napisał(a):
Ile jeszcze ludzi z doświadczeniem ma ci powiedzieć że wszystko co opisujesz jest zgodne z prawem, żebyś uwierzył? Paragraf? Chłopie, polskie prawo przewiduje pensję minimalną i tyle. No chyba że pracujecie na zasadzie układu zbiorowego (nie pracujecie bo o tym nie piszesz). W waszej sytuacji - każda umowa o pracę jest sprawą indywidualną, umową dwóch stron - pracodawcy i POJEDYNCZEGO pracownika. O żadnej dyskryminacji nie ma tu mowy, każdy ma swoją pojedynczą umowę i działa tak żeby mu pasowała. Nie pasuje - walczy o zmianę warunków lub się zwalnia. Tyle, koniec, kropka.

Jeśli nie potrafisz postawić się w pozycji pracodawcy, pokombinować nad rozwiązaniem, a jedynie rościsz - to choć poprzestań w roszczeniach dla siebie, nie zaglądaj innym do kieszeni. Dzielenie ludzi na lepszych i gorszych ze względu na narodowość... tego to już w ogóle nie chce mi się komentować, oby twojej ukochanej firmie nie zabrakło siły roboczej ze wschodu bo wtedy dopiero znajdziecie się w czarnej dupie i o robieniu wyników będziesz mógł zapomnieć. Taki rynek niestety. Uprzedzając, że "oni" nie umieją pracować... Rozumiem, że ty i tobie podobni ojcowie założyciele umieliście wszystko od początku do końca w pierwszym dniu pracy - no pogratulować..


Powiadasz doświadczenie , ok pogadajmy o tym .
Powiedzmy że w jednej fabryce zasady premii są takie , w innej fabryce są jeszcze inne , w następnej zupełnie inaczej , niż w tych dwóch pierwszych. Wszyscy się do nich przyzwyczaili , bo taki jest zwyczaj w danej fabryce w danym mieście - wszyscy to respektują na ślepo.
A moje doświadczenie mi mówi , że jak coś nie ma podparcia w kodeksie pracy odpowiednim paragrafem to jest nic nie znaczącym obyczajem w stosunku do obowiązującego prawa. I dalsze brnięcie na ślepo w tym kierunku spowoduje kłopoty.
To nie warzywniak , że są zatrudnione 4 osoby , i w razie kontroli , i złamania przepisu się z tymi osobami dogadasz bez większego problemu.

Co do mnie , to siedzę w branży magazynowej - logistycznej jakieś 15 lat. Otworzyłem kilka sklepów od podstaw , przysłowiowego zera. Te halę też otwierałem od zera . Były tylko puste ściany , lampy , i gniazdka. Także próbowałeś zabłysnąć , a się zbłaźniłeś. I jest tak jak mówię , w tym temacie potrafię bardzo wiele. Jak zauważyłeś , to też myślę nad rozwiązaniem tej sprawy , i nic mądrego nie idzie wymyślić . Co do umiejętności w pracy , to tutaj nie chodzi o narodowość . Ale niestety bardzo wielu z nich to ludzie od przysłowiowego pługa oderwani. Zdarzają się mądre osoby , które wiedzą jak mają pracować , ale nie jest ich za dużo.


Żaden kodeks nie opisuje jakiej wysokości mają być stawki, premie i inne dodatki. Takie rozwiązanie to było w poprzedniej epoce, która skończyła się 30 lat temu. Tab były tabelki i stawki zaszeregowania. Teraz każda firma działa samodzielnie i zarządy maja prawo i obowiązek takie zasady ustalać samodzielnie w zależności od tego jak im biznes idzie i jakie mają na to środki. tak więc w rożnych firmach na danym obszarze będą obowiązywały rożne stawki i nikt nie ma prawa się do tego przyczepić. A nawet jak to ktoś wyżej fajnie napisał, w jednej firmie na tych samych stanowiskach mogą być różne stawki bo to tylko kwestia tego co każdy pracownik indywidualnie wynegocjuje z pracodawca przy zawieraniu umowy.

_________________
Ostrzeżenie innych kierowców o patrolu policji na drodze jest zaszczytnym obowiązkiem każdego obywatela !

Jest A6 2,4 ALF '98
Było B4 2,0 ABK '92
Było B3 1,8 NE '89


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 16:08:54 
Wulkanizator

Dołączył(a): 31.paź.2005 15:35:35
Posty: 1950
Lokalizacja: Orzesze
Luki147 napisał(a):
... Także próbowałeś zabłysnąć , a się zbłaźniłeś....


Synku, starałem się być grzeczny i merytorycznie odpowiadać na twoje posty. W zamian - obrażasz mnie (co nie jest dziwne, bo merytorycznych argumentów nie masz). Koniec, odechciało mi się. Jak jesteś taki zajebisty, doświadczony i wszystko wiesz najlepiej to po uj pytasz?? Nie masz bladego pojęcia o kodeksie pracy, prawie cywilnym a kozaczysz. Napisałem ci jak jest w prawie - a ty dalej swoje. Kodeks do ręki i czytać, uczyć się. W końcu "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie" ;) A ty czekasz aż ci jakiś forumowicz da do ręki gotowy paragraf którym można uyebać pracodawcę i to oczywiście "dla jego dobra" :D

Zakładaj związki zawodowe i walcz o układ zbiorowy - tylko tak możesz uzyskać to o co ci chodzi (choćbyś nie wiem jak górnolotnie o tym mówił i jak to się nie chwalił że 5 stów to dla ciebie nic - zwyczajnie żal ci dupę ściska, że drugozmianowy dostanie a ty nie - cała filozofia.

Ciekawe jak długo jeszcze będziesz ciągnął ten bezsensowny wątek - aż ci ktoś przyklaśnie? Niespodzianka, wszyscy mówią jednym głosem i nie tak jak chcesz :D

Baw się dobrze, panie społecznik, współczuję twoim pracodawcom. Z mojej strony koniec, teraz se możesz obrażać do woli :D

_________________
dawniej:
A100 C2 2,0 D 2000-2001 RIP
A100 C3 2,3 B+G 2001-2004
A80 B3 1,8 JN B+G 2004-2005
w AKP:
S4 AVANT 2,2T + LPG 2005-2008 (sprzedana :( )
A90q B3 2,3 NG/ABH 2008-2013
A6 C5 2,8 B+G avant q tip 2008 -


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 17:40:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
Żaden kodeks nie opisuje jakiej wysokości mają być stawki, premie i inne dodatki. Takie rozwiązanie to było w poprzedniej epoce, która skończyła się 30 lat temu. Tab były tabelki i stawki zaszeregowania. Teraz każda firma działa samodzielnie i zarządy maja prawo i obowiązek takie zasady ustalać samodzielnie w zależności od tego jak im biznes idzie i jakie mają na to środki. tak więc w rożnych firmach na danym obszarze będą obowiązywały rożne stawki i nikt nie ma prawa się do tego przyczepić. A nawet jak to ktoś wyżej fajnie napisał, w jednej firmie na tych samych stanowiskach mogą być różne stawki bo to tylko kwestia tego co każdy pracownik indywidualnie wynegocjuje z pracodawca przy zawieraniu umowy.[/quote]


Mario , tutaj nie chodzi o wysokość stawki premiowej , ale o zasadę jej przydzielania . I tutaj też nie chodzi o indywidualne negocjacje pracownika z pracodawcą - o tym za moment .

Dlaczego cała druga zmiana , która pracuje od 14 do 22 , i są to godziny dziennie powszednie ma dostać tę premię , a zmian z godzin rannych od 6 do 14 już nie . Dla PIP-u godziny 6 - 14 , a 14 - 22 są takimi samym godzinami dziennymi powszednimi . I jeżeli się premiuje tylko jedną zmianę , to coś już jest nie tak - czemu tylko tę , a tę drugą już nie - jaki sposób ta druga jest gorsza ??
Rozumiał bym to , gdyby na przykład ta druga zmiana miała lepszy wynik od pierwszej cały czas - to wtedy byłą by czysta przesłanka , argument aby ci pracownicy z danej zmiany dostali tę premię - wszystko jest na legalu . Nawet jakby z tej jednej zmiany dostało tę premię hmm strzelam tylko 150 osób , bo na przykład pracowali powyżej normy dzień w dzień , i na tle całej zmiany wynikami odbiegli znacząco ku górze od innych - to jest zrozumiałe . W momencie , gdy przychodzi PIP , i pyta się czemu tak jest , to dyrekcja wyciąga wyniki danej zmiany , .. i mówi , że wypracowali taki , a taki zysk , i z tego tytułu postanowili im przyznać premię .
Ale jeżeli bez znaczącego powodu dyrekcja tylko jednej zmianie daję tę premię , można to nawet nazwać premią motywacyjną - to już to jest zwykła stronniczość .
Inaczej tego nie idzie wytłumaczyć . I właśnie na tę przypadek szukam w kodeksie interpretacji - tak aby było wszystko jasne . Mam taki pierwszy przypadek , i nie mogę znaleźć odpowiedzi .

Jeżeli chodzi o indywidualne negocjacje pracownika z pracodawcą na temat stawki to jest to jak najbardziej ok . Młody , świeży pracownik dogaduje się z pracodawcą , że będzie pracował na drugiej zmianie i za to dostanie stawkę powiedzmy x razy 2% . I jest to stawka większa , niż ma starszy stażem doświadczony pracownik z pierwszej zmiany . I to jest pełen legal , .. ale gdy straszy pracownik się dowie , że świerzak ma od niego wyższą stawkę , to ma taki interes w dupie , .. idzie na l4 , albo się zwalnia , lub się opiernicza w pracy - bo jak młody ma więcej kasy niż ja , to niech więcej zapiernicza - i to jest nie do przeskoczenia .
Po za tym pracodawcy nie jest na rękę , by dać świerzakowi od razu wysoką stawkę w umowie o prace . Bo z tego co się orientuję , nie będzie mógł mu później jej obniżyć bez jego zgody . Prawdopodobnie wtedy dojdzie do sytuacji , że przedstawi mu nowa umowę , z niższa płacą , dając mu tylko taki wybór , na który on się raczej nie zgodzi , Bo dlaczego wtedy miałem więcej , a teraz mniej , .. to ja idę do innej pracy skoro mi teraz zaniżacie wypłatę . I pracodawca znów przegrywa , jest w impasie , bo nie ma pracownika na tej felernej drugiej zmianie , .. w sumie na pierwszej też już nie ma .
Chyba że zawrze z nim taką umowę , że przez okres kilku miesięcy ma tę wyższą stawkę - umowa się kończy , i podpisuje nową umowę ze stawką niższą - i jeżeli na takie coś się nowy pracownik zgodzi to to też jest legalne .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 18:02:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
metyoo napisał(a):
Zapytam inaczej: czy pracodawca prosił ciebie o rozwiązanie tego problemu? to, że otwierałeś to chyba ci się tylko wydawało, bo co najwyżej mogłeś służyć radą i doświadczeniem+(czego ci zarzucić nie mogę, bo nie mam do tego najmniejszych podstaw), bo raczej finansami ani pomysłem na ten konkretny biznes nie dysponowałeś, więc pisanie, że coś otwierasz jest delikatnie mówiąc nad wyrost :) znam "wyśmienitego" kucharza, który masę restauracji "otwierał", w tym za granicą, wiesz co teraz robi? dyma na produkcji w jakiejś fabryce u wroga :) to tak gwoli ścisłości jak ja odbieram powiedzenie "otwieram" :)
również bez odbioru.



Metyoo , wyjaśniając sytuację to tak : oczywiście , że ja firmy nie otwierałem , bo to by się wiązało posiadaniem bardzo sporych pieniędzy . Otwierałem filię tej firmy , ale nie jako dyrektor - właściciel , ale jako pracownik tam zatrudniony na umowę o pracę . Użyłem tego zwrotu z uwagi na potoczne określenie , .. tak samo jak napisałem , że otworzyłem kilka sklepów castorama - to mam na myśli , że budowałem wewnętrzną architekturę sklepu od a do z .... , a nie to, że stawiałem mury obiektu .
Co do owego zagadnienia , .. to po przedstawieniu owej propozycji przez dyrekcję pracownikom , wdałem się w rozmowę na ten temat z głównym logistykiem - kiedy nakreśliłem mu słownie temat , jak to wszystko z boku wygląda , popadł on w głębszą konsternację , .. i jak sam rzekł ... A o tym to żeśmy nie pomyśleli , .. musimy się podpytać prawników .... , i temat pozostał otwarty , do rozwiązania .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 18:14:39 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.kwi.2004 15:05:52
Posty: 1222
Lokalizacja: Czaplinek
Kodeks pracy dopuszcza swobodę wynagradzania wszystkich firm (niestety do niedawna to było stosowane rownież w NBP). To jest częścią wolności gospodarczej. Nikt nie musi się z niczego spowiadać ile i jakie daje komu pensje. Chcesz mieć większą kase to zapisz sie na 2 zmianę i nie bij piany na pół forum.
Niestety ale płace, rynek pracy i kwalifikacje to bardzo powiaązane sprawy. Jako kierujący ludźmi też wiele razy miałem problemy gdy HR by pozyskać dla mnie pracownika oferował dla nowych osób wyższe stawki jak dla pracujacych od dawna. Dlatego by nie stracić doświadczonych osób wynegocjowałem z dyrekcją system ocen kompetencji z wpływem na płace. Wszyscy pracownicy byli oceniani co roku i zawsze zadowoleni przyjmowali zmianę warunków. Nigdy jedank nie odbywalo sie to na zasadzie, że mi się należy lub dlaczego ja nie mam, a on ma. Każdy walczył o swoje i wiedział, że przy ocenach ma jasne kryteria.
W Twojej firmie taki system nie jest określony, nie oczekuj więc, że znajdą się kryteria. Jesli cos nie jest okreslone to zarząd firmy podejmuje samodzielnie decyzję o zmianie wynagrodzenia dla pracowników na 2 zmianie i ma do tego pelne prawo. Decyzja jest zgodna z prawem i nie ma co dyskutować.

_________________
Ostrzeżenie innych kierowców o patrolu policji na drodze jest zaszczytnym obowiązkiem każdego obywatela !

Jest A6 2,4 ALF '98
Było B4 2,0 ABK '92
Było B3 1,8 NE '89


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 18:23:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
arthurr napisał(a):
Luki147 napisał(a):
... Także próbowałeś zabłysnąć , a się zbłaźniłeś....


Synku, starałem się być grzeczny i merytorycznie odpowiadać na twoje posty. W zamian - obrażasz mnie (co nie jest dziwne, bo merytorycznych argumentów nie masz). Koniec, odechciało mi się. Jak jesteś taki zajebisty, doświadczony i wszystko wiesz najlepiej to po uj pytasz?? Nie masz bladego pojęcia o kodeksie pracy, prawie cywilnym a kozaczysz. Napisałem ci jak jest w prawie - a ty dalej swoje. Kodeks do ręki i czytać, uczyć się. W końcu "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie" ;) A ty czekasz aż ci jakiś forumowicz da do ręki gotowy paragraf którym można uyebać pracodawcę i to oczywiście "dla jego dobra" :D

Zakładaj związki zawodowe i walcz o układ zbiorowy - tylko tak możesz uzyskać to o co ci chodzi (choćbyś nie wiem jak górnolotnie o tym mówił i jak to się nie chwalił że 5 stów to dla ciebie nic - zwyczajnie żal ci dupę ściska, że drugozmianowy dostanie a ty nie - cała filozofia.

Ciekawe jak długo jeszcze będziesz ciągnął ten bezsensowny wątek - aż ci ktoś przyklaśnie? Niespodzianka, wszyscy mówią jednym głosem i nie tak jak chcesz :D

Baw się dobrze, panie społecznik, współczuję twoim pracodawcom. Z mojej strony koniec, teraz se możesz obrażać do woli :D



Arthurr , .. po pierwsze nie synku , .. hamuj piętą , bo zaraz wyjdzie , że gówniarz przy mnie jesteś :): to po pierwsze
po drugie , gdybym znał odpowiedź na to pytanie , to najnormalniej bym nie szukał pomocy tutaj . A niestety nie znam , .. gdyż to mój pierwszy taki przypadek . Ok , mówisz mi , że napisałeś mi jak jest w prawie , .. ale widzisz , ja potrzebuję na to potwierdzenia w kodeksie , a nie to , że Ty mi coś tam napiszesz .
Ja też Ci mogę poradzić , napisać coś ... , może pomoże , albo i nie :peace:
Zadałem pytanie , konkretny temat , . .a większość z was zaczęła do mnie robić piesze wycieczki osobiste , wcale nie związane z tematem . Więc kto zaniża poziom , kto nie trzyma się tematu ??
Tak , oczekiwałem pomocy , odpowiedzi , zwykłej prostej .. tak , albo nie .. zerknij na ten link powinien pomóc .... , a co dostałem gówwwno burzę . Inaczej tego nie idzie nazwać .
Żaden żal mi dupy nie ściska , nie ma ku temu powodów . Tak , mam całkiem niezłą wypłatę , nie jedna osoba mogła by mi jej pozazdrościć , jestem sam - kawaler , bez kredytu na chatę , z własną chatą , .. więc uruchom swoje szare komórki , i pomyśl ile mogę mieć kasy, aha na dojazdy do pracy też nie tracę , .. pracę mam 200 metrów od domu . Troszkę Cię uświadomię , .. jak odchodziłem z castoramy , to zrobiłem sobie przerwę w pracy na jakieś hmmm dwa lata ... , ogarniasz temat ?? , czy to za dużo dla Ciebie .... ?? Zwolnij się z roboty , i zrób sobie dwuletnie wakacje , to pogadamy
Więc ta dodatkowa kasa to mnie nie zbawi , .. owszem fajnie było by ją dostać , najnormalniej jak każde inne ekstra pieniądze , .. ale ja bez nich sobie bez problemu poradzę , tak najzupełniej w świecie .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 20:30:08 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
No nie mogę... Znajdź se babę, załóż rodzinę i zaczniesz mieć realne potrzeby bez konieczności doszukiwania się drugiego dna. Może wtedy poznasz normalne życie i uświadomisz sobie, co jest naprawdę ważne.

Poczytaj swój wątek od początku - wszyscy dajemy Ci jedną jasną i prostą odpowiedź - firma może tak legalnie zrobić. Ale Tobie to ciągle nie pasuje i nadal przekonujesz nas, że to nie tak! A skoro wiesz lepiej od nas wszystkich, to po co ciągniesz ten temat? Powinieneś już wiedzieć, że my jesteśmy uparte tumany i zdania nie zmienimy. I iść ze swoim problemem gdzie indziej.

Twój problem można zrobić na inny sposób - policja łapie dwóch gości na przekroczeniu o 20 km/h. Jednemu proponuje 200 zł, drugiemu 100 zł. Będziesz o to toczył wojnę? Skoro gliniarz może dać między 100 a 300, to daje ile chce. Twój pracodawca też może dać ile chce i to robi. Nie dyskryminuje, bo jeden jest Polak, a drugi nie, bo tu jest kobieta, a tam facet. Każdy może skorzystać z oferty firmy, nikogo nie pozostawia w dyskryminowanej grupie na siłę. Jasne?

Zamiast się tu tyle rozpisywać - otwórz sobie kodeks pracy i czytaj. Niejeden zbrodniarz został w ten sposób prawnikiem w więzieniu.

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 19.lut.2019 09:54:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
rodzynek napisał(a):
No nie mogę... Znajdź se babę, załóż rodzinę i zaczniesz mieć realne potrzeby bez konieczności doszukiwania się drugiego dna. Może wtedy poznasz normalne życie i uświadomisz sobie, co jest naprawdę ważne.

Poczytaj swój wątek od początku - wszyscy dajemy Ci jedną jasną i prostą odpowiedź - firma może tak legalnie zrobić. Ale Tobie to ciągle nie pasuje i nadal przekonujesz nas, że to nie tak! A skoro wiesz lepiej od nas wszystkich, to po co ciągniesz ten temat? Powinieneś już wiedzieć, że my jesteśmy uparte tumany i zdania nie zmienimy. I iść ze swoim problemem gdzie indziej.

Twój problem można zrobić na inny sposób - policja łapie dwóch gości na przekroczeniu o 20 km/h. Jednemu proponuje 200 zł, drugiemu 100 zł. Będziesz o to toczył wojnę? Skoro gliniarz może dać między 100 a 300, to daje ile chce. Twój pracodawca też może dać ile chce i to robi. Nie dyskryminuje, bo jeden jest Polak, a drugi nie, bo tu jest kobieta, a tam facet. Każdy może skorzystać z oferty firmy, nikogo nie pozostawia w dyskryminowanej grupie na siłę. Jasne?

Zamiast się tu tyle rozpisywać - otwórz sobie kodeks pracy i czytaj. Niejeden zbrodniarz został w ten sposób prawnikiem w więzieniu.


Pomijając kwestię założenia rodziny , .. no akurat nie wyszło , .. na tę chwilę to .. baby to huie ....i tyle w tym temacie .
Nie chodzi o to , że ja nie dopuszczam do siebie informacji , że firma tak może zrobić . Jakakolwiek jest opcja rozwiązania tego zagadnienia , było by bardzo fajnie dla tej sprawy , bym mógł to podeprzeć jakimś zapisem z kodeksu pracy . Chodź przyznam szczerze , że dla mnie podchodziło to z początku pod ową dyskryminację tej pierwszej zmiany - dlatego na wstępie obstawiałem taką opcję . Ale po lekturze kodeksu pracy mam teraz podzielone zdanie na ten temat . Wiele jest na tak , wiele jest na nie - niestety nigdzie nie jest to sprecyzowane dość dokładnie , jasno jednym zapisem - potrzebna jest indywidualna interpretacja danej sytuacji w tej firmie .
Wiem , że tutaj na forum jest sporo fachowców życiowych , co mają swoje biznesy , pracują na wysokich stanowiskach , ... i u nich myślałem , że znajdę jakąś pomoc w tym temacie .
Ok , wszyscy mi mówicie , że pracodawca może tak zrobić . Dobra , dla jasności sprawy zakładam że tak jest . Ale skoro tak mówicie , było by fajnie jakbyście mogli to poprzeć jakimś zapisem z kodeksu pracy , jakąś interpretacją - tylko tyle , i aż tyle potrzebuję .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Ostatnio edytowano 19.lut.2019 10:50:57 przez Luki147, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 19.lut.2019 10:12:38 
Wulkanizator

Dołączył(a): 31.paź.2005 15:35:35
Posty: 1950
Lokalizacja: Orzesze
Miałem się nie odzywać, ale...

Nie ma i nie znajdziesz zapisu o ograniczeniach w premiowaniu. Po prostu NIE MA W ŻADNYM PRAWIE takich obostrzeń. Pisałem ci już wcześniej tylko tego nie przyjąłeś - są zapisy o płacy minimalnej i o minimalnej stawce godzinowej. Cała reszta to kwestia indywidualnych umów pracodawca - pracownik lub zasady zawarte w regulaminie wewnętrznym na który każdy się godzi podpisem podejmując pracę. Nie wiem jak jaśniej ci to wytłumaczyć. Jeszcze raz: kodeks pracy NIE OKREŚLA, OBOSTRZA, ZAKAZUJE premiowania. Kodeks określa to co ci się bezwzględnie należy i to co ty bezwzględnie musisz spełnić względem pracodawcy. Premie są względne, kodeks w nie nie ingeruje jakimikolwiek zapisami.

Czy jest wystarczająco jasno?

_________________
dawniej:
A100 C2 2,0 D 2000-2001 RIP
A100 C3 2,3 B+G 2001-2004
A80 B3 1,8 JN B+G 2004-2005
w AKP:
S4 AVANT 2,2T + LPG 2005-2008 (sprzedana :( )
A90q B3 2,3 NG/ABH 2008-2013
A6 C5 2,8 B+G avant q tip 2008 -


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 19.lut.2019 12:04:54 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2004 12:12:29
Posty: 4387
Lokalizacja: Wrocław
Ale komedia. :D :D :D

Tak z boku. Magazynier chce się bawić w eksperta prawa pracy i dowalić pracodawcy, bo mu się nie podoba, że ktoś inny będzie dostawał pińcet więcej, za pracę która według niego jest tą samą. Przy czym nie chce jej wykonywać (jak i cała resta) właśnie dlatego, że jej godziny pracy są uciążliwe i do dupy (przez co pracodawca musi wykazać się kreatywnością żeby kogoś zatrudnić). Po czym dowodzi, że właściwie na niczym mu nie zależy, bo ma zajebistą sytuację, ale dalej szuka dziurska w całym nie słuchając rad wszystkich pozostałych mówiących jednym głosem. :): :diabel:

Ubawiłem się do kawki. :D :517:

_________________
Obrazek

Audi, a owszem, posiadam.

... Rympel 666 ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 19.lut.2019 18:51:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.kwi.2006 18:04:52
Posty: 1571
Lokalizacja: Wałbrzych
Sprinter napisał(a):
Ale komedia. :D :D :D

Tak z boku. Magazynier chce się bawić w eksperta prawa pracy i dowalić pracodawcy, bo mu się nie podoba, że ktoś inny będzie dostawał pińcet więcej, za pracę która według niego jest tą samą. Przy czym nie chce jej wykonywać (jak i cała resta) właśnie dlatego, że jej godziny pracy są uciążliwe i do dupy (przez co pracodawca musi wykazać się kreatywnością żeby kogoś zatrudnić). Po czym dowodzi, że właściwie na niczym mu nie zależy, bo ma zajebistą sytuację, ale dalej szuka dziurska w całym nie słuchając rad wszystkich pozostałych mówiących jednym głosem. :): :diabel:

Ubawiłem się do kawki. :D :517:


Hamuj pietą Sprinter :diabel:

_________________
Były:
C4 A6 ACE 94' AVANT
C4 A6 AEL 94' AVANT
C5 A6 AFN 98' AVANT
B6 A4 AWX 01' AVANT
8P A3 BKC 04'
2x S6 C4 AEC 95'
B3 AVB 89' QUATTRO :)
COUPE NG/LPG 92'
B5 A4 ABC/LPG 97' QUATTRO
COUPE ALH 92' QUATTRO
A8 D2 AAT 01' QUATTRO

C5 A6 ASG 01'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 20.lut.2019 08:58:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
newman napisał(a):
Sprinter napisał(a):
Ale komedia. :D :D :D

Tak z boku. Magazynier chce się bawić w eksperta prawa pracy i dowalić pracodawcy, bo mu się nie podoba, że ktoś inny będzie dostawał pińcet więcej, za pracę która według niego jest tą samą. Przy czym nie chce jej wykonywać (jak i cała resta) właśnie dlatego, że jej godziny pracy są uciążliwe i do dupy (przez co pracodawca musi wykazać się kreatywnością żeby kogoś zatrudnić). Po czym dowodzi, że właściwie na niczym mu nie zależy, bo ma zajebistą sytuację, ale dalej szuka dziurska w całym nie słuchając rad wszystkich pozostałych mówiących jednym głosem. :): :diabel:

Ubawiłem się do kawki. :D :517:


Hamuj pietą Sprinter :diabel:




przeczytaj kilka postów wyżej , .. pomyśl , to nie boli ..., może mam znaczne większe kompetencje , doświadczenie aniżeli magazynier , .. z którym liczy się dyrekcja hmm ?? Prawo pracy znam, ale ekspertem w nim nie jestem , dlatego zapytałem się na forum o poradę . Tak , też chciałbym się załapać na tę extra kasę - jak każdy inny , ale bez niej sobie poradzę, przeboleję . A czemu sobie poradzę , .. znajdziecie odpowiedź jak się wczytacie w posty wyżej . Każdy chce zarabiać pieniądze i je mieć , .. ale w tym przypadku bardziej wolę mieć lepszą atmosferę w robocie , i pracować z Polakami , niż się użerać z Ukraińcami , z dnia na dzień coraz bardziej się wcurwiać z tytułu braku umiejętności pracy , a wymaganiami dyrekcji w przypadku wyniku. Jeden czternastoletni obóz pracy przerobiłem , i doszedłem do wniosku , że kasa nie jest najważniejsza , bardziej liczy się zdrowie psychiczne , i w miarę bezstresowe życie . Jeżeli wyszło by , że to jakiś nie uczciwy wałek z tym przyznaniem kasy wyjdzie , .. to Polacy najnormalniej zaczną się zwalniać , a i tak jest nas tam mniej .
Najwidoczniej ten temat, pojedyncze posty przeczytaliście po łepkach , inaczej byście zauważyli , że podałem dwa realne uczciwe sposoby na rozwiązanie tej sytuacji - innych nie idzie wymyślić , tak aby wszystkich w miarę zadowolić .
Oczywiście , że nie zależy mi zbytnio pracować na drugiej zmianie ... , bo po południu wykonuję inne intratne sprawy , z których mam też pieniądze - większe niż te owe 500 zł brutto miesięcznie . Do pod pierniczania mi pracodawcy daleko , .. ale jak się wczytasz w kilak postów wyżej , to napisałem o pracowniku , który przez swoją winę został zwolniony . W odwecie poszedł na skargę do pip-u - połącz teraz fakty : jest pięciuset pracowników na pierwszej zmianie , którzy nie dostali owej premii . ale jednak ktoś z nich sprawdza kodeks pracy , i okazuje się , że też powinni ją dostać . Jak myślisz ?? ilu z nich poszło by z tą sprawą do pip-u . A raczej może tak , ile by nie poszło . Pomyślcie o tej sprawie wielowątkowo - jak się rozwiną poszczególne sytuacje , i uruchomcie myślenie dalekowzroczne .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 20.lut.2019 09:21:55 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
Nie.

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: