.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 16:46:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Brak ciągłości OC, i pismo z UFG
PostNapisane: 08.lut.2022 02:12:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
enduroboy napisał(a):
myszon90 napisał(a):
Kajaj się chłopaku, że covid Cię dopadł etc...
Moją panią też to czeka, kupiła auto z polisą i przegapiła o 2 tygodnie ciągłość...
Jeszcze nic nie przyszło, ale minął dopiero miesiąc... :/ :/

Długo czekałeś na przysłanie kary.. :?: :?:

poczekaj poczekaj.
Przy zakupie auta z oc nie ma automatycznie ciągłości, polisa konczy się i tyle.
Trzeba nową wykupić.
Jezeli kupiles auto z oc na raty.
To i tak jest ono ważne do konca 12msc.
Dostaniesz od ubezp. Info o pozostalych ratach do splaty, maja na to 30dni od zakupu tak samo jak ty musisz w tym czasie zdexydowac czy zostajesz czy rezygnujesz.

Ale przy przedluzaniu... Wysyłają przecież sami info co ile od kiedy.
Nawet jak nie zaplacisz to oc masz z automatu.
I to ubezpieczalnia Cię ściga a nie ufg.
Chyba, że....
Zmieniales ubezpieczyciela.
Sam wpisywales dane w necie, ale tu jest myk taki, że jak podasz nazwę swojego akt. Ubezp. I chcesz w tym samym ubezpieczać to wyskakuje info o kontakt z nim i nie da się tego ominąć, chyba,że kliknąłem specjalnie inną firmę jako aktualną.

Sprawdź gdzie namieszała.
Pamiętaj data zaplaty nie ma nic wspólnego z datą ważności polisy.
Jezeli konczy się 30.01 a nowa jest od 01.02 to oc masz, nawet jezeli zaplacisz 03.02. Oczywiscie przy ciągłości u tego samego ubezp.

Nawet jak zdublujesz oc u kilku to oni ścigają o kase a nie ufg.

Sam napisales ze ufg pyta czy rzeczywiscie ma przerwe?
Sprawdź polise.


jak pamiętam, to wyszło tak, że sprzedający wypowiedział umowę OC w jakimś tam wyznaczonym, ustalonym dniu, by otrzymać zwrot za ubezpieczenie. No i moja Niewiasta na tym Mubi wybrała tam sobie jakąś inną, nową ubezpieczalnie, no i tam w tych zakładkach z datą prawdopodobnie kliknęła jedno okienko do przodu, zamiast dać jedno do tyłu, tak by nastąpiło nałożenie się dat, i tak by była płynność w ubezpieczeniu . Więc siłą rzeczy zmieniła ubezpieczyciela, i nie nastąpiło coś takiego jak przedłużenie automatyczne, bo sprzedający definitywnie wypowiedział ubezpieczenie w swojej ubezpieczalni. Więc nie ma też czegoś takiego, aby miała zdublowane ubezpieczenie, chociaż to jest warto sprawdzić, może coś się uda .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak ciągłości OC, i pismo z UFG
PostNapisane: 08.lut.2022 03:23:29 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.lut.2007 21:05:21
Posty: 2792
Lokalizacja: WWL
Luki147 napisał(a):
enduroboy napisał(a):
myszon90 napisał(a):
Kajaj się chłopaku, że covid Cię dopadł etc...
Moją panią też to czeka, kupiła auto z polisą i przegapiła o 2 tygodnie ciągłość...
Jeszcze nic nie przyszło, ale minął dopiero miesiąc... :/ :/

Długo czekałeś na przysłanie kary.. :?: :?:

poczekaj poczekaj.
Przy zakupie auta z oc nie ma automatycznie ciągłości, polisa konczy się i tyle.
Trzeba nową wykupić.
Jezeli kupiles auto z oc na raty.
To i tak jest ono ważne do konca 12msc.
Dostaniesz od ubezp. Info o pozostalych ratach do splaty, maja na to 30dni od zakupu tak samo jak ty musisz w tym czasie zdexydowac czy zostajesz czy rezygnujesz.

Ale przy przedluzaniu... Wysyłają przecież sami info co ile od kiedy.
Nawet jak nie zaplacisz to oc masz z automatu.
I to ubezpieczalnia Cię ściga a nie ufg.
Chyba, że....
Zmieniales ubezpieczyciela.
Sam wpisywales dane w necie, ale tu jest myk taki, że jak podasz nazwę swojego akt. Ubezp. I chcesz w tym samym ubezpieczać to wyskakuje info o kontakt z nim i nie da się tego ominąć, chyba,że kliknąłem specjalnie inną firmę jako aktualną.

Sprawdź gdzie namieszała.
Pamiętaj data zaplaty nie ma nic wspólnego z datą ważności polisy.
Jezeli konczy się 30.01 a nowa jest od 01.02 to oc masz, nawet jezeli zaplacisz 03.02. Oczywiscie przy ciągłości u tego samego ubezp.

Nawet jak zdublujesz oc u kilku to oni ścigają o kase a nie ufg.

Sam napisales ze ufg pyta czy rzeczywiscie ma przerwe?
Sprawdź polise.


jak pamiętam, to wyszło tak, że sprzedający wypowiedział umowę OC w jakimś tam wyznaczonym, ustalonym dniu, by otrzymać zwrot za ubezpieczenie. No i moja Niewiasta na tym Mubi wybrała tam sobie jakąś inną, nową ubezpieczalnie, no i tam w tych zakładkach z datą prawdopodobnie kliknęła jedno okienko do przodu, zamiast dać jedno do tyłu, tak by nastąpiło nałożenie się dat, i tak by była płynność w ubezpieczeniu . Więc siłą rzeczy zmieniła ubezpieczyciela, i nie nastąpiło coś takiego jak przedłużenie automatyczne, bo sprzedający definitywnie wypowiedział ubezpieczenie w swojej ubezpieczalni. Więc nie ma też czegoś takiego, aby miała zdublowane ubezpieczenie, chociaż to jest warto sprawdzić, może coś się uda .

Jezeli przy zakupie i na umowie ty zrezygnowales z oc z datą zakupu to owszem mógł dostać jakis zwrot, ale wtedy musisz wykupic odrazu oc z tą datą.
Jezeli dostales auto z polisa do ręki to jedynie mógł zgłosić sprzedaz w ubezp. A ty masz oc do konca jej ważności.
Jak oplacil w calosci to poprostu ją masz.
Jak zaplacil iles tam rat to ten ubezpieczyciel ma obowiqzek cie poinformowac ile rat zostalo do zaplaty i albo bierzesz albo rezygnujesz maja na to 30dni. Tak samo jak ty na decyzje czy ci pasuje. Od daty zakupu.

Wyglada na to, ze twoja luba poprostu machnela się w datach przy wykupie.

newman napisał(a):
tak zarejsetrowane w PL

_________________
życie jest za krótkie żeby jeździć diesel'em
BEZ TRANSPORTU NIE MA NIC
..........................................................................
100C4/S4 4.2 V8...było
accord V .....było
Łoś V70 w AEL'u było
w211 3.2lpg 2003r czarny sedan było
A6c6 3.0 tdi było
s124 605.911 pojechał dalej nabijać km


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak ciągłości OC, i pismo z UFG
PostNapisane: 09.mar.2022 01:58:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.maja.2009 01:14:06
Posty: 879
Lokalizacja: Łobez ZLO
Auto: 2x C3, 2x A6 C4
Obecnie mam dwa pojazdy, które nie miały ciągłości OC
Jedno kupione w 2019r i przerwa kilka miesięcy (chyba od czerwca do grudnia) z powodu gapiostwa w druk potwierdzenia polisy i płatności w ratach.
Drugie kupione w 2021r i przerwa kilka dni, zapomniałem.
Poprzedni właściciele raczej nie zgłaszali zbycia pojazdu w ubezpieczalni, nie rezygnowali z OC aby dostać zwrot i na chwilę obecną nic jeszcze nie dostałem z UFG i żyję nadzieją, że system mnie nie wyłapie.
Przedawnienie jest po 3 latach jak czytam i dobrze rozumuje.

_________________
Było:100 C3 2.5 TDI 1T x3, 406 1.9TD XUD, 80 B3 Sport Edition 1.8PM, 100 C4 2.3 NG, 100 C3 2.0 TD NC, A6 C4 2.6 ABC, A6 C4 2.5TDI AEL, 406 2.0HDI RHZ, Octavia 1.8T AUM, A4 B5 1.8 ADR, A6 C4 2.6 quattro, 80 B3 1.6TD SB, Passat B5FL 1.9TDI AWX, A6 C4 2.5TDI AEL
Renault Laguna II 1.9 dCI F9Q 750 2008-...
Honda Shadow VT600 `96 2012-...
Audi 100 C3 2.5 TDI 1T 2009-...
Audi A6 C4 2.6 ABC quattro 2015-...
Audi 100 C3 1.8 4B 2018-...
Audi A6 C4 2.5 TDI AEL + czips 2019-...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: