.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 09:46:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ergo Hestia - przestroga
PostNapisane: 11.gru.2022 08:44:14 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.paź.2003 14:41:45
Posty: 841
Lokalizacja: Kraków
Wklejam link do wykopu o praktyce Hestii ku przestrodze, jeden z klubowiczów miał podobną sytuację, a nie każdy wie jak można się naciąć.
https://www.wykop.pl/artykul/6938151/er ... kladki-oc/

Z linkami nigdy nic nie wiadomo, poniżej skopiowany post.



Dzień Dobry Mirki. Na wykop przebywam trochę czasu, lecz nigdy nic nie publikowałem. Aż do teraz.

 Ten post pisze w głównej mierze po to aby przestrzec innych i pokazać jak w państwie z kartonu. Można nabawić się długu, tak naprawdę nie biorąc żadnej pożyczki, ani bez podpisywania umowy na żadna usługę czy coś podobnego . A wiec opisze wam swoją sytuacje, aby przestrzec innych. W styczniu bieżącego roku zakupiłem pojazd Marki Honda Accord 2.2Icdti z 2007r. Samochód od prywatnego właściciela, zarejestrowany w PL. Posiadający ważny przegląd i polisę OC do września 2022r, opłacona w całości. Po kupnie auta, zgłosiłem nabycie w starostwie, gdyż jest to mój obowiązek. I użytkowałem sobie ten samochodzik, do czerwca kiedy to kupiłem sporo nowszy samochód i Hondę postanowiłem sprzedać. Auto sprzedałem w połowie czerwca, z Polisa która miałem od zakupu auta. Przyszedł wrzesień i dostaje list do skrzynki z Ergo Hesti. Ze się dowiedzieli iż stałem się posiadaczem Hondy. Po 9 miesiącach gość który sprzedał mi auto, zgłosił ten fakt do ubezpieczalni. Bo pewnie dostał ponowienie polisy i się obudził. Jak wiadomo w piśmie rekalkulacja składki OC na kwotę 8700zł za użytkowanie samochodu. Po informacji ze auto użytkowałem do czerwca Hestia zmniejszyła składkę do 5200zł za pół roku użytkowania auta co daje kwotę ponad 11tys zł za cały rok. Kwota jest absurdalna. Samochód sprzedałem za 7900zł. I teraz pewnie ktoś mi zarzuci ze mogłem wypowiedzieć polisę wykupić nowa itp. Owszem mogłem, miałem takie prawo. Z pewnością gdybym otrzymał rekalkulację po zakupie auta to zrobił bym to od razu. A ze nic nie przychodziło i jakoś wypadło mi to z glowy. To tego nie zrobiłem. Nie raz miałem dopłaty do OC ale to były kwoty rzędu kilku stówek. Czasami nic nie dopłaciłem. Człowiek nie spodziewał się tak absurdalnej kwoty. Bo używając popularnego kalkulatora YouTuberow. Składka na rok wychodziła mi coś ok 1300zł. Hestia wykorzystała fakt mojej nie uwagi oraz przepisy które pozwalaj na rekalkulację bez określonych warunków i kwot. Próbując dowiedzieć się skąd Hestia wzięła tak duża kwotę. Usłyszałem ze liczy to ich algorytm uwzględniając dzień nabycia pojazdu. Czyli jak kupiłem auto 5 stycznia to płace 5200zl a jak bym kupił nie wiem w lutym Np. To może by było 7 albo 2. I takim sposobem Hestia zrobiła sobie ze mnie dłużnika na 5200zl. Oczywiście o spłacie w ratach, nie ma mowy. Jako iż od Września czekają sobie na pieniądze. Sprawa trafiła do firmy windykacyjnej która co najlepsze nie nęka mnie. A moich rodziców wydzwaniając do nich. Nawet nie wiem skąd maja ich numery. To jest absurd. Próbowałem podziałać coś z adwokatem ale Hestia nie raczy nawet odpowiedzieć. Tak ze wypowiadajcie umowy OC od razu po zakupie samochodu. Bo z tego co widziałem, na różnych forach takich tematów są dziesiątki oczywiście z Hestia w roli głównej. Szkoda ze nikt tego nie nagłaśnia i ostrzega. Ale może mój przykład, kogoś uchroni przed utrata nie małej kwoty pieniędzy.

_________________
nf,mc,kg, aan
akn

nagie blondynki okazują się wcale nie takie głupie...

frustra vivit qui nemini prodest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ergo Hestia - przestroga
PostNapisane: 11.gru.2022 10:48:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.sie.2006 21:43:49
Posty: 1443
Lokalizacja: Těšin
Auto: S8 D2 MTM Optikpaket Schwarz
Rekalkulacji nigdy nie miałem (ciekawe, czy Ubezpieczyciel dane ściągnął z UFG a to ze Starostwa i WK), ale zastanawiam się co jak nowy właściciel nie zgłosiłby nabycia pojazdu ?
W każdym razie, na płacenie w ratach też trzeba uważać, dobrze, że ubezpieczyciel upomniał się o kolejną ratę u mnie a nie u poprzedniego, bo cholera wie potem jakby to z ciągłością wyglądało (teoretycznie nie powinno być problemów, bo umowa zawarta na pełny okres, a tylko spłaty w ratach), także przy zakupie radze sobie tez pilnować czy OC jest zapłacone w całości, czy na raty.
Druga sprawa w cepiku też musi być niezły burdel jak tylko jeden z moich samochodów pokazuje jako zbyty z datą (nieprzerejestrowany), a przy innych tej adnotacji nie ma (także nie przerejestrowane).

_________________
Sex, drugs and ROTFL & LOL... Black Cars Matters


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ergo Hestia - przestroga
PostNapisane: 12.gru.2022 07:19:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.lip.2011 16:33:43
Posty: 316
Lokalizacja: Piła
Auto: 90
Ja miałem przypadek że w systemie miałem zarejestrowany na siebie traktor. Kiedy ja nigdy traktora nie miałem :): :):

_________________
Audi 90 2.2 10VT Quattro jest
Audi A6 C5 2.4 Quattro jest
Opel Omega Bfl 2.6 było
Mazda 323f BG 1.6 było
Audi 80 1.8 Comfort edition było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ergo Hestia - przestroga
PostNapisane: 15.gru.2022 16:51:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.wrz.2016 16:56:02
Posty: 18
Jak wypada z głowy to trzeba płacić...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ergo Hestia - przestroga
PostNapisane: 15.gru.2022 17:13:13 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10303
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Ja dzień po zakupie, albo tego samego dnia idę do agenta, przepisuje kwity, jak tam jeszcze trochę kasy zostało, więcej niż miesiąc- dwa, to wypowiadam, robię kalkulację i ubezpieczam od nowa na siebie tam gdzie mi pasuje. Agent daje mi wszystko na kwicie z pieczątką i podpisem. Nie wierze w żadne mubi srubi stówy do zwrotu itd. Do tego taki plus że dwa tygodnie przed końcem agent przysyła mi sms z automatu że kończy się oc, jak ma się kila aut przyczep i motocykli to bardzo dobra opcja że ktoś tego pilnuje i wszystko jest na piśmie . Do tego każe zbycie też zgłaszam w wydziale komunikacji , i u ubezpieczyciela.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ergo Hestia - przestroga
PostNapisane: 17.gru.2022 14:37:09 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.lis.2003 22:48:52
Posty: 6184
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: V70
Ja ostatnio sprawdziłem na stronach urzędu, że mam jeszcze Jawę 350TS którą kupiłem chyba w 94r.
W adnotacji OC nie ma nic i VIn widnieje 0.
Sprzedaż była zgłoszona, ale to dłuższa historia.

_________________
było: B2 coupe, B3, B4, B5, C3 i 2x C4, S3 8L


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: